🍭️ Yemek ve içecek emojilerin anlamı ve kullanım şekilleri

You are here.

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp yemek ve içecek emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

🍏️Yeşil elma
En ünlü şirketlerden birinin logosu. “Günde bir elma doktoru uzak tutar.” Sağlık temsil eder ve Almanların en sevdiği meyvedir. Yeşil elma da bir dostluğun sembolüdür.
Daha fazla göster

Emoji Kategori: Gıda

U+1F34F
🍏️Yeşil elma Whatsapp U+1F34F
🍏️ Yeşil elma
En ünlü şirketlerden birinin logosu. “Günde bir elma doktoru uzak tutar.” Sağlık temsil eder ve Almanların en sevdiği meyvedir. Yeşil elma da bir dostluğun sembolüdür.
U+1F34E
🍎️Kırmızı elma U+1F34E
🍎️ Kırmızı elma
Sevgi, günah, güz ve cennetten kovulmayı sembolize eder. Latincede, elma “kötü” demektir. “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” prensesin kraliçe tarafından kırmızı elma ile zehirlenmesi örneğin. İkinci anlam: sağlıklı bir yaşam tarzı.
U+1F350
🍐️Armut U+1F350
🍐️ Armut
Armut en popüler meyvelerden biridir ve ayrıca çok sağlıklıdır. Armudun şekli dişi figürü ve andırır ve ampulün adını almıştır. “Armut gibi” - çok anlayışsız, çocuk nimeti ile ilişkillendirilirir.
U+1F34A
🍊️Mandalina U+1F34A
🍊️ Mandalina
Mandarinler kış zamanını tatlandırır. Popüler narenciye meyvesinin 4 Ocakta olan özel günü bile vardır. Güneşi andırırı ve Çinin Yeni Yıl sembolüdür. Çin geleneğine göre bolluğun ve mutluluğun simgesidir.
U+1F34B
🍋️Limon emoji U+1F34B
🍋️ Limon
Hayat sana bir limon verirse, limonata yap! Birini limon gibi sık! Limon ağacının sarı narenciye meyvesi sıcak bir iklimde yetişir. Asitliği nedeniyle sağlıklı ve canlandırıcıdır. Kokteyllerde, yemek yaparken veya fırınlanırken meyve suyu veya kabuğu kullanılır.
U+1F34C
🍌️Muz Whatsapp U+1F34C
🍌️ Muz
Muz bazı yabancı dillerde maymuna benzetme olarak (aptal) kullanılır. Çoğu kültür için lezzet olarak görülür. Ayrıca bir doğurganlık ya da fallık sembolü olabilir.
U+1F349
🍉️Karpuz emoji U+1F349
🍉️ Karpuz
Bu sulu meyve, sıcak yaz günleri, sağlıklı beslenme ve tatil sembolüdür. Aşk mutluluğu vaat ediyor. Cinsel iktidarı güçlendirdiği söyleniyor. “İki karpuzu bir koltuğa sığdırmak” - aynı anda iki işi veya görevi yapmak.
U+1F347
🍇️Üzüm emoji U+1F347
🍇️ Üzüm
Üzümler çok yüksek, ulaşılamaz. İstekleri ulaşılamaz ya da hedeflere ulaşılamıyor gibi gözükür. Üzüm geleneksel olarak iyi bir sağlık simgesidir. Hıristiyan sembolü ve şarap hammaddesidir.
U+1F353
🍓️Çilek emoji U+1F353
🍓️ Çilek
Bir şey son derece sevimli! Çilek, güneşli günler ve yaz tatillerini sembolize eder. Şampanya, çiçek ve çikolata ile birlikte duygusallık yanı sıra romantik mutlu saatler sembolüdür.
U+1F348
🍈️Kavun emoji U+1F348
🍈️ Kavun
Sulu kavun, erotizm ve aşk mutluluğunun sembolü olarak kabul edilir. Ama aynı zamanda kötü bir işaret olarak da yorumlanabilir.
U+1F352 Kiraz emoji U+1F352 🍒️ Kiraz. 1F352Sen pastadaki kirazsın!” İyi ki varsın, sen bu toplumun üstündesin anlamına gelir. Yaz sembolü. Kalp şeklinde ve kırmızı olduğu için aşk sembolüdür. Öpücük için popüler bir emoji. “Yasak Meyve” olarak da bilinir ve Japonya'da kendini keşfetmeyi sembolize eder.
U+1F351 Şeftali emoji U+1F351 🍑️ Şeftali. Yumuşak cilt, sulu ve tatlı, hoş kokulu koku: Şeftali büyülü meyve olarak kabul edilir. Karakteristik şekli nedeniyle, kadın poposu için en yaygın kullanılan emoji.
U+1F96D Mango Emoji U+1F96D 🥭️ Mango. Hint yemeklerini seviyorum! Tropik bir mango ağacının olgun meyvesi. Egzotik meyve; tatlı, sulu, lezzetli ve bir süper besindir. Hint efsanelerinde tanrıların yiyeceğidir.
U+1F34D Ananas emoji U+1F34D 🍍️ Ananas. Meyvelerin kraliçesi. Ekvator yakınındaki tropik bölgede yetiştirilmektedir. Yenildiğini bilen takımlar “altın ananas” kupa için oynar.
U+1F965 Hindistan cevizi Emoji U+1F965 🥥️ Hindistan cevizi. Piña Colada içiyoruz! Hindistan cevizi Palmiyenin meyvesidir. Tatil hayallerini uyandırır ve tropik sahillerin ve ıssız adaların sembolüdür. Hindistan cevizi sağlıklı ve yeni bir süper besin olarak kabul edilir.
U+1F951 Avokado Whatsapp U+1F951 🥑️ Avokado. Özel tadı nedeniyle ya beğenmez ya da çok sevilir. Sağlıklı ya da vejetaryen hayatının simgesi. Özel bir yaşam tarzının sembolü, tam bir “süper gıda”.
U+1F966 Brokoli Whatsapp U+1F966 🥦️ Brokoli. Çocukluk çağı travması, sağlıklı yaşam tarzı veya vegan diyet. Bu karnabahara benzeyen sebze, az kalori ve değerli mineraller içerir. Yeşil, sağlıklı ama sevilmez.
U+1F96C Salata Emoji U+1F96C 🥬️ Yeşillik. Sağlıklı besleniyorum veya “Bugün Asya usulü bir yemek yapıyorum“. Diyet, vejetaryen yemeği ya da Steak yanında garnitür olsun. Bu tür sebzelerin hem sapı hem de yaprağı tüketilir. Salata, pazı, ıspanak veya Çin lahanası için kullanılabilir.
U+1F345 Domates U+1F345 🍅️ Domates. Eski zamanlarında seyirciler sevmedikleri sanatçılara çürük domates atarlardı. İtalya ve İtalyan mutfağın simgesidir. Ruhsal olarak bir aşk sembolü ve gizli bir aşka işaret edebilir.
U+1F346 Patlıcan emoji U+1F346 🍆️ Patlıcan. Patlıcan erkek cinsiyetiyle ilişkilidir. Instagram'da #freetheeggplant çok popüler bir hashtag, ya sev ya da nefret et.
U+1F336 Kırmızı acı biber emoji U+1F336 🌶️ Kırmızı acı biber. Acı biberin kökeni Meksika'da. Lokantaların menülerde acı seviyesini gösterir ya da bir kişi veya yeni bir eğilim “sıcak” ve “seksi” dir.
U+1F33D Mısır emoji U+1F33D 🌽️ Mısır. Sinemayı ziyaret ederken patlamış mısır veya ızgarada garnitür olarak. Mısır aslen Meksika'dan geliyor ve birçok ülkede temel bir gıda. Yemek pişirmeyi veya sağlıklı beslenmeyi ifade edebilir.
U+1F955 Havuç U+1F955 🥕️ Havuç. Havuç sağlıklı yemekleri sembolize eder. Tavşanlar veya vejetaryenler ile birlikte de kullanılabilir.
U+1F360 Kavrulmuş tatlı patates Whatsapp U+1F360 🍠️ Kavrulmuş tatlı patates. Kavrulmuş tatlı patates. Soğuk mevsimlerde Japonya'da yenir (Yakiimo olarak da bilinir).
U+1F96F Bagel U+1F96F 🥯️ Bagel. Bugün Amerikan kahvaltısı var! Ortada bir deliği olan yuvarlak poğaça. Bagel Amerika Birleşik Devletleri'ne getirilen Yahudi göçmenler tarafından tipik Amerikan yemeği olarak kabul ediliyor. Tatlı ya da baharatlı.
U+1F35E Ekmek U+1F35E 🍞️ Ekmek. Ekmeğinizi dürüstçe kazanın. Avrupa ve Kuzey Amerika'da temel yiyecekler. Un, su ve mayalardan oluşur. Ekmeğin sembolik bir anlamı vardır ve birçok geleneklerin bir parçasıdır. Avrupa'da yeni eve ilk misafir ekmek ve tuz getirir.
U+1F968 Pretzel Emoji U+1F968 🥨️ Pretzel. Münih'e, Oktoberfest'e gidelim! Tuz serpilir, simetrik olarak dolanmış bir çörek. Bavarya'nın simgesi veya Yılbaşı krakeri. Tuzlu kraker uzun bir geleneğe sahip bir Alman kültür simgesidir.
U+1F9C0 Kaşar peyniri Whatsapp U+1F9C0 🧀️ Kaşar peyniri. “Peyniri seviyorum” ya da Avrupa'da peynir bana ne anlamında da kullanılır. Genel olarak süt ürünleri için de kullanılabilir. “Say cheese”: Fotoğrafçının resimde herkesin gülümsemesi için standard komutu.
U+1F373 Sahanda yumurta emoji U+1F373 🍳️ Sahanda yumurta. Sahanda yumurta vardır! Bu emoji, yemek pişirmesinin simgesidir. Yemek yapıyorum!
U+1F969 Et parçası Smiley U+1F969 🥩️ Et parçası. Izgara yapıyoruz veya “Et benim sebzemdir!“ Ortalama olarak, erkekler kadınlardan iki kat fazla et ve sağlıklı miktarın iki katını yerler. Eti senin, kemik benim!
U+1F357 Tavuk but U+1F357 🍗️ Tavuk but. Acıktım! KFC'ye gidiyoruz! Dışarıda gevrek, içeride sulu: Bir kümes hayvanının alt kısmı ızgara, fırınlanmış veya kızartılmış. Popüler atıştırmalık.
U+1F356 Kemikli et emoji U+1F356 🍖️ Kemikli et. Oktoberfest'e gidiyoruz! Almanya'da domuz muştaları bir yemek olarak çok popüler. Bir Neandertal gibi yemek yiyen, et için arzusunu tatmin etmek istiyor ya da sizi ızgaraya davet ediyor.
U+1F32D Hot dog whatsapp U+1F32D 🌭️ HotDog. Abur cubur seviyorum! Fast food tabağı: Uzun, yumuşak bir ekmek içindeki sıcak bir sosisdir. İsveç mobilya zincirine veya basketbol maçına yapılan ziyaretin bir parçası.
U+1F35F Patates cips Emoji U+1F35F 🍟️ Patates cips. Bir atıştırmalık alalım! Ulusal yemeklerin bir kısmı, örneğin Fransa'da midyeler veya Büyük Britanya'da balık ve cips ile. Fast food, garnitür ve dünya çapında popüler bir dondurulmuş ürün olarak.
U+1F355 Dilim pizza U+1F355 🍕️ Dilim pizza. Salamlı pizza Türkiye'nin en popüler pizzadır. Arkadaşlarınla rahat bir akşam geçirmek istersen bu emojiyi kullanmalısın.
U+1F96A Sandwiç Smiley U+1F96A 🥪️ Sandwiç. Atıştırma ister misin? Sosis, peynir, salata ve mayonezli iki veya daha fazla dilim ekmek (kızarmış ekmek) arası. Klasik olarak kenarsız ve üçgen şeklinde kesilir. Hızlı yemek, sandviç, piknik yapmak ya da yolda biraz açlık. Sandviç yöntemi (pozitif arasında bir negatifi saklamış) veya“sandviç çocuk“.
U+1F32E Tako emoji U+1F32E 🌮️ Tako. Viva la Meksika! Meksikalı yemek isterim! Popüler Meksika lokanta tabağı. Kıyma, marul, peynir ve salsa ile doldurulmuş gevrek mısır veya buğday tortillaları.
U+1F32F Burito Whatsapp U+1F32F 🌯️ Burito. Yeni Meksika restoranına gidiyoruz! Pirinç, fasulye, kıyma, marul ve peynir ile doldurulmuş yumuşak buğday tortillaları. Meksika ve Teksas-Meksika mutfağından (Fast food) yemek.
U+1F958 Tava Whatsapp U+1F958 🥘️ Tava. İspanya'ya tatile gidiyoruz! İspanya'nın geleneksel ulusal yemeği Paella, metal bir tavada hazırlanır: safranlı pilav, sebze ve et veya balık. Yaygın olarak arkadaşlarınızla veya akşam yemeklerinde bir akşam yemeği için kullanılabilir.
U+1F96B Konserve Whatsapp U+1F96B 🥫️ Konserve. Bugün sadece konserve var veya“ Camping için konserve yemek alaçağım“. Teneke kutu veya muhafaza, meyveler, sebzeler veya çorbalar gibi ısınma yoluyla korunan gıdalar içerir.
U+1FAD9 Kapaklı bardak İfade U+1FAD9 🫙️ Konserve kavanozu. Reçel kaynıyor! Yiyecekleri korumak ve saklamak için kullanılan boş bir konserve kavanozu veya vidalı kapaklı kavanoz. Mutfak hayranları tarafından genellikle meyve veya turşu gibi yiyecek emojileriyle birlikte kullanılır. Bir çabaya da işaret edebilir.
U+1F35D Makarna emoji U+1F35D 🍝️ Makarna. Makarnayı seviyorum! Domates soslu spagetti bir İtalyan klasiğidir. Gençler ve yaşlılar arasında çok popüler. Makarna tercihini açıklar ve İtalya anlamına gelir.
U+1F35C Buharlayan kabı emoji U+1F35C 🍜️ Buharlayan kabı. Japon rağmen makarna yemeğidir. Geleneksel olarak çubuklarla servis edilir. Kabından çıkan buhar ile sıcak ve pişmiş bir yemek için de kullanılabilir.
U+1F372 Çorba tenceresi U+1F372 🍲️ Tencere. Çok açım! Yemekle dolu bir tencere. Bir güveç veya çorba tabağı olabilir. Birden fazla kişiyi doyurabilir bir yemektir. Emoji yemek yeme ve yemek pişirmeyle ilgilidir.
U+1F35B Pılav dolu kase U+1F35B 🍛️ Körili pılav. Asya mutfağını çok seviyorum! Asya'da köri yemeği bir kasede servis edilir. Çok acıdan tatlıya kadar çeşitli baharatların yanı sıra et veya balık ve sebzelerin bulunduğu çoğunlukla kremalı bir sulu yemektir.
U+1F363 Suşi Whatsapp U+1F363 🍣️ Suşi. Suşi ikonik Japon yemeğidir. Sirkeli pilav çiğ balık ve sebze ile hazırlanır, doğranır ve küçük parça halinde servis edilir. Soya sosu, wasabi ve turşu zencefil ile servis edilir.
U+1F371 Bento kase U+1F371 🍱️ Bento kase. Öğle yemeği için bir şeyler getirdim! Bento, pratik, bölmeli Japon yemek kutusudur. Öğle veya akşam yemeği çok kolay bir şekilde hazırlanabilir ve taşınabilir. Japonya, genel olarak gıda veya yemek hazırlığı ifade eder.
U+1F95F Büyük mantı U+1F95F 🥟️ Büyük mantı. Farklı dolgulu mantının sembolü. Ülkeye bağlı olarak, mantının başka isimleri vardır: Dumpling (Çin), Empanada (İspanya), Gyōza (Japonya), Jiaozi (Kore) veya Pierogi (Polonya).
U+1F364 Kavrulmuş karides U+1F364 🍤️ Kavrulmuş karides. Hamur kaplı karides (Ebi Furai) Japonya’nın en popüler yemeklerinden birisidir. Asya'da tatil sembolü ya da Japon restorana gitmenin simgesidir.
U+1F359 Pilav topu emoji U+1F359 🍙️ Pilav topu. “Japon yemeği sipariş ettim” veya “Acıktım”. Nori(yosun) kaplı pirinç topları, pirinç kraker gibi popüler bir Japon yemeğidir.
U+1F35A Pilav emoij U+1F35A 🍚️ Pilav. Pişmiş pirinç geleneksel olarak büyülü bir güce sahip olduğu söylenir. Daha iyi şartlar sizi bekliyor ya da lezzetli bir pirinç yemeği var demektir.
U+1F358 Pirinç krakeri U+1F358 🍘️ Pirinçç krakeri. Hadi Japon restorana gidelim! Yenilebilir yosun yaprağı ile pirinç krakeri. Japonya'da çok popüler bir atıştırmalıktır.
U+1F365 Japon balık köftesi emoji U+1F365 🍥️ Japon balık köftesi. Pembe sarmal desenli Japon balık köftesi “Narutomaki”. Örneğin, ramen noodle çorbalarında yenir. Bu emoji ayrıca “@” işaretinin eş anlamlısı olarak bilinir.
U+1F960 Şans kurabiyesi Emoji U+1F960 🥠️ Şans kurabiyesi. Fal kurabiyesi, ABD veya Avrupa'daki Çin restoranlarından bilinmektedir. Kurabiye içindeki fal ancak bisküvi kırıldığında okunabilir. Uzak Doğu felsefesi için duruyor.
U+1F96E Kurabiye U+1F96E 🥮️ Ay kurabiye. Çinli ay pastası,ay festivali (Sonbahar Ortası Festivali) için geleneksel olarak sonbaharda yenir. Küçük tatlı veya baharatlı kekler, akrabalara verilir. Fal kurabiyesi öncüsü olduğu düşünülür. Sonbahar ve hasat için sembol.
U+1F362 Yemek ile şiş whatsapp U+1F362 🍢️ Oden. Geleneksel bir Japon kış yemeği. Oden isimli yemek, çeşitli içeriklerden oluşur, mesela haşlanmış yumurta, patates, deniz ürünleri ve tofu. Sos olarak daldırmak için yahni ya da şiş üzerinde servis edilir. Genellikle Japonya ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F361 Japon dango Whatsapp U+1F361 🍡️ Japon dango. “Dango” lar, pirinçç unu ve sudan yapılan bir yemektir. Kırmızı fasulye, yumurta sarısı ve matcha ile boyatılır ve böyle servis edilir.
U+1F367 Pipetli dondurma kupası U+1F367 🍧️ Kazınmış dondurma. Sıcak yaz günlerinde dondurmayı seviyorum! Japonya'dan gelen yiyecek trendi. Hawaii'de çok popüler. Su ve meyve veya şuruptan oluşan buz bloklarından kazınır. Canlandırıcı ve çok yumuşak bir tatlı.
U+1F368 Dondurma kupası emoji U+1F368 🍨️ Dondurma. Hadi gidip dondurma yiyelim! Bir kupada bir veya daha fazla dondurma topu, genellikle sprinkler, meyveler, gofret ruloları, çikolata sosu ve kremayla süslenmiş. Sıcak günlerde yaz ve popüler ferahlık sembolü.
U+1F366 Soft dondurma U+1F366 🍦️ Soft dondurma. Yaz, güneş, dondurma. Dondurma, sürsajla köpürterek daha yumuşak bir kıvam elde eder. Yumuşak dondurma, çoğunlukla fast-food zincirlerinde satılmaktadır. Emoji, waffle veya dondurulmuş yoğurt için de kullanılabilir.
U+1F967 Kuru pasta Emoji U+1F967 🥧️ Kuru pasta. Pastaya bayılırım Bir hamur tabakasının üstünde meyve komposto, sebze veya et. Tuzlu veya tatlı bir pasta. Dışı çıtır çıtır, içi sulu: Bu Turta İngiliz ve Amerikan bölgelerinde popülerdir.
U+1F370 Dilim pasta U+1F370 🍰️ Dilim pasta. “Shortcake” klasik bir Amerikan tatlısıdır. Geleneksel olarak yaz aylarında çilek ile yapılır. Çay saati davetler için kullanılabilir, ya da “ben tatlı bir şey istiyorum“ ifade eder.
U+1F9C1 Cupcake Emoji U+1F9C1 🧁️ Cupcake. Kalori uyarısı! Görüntüsü tatlı ve güzeldir. Küçük süslü mini turtalar genellikle krema veya şeker incileri gibi bir “topping“ olan meyilleriyle yapılır. Amerikan'daki bir tatlı söz olarak kullanır “sen benim Cupcake'sin“.
U+1F382 Yaş Pasta U+1F382 🎂️ Doğum günü pastası. Yanan mumlarla süslü bir pasta geleneksel bir doğum günü pastasıdır. Mumları üflemeye ve bir şey dilemeye izin verilir. Genellikle kutlamalar ve tebrikler ifade eder.
U+1F36E Muhallebi emoji U+1F36E 🍮️ Muhallebi. Kesinlikle bir daha tatlı istiyorum! Benmari metodla pişirilmiş, genellikle yumurta, süt ve şekerden yapılan tatlı, karamel sos ile servis edilir. Genel olarak muhallebi, krem karamel, İngiliz kreması veya tatlılar için de kullanılabilir.
U+1F36D Lolipop emoji U+1F36D 🍭️ Lolipop. Sevimlisin! Ya da “Tatlı istiyorum!” Lolipop çocukluğunu andırıyor ve eğlence ifade eder. Ayrıca bir kişiye şaka yoluyla özür dilemek ya da “sinirlenme” için kullanılır. Gıda blogcuları için popüler emoji.
U+1F36C Bonbon U+1F36C 🍬️ Şeker. Çok şirinsin! Çocukluk sembolü. Tatlı (Fransız bon = “iyi“), şekerden yapılmış bir şekerlemedir. Ödül için eş anlamlı olarak da kullanılır. Cadılar Bayramı'nda çocuklara dağıtılır.
U+1F36B Çikolata U+1F36B 🍫️ Çikolata. Çikolataya bayılırım ya da “çikolata beni çok mutlu eder!”. Tüm çikolata hayranları için bir emoji. Ana maddeleri, kakao ağacından kakao çekirdekleri ve şekerinden elde edilen ürünleridir. Çikolatanın çoğu Avrupa ve Kuzey Amerika'da yenir.
U+1F37F Popkorn emoji U+1F37F 🍿️ Popkorn. Patlamış mısır alacağım! Sosyal medyalarda tepkiler ya da anlamsız tartışmaları yorumlamak için kullanılır... “Bu konuda ciddi değilim”. Birini sinemaya veya rahat bir televizyon gecesine davet etmek için de kullanılabilir.
U+1F369 Donut U+1F369 🍩️ Donut. Tatlı bir şey istiyorum! Amerikan filmlerinde Polis memurlar her zaman donut yerler. Zaten Homer Simpson'ın en sevdiği yemek olduğunu çok iyi biliyoruz. Şekli nedeniyle de cinsel bir anlam taşıyabilir.
U+1F36A Kurabiye emoji U+1F36A 🍪️ Kurabiye. Kurabiye! Kurabiyelere âşık olan tek kurabiye canavarı değil. ABD aralık ayında kurabiye bayramı kutlar. “Şaka yapıyorsun” anlamına gelebilir.
U+1F330 Kestane U+1F330 🌰️ Kestane. Kestane ağacının meyvesi dikenli bir kabuk içinde olgunlaşır. Eylül ayında olgunlaşmış meyve, ağaçtan düşer ve kabuk açılır. Kestane kızartılmış yenir. Sonbaharın, çocukluğun sembolüdür.
U+1FAD8 Fasulye Whatsapp U+1FAD8 🫘️ Fasulye. Bay Bean'i seviyorum! Fasulye baklagillere aittir, protein açısından zengindir ve dünyanın her yerinde yenir. Sebzenin kendisi veya kahve çekirdekleri için de kullanılabilir. Ancak dikkatli olun, çok fazla fasulye hoş olmayan şişkinliğe neden olur!
U+1F36F Bal emoji U+1F36F 🍯️ Bal kavanozu. Balı dibinden, yağı yüzünden. Bal gibisin. Çok tatlısın. Arılar tarafından yapılır. Emoji ayrıca şunu ifade eder: Bilgisayar ağlarında bilgisayar korsanları yakalamak.
U+1FAD7 Boş Bardak Whatsapp U+1FAD7 🫗️ Sıvıyı dökün. Bir bardak boşaltılır. Ya yanlışlıkla devrilmiş, sıvı dökülmüş ya da içine akmıştır. Ölen bir kişinin onuruna 'kadeh kaldırmayı' sembolize edebilir veya şu anda ne kadar boş ve tükenmiş hissettiğinizi gösterebilir.
U+1F37C Bebek biberonu emoji U+1F37C 🍼️ Bebek biberonu. “Bebeğe mama vermeliyim.” Genellikle bebekler ve besleme ifade eder. Biri çocuksu olduğu veya olgunlaşmamış anlamıyla aşağılayıcı olarak kullanılabilir.
U+2615 Fincanda sıcak içecek U+2615 ☕️ Fincanda sıcak içecek. Kahve veya çay emoji olarak kullanılır. Her türlü sıcak içecek için kullanılabilir. Birisi uyanmak için kahveye ihtiyaç duyar ya da bir fincan çay alırken bir kitap okumak ister.
U+1F375 Çay fincanı U+1F375 🍵️ Kulpsuz çay fincanı. Matcha en sevdiğim çay! Yeşil çay bardağı. Yeşil çayın hazırlanışı, içerikleri, etkisi ve tadı diğer çaylardan farklıdır. Japonya'da çay törenleri veya sağlıklı yaşamı ifade eder.
U+1F964 Pipetli kupa U+1F964 🥤️ Pipetli kupa. Shake içiyorum! Alkolsüz içecekler fast-food restoranlarda tek kullanımlık bardaklarda kapaklı ve tombul pipetlerle servis edilir.
U+1F376 Sake şarap sürahisi ve kabı U+1F376 🍶️ Sake şarap sürahisi ve kabı. Sake şarabı, küçük seramik kaplardan içilir. Fermente pirinç şarabı, Japonya'da popüler bir alkollü içecektir. Sıcak veya soğuk içilir. Japonya'nın yanı sıra kültür ve mutfağını temsil eder.
U+1F37A Bira bardağı U+1F37A 🍺️ Bavyeralı bira bardağı. Bir bira ister misin? Oktoberfest'e gidelim! Alman Saflık Kanunu'na göre, bira üretimi için sadece şerbetçiotu, malt, su ve maya kullanılabilir. Çeşitlilik nedeniyle her gün farklı bir Alman birası denemek isterseniz 13 yıla ihtiyacınız olacak.
U+1F37B Bira bardaklar emoji U+1F37B 🍻️ İki bira bardağı. Toslanan iki bira. Eski bir gelenek: Birbirine sağlık ve “Şerefe” dilenir. Kutlamak için bir neden var ya da samimi bir ortamda birlikte içmeye gidiyorsunuz.
U+1F942 Şampanya bardakları U+1F942 🥂️ Şampanya bardakları. Tebrikler veya “Yeni Yılınız Kutlu Olsun”. Tost ya da kutlamak için bir fırsat var. Sembol genellikle doğum günleri, Yılbaşı veya düğün davetiyeleri üzerinde bulunur.
U+1F377 Şarap bardağı emoji U+1F377 🍷️ Şarap bardağı. İyiliğin değerini bilmeyenin masasında şarap içilmez. Şarap içerken iyi vakit geçirebilirsin: partiler, doğum günleri, restoran ziyaretleri veya sadece arkadaşlarla rahat bir akşam.
U+1F943 Viski kadehi U+1F943 🥃️ Viski kadehi. Kalın bir tabana sahip düz bardak: Viski ve romu içip tatmak için tipik bir bardak şekli. Arkadaşlarınla bir bara gitmek istersin.
U+1F378 Kokteyl bardağı emoji U+1F378 🍸️ Kokteyl bardağı. Konik şekilli bardaklardan genellikle martini veya kokteyller içilir. “çalkalanmış, karıştırılmış değil” James Bond en çok sevdiği içkiyi böyle sipariş eder.
U+1F379 Kokteyl Whatsapp U+1F379 🍹️ Tropik içecek. Havuz başında bir kokteyl ile rahatlıyoruz! Çoğunlukla alkollü karışık içecek, şemsiye ile birlikte bir kokteyl bardağında servis edilir. Egzotik bir yer, parti veya tatil için duruyor.
U+1F37E Şampanya şişesi Whatsapp U+1F37E 🍾️ Şampanya şişesi. Doğum günü, düğün ya da Yılbaşı gibi her türlü kutlamaları için bir sembol. Sınavı kazanma gibi kişisel başarılar için de kullanılabilir.
U+1F374 Çatal bıçak takımı whatsapp U+1F374 🍴️ Çatal ve bıcak. Acıktım! Çatallar ve bıçaklar, batı kültürlerinde en yaygın kullanılan yemek aletleri. Restoranın ya da bir yerde yiyecek bir şeyler olduğunun sembolü.
U+1F37D Çatal ve bıcak tabak ile U+1F37D 🍽️ Çatal ve bıcak tabak ile. Bu akşam güzel bir restorana gidelim! Tabak, çatal bıçak takımı ve bardakların masada nerede olduğunu her zaman belirli bir sıraya göredir. Ortam ne kadar kaliteli olursa, uygulama o kadar tutarlı olur. Emoji, ister evde ister bir restoranda yemek servis etmek, ister yemek beklemekle ilgilidir.
U+1F963 Kaşıkla kase Emoji U+1F963 🥣️ Kaşıkla kase. Kahvaltıda sıcak çorba içelim! Özel bir içeriğe sahip olmayan bir kaşık ve kase. Tahıl, pirinç lapası veya şehriye çorbası gibi bir kaseden tüketilen yiyecekleri anlatır.
U+1F961 Fast food kabı U+1F961 🥡️ Fast food kabı. Fast food sipariş edelim! Asya yemeklerini götürmek için sipariş verirseniz, kolay taşınması için sık sık kulplu katlanmış bir karton kutuya rastlarsınız.
U+1F962 Çin çubuğu Emoji U+1F962 🥢️ Çin çubuğu. Güneydoğu Asya'da tatil yapmak ya da Asya yemeklerinin tadına bakmayı ifade eder. Yemek çubuklarının kullanımı koordinasyon ve biraz pratik gerektirir. Doğu Asyalıların eşleştirilmiş yeme araçları.
U+1F9C2 Tuzluk Emoji U+1F9C2 🧂️ Tuz. “Açık yaraya tuz dökülmez“ ya da “Tadı tuzu kalmadı“. Tuzsuz, insanlar hayatta kalamazlar. Baharat, koruyucu ve Ortaçağda çok kıymetliydi (“beyaz altın“).
Kategoriler