💎️ Obje emojilerin gercek anlamı

You are here.

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp obje emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

⌚️Kol saati
Acele etmeliyim veya “Ne zaman orada olacaksın?” Kronometre ve durum sembolü. Emoji, zamanla ilgili bir bağlamda kullanılır: randevular, son teslim tarihleri veya gecikmeler.
Daha fazla göster

Emoji Kategori: Obje

U+231A
⌚️Kol saati whatsapp U+231A
⌚️ Kol saati
Acele etmeliyim veya “Ne zaman orada olacaksın?” Kronometre ve durum sembolü. Emoji, zamanla ilgili bir bağlamda kullanılır: randevular, son teslim tarihleri veya gecikmeler.
U+1F4F1
📱️Cep telefon emoji Whatsapp U+1F4F1
📱️ Cep telefon
Bu emoji bildiğimiz cep telefonu anlamı verdiğinden çok, aramalarla bağlantılı olarak kullanılır: “Telefona bak!” Veya “Acilen arama yapmam gerekiyor”.
U+1F4F2
📲️İşaret ile cep telefon emoji U+1F4F2
📲️ Sağa gösteren işaret ile çap telefon
Cep telefona gösteren bir ok. Gelen bir çağrıyı veya cep telefonunda başka bir eylemi temsil eder. “Beni ara” anlamına da gelir.
U+1F4BB
💻️Laptop emoji Whatsapp U+1F4BB
💻️ Dizüstü bilgisayar
Bilgisayarı ya da çalışma temsil eder. “Bunu bitirmeliyim” veya “Yeni bir dizüstü bilgisayar istiyorum”.
U+2328
⌨️Klayve emoji U+2328
⌨️ Klayve
Yeni sermaye yazma zamanı! Bütün gün bilgisayarın önünde oturdunuz, bir ofisteydiniz veya bir şeyler yazdınız: Bir kitap, bir blog makalesi veya bir tezi. Klavye bir araç gibi davranabilir veya tıpkı bilgisayar gibi, kişisel potansiyelini ve yeteneklerini sembolize edebilir.
U+1F5A5
🖥️Bilgisayar emoji U+1F5A5
🖥️ Bilgisayar
Ekrana bir göz at! Genellikle bilgisayarda çalışmayı veya bilgisayar oyunları için kullanılır. Aynı zamanda “yeni bir bilgisayar aldım” anlamına da gelebilir.
U+1F5A8
🖨️Yazıcı whatsapp U+1F5A8
🖨️ Yazıcı
Bir şey yazdırmam gerekiyor! Yazıcı genel olarak ofis işleri, başka bir kağıt sıkışmasına neden olan meslektaş veya 3 boyutlu yazıcı teknolojisi anlamına gelir. Aynı şekilde, adından, hissedilen baskıyı gösterir.
U+1F5B1
🖱️PC fare emoji U+1F5B1
🖱️ Fare
Bu emoji, üç tuşlu beyaz fareyi gösterir (Apple'da yalnızca tek bir tuş ile). Genellikle bilgisayar çalışması için kullanılır.
U+1F5B2
🖲️Trackball emoji U+1F5B2
🖲️ Trackball
Bilgisayarı çalıştırmak için bir alet. Bir fare gibi çalışır. Genellikle bilgisayar oyunları veya aksesuarları ile ilgilidir. Karşıdaki kişi bilgisayarda meşguldür.
U+1F579
🕹️Joystick emoji U+1F579
🕹️ Joystick
Bir tur daha oynamak istiyorum! Genelde bilgisayar, konsol ve elektronik oyunlarla ilgili her şeyi ifade eder.
U+1F5DC Kelepçe U+1F5DC 🗜️ Kelepçe. Seni sıkıştırdım! C-kelepçeli bir metal vidalı kelepçe, nesnelerin veya insanların sıkıştırılması için kullanılır.
U+1F4BD Kutusundaki CD emoji U+1F4BD 💽️ Minidisk. Eski bir Walkman buldum! Ses taşıyıcılarının devriminden sonra, ses ve veri depolama formatı durduruldu ve MP3 çalarlarla değiştirildi. MiniDisc Japonya'da en popüler olanıydı.
U+1F4BE Disket emoji U+1F4BE 💾️ Disket. Bunu kaydedeceğim! 1970'den 1990'lara kadar PC için popüler bir veri depolama formatı artık geçmiş oldu. Bilgisayar programlarında “Kaydet” işlevinin sembolü.
U+1F4BF CD whatsapp U+1F4BF 💿️ Dijital CD. Uzun bir süre boyunca CD, veri depolamanın ve filmlerin yanı sıra müzik çalmanın ortak yolu olarak kabul edildi. Neredeyse streaming teknolojisiyle saklama medyum olarak geçikti. Sembolik olarak büyük miktarda bilginin kullanılabilirliğini temsil eder.
U+1F4C0 DVD whatsapp U+1F4C0 📀️ DVD. DVD'de filmimiz var! Film veya müzik albümlerini oynatmak için veri depolama formatı. Genel olarak Blue Ray veya (modası geçmiş) teknolojiyi de ifade edebilir. Bir DVD filmi gevşemeniz gerektiğine dikkat çekebilir.
U+1F4FC Videokaset emoji U+1F4FC 📼️ Videokaset. Bu akşam evde bir film izleyelim. VHS kaset 80'lerden gelen nostaljik bir kalıntısı. 90'ların sonuna kadar çok popülerdi. Sonra DVD ile değiştirildi.
U+1F4F7 Kamera whatsapp U+1F4F7 📷️ Fotoğraf makinesi. Yeni bir kamera gerekiyor, çekim bekleniyor veya fotoğrafların işlenmesi devam ediyor. Emoji, fotoğraf çeken klasik bir kamera gösterir. Fotoğraf, fotoğrafçı veya telif hakkı kanıtı (fotoğraf hakları) simgesi. Fotoğraf makinesi hafızayı da temsil eder, saklanması gereken deneyimleri hatırlatır.
U+1F4F8 Flaşlı kamera obje U+1F4F8 📸️ Flaşlı kamera. Resmimi çeker misin? Fotoğrafçılık anlamına gelir. Patlayan flaş, resmin çekildiğini gösterir. Gezilecek yer ziyaret etmek ve orada fotoğraf çekmek istersiniz.
U+1F4F9 Video kamerası U+1F4F9 📹️ Video kamerası. Tatil videoları izleniyor, geçen akşam bir video yapılıyor veya sosyal medyaya yeni bir video yükleniyor. Video kaydedici 80'li ve 90'lı yıllarda evde video çekmek için kullanıldı. Video kamera sembolik olarak uyanıklık, değişim arzusu, kendini yansıtma, nesnellik ve kendi bakış açısını değiştirme anlamına gelir.
U+1F3A5 Film kamerası emoji U+1F3A5 🎥️ Film kamerası. Ve Başla! Başka bir bölüm daha kapatıldı! Klasik, profesyonel film kamerası; sinema filmleri, endüstrisi veya programların çekimi bağlamında kullanılır. Emoji, kendi filminizi yapmak için bir davetiye olarak da kullanılabilir.
U+1F4FD Projektör U+1F4FD 📽️ Film projektörü. Oynat bakalım! Bir film sever misin? Film projektörü bir filmi ekrana yansıtır. Sinema filmlerine yönelik bir tercih veya ilgiyi ifade eder ve genellikle rahat bir akşam için davetiye görevi görür.
U+1F39E Film şeridi emoji U+1F39E 🎞️ Film şeridi. Bu gerçek mi bir film mi? Olaylar bir filmde olduğu gibi! Film şeritleri daha önce hareketli resimlerin, yani sinema filmlerinin geliştirilmesi için kullanılıyordu. 1930'dan itibaren resimlerle sesli filmleri geldi. 1970'den itibaren çoğu film renkliydi.
U+1F4DE Eski telefon alıcısı emoji U+1F4DE 📞️ Eski telefon alıcısı. Seni hemen arayacağım! Eski modalı, klasik telefon aparatının dinleyicisi. Birisi telefonda konuşuyor ya da diğerini aramak istiyor. Telefon, ulaşım veya servis için popüler bir simgesi.
U+260E Telefon Whatsapp U+260E ☎️ Telefon. Bir kişi daha sonra telefonu açar, hemen geri arar veya tüm gün telefonda takılır. Klasik bir sabit telefon. Ayrıca telefon numarası için sembol olarak kullanılır.
U+1F4DF Çağrı cihazı emoji U+1F4DF 📟️ Çağrı cihazı. Her an olabilir! Acil servisler tarafından kullanılan mesaj alma cihazı. 90'lı yıllarda popüler iletişim araçları. Emoji, bir olay meydana geldiğinde çağrıda bulunma istemi olarak kullanılabilir. Profesyonel servis ve uyarı için de kullanılır.
U+1F4E0 Faks whatsapp U+1F4E0 📠️ Faks. Yeni haberlerim var! 80'lerde ve 90'larda belgeleri aktarmak için ortak iletişim cihazı. Eski moda olarak kabul edilir, ancak hala şirketlerde kullanılmaktadır. Sembolik olarak, genellikle sorunsuz iletişim, iletişim kurma, iletişim özlemi veya hızlı ve çözümlenmesi gereken bir şey anlamına gelir.
U+1F4FA TV emoji U+1F4FA 📺️ Televizyon. Rahat bir TV akşamı geliyor ya da gibi canlı bir yayın izliyorsunuz, futbol gibi. 90'lı yıllarda piayasaya sürülen ince televizyon. Televizyonu veya cihazı ifade eder. Emoji ayrıca çok rahat ve tembel davranış için bir sembol olarak kullanılabilir. Çok özlüyorsun.
U+1F4FB Radyo whatsapp U+1F4FB 📻️ Radyo. Şimdi radyoda yayınlandı! Yayın veya müzik almak için eski moda, portatif bir radyo. Müzik, haber veya spor dinlemeyi ifade eder. Sembolik olarak iletişim, bilgi alışverişi ve bilgi anlamına gelir.
U+1F399 Studyo mıkrofonu U+1F399 🎙️ Studyo mıkrofonu. Mikrofon; radyo veya stüdyo kayıtları için kullanılır. Radyo yayınları, müzik veya diğer kayıtlar için de kullanılabilir. Mikrofon, müziğin veya denetlenmenin iyi alınmasını sağlar. Bir şeyin gizli tutulmaması gerektiği, ancak kolay olmasa bile (ve belki de utanç verici olsa bile) kamuya açıklanması gerektiği sembolik bir gösterge olabilir.
U+1F39A Studyo mıkrofonu U+1F39A 🎚️ Kaydırıcı. Bir albüm kayıt stüdyosunda kaydedilir veya DJ olarak sahneye çıkıyorsun. Kaydırıcı ile karıştırıcıdaki sesi ayarlayabilirsiniz. Müzik prodüksiyonlarının yanı sıra müziğin kayıtlarını veya düzenlenmesini ifade edebilir.
U+1F39B Ses düğmesi U+1F39B 🎛️ Ses düğmesi. Tekrar stüdyodayız! Düğmelerle, ses mikserde ayarlanabilir. Emoji ses mühendisliği, etkinlikler veya müzik prodüksiyonlarıyla ilgilidir.Ayrıca: Aynı anda birçok iş yapabiliyorum!
U+1F9ED Pusula Emoji U+1F9ED 🧭️ Pusula. Hangi yöne gitmeliyim? Denizcilik sembolü. Pusula yönü gösterir ve yönlendirmenin yanı sıra navigasyona da hizmet eder. Sadece Kendini gerçekleştirme ve hedefe yönelik eylem için değil, aynı zamanda yolculuk sırasında eve bağlılık ve koruma için de duruyor.
U+23F1 Kronometre emoji U+23F1 ⏱️ Kronometre. Zamanı ölçüyorsunuz, ne kadar süreceğini veya çok az zaman kaldığını ifade edebilir. Sayaç, başlatma ve durdurma arasındaki süreyi ölçer. Saat, spor veya yarışmalarda kullanılır.
U+23F2 Mutfak saat sayacı U+23F2 ⏲️ Saat sayacı. Fazla zamanın kalmadı! Yemek hazır. Önceden ayarlanmış bir zamanı geri sayar. Süre geçtikten sonra bir alarm çalar. Zaman doldu! Zaman veya son teslim tarihi gibi geçici süreçleri ifade eder.
U+23F0 Çalar saat emoji U+23F0 ⏰️ Çalar saat. Ne zaman görüşelim? Veya “Randevuyu unutma!” Alarm saati çoğu zaman bir hatırlatma işlevidir. Yanı sıra bir son tarih veya aciliyet göstermelidir.
U+1F570 Antik konsol saati U+1F570 🕰️ Şömine üstü saat. Eski modalısın! Dekoratif konsol saati genellikle bir şöminenin üzerindedir. Klasik bir iç mekan veya oldukça eski moda bir ortamın konusu. Muhafazakar bir tutumun sembolü.
U+231B Kum saati emoji U+231B ⌛️ Kum saati. Zaman doldu! 14. yüzyılın başından beri kronometre olarak kullanılmıştı. Aynı zamanda geçiciliği de temsil eder. Biri çok geç kaldı, bir şey zaman gibi aktı ya da bekleyecek zaman yok.
U+23F3 Kum saati U+23F3 ⏳️ Kum saati. Zaman ne hızlı geçiyor... Belirli bir konudaki gecikme süresini temsil eder. Bir şeyin hatırlatıcısı olarak veya “zaman tükeniyor” uyarısı olarak da kullanılabilir.
U+1F50B Pil emoji U+1F50B 🔋️ Batarya. Kendi pillerinizin tekrar şarj edilmesi gerekir, bir ara vermeniz gerekir. Ya da tam tersi: enerjiyle dolusun! Ayrıca pil seviyesi hakkında cep telefonunda bildirim sembolü.
U+1FAAB Pil Boş Gülen Yüz U+1FAAB 🪫️ Zayıf akü. Aküm bitti, şarj kablosuna ihtiyacım var! Bir süre kullanılamayacağını belirtmek için kullanılır. Fiziksel veya zihinsel yorgunluk anlamına da gelebilir: Piller bitmiş.
U+1F50C Fiş U+1F50C 🔌️ Elektrik fişi. Bir sürü enerjiye ihtiyacım var! Elektrikli cihazların, soketin veya kendi fiziksel enerji kaynağınızın güç kaynağını ifade eder. Şarj kablosu evde unutuldu veya elektrikçiye bir ziyaret beklemede.
U+1F529 Vida emoji U+1F529 🔩️ Vida somunu ve vida. Dayanıklı ve sağlam kalıyorum! Bir metal vida ve eşleşen bir somun. Emoji, bekleyen bir tadilat için de kullanılır.
U+2699 Dişli emoji U+2699 ⚙️ Dişli. Emoji, bir şeyin sürülmesi veya harekete geçirilmesi gerektiğini sembolize eder. “Sen hayatımın anlamısın, senin için çalışıyorum” anlamına gelebilir!
U+1F9F1 Tuğla U+1F9F1 🧱️ Tuğla. Evimiz hala şantiye! Tuğlalar, evler veya kaleler inşa etmek için en eski yapı malzemesidir. Yapı olarak yanmış kil veya seramikten yapılmış taş. Sevinç ve mutluluk ya da yeni bir başlangıç anlamına da gelebilir.
U+1F4A1 Ampul Whatsapp U+1F4A1 💡️ Ampul. Açık ampul şu anlama geliyor: Bir şey aklıma geldi! Harika bir fikrim vardı! Şimdi anladım!
U+1F526 El lambası U+1F526 🔦️ El lambası. El fenerin ışığı karanlık yerleri aydınlatır. “Elektrik yok”, “seni anladım” veya “Gerçeği biliyorum”. Ayrıca kamp ve gece yürüyüşlerini sembolize etmek için de kullanılır.
U+1F56F Mum Emoji U+1F56F 🕯️ Mum. Elektrik kesintisi, karanlığa veya romantik bir akşam yemeğine ışık getirir. Aydınlanma, bilgi ve içgörüyü temsil eder. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar.
U+1F9EF Yangın söndürme aygıtı U+1F9EF 🧯️ Yangın söndürme aygıtı. Sıcak veya birileri ateş yaktı; sohbet ortağının sakinleşmesi gerekiyor! Yangın söndürücü, yangınla mücadele için bir önlem olarak hizmet eder.
U+1F6E2 Petrol fıçı whatsapp U+1F6E2 🛢️ Yağ fıçı. Yağ veya petrol depolamak veya taşımak için metal varil. Araba yağ kaybeder ve sanayiye getirmek zorundasın. Çok fazla yediniz ve bir varil gibi hissediyorsunuz ya da tehlikeli bir şey ve patlamak üzere olan bir varil gibisiniz.
U+1F4B8 Kanatlı para U+1F4B8 💸️ Kanatlı para. Kanatlı banknot. Paramız uçup gitti! Birisi alışveriş yaptı ve çok para harcadı. Para uçup gidiyor.
U+1F4B5 Dollar notlar U+1F4B5 💵️ Dollar not. Bir banknot yığını. Dolar, ABD'nin para birimi ve önemli bir ekonomik para birimidir. Genel olarak para ve Amerika Birleşik Devletleri ile bağlantılı olarak kullanılır. Rap videolarında lüks zenginliğin ve lüksün ifadesi.
U+1F4B4 Yen banknot emoji U+1F4B4 💴️ Yen not. Japon para birimi yen 1871'de tanıtıldı. 500 yen sikkesi, dünyanın en değerli madeni paradır (yaklaşık 28 TL). Emoji genellikle ülke veya para ve varlıklar için kullanılmış.
U+1F4B6 Paket Euro banknot U+1F4B6 💶️ Paket Euro banknot. Bir paket Euro banknotlar. Çoğu Avrupa ülkelerinde resmi para birimi. Lüks kucağında yaşarsınız, parayı çok kolay harcıyorsun ya da tatile çıkabilirsin.
U+1F4B7 İngiliz sterlin whatsapp U+1F4B7 💷️ Pound Banknot. İngiltere'ye gitmek ister misiniz? İngiliz sterlini Birleşik Krallık para birimidir. Genel olarak ülkeyi, para birimini veya parayı ifade eder.
U+1F48E Değerli taş U+1F48E 💎️ Değerli taş, elmas. Elmas bir kızın en iyi dostudur. “Sen benim için elmas gibi değerlisin.“ Çünkü elmas sonsuzluğun, lüksün ve zenginliğin sembolüdür.
U+2696 Terazi Emoji Whatsapp U+2696 ⚖️ Terazi. Terazi dengelidir - her iki taraf da eşit derecede ağırdır. Bir karar vermek zordur, ne avantajlar ne de dezavantajlar ağır basar. Justitia (adalet tanrıçası) ve hukuk sisteminin yanı sıra burç sembolü.
U+1F9F0 Alet kutusu U+1F9F0 🧰️ Alet kutusu. Bir usta arıyorum ya da “Sorun değil, kendim tamir ederim!“. Üstün yetenekli ve pratik olduğunuzu veya profesyonel yardıma ihtiyacınız olduğunu bildirmek için.
U+1F52B Tabanca emoji U+1F52B 🔫️ Tabanca. Birine silah çekmek, tehdit etmek... Önceden bir silah olarak sunulan, şimdi bir oyuncak tabanca olarak görünür. Bir tabanca büyük hasara neden olabilir. Çok kızgın veya tehdit olarak gönderilecektir.
U+1F4B0 Dolar işaretli para çuvalı U+1F4B0 💰️ Dolar işaretli para çuvalı. Dopdolu bir para çuvalı. Çok sık Dagobert Duck gibi popüler çizgi romanlarda kullanılır. Dikkat! Emoji kullandıysa, o zaman para hakkında konuşur.
U+1F4B3 Kredi kart U+1F4B3 💳️ Kredi kart. Hesabı ben öderim! Alışveriş yaparken yanınızda nakit bulundurmayın veya kredi kartınızla alışveriş yapın. Kredi kartının arkasında; manyetik alan, imza ve güvenlik kodu bulunur. Online ticaretını, kredi kartı hırsızlığı veya genel olarak ödeme anlamına gelebilir. Ayrıca, kaynaklara kolay erişimi simgelemektedir.
U+1FAAA Kimlik kartı emojisi U+1FAAA 🪪️ Kimlik kartı. Kimlik kartınızı unutmayın! Bu bir kimlik kartı, ehliyet veya öğrenci kartı olabilir. Kontrol, otorite veya sahte kimlik temalarıyla ilişkilidir. Belki taşınmanız ya da seyahatiniz yaklaşıyor.
U+26D3 Zincir emoji U+26D3 ⛓️ Zincir. Eli kolu (eli ayağı) bağlı kaldım, yapacak bir şeyim yok. Zincir bir bağlılık, engelleme sembolü.
U+1F9F2 Mignats Smiley U+1F9F2 🧲️ Mignats. “İlgimi çekiyorsun!” veya “Bu grup resmen kalabalık çekiyor”. Bir mıknatısın her zaman iki kutbu vardır: karşıt kutuplar birbirlerini çeker, aynı olanlar birbirlerini iterler.
U+1F4A3 Bomba emoji U+1F4A3 💣️ Bomba. Bomba patladı veya “Haber bomba gibi patladı”. Bomba her an patlayabilir: Yazan öfkeli ya da çok gergin bir duygu olabilir.
U+1F9E8 Havai fişek Whatsapp U+1F9E8 🧨️ Havai fişek. Havai fişekler, patlama yaratan piroteknik nesneyi gösterir. Yılbaşı Gecesi için havai fişek gösterisi olarak, mühimmat veya sanatsal performanslara işaret eder.
U+1F52A Japon mutfak bıçağı U+1F52A 🔪️ Japon mutfak bıçağı. Hocho bir Japon mutfak bıçağıdır. Yiyecekleri kesmek için kullanılır, yemek hazırlıyoruz. Bir uyarı, tehdit ya da bir şey dehşet verici olabilir Bilinen ifadeler örn. İfadelerdeki “bıçak bıçağa gelmek” ya da “sırtından bıçaklamak”.
U+2694 Çapraz kılıçlar U+2694 ⚔️ Çapraz kılıçlar. Bana çok yaklaşma! Kılıç eskiden sıkça kullanılan bir silahtı, aynı zamanda bir statü sembolüdür. Çapraz kılıçlar, gerçek hayatta veya örn. B. bir bilgisayar oyununda olabilir. Ayrıca birisinin doğrudan rotayı tercih ettiğini veya bir arkadaşının savaşta öldüğünü sembolize ederler.
U+1F6E1 Koruyucu kalkan U+1F6E1 🛡️ Koruyucu kalkan. Kendimizi korumak zorundayız! Kalkan emoji koruma ve güvenlik sağlar. Bu emojiyi genellikle virüsten korunma programlarında logo olarak bulabilirsiniz.
U+1F6AC Sigara Whatsapp U+1F6AC 🚬️ Sigara. Sigara içmeye gidiyorum veya “Sinirliyim”. Sigara, hayattan ve ilhamdan zevk almanın bir sembolüdür. Ayrıca burada sigara içilmesine izin verildiği anlamına da gelebilir.
U+26B0 Tabut emoji U+26B0 ⚰️ Tabut. Huzur içinde yat! Ailenin içinde ya da arkadaş çevrelerinde ölüm olduğunu gösterebilir. Ayrıca geçmişe vedalaşmayı simgeliyor.
U+26B1 Kap Emoji U+26B1 ⚱️ Kap. Ölen kişinin küllerini tutan kap. Bir ölümün yanı sıra ruh halini de ifade edebilir (çok üzgünüm, depresyonum var).
U+1F3FA Amfora Whatsapp U+1F3FA 🏺️ Amfora. Yunanistan'da bir tatil, antik dönemlere ilgi duyuyorsunuz ya da Akdenizin Roman döneminin tarihini ifade eder! Dar boyunlu kap, antik bir vazo gibi bir şey. Klasik bir Amfora yaklaşık 26 litre tutar. Adı Yunanca'dan geliyor ve iki kulplu sürahi anlamına geliyor.
U+1F52E Kristal topu emoji U+1F52E 🔮️ Kristal topu. Geleceğimiz bize ne getirir? Kristal topu, doğaüstü algıları sembolize eder. Geleceğe bakmak için kullanılır.
U+1F4FF Tespih emoji U+1F4FF 📿️ Tespih. Tespih, birçok inanç tarafından benimsenir. Dua, meditasyon veya dini maneviyat temsil eder.
U+1F9FF Nazar boncuğu U+1F9FF 🧿️ Nazar boncuğu. Birisi batıl inançlıdır, tatile Türkiye'ye uçar veya bir ilişkiyi ya da kişiyi korumak ister. Mavi, göz şeklindeki nazar oryantal ülkelerde bulunur. İnançta, kötülüğü getiren nazardan uzaklaşın.
U+1FAAC Nazar göz emojisi U+1FAAC 🪬️ Hamsa. Fatima'nın eli ya da “Hamsa“. Mavi elin avucunu bir göz süslüyor. Bu kadim işaret birçok din ve kültürde rol oynar. Genellikle bir muska olarak takılır ve kötülükleri ya da “nazarı“ önlediği varsayılır. Diğer kültürlerde şans, cesaret veya güvenlik anlamına gelir.
U+1F488 Kırmızı beyaz mavi direği U+1F488 💈️ Amerikan berber simgesi. Hala berbere gitmek zorundayım! Dönen kırmızı, beyaz ve mavi silindir Amerika'da berber mesleğinin sembolüdür. Berber erkeklerin kuaförüdür. Emoji çoğunlukla tıraş ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+2697 Evaporatör emoji U+2697 ⚗️ Evaporatör. Uzun boynu aşağı dönük cam kavanoz. Sıvıları damıtmak için kimyagerler tarafından kullanılır. Birinin deney meraklısı olduğu ya da bir şey hazırlaldığı anlamını verir.
U+1F573 Siyah delik U+1F573 🕳️ Delik. Derin, kara deliğin anlamı: Çok utandım ve rahatsız oldum. Bir delikte batmak istiyorum.
U+1FA7B X-ray Emojisi U+1FA7B 🩻️ X-ışını. Seni röntgenleyeceğim! Bir röntgen muayenesi hakkında konuşmak için kullanılabilir. Ancak çoğunlukla mecazi olarak bir kişinin içinden bakmayı sembolize etmek için kullanılır. Bir şeyde göründüğünden daha fazlası olabilir.
U+1FA7C Koltuk Değneği Whatsapp U+1FA7C 🩼️ Koltuk Değneği. Boş koşuyorum! Ya yorgunluktan ya da yürürken bacak yaralanmalarına veya engellere yardımcı olmak için. Birisi kaza geçirmiş olabilir. Birisi çok yavaş olduğunda şaka olarak veya dayak tehdidi olarak kullanılabilir.
U+1F48A Hap emoji U+1F48A 💊️ Hap. Hapı yuttun. İlaç için sembol: Kendimi iyi hissetmiyorum! Hastalık veya halsizlik belirtisi.
U+1F489 İğne emoji U+1F489 💉️ İğne. Kırmızımsı içerikli iğne, “doktora gitmeliyim” ya da “kan testi yaptırmalıyım” ifade eder. Ayrıca uyuşturucu kullanımı için bir sembol olarak da kullanılır.
U+1F9A0 Mikrop Whatsapp U+1F9A0 🦠️ Mikrop. Dikkatli ol, bulaşıcı veya “Biyoloji en sevdiğim derstir“. Mikrop, mikroorganizmanın kısa şeklidir. Buna bakteriler, mantarlar veya virüsler girer. Çoğu mikroorganizma faydalıdır ve sadece birkaçı hastalıklara neden olur.
U+1F9EC DNS Whatsapp U+1F9EC 🧬️ DNS çift sarmal. Bebek istiyoruz! Deoksiribonükleik asit (DNA), bükülmüş halat merdiveni gibi görünüyor. Bütün canlıların her hücresinde bulunur ve genetik bilgiyi (genleri) içerir. Genetik, evrim ve yaşam için sembol.
U+1F9EB Petri kabı Emoji U+1F9EB 🧫️ Petri kabı. Biyoloji en sevdiğim dersidir veya “Enfeksiyonum var.“ Çoğunlukla kimya, biyoloji veya tıpta kullanılan düz, yuvarlak, şeffaf kapaklı kase. Mikroorganizmaların veya hücre kültürlerinin ekimi için.
U+1F9EA Deney tüpü U+1F9EA 🧪️ Deney tüpü. “Bir şeyler denemeyi aklından geçirme bile“ veya “Yapımız uyuyor“. Camdan yapılmış küçük tüpler laboratuarda kullanılır. Kimya derslerini, deneyleri temsil eder.
U+1F321 Termometre emoji U+1F321 🌡️ Termometre. Hava sıcak ya da kendinizi iyi hissetmiyorsunuz, belki ateşiniz var. Ölçüm cihazı sıcaklıkları belirler, örneğin vücut sıcaklığı yada hava sıcaklığı. Ayrıca gönderenin duygusal durumu veya mizaç hakkında bilgi sağlayabilir. Genellikle tutku ve arzu ile ilişkilidir.
U+1F9F9 Süpürge U+1F9F9 🧹️ Süpürge. “Başkasınınkini süpürmeye kalkmadan kendi kapını süpür önce.“ ya da “saçını süpürge etmek.“ Süpürge olayları temize çeker(evi, hayatı), çöp ve kiri (endişeler) ortadan kaldırır. Batıl inanç ve sihir için simgedir, örneğin Cadılar süpürgesi.
U+1F9FA Sepet Whatsapp U+1F9FA 🧺️ Sepet. “Sepet havası çalacakmış“, “Piknik yapalım“ ya da “Elbiselerimi yıkamak zorundayım“. Ahşap sepet; depolama, koruma veya nakliye için kullanılır.
U+1F9FB Kağıt rulo U+1F9FB 🧻️ Kağıt rulo. Alışverişe gider misin? ya da “Bunu silelim“ Mutfak rulo, tuvalet kağıdı veya kağıt havlular - genellikle tek kullanımlıktır, temizlik ve hijyen için kullanılır.
U+1F6BD Tuvalet U+1F6BD 🚽️ Tuvalet. Her yıl 19 Kasım Dünya Tuvalet Günü. Yaklaşık Dünya nüfusunun % 60'ı evde tuvaleti yoktur. Fransızca'da “Toilette“, “Temizlik” anlamına gelir.
U+1F6C0 Küvvetteki insan U+1F6C0 🛀️ Bir kişi küvvette. Zor bir günün ardından mum ışığı, bir kitap veya bir kadeh şarap ile banyoda rahatlayın. Lüks durum simgesi. Temizlik ve kişisel bakım veya rahatlamak için bir yer.
U+1F9FC Sabun Smiley U+1F9FC 🧼️ Sabun parçası. “Ağız sabunlamak“ veya “şüpheyi temizleme.“ Sabun, vücut temizliğinde kullanılır. Temizlik ve hijyeni temsil eder.
U+1F9FD Sünger U+1F9FD 🧽️ Sünger. Şu konuyu bi silelim. Sünger; evin, vücudun veya aracın yıkanmasında ve temizliğinde kullanılır.
U+1F9F4 Krem Whatsapp U+1F9F4 🧴️ Krem şişesi. “Markete gitmeliyim“ veya “Hamama gidelim“. Bu plastik şişe çeşitli losyonlar içerebilir; örneğin el ve vücut veya güneş kremi için bakım kremi. Vücut bakımı, şımarıklığı ve refahı temsil eder.
U+1F6CE Zil emoji U+1F6CE 🛎️ Servis zili. Şimdi dikkatine ihtiyacım var! Zil genellikle boş bir resepsiyonda bulunur, örneğin bir otelde. Personel, zil çaldırılarak haberdar edilir. Emoji beklentiyi sembolize eder ve destek çağrısıdır.
U+1F511 Anahtar emoji U+1F511 🔑️ Anahtar. Bir nesne olarak altın anahtar: “Anahtarlarıma ihtiyacım var” veya “Anahtarlarını unutma”. Sembolik anlam: “Bu çok önemlidir”.
U+1F5DD Antik anahtar U+1F5DD 🗝️ Antik anahtar. Sandıkları veya antika kapıları açmak için kullanılabilen eski bir anahtar. Daha sembolik bir anlamı vardır, ayrıca masal ve hikâye ile ilgili olarak da kullanılabilir.
U+1F6CF Yatak emoji U+1F6CF 🛏️ Yatak. Yorgunum ya da “Yatağa gitme zamanı”. Rahat yatak, en önemli mobilyalardan biridir. Dinlenme, rahatlama ve uyku anlamına gelir.
U+1F6CC Yataktaki insan U+1F6CC 🛌️ Yatacak yer. Hala uyuyacak bir yer aramalıyız! Konaklama için sembol, örn. pansiyon veya otel. Ayrıca yatak odasını veya uykuyu ifade eder. Çok yorgunum, yatağa gidiyorum!
U+1F9F8 Oyuncak ayı Emoji U+1F9F8 🧸️ Oyuncak ayı. Oyuncak ayıcık, çocuklar için popüler bir oyuncaktır. Sevimli ayıcık, nostaljinin, güzel anıların yanı sıra güvenlik ve korumanın sembolüdür.
U+1F5BC Çerçeveli resim U+1F5BC 🖼️ Çerçeveli resim. Bu sanat eseri bir kişinin fotoğrafını bulunabilir veya fotoğraf çekmeye girmek için bir ipucudur. Ayrıca sanat veya müze ziyareti ifade eder.
U+1F6CD Alışveriş torbası U+1F6CD 🛍️ Alışveriş torbası. Hadi alışverişe gidelim! Şehir turu bitti,aynı param gibi... Kadınlar alışveriş yapmayı sever, erkekler için ise genellikle can sıkıcıdır. Markete de gidiyor olabilirsin.
U+1F381 Hediye whatsapp U+1F381 🎁️ Hediye. Tebrikler! Noel'de olsun, bir doğum günü için veya diğer durumlarda: hediyeler genellikle güzel bir fiyonk ile sarılır. Kendine bir hediye veya özel bir gün de olabilir, mesela bir düğün.
U+1F516 Kitap ayracı Sembol U+1F516 🔖️ Kitap ayracı. Kitap ayracı, bir kitaptaki son okunan sayfayı işaret eder. Emoji aynı zamanda fiyat etiketi olarak da bilinir.
U+1F5FF Moai emoji U+1F5FF 🗿️ Moai heykeli. Moai, Paskalya Adası'ndaki ünlü taş heykellerine denir. Tokyo’da da böyle heykeller var. Ahirete bir bağlantı olduğuna inanılmıştı. Yolculuk, dünyanın harikası ve insanlık mitlerini temsil eder.
U+1F388 Balon emoji U+1F388 🎈️ Balon. Mutlu olalım ve eğlenelim! Kırmızı balon, neşenin sembolüdür. Kendi benzersizliğinizi de sembolize edebilir.
U+1F38F Balık bayrak emoji U+1F38F 🎏️ Sazan şekilli rüzgar torbası. Sazan şekilde (Koi-Nobori) rüzgâr torba ile bir bayrak direği. Japon çocuk bayramın kutlamalarında her evde annebaba için iki büyük ve çocukları için küçük torbaları asılır.
U+1F3EE Fener U+1F3EE 🏮️ Izakaya Kağıt feneri. Geleneksel Japon Izakaya feneri. Bu fenerleri geleneksel Japon restoranlarının önünde bulabilirsiniz. Emoji bir davetiye olarak anlaşılabilir.
U+1F380 Pembe Fiyonk emoji U+1F380 🎀️ Fiyonk. Fiyonk hediye veya eşya süslemek içindir. Pembe fiyonk, kadınlık ve romantizm ya da yaramazlıktır. Ayrıca meme kanserine karşı bir farkındalık sembolü olarak kullanılır.
U+1F38A Konfeti topu U+1F38A 🎊️ Konfeti topu. Tebrikler! Her türlü kutlamanın sembolü: Düğün gecesinden yılbaşı gecesine kadar. Konfeti topu partinin sonunda açılır ve renkli konfeti düşer: Kutluyoruz! Sevinç, eğlence ve beraberlik için ifade.
U+1F389 Konfeti emoji U+1F389 🎉️ Konfeti patlaması. Doğum günün kutlu olsun! Sesli bir patlama sonrası her yer konfeti! Parti devam edebilir! Birisi başarılı ve mutlu!
U+1F38E Japon bebeği U+1F38E 🎎️ Japon bebeği. Yıllık resmi olmayan Japon bayramı Hina-Matsuri (kız bayramı) bebekleri kurulur. Bunlar kötü ruhları uzaklaştırdığı ve kızların sağlık ve iyi eş getirdiğine inanılır. Japonya'nın sembolü.
U+1F390 Rüzgar çani sembolü U+1F390 🎐️ Rüzgar Çani. Camdan yapılan Japon rüzgâr ahengi (Furin) yazın bir sembolüdür. Hafif rüzgârda yumuşak tonlar çalar. Asya'da sadece dekorasyon değil, şans getirdiğine inanıldığı için asılır. Chi ve yaşam enerjisini en üst düzeye çıkarmak için Feng Shui'de kullanılır.
U+1FAA9 Disko Topu İfadesi U+1FAA9 🪩️ Ayna topu. Hadi dansa gidelim! Topun üzerindeki parlak aynalar ışığı yansıtır. Gece kulüplerinde ve sahnelerde harika bir parti atmosferi yaratırlar. Disko topu emojisi ışıltıyı, ihtişamı ve modayı sembolize eder. Aynı zamanda engelli insanlar anlamına da gelmektedir (“engelli topluluğu“ - kısaca “disko“).
U+1F9E7 Kırmızı hediye zarfı U+1F9E7 🧧️ Kırmızı hediye zarfı. Doğum günüme para verin! Çin festivalleri veya düğünleri için para sadece kırmızı zarflar (Hong Bao) içinde verilir. Refah, kader ve mutluluğun sembolüdür.
U+2709 Mektup zarfı U+2709 ✉️ Mektup zarfı. Kapalı zarf, e-posta, mesaj veya mektup almayı veya göndermeyi ifade eder. “Bir mesaj aldım” veya “Bir e-posta yazmam gerekiyor”.
U+1F4E9 Oklu zarf U+1F4E9 📩️ aşağıya gösteren ok işaretli zarf. Mesajda ne olduğuna dikkat edin! Genellikle elektronik mesajları ifade eder ve e-posta adresinden önce gelir. Gönderilmiş bir postanın simgesi veya belirli bir iletinin içeriğinin belirtilmesi.
U+1F4E8 Gelen posta kutusu emoji U+1F4E8 📨️ Gelen zarf. Mektup yeni geldi! Ofiste, gelen posta genellikle bir gelen kutusunda veya bir rafta toplanır. (İş) mektuplarını, postayı veya mesaj göndermeyi ifade eder.
U+1F4E7 E-mail emoji U+1F4E7 📧️ E-Mail. Postanız var! @ İşareti tarafından tanınan e-posta simgesi. Emoji, e-postaları sorgulamak için bir davetiye veya bir şeyi elektronik olarak iletmek için bir ipucu olarak hizmet eder.
U+1F48C Aşk mektubu U+1F48C 💌️ Aşk mektubu. Bir kalp ile mühürlenmiş beyaz zarf, bir aşk mektubu içerir, içten bir mesajla. Sevgi ve romantiği sembolize eder ya da bir görüşmeye davet eder.
U+1F4E5 Gelen posta kutusu emoji U+1F4E5 📥️ Gelen posta kutusu. Neredeyse belgeleri bitirdim! Gelen posta, daha sonraki işlemler için gelen kutusunda toplanır. Emoji indirmeleri veya gelen e-postaları ifade eder. Genellikle, gelen mesajları kontrol etmek için karşı taraftan bir ipucu görevi görür.
U+1F4E4 Giden posta kutusu emoji U+1F4E4 📤️ Giden posta kutusu. Bugünkü evraklarının işi bitirmiş ya da iş mektuplarının hala işlenmesi gerekiyor. Saklama veya giden kutusu için bir bölme veya sepet. Dosya yüklemek veya paylaşmak için bilgisayarda bir simge olarak kullanılır. Ayrıca gönderilen mesajlar için bir sembol olarak kullanılır.
U+1F4E6 Paket whatsapp U+1F4E6 📦️ Paket. Hepimiz parselimizi taşımak zorundayız veya “Parsel teslim ediliyor”! Bir hediye yolda, İnternetten sipariş verildi veya bir taşınma için paketlendi. Bu paket hoş veya hoş olmayan mesajlara sahip olabilir.
U+1F3F7 Etiket emoji U+1F3F7 🏷️ Etiket. Yapıştırılmış veya sabitlenmiş fiyat hakkında bilgi veren kâğıt parçası. Mallar veya eşyalar için içerik, fiyat, son kullanma tarihi, vb. hakkında bilgi sağlar. İnsanları da “etiketleyebilir” ve bunları belirli bir kategoriye yerleştirebilirsiniz.
U+1F4EA Posta kutusu indirilmiş bayrağı U+1F4EA 📪️ Bayrağı indirilmiş kapalı posta kutusu. Mektubunu bekliyorum! Amerika'da posta kuturlarındaki indirilen bayrak hiçbir posta teslim edilmediği anlamına gelir. Postacı onunla posta almak zorunda değildir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, posta kutusu mektup almak ve göndermek için kullanılır.
U+1F4EB Posta kutusu yükseltilmiş bayrağı U+1F4EB 📫️ Yükseltilmiş bayrak ile kapalı posta kutusu. Mektup bugün çıkmış olmalı! Amerika Birleşik Devletleri'nde posta kutuları yalnızca posta almak için değil, aynı zamanda göndermek için de kullanılır. Kaldırılan bayrak postacıya sevkıyat için onunla mektup alması gerektiğini gösterir.
U+1F4ED Boş posta kutusu U+1F4ED 📭️ Bayrağı indirilmiş açık posta kutusu. Mesajınızı bekliyorum veya “bana asla yazamayacaksınız”! Alçaltılmış bayrak, bugün posta gelmediği anlamına gelir. Postacı onunla giden postayı çoktan aldı.
U+1F4EC Mektuplu posta kutusu U+1F4EC 📬️ Bayrağı kaldırılmış açık posta kutusu. Mektubun bugün geldi! Bayrak, posta olduğunu veya postacının götürmesi gerektiği mektupların olduğuna işaret eder. Emoji genel olarak posta için veya mesaj gönderip almak için kullanılabilir.
U+1F4EE Posta kutusu whatsapp U+1F4EE 📮️ Posta kutusu. Mektubu bıraktın mı? Bir posta kutusu, gönderilecek mektupları saklar. 19. yüzyılda tanıtıldı. Haber geliyor! Posta veya yazışma ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F4EF Posta kornası emoji U+1F4EF 📯️ Posta kornası. Postacı geldi veya “Önemli haberler var”! Gönderinin sembolü, posta kutularında veya postanelerde kullanılır. Posta kornası, Orta Çağ'ın başlarında posta arabası sürücüleri tarafından bir sinyal aracı olarak kullanıldı.
U+1F4DC Yazı fermanı silindir U+1F4DC 📜️ Yazı fermanı silindir. Kamuoyuna duyurulur! Yazılı ve rulo papirüs veya parşömen rulo. Tipik eski kitap şekili; Kil tabletin halefi ve Kodeks'in öncülü (etiketli ahşap veya balmumu tabletleri). Bir zamanlar eğitimin sembolüydü. Kaydırma genellikle sürprizler, anlaşmalar, uyarlanabilirlik, yaşam deneyimi ve büyüme ile ilişkilidir.
U+1F4C3 Kıvrılmış kağıt U+1F4C3 📃️ Kıvrılmış kenarlı kağıt. Belge geldi veya “Karne / mezuniyet günü yaklaşır”! Yazdırılan kağıt en altta kıvrılmış. Resmi bir belge veya mektup olabilir.
U+1F4C4 Bükülmüş kağıt U+1F4C4 📄️ Üstte yazılı sayfa. Bunu doldurmalısın! Kıvrık kenarlı veya kıvrık sayfa köşesi olan basılı belge. Bir mektup, kitap veya yönlendirmeye atıfta bulunabilir (yazı yukarı!).
U+1F4D1 Yapışkanlı İşaretleme Kağıdı U+1F4D1 📑️ Yapışkanlı bloknot. Bu önemlidir veya “Sınav için hala ders çalışmam gerekiyor”. Ofiste veya çalışmalarınız sırasında: Çoğu renkli yapışkan notlar, bir belgedeki veya imzalama alanlarındaki önemli metin bölümlerini işaretler. Acil bir olayın sembolik göstergesi.
U+1F9FE Kasa fişi Emoji U+1F9FE 🧾️ Kasa fişi. Gün gelir fiş döner veya “Şu pantolonu iade etmem lazım“. Fiş, bir ürün veya hizmetin satın alındığının veya ödendiğinin kanıtı olarak kullanılır.
U+1F4CA Sütun grafiği U+1F4CA 📊️ Sütun grafiği. Diyagramlar bilgiyi görselleştirmek için kullanılabilir. Genellikle metinlerden daha açıktır ve karşılaştırma için kullanılır: sütun ne kadar yüksekse, sayı o kadar büyüktür. Okul veya iş ile birlikte kullanılabilir.
U+1F4C8 Yükselen trend grafiği U+1F4C8 📈️ Yükselen trend grafiği. Bir çizgi grafik ile zaman içinde gelişmeler gösterilebilir. Örneğin bir şirketin başarısını gösterir. İş iyi gidiyor. Genellikle sinyal vermek için kullanılabilir: Borsa yükseliyor!
U+1F5F3 Oy sandığı U+1F5F3 🗳️ Oy sandığı ve oy pusulası. Oyumu verdim, “Seçim yakında olacak” veya “Oy ver”! Emoji, politika ve hükümetlerle bağlantılı olarak veya bir ifade / fikrin onayı olarak kullanılır. Aynı zamanda iç çatışmaları, kararları, adalet ve insanlara duyulan güveni de gösterir.
U+1F5DE Toplu gazete U+1F5DE 🗞️ Toplu gazete. Gazete geldi mi? Veya “Bu arada yeni bir haberin var mı?” Gazete dağıtmacılığı, son dakika haberleri ve yayınlar ya da kariyer seçimi olarak gazeteciliğe atıfta bulunabilir.
U+1F4F0 Gazete whatsapp U+1F4F0 📰️ Gazete. Manşet haberleri var! Baskı ürünü veya internet dergisi. Haberleri, medyayı veya gazeteciliği ifade eder. İlk gazete 1605'te Strazburg'da yayınlandı. Sembolik olarak bilgi, vahiy, olasılık ve tehlikelere ve topluma atıfta bulunur.
U+1F4D3 Bloknot whatsapp U+1F4D3 📓️ Bloknot. Bunu yazmam gerek! Kontrol listeleri, düşünceler, randevular, fikirler olsun - kitap, notları unutulmaması için sıralar. Ayrıca dağınıklık ve unutkanlıkla mücadele için bir yardım olarak kullanılır.
U+1F4D4 Sarı defter whatsapp U+1F4D4 📔️ Dekoratif kapaklı defter. Eski bir günlük buldum! Ciltli kitabın boş sayfaları notlar veya çizimlerle doldurulabilir. Dekoratif kapak bir günlük ya da not defterini gösterebilir. Emoji de bir olayın anısı olabilir.
U+1F4D2 Spirallı defter emoji U+1F4D2 📒️ Muhasebe defteri. Belgeler muhasebeye götürmeli veya “Hâlâ muhasebe işleri yapmak zorundayım”! Şirketteki tüm ticari işlemler defteri kebire kaydedilir. Muhasebeci, muhasebe veya finans mesleğini ifade eder.
U+1F4D5 Kitap U+1F4D5 📕️ Kapalı kitap. Ne çok kitap okuyorsun be! Okumak en sevdiğin şeylerden biri, kitap neredeyse bitti ya da edebi bir topluluk buluşuyor. Bilgi, kültür ve eğitim sembolü.
U+1F4D7 Yeşil kitap U+1F4D7 📗️ Yeşil kitap. Notları alabilir miyim? Ciltli defter okuma, yazma, öğrenme veya eğitim ile bağlantılı olarak kullanılır. Okul için ödevler hala yapılmalı ya da üniversite ya da iş için bir şeyler hazırlanmalı.
U+1F4DA Kitap yığını emoji U+1F4DA 📚️ Kitaplar. Neyi öğrenmeye çalışıyorum? Bilgileri nerede bulabilirim? Kitap yığını büyür. Kütüphane ya da kitapçıdaydın, hala okul / üniversite için bir şeyler öğrenmek ya da yapmak zorundasın. Genel olarak okumayı, edebiyatı ve eğitimi ifade eder. Kitaplar bilgi arayışını ve diğer insanların görüş ve deneyimlerinden öğrenme yeteneğini sembolize eder.
U+1F4D6 Açık olan kitap whatsapp U+1F4D6 📖️ Açık olan kitap. Kitabı elimden bırakamam veya “Açık bir kitap gibi okudum”! Birisini veya bir kitabı okumayı ifade eder. Popüler kitap kurdu emojisi. Ayrıca bir şeyin köküne ulaşmak için bir ipucu olabilir.
U+1F9F7 Çengelli iğne U+1F9F7 🧷️ Çengelli iğne. Çengelli iğne sıkıntıdaki kurtarıcıdır. Binlerce yıldır giysileri kapatmada yardımcı olur, bebek bezi tutucusu ve broşun öncüsüdür. Punk sahnesinin takı ve dayanışma sembolü olarak da bilinir.
U+1F9EE Abaküs Whatsapp U+1F9EE 🧮️ Abaküs. Dur bi tekrar hesaplayayım! Hareketli taşları olan tahta bugün çocuklara matematikte yardımcı oluyor. Dört işlemi gerçekleştirmeye yardım eder. Ortaçağ'da Asya'da yaygındı.
U+1F4CD Pin emoji U+1F4CD 📍️ Kırmızı raptiye. Sakın unutma! Yuvarlak plastik başı ile kırmızı raptiye. Navigasyon sırasında kendi konumunuzu belirtmek için kullanılır. Dikiş için de kullanılabilir.
U+1F38C İki çapraz bayrak U+1F38C 🎌️ İki çapraz Japon bayrağı. İki çapraz Japon bayrağı. Vatan ve milletin dayanışma işaretidir. Beyaz zemin üzerine kırmızı nokta yükselen güneşi simgeler.
U+1F50D Büyüteç sola bakacak şekilde U+1F50D 🔍️ Büyüteç sola bakacak şekilde. Gerçek ortaya çıkacak! Bir olay yakından izlenir ve denetlenir. Görme yetersizliği durumunda, büyüteç bir destek görevi görür. Bir şeye yakından bakmak yeni anlayışlar getirmelidir. Büyüteç sembolik olarak bir konuyu çok hafif almama konusunda uyarır. Küçük şeyler abartılmamalıdır.
U+1F50E Büyüteç sağa bakacak şekilde U+1F50E 🔎️ Büyüteç sağa bakacak şekilde. Buna daha yakından bakacağım! Küçük nesneler de büyüteç aracılığıyla görüntülenebilir. Araştırmacı, dedektif veya meraklı bir kişiyi temsil edebilir. Bilgisayarlarda arama ve yakınlaştırma simgesi.
U+1F50F Kilit ile kalem U+1F50F 🔏️ Kilit ile kalem. Dolma kalem ve kilitli bir asma kilidi. Gizli veriler şifrelenmiş ve güvenlidir, hassas bilgiler dijital olarak saklanır.
U+1F513 Açık kilit emoji U+1F513 🔓️ Açık kilit. Açık bir asma kilit. “Bir şey açık veya size müsait” veya “Önceden gizemli olan bir şeyi serbest bırakıyorum”. İkinci anlamı: “Dikkat, bu bilgi güvenli değildir!”
U+1F512 Kilit emoji U+1F512 🔒️ Kilitlenmiş kilit. Kilitli asma kilit. Nesne veya bilgi sizin için mevcut değildir veya her şey güvenli ve korunur. Dikkat! Bir gizlilik sembolü!
U+1F510 Anatahrla kilit U+1F510 🔐️ Anahtarla kilitlenmiş kilidi. Güvenlik sembolü: “Bu bilgi güvenlidir” veya “Kimse öğrenemez!” Bir arkadaş sana bir sırrı emanet eder. O sana güveniyor.
Kategoriler