🚘️ Seyahat ve yerler emojilerin gercek anlamı

You are here.

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp seyahat ve yer emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

🚗️Araba
“Yoldayım!” Kırmızı (Android: Mavi) araba. Kırmızı şeyler daha hızlı hareket ediyormuş gibi görünüyor (Doppler etkisi ile bilinir). Yolculuk ve trafik simgesidir.
Daha fazla göster

Emoji Kategori: Seyahat ve yerler

U+1F697
🚗️Araba emoji U+1F697
🚗️ Araba
“Yoldayım!” Kırmızı (Android: Mavi) araba. Kırmızı şeyler daha hızlı hareket ediyormuş gibi görünüyor (Doppler etkisi ile bilinir). Yolculuk ve trafik simgesidir.
U+1F695
🚕️Taksi Whatsapp U+1F695
🚕️ Taksi
Bir Taksi çağıralım! Taksiler yolcu taşımacılığı için toplu taşıma sistemidir. Taksiler, çoğu büyük şehirlerde olmak üzere dünya çapında mevcuttur. Emoji hızlı ve rahat taşımayı gösterebilir.
U+1F699
🚙️Yeşil araba emoji U+1F699
🚙️ Camping arabası
Bir seyahata çıkalım! Emoji, Motokaravan veya çekme karavan gibi gezme için kullanılan bir aracı gösterir. Ayrıca bir SUV arabayı (Sport Utility Vehicle) temsil edebilir. Mecazi olarak, emoji zor bir yol gösterebilir.
U+1F68C
🚌️Otobüs whatsapp U+1F68C
🚌️ Otobüs
Otobüsle gidiyorum! Otobüs, şehirler arası, ülkeler arası veya bir okul otobüsü olarak çok sayıda insanın taşınması için toplu taşıma olarak kullanılır.
U+1F68E
🚎️Tramvay emoji U+1F68E
🚎️ Tramvay
Tramvay için emoji olarak kullanılır. Toplu taşıma aracı emojisidir.
U+1F3CE
🏎️Yarış arabası emoji U+1F3CE
🏎️ Yarış arabası
Yarış başladı! Bir yarış arabası genellikle sadece yarış için tasarlanmıştır, örneğin Formula 1 için. Genel olarak arabalara, bir kişinin sürüş tarzına veya yüksek hıza da başvurabilir.
U+1F693
🚓️Polis arabası emoji U+1F693
🚓️ Polis arabası
Bir polis arabasının yan görünümü. Yasadışı bir niyetinden uyarır. Ahlak ve moralin yanı sıra kendi vicdanını temsil eder.
U+1F691
🚑️Ambulans Emoji U+1F691
🚑️ Ambulans
Hasta nakil aracı, kritik hastalığı olmayan kişileri bir hastaneye nakleder. Acil kurtarmada bir ambulans kullanılır. Emoji, yaralanmalar, hastalıklar, kazalar ve tıbbi sorunlarla ilgilidir.
U+1F692
🚒️İtfaiye U+1F692
🚒️ İtfaiye
Nerede yanıyor? Acil bir durum var mı? Bir yangın durumunda, itfaiye alevlerle savaşmak için bir itfaiye aracıyla birlikte gelir. İtfaiye ekibi yangın, kazalar ve seller ile yardım eder.
U+1F690
🚐️Minibüs Dolmuş emoji U+1F690
🚐️ Minibüs, dolmuş
Minibüs, normal bir otobüse göre sadece birkaç kişiyi taşıyabilir. Tatile çıkmayı sembolize edebilir: “Haydi kampa gidelim”.
U+1F69A Kamyonet emoji U+1F69A 🚚️ Kamyonet. Paket bugün teslim edilecek! Sana başka bir şey getirmem gerek! Bir kamyonet 3.5 ton ağırlığındadır, inşaatta bir kamyona (yükleme alanı yolcu bölmesinden daha uzun) benzer ve malları taşır.
U+1F69B Kamyon emoji U+1F69B 🚛️ Kamyon. Taşımak için büyük kamyon lazım! Çekici ve yarı römork takımı. Genellikle uzun mesafeli yük taşımacılığında kullanılır. Emoji çoğunlukla iş tanımına veya ağır malların taşınmasına atıfta bulunur.
U+1F69C Traktör emoji U+1F69C 🚜️ Traktör. Bir traktör yavaş ama çok güçlü bir araçtır. Doğada yaşam, çiftçinin iş tanımı, genel olarak bir çiftlik veya tarım anlamına gelir. Şehir sakinleri genellikle romantik bir ülke hayatı görüşüne sahiptir. Köylü olarak anlamı negatif da kullanılır
U+1F6B2 Bisiklet emoji U+1F6B2 🚲️ Bisiklet. Bisiklet turuna çıkıyoruz! Spor aktivitesi olarak veya çevreye uyumlu ulaşım araçları. Dünyada arabadan iki kat daha fazla bisiklet var. Amsterdam bisiklet şehri olarak kabul edilir. Emoji, çevre bilincinin yanı sıra sağlıklı bir yaşam tarzını da sembolize edebilir.
U+1F3CD Motosiklet emoji U+1F3CD 🏍️ Motosiklet. Zaten yoldayım! Veya “Bir motosiklet yolculuğuna çıkıyoruz”. Bir yarış motosikleti, yarışlarında dünya şampiyonalarında yer alır. MotoGP birinci sınıf olarak kabul edilir. Emoji, motosikletler ve hız ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F6DE Lastik Emojisi U+1F6DE 🛞️ Lastik. Tekerleği yeniden icat etmemize gerek yok! Tekerlekli veya hızlı tüm araçlar için bir emoji. Lastik patladı veya patlak nedeniyle garaja gidilmesi gerekiyor. Mecazi olarak “vagonun beşinci tekerleğini“ sembolize etmek için kullanılır.
U+1F694 Polis arabası U+1F694 🚔️ Gelen polis arabası. Polis gelmiş! Acil durum aracı. Devriye arabasındaki polis memurları yolda ya da zaten oradalar. Birinin yardıma ihtiyacı var, bir suç çözüldü veya bir suçlu tutuklandı.
U+1F68D Otobüs ön görüntüsü U+1F68D 🚍️ Gelen otobüs. Otobüs gelmek üzere! Otobüs popüler bir ulaşım aracıdır, bir yerden başka bir yere taşınmak veya tatile çıkmak için kullanılır. Bu emoji bir otobüsün ön görünümünü gösterir, varışa ifade eder.
U+1F698 Araba ön görüntüsü U+1F698 🚘️ Gelen araba. Yoldayız!, “Neredeyse bugün vuruldum” veya “Yoldan çekildik”! Emoji önden görünüşte bir araba gösterir. Kendi aracınıza, ulaşım türüne veya otonom sürüş gibi eğilimlere atıfta bulunabilir.
U+1F696 Taksi ön görüntüsü U+1F696 🚖️ Gelen Taksi. Taksi geldi! Bir taksinin önden görünümü. Ülkeye bağlı olarak renk, baskı ve / veya çatıda bir işaret ile tanınabilir. Taksiler, insanları A'dan B'ye dünya çapında taşımaktadır.Taşıma, şehir hayatı veya New York gibi metropolleri ifade eder.
U+1F6A1 Gondol whatsapp U+1F6A1 🚡️ Teleferik. Zirvede buluşacağız! Teleferik, büyük çaba sarf etmeden elde edilebilecek başarıyı sembolize eder. İnsanları vadiden dağın tepesine taşır: yürüyüş, kayak veya manzaranın tadını çıkarmak için.
U+1F6A0 Dağda teleferik U+1F6A0 🚠️ Dağda teleferik. Dağların manzarası muhteşem veya “Tepeye gidiyoruz”! Dağ demiryolları dik yamaçların üstesinden gelir. Ulaşım aracı insanları kış sporları veya yürüyüş için dağın tepesine taşır.
U+1F683 Tren emoji U+1F683 🚃️ Tren vagon. Hangi kompartmandayız? Demiryolu üzerinde bir lokomotif tarafından çekilen ve mal veya insan taşıyan bir vagon. Emoji, ulaşım veya seyahat anlamına gelir.
U+1F68B Tramvay vagon U+1F68B 🚋️ Tramvay. Tramvay veya tramvay arabası. Büyük şehirlerde sokakta seyahat eder ve insanları kısa mesafelerde taşır. Ulaşım veya toplu taşıma ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F69E Dağlarında tren U+1F69E 🚞️ Dağ treni. Dağlara rüya gezisi! Harika bir panorama ile bir dağ manzarası ve tren yolculuğu. Emoji ayrıca belirli bir ülkeyi,örneğin İsviçreyi, kastedebilir.
U+1F69F Monoray Emoji U+1F69F 🚟️ Monoray. Zor zamanlar önümüzde! Monoray hiç kullanmadım! Monoray yalnızca nüfus yoğunluğu çok olan birkaç şehirde vardır, mesela Memphis'te, Wuppertal'da veya Tokyo'da. Normal trenlerden farklı olarak, raylarda çalışmaz, ancak bir yoldan asılı kalır.
U+1F69D Tren whatsapp U+1F69D 🚝️ Monray tren. Disneyland, geliyoruz! Bir trene benzer, ancak sadece tek, çok dar bir ray üzerinde çalışır. Monoray insanları eğlence parklarındaki turistik yerlere, aynı zamanda Moskova veya Seattle gibi büyük şehirlere taşıyor.
U+1F684 Hızlı tren emoji U+1F684 🚄️ Hızlı tren. Hızlı treni kullanacağım veya “Birazdan orada olacağım”! Yüksek hızlarda (en az 190 km/h) uzun mesafeler kat eden bir tren yolu. Yüksek hızlı trenler şu anda düzenli kullanımda 350 km/h hıza ulaşmaktadır.
U+1F685 Tren emoji U+1F685 🚅️ Yuvarlak burunlu hızlı tren. mermiye benzeyen aerodinamik burunlu bir hızlı treni. Tren uzun mesafeleri yüksek hızda sürer. Aerodinamik tasasarımın nedeniyle, Japon yüksek hızlı trenleri (Shinkansen) için de kullanılır.
U+1F688 Tramway Emoji U+1F688 🚈️ Tramvay. Büyük şehirlerde ve banliyölerde demiryollarında toplu taşıma. Hafif raylı demiryolu veya Tramway için ortak kısaltma hızlı geçiş. Demiryolu 30'ların başında ortaya çıktı.
U+1F682 Lokomotif U+1F682 🚂️ Buharlı lokomotif. Tam yol ileri! Eski moda buharlı lokomotif buharla güçlendirilmiştir. Bu tip lokomotif, 20. yüzyılın ortalarına kadar demiryolu trafiğine egemen oldu. Sanayileşme ve teknik ilerlemeyi simgeler. Kars'a giden Doğu ekspresle tatile çıkalım!
U+1F686 Tren ön görüntüsü U+1F686 🚆️ Tren. Tren zaten çıkmış. “Öküzün trene baktığı gibi bakmak” veya “Karar vermekte gecikince treni kaçırdı.” Kısa ve uzun mesafeler için popüler ulaşım ve ulaşım araçları.
U+1F687 Metro whatsapp U+1F687 🚇️ Metro. Bir metro, yeraltı Tramvay. Yerel toplu taşımada demiryolu taşıma sistemi. Emoji, ulaşım araçlarına veya büyük bir metro ağına sahip şehirlere atıfta bulunabilir, İstanbul gibi.
U+1F68A Tramvay emoji U+1F68A 🚊️ Tramvay. Tramvayı kullanıyoruz! Tramvay demiryolu tabanlı bir ulaşım aracıdır. Bunlar elektrik enerjisi ile çalıştırılır. Genellikle arabalar ve bisikletler tarafından da kullanılan yollardadır. Şehiriçi kısa mesafeleri için popüler.
U+1F689 Gar emoji U+1F689 🚉️ Tren istasyonu. Seninle Tren durağında buluşuyorum veya “Treni kaçırdın” Insanlar istasyonda trene binip iniyor. Bir duyuru panosu kalkış saatleri ve gecikmeler hakkında bilgi verir.
U+1F6A8 Siren emoji U+1F6A8 🚨️ Polisin mavi ışığı, siren. Yardımına ihtiyacım var! Siren, polis, ambulans veya itfaiye anlamına gelir. Acil bir durum için, ciddi veya değişmeceli olarak kullanılabilir. Önemli bir şeyi gösterir veya bir şey hakkında uyarır.
U+2708 Uçak emoji U+2708 ✈️ Uçak. Buradan toz olup tatile gitmek istiyorsun. Veya telefonun uçak modunda. Uçmak en güvenli ulaşım yollarından biridir, sadece asansör daha güvenlidir.
U+1F6EB Uçak iniş U+1F6EB 🛫️ Uçak iniş. Kalkıyoruz! Uçak inmek üzeredir. Birisi tatilde veya iş gezisinde başka bir şehre veya ülkeye uçuyor. Bir tatile hazır olduğum ve sadece kaçmak istediğim anlamına da gelebilir. Ayrıca hızlı bir şekilde yola çıkabilirsiniz.
U+1F6EC Uçak iniş U+1F6EC 🛬️ İnen uçak. Yarına evdeyim ya da “Yine iyi indik!“. Uçak yaklaşıyor: Biri eve dönüyor.
U+1F6E9 Küçük uçak U+1F6E9 🛩️ Kücük uçak. Özel jet kullanıyoruz! Lüks bir seyahat, yeni hobi veya uzak hava alanlarından uçuşları simgeler. Küçük veya hafif uçaklar, geleneksel uçaklardan daha düşük bir ağırlığa sahiptir. Emoji ayrıca zengin ve güzel yaşam tarzının yanı sıra seyahat tutkusu ve tatilin yaşam tarzını da temsil edebilir.
U+1F4BA Koltuk Whatsapp U+1F4BA 💺️ Koltuk. Koltukları bize ayırdım! Bu tip koltuklar uçakta, trende veya otobüste bulunur. Nakliye veya seyahat ile bağlantılı olarak da kullanılabilir. Kemerinizi takın, kalkıyoruz!
U+1F680 Roket emoji Whatsapp U+1F680 🚀️ Roket. Bir roket uzaya fırlatılıyor. Bir şey “vurur” veya “bir roket gibi gider”. Toy Story'nin Buzz Lightyear'ı şöyle demişti: Sonsuza kadar ve daha uzaklara.
U+1F6F8 UFO emoji U+1F6F8 🛸️ Uçan fincan tabağı. Uzaylılar geliyor! UFO emoji seni uyarır: çok hayal görüyorsun, gerçeğe dön artık!
U+1F681 Helikopter emoji U+1F681 🚁️ Helikopter. Gezi uçuşu yapıyoruz! Yoldayım, en kısa süre seninleyim! Helikopterlerin piste ihtiyacı yoktur, çünkü dikey olarak iner ve kalkarlar. Acil durumlarda (örneğin polis, itfaiye veya hastaneler tarafından) veya karayolu trafiğini izlemek için kullanılır.
U+26F5 Yelkenli emoji U+26F5 ⛵️ Yelkenli. Dünyayı dolaşalım! Yelkenli rüzgar enerjisi ile işletiliyor. Suda dolaşmak için kullanılır. Yelkenli yatlarında bir mutfak ve oturma odası vardır. Emoji, gezginliği ve yalnız adalar, güneş ve deniz düşüncelerini göstermektedir.
U+1F6A4 Hızlı bo emoji U+1F6A4 🚤️ Hızlı bot. Motorlu bir deniz aracı. Eğlence amaçlı, su kayağı veya tekne yarışları için. Dünyadaki en hızlı tekne 320 km / s hızına kadar ulaşabiliyor. Emoji, su sporları, seyahat ve tatil anlamına gelir.
U+1F6E5 Motorlu tekne U+1F6E5 🛥️ Motorlu tekne. Yaşam tarzı ve lüks anlamına gelir! Deniz taşıtları bir veya daha fazla içten yanmalı veya elektrik motoruyla çalışır. Eğlence amaçlı, su kayağı ve zengin ve güzel yaşam tarzı için sembol çekmek için kullanılır.
U+1F6F3 Büyük gemi U+1F6F3 🛳️ Kruvaziyer. Kruvaziyer yolculuğuna gidiyoruz! Bir yolcu gemisi insanları iç ve kıyı sularında ve denizde taşır. En büyük gemi 6.800 kişiyi taşıyabilir. Emoji, deniz tutmasıyla bağlantılı olarak da kullanılabilir.
U+26F4 Feribot whatsapp U+26F4 ⛴️ Feribot. Feribotu alalım ya da mecazi anlamda: “Yeni kıyılara gidiyoruz!”. Genellikle feribot her gün adalar arasında gidip gelir. Bir feribot insanları, arabaları veya eşyaları su üzerinde taşır.
U+1F6A2 Kruvaziyer U+1F6A2 🚢️ Gemi. Karadeniz'de gemilerin mi battı? “Gemisini yürütmek” veya “Titanik benim en sevdiğim film” Bir seyir ya da tatil gezisi yakın, ama aynı zamanda bir uyarı: Deniz beni çok çabuk tutar!
U+1F6DF Halka şamandıra Emoji U+1F6DF 🛟️ Lifebuoy. Sen benim kurtuluşumsun ya da “beni kurtar“! Beyaz-turuncu halka insanları sudan kurtarmak için kullanılır. Güvenlik anlamına gelir, ancak yardım istemek için de kullanılabilir. Denizcilik için bir tercih ifade eder.
U+2693 Çapa Whatsapp U+2693 ⚓️ Çapa. Çapa bir deniz nesnesidir ve bir teknenin rüzgâr, akıntı veya dalgalarla sürülmesini önler. Umut, sadakat, güvenlik ve istikrarı sembolize eder.
U+26FD Benzin istasyonu U+26FD ⛽️ Benzin istasyonu. Önceden yakıt almalıyım! Bir benzin istasyonundaki cihaz, yakıt ikmali yapılacak araca yakıt doldurur. Bir benzin istasyonunu gösterebilir veya mecazi olarak kendi enerji rezervlerinizin yakıt ikmali anlamına gelebilir.
U+1F6A7 İnşaat site işareti U+1F6A7 🚧️ İnşaat site işareti. Şantiyeler beni durdurdu! Binalarda veya yol işlerinde inşaat çalışmalarını gösterir. Gecikmeler veya trafik sorunları olabilir. Ayrıca, bir web sitesi düzenleniyor, bakım modunda veya bir proje hala yapım aşamasında.
U+1F6A6 Trafik ışıkları U+1F6A6 🚦️ Dikey trafik ışıkları. Trafik ışıklarının renkleri trafik akışını düzenler ve tehlikeli trafik durumlarını önler. Gaz lambasıyla çalışan ilk trafik ışığı 1868'de Londra'da icat edildi ve kısa bir süre sonra patladı. Emoji, geç kalmak için bir bahane veya trafik ışığına trafik diyebilir.
U+1F6A5 Yatay trafik ışıkları U+1F6A5 🚥️ Yatay trafik ışıkları. Dikkatli olun, trafik ışığım kırmızıya döner! Trafik ışıkları trafik akışını düzenler. Tehlikeli noktaları düzeltir ve tehlike azaltır. Yatay montaj, Tayland veya ABD'den farklı olarak Türkiye'de oldukça nadirdir.
U+1F68F Dolmuş durağı U+1F68F 🚏️ Otobüs durağı. Otobüs durağında buluşuyoruz! Otobüs ne zaman kalkıyor? Bu işaret, otobüsün sokakta nerede durduğunu gösterir. Sadece burada yolcular inebilir veya inebilirler. Genel olarak toplu taşıma ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F5FA Dünya haritası emoji U+1F5FA 🗺️ Dünya haritası. Mavi gezegen Dünya'mız. Bir dünya haritası tüm Dünya yüzeyini tasvir eder. Haritaların ana işlevi oryantasyondur. Birisi Dünya turuna çıkmak istiyor ya da tüm ülkeleri gezdi bile!
U+1F5FD Özgürlük heykeli emoji U+1F5FD 🗽️ Özgürlük heykeli. Amerikan Yaşam Biçimi'ni seviyorum! Bir yandan bir işaret ve diğer yandan bağımsızlık bildirgesi ile kadın heykeli (Lady Liberty). Amerika'nın, New York'un özgürlük ve bağımsızlık sembolü.
U+1F5FC Kule Whatsapp U+1F5FC 🗼️ Tokyo Kulesi. Tokyo benim en sevdiğim şehir! Televizyon kulesi Paris'teki Eyfel Kulesi'ne dayanıyor. Japonya'nın başkenti Tokyo'nun simgesi. Ünlü eserlerin memleketi, örneğin Sailor Moon ve Godzilla.
U+1F3F0 Kale emoji U+1F3F0 🏰️ Avrupalı kale. Avrupa'nın eski kaleleri popüler bir destinasyondur. Ortaçağ mimarisi görünümü ve tarihi ile etkileyicidir. Savunmayı ve korumayı sembolize eder.
U+1F3EF Asyalı bina U+1F3EF 🏯️ Japonlu kale. Asya mimarisine hayran kaldım! Bina, geleneksel bir Japon kalesidir. Eskiden bir kale, bugün kültürel bir miras. Emoji, yaklaşan bir gezi, genel olarak mimari veya Asya kültürü ile ilgilidir.
U+1F3DF Stadyum emoji U+1F3DF 🏟️ Stadyum. Cumartesi günü futbol maçına gidiyoruz! Bir stadyumda spor müsabakaları düzenlenir. Büyük etkinlikler veya konserler için de kullanılırlar.
U+1F3A1 Dönme dolap U+1F3A1 🎡️ Dönme dolap. Popüler eğlence parklarin simgesi. Hem genç hem yaşlı insan için eğlencelidir. Harika bir manzara sunar ve çeşitli şehirlerin sembolüdür, örneğin London Eye. Hayatın iniş ve çıkışlarının yanı sıra yaşama sevinci ve hafifliği de sembolize edebilir.
U+1F3A0 Atlıkarinca U+1F3A0 🎠️ Atlıkarınca. Lunaparka gidiyoruz! Bir atlıkarınca boyalı ahşap atları, lunaparklarında veya eğlence parklarında küçük çocuklar için popüler bir sürüş keyfi. Çocukluk anılarını uyandırır. Coşkunluk, içtenlik ve yaşama sevinci anlamına gelir.
U+26F2 Süslü havuz emoji U+26F2 ⛲️ Çeşme. Çeşmede buluşuyoruz! Şehir mimarisinin bir parçası olarak, bahçelerde veya parklarda bulunur. Çeşmeler ve süslü havuzlar genellikle pitoresk yerlerde bulunur ve sadece sıcak yaz günlerinde değil, tam yıl boyunca popüler buluşma yerleridir.
U+26F1 Plaj şemsiyesi Whatsapp U+26F1 ⛱️ Açık plaj şemsiyesi. Bir güneş şemsiyesi, plajda veya parkta sıcak günlerde güneşten koruma sağlar. Rahat yaz günlerini veya plaj tatillerini temsil eder.
U+1F3D6 Plaj ile güneş şemsiyesi Whatsapp U+1F3D6 🏖️ Plaj ile güneş şemsiyesi. Deniz kenarında bir plaj bölümündeki şemsiye, plaj tatilleri ve sıcak hava koşullarını temsil eder. Güneşin tadını çıkarmak için denize gidelim!
U+1F3DD İzsiz ada emoji U+1F3DD 🏝️ İzsiz ada. İzsiz adaya gitmek istiyorum! Yalnız ya da izsiz adalar herkesi büyüler. Macera romanı veya filmleri (Robinson Crusoe veya Cast Away gibi) adalarda yer alır.
U+1F3DC Çöl Whatsapp U+1F3DC 🏜️ Çöl. Birini çöle göndermek, “birisi defolup gitsin” demek. Aşırı sıcaklıklar, su eksikliği ve sıfır yeşillik, çölün simgesidir. Tatilleri, sıcağı ve bitkinliği temsil eder.
U+1F30B Volkan Whatsapp U+1F30B 🌋️ Volkan. Patlayan volkan. Dayanılmaz sıcağı, tehlikeyi veya çok sinirli olmayı ifade edebilir. Çok sinirliyim, patlamak üzereyim!
U+26F0 Dağ emoji U+26F0 ⛰️ Dağ. Dağ (dağlar) gibi (kadar), “Dağda büyümüşsün” “Aralarmızda dağlar kadar fark olmuş”. Dağlarda bir yer veya tatil anlamına gelebilir veya büyük bir şey söz konusu olduğunda mecazi olabilir.
U+1F3D4 Karla kaplayan dağ zirvesi U+1F3D4 🏔️ Karla kaplayan dağ zirvesi. Zirveleri karla kaplı yüksek veya kuzeye bakan bir dağlar. Genel olarak kamp, yürüyüş, dağcılık ve doğa ile ilgilidir.
U+1F5FB Fuji volkan Whatsapp U+1F5FB 🗻️ Fuji volkan. Fuji dağı Japonya'nın en yüksek zirvesidir. Emoji karlı bir dağ zirvesini gösterir. Kışı sembolize edebilir.
U+1F3D5 Camping Whatsapp U+1F3D5 🏕️ Camping. Açık hava etkinlikleri, kamp ateşi veya hafta sonu gezileri için kullanılır. Tatilinizi geçirmek için popüler bir aktivite.
U+26FA Çadır emoji U+26FA ⛺️ Çadır. Hafta sonu bir festivale gidiyoruz. Kamp tatillerinde çadırınızı kamp alanına kurdunuz. Taşınabilir konaklama, rüzgara ve yağmura karşı korur ve büyüklüğüne bağlı olarak birkaç kişiyi ağırlayabilir. Emoji aynı zamanda birlikte kamp daveti olarak da anlaşılabilir.
U+1F3E0 Ev Whatsapp U+1F3E0 🏠️ Ev. En güzel yer evdir! Arkadaşlar zararsız eve geldi. Bir evi de kast edebilir; ben bir ev istiyorum. (İnşa ettirme, taşınma ya da yeni mobilya alma)
U+1F3E1 Bahçeli ev Whatsapp U+1F3E1 🏡️ Bahçeli ev. Ah böyle bahçeli ev benim de olsa! Mahallenin veya semtin simgesidir. Kırsal kesimde bir ev hayal ediyorsun.
U+1F3DA Çürümüş ev emoji U+1F3DA 🏚️ Çürümüş ev. Çökmüş çatılı ve çürümüş, kırılmış pencereli ev. İzsiz alanları veya binaları ve genel olarak izsizliği temsil eder. Tadilat veya yenileme için de kullanılabilir.
U+1F3D7 İnşaat emoji U+1F3D7 🏗️ İnşaat. İnşaat işinin sembolü. Gökdelenlerden ofis binalarına kadar her türlü binaların yapımını temsil eder. Bir projeye yeni başladığınızı veya üzerinde çalıştığınızı ifade edebilir.
U+1F3ED Fabrika whatsapp U+1F3ED 🏭️ Fabrika binası. Eski fabrika tesisindeki festivale gidiyoruz! Büyük bacalar ile endüstriyel sitesindeki bina. Emoji, bir fabrikada veya sanayileşmede veya çevre sorunları ve emisyonları ile ilgili olabilir.
U+1F3E2 Ofis binası emoji U+1F3E2 🏢️ Ofis binası. Ofise gitmem lazım! Uzun bir ofis binası, gökdelen. Genellikle büyük şehirlerde bulunur. İş hayatı ve büyük şehirde yaşamı temsil eder.
U+1F3EC Bina Tabela whatsapp U+1F3EC 🏬️ Süpermarket. Biraz alışveriş yapmam lazım! Belirli bir gruptan mal satan büyük bir perakende mağazası, örneğin tekstil, mobilya veya elektrikli ev aletleri. Belirli bir ürünü satın almak veya sadece alışverişe gitmek istiyorsunuz.
U+1F387 Donanma fişeği emoji U+1F387 🎇️ Donanma fişeği. Parlayan donanma fişeği, doğum günü ya da yılbaşı için kullanılır. Neşe, bayram ya da başka mutluluk veren bir olayı sembolize eder.
U+1F386 Havai fişek yılbaşı U+1F386 🎆️ Havai fişek. Emoji, ışıltılı bir havai fişek gösterir. Yılbaşı ya da coşkulu bir parti için kullanılabilir.
U+1F3E3 Japon posta hane U+1F3E3 🏣️ Japon posta hane. Japonya'da geleneksel bir postane binası. Ön taraftaki Japon posta damgası tarafından tanınabilir.
U+1F3E4 Posta hane Whatsapp U+1F3E4 🏤️ Posta hane. Daha postaneye gitmedim! Dış cephede eski Avrupa'da, bazı binaların hala posta borusu bulunur. Bu binaların posta borularında hala posta görmek çok nadir değildir.
U+1F3E5 Hastane emoji U+1F3E5 🏥️ Hastane. İyi hissetmiyorum! Hastane binası. Ciddi şekilde hastalandığımız veya yaralandığımız zaman oraya gideriz. Bazen bir kaza veya büyük bir rahatsızlık da gösterir.
U+1F3E8 Bina H U+1F3E8 🏨️ Otel. Bir otel rezervasyonu yapmam gerekiyor! Tatil veya iş gezisi olsun. Belki de birkaç romantik gün için bir davettir. Acil barınma talebini de sembolize edebilir. Evinizde benim için bir yer var mı?
U+1F3EA Bina 24 emoji U+1F3EA 🏪️ Alış veriş merkezi. Genellikle bir süpermarketten daha büyüktür ve yiyeceklerden elektroniğe ve ev eşyalarına kadar daha geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Genellikle normal marketlerden daha uzun süre açıktır, bazı ülkelerde 24 saat bile. Alışverişe veya bir kişiye, ör. Günün 24 saati müsaitim.
U+1F3EB Okul emoji U+1F3EB 🏫️ Okul veya Üniversite. Şu anda okuldayım veya üniversitede öğreniyorum. Emoji, eğitimin bir yerini gösterir. Sembolik anlam: deneyimden öğrenmek ya da yaşamın yeni sınavlarına hâkim olmak.
U+1F3E9 Genelev U+1F3E9 🏩️ Genelev. İfade basit bir otel değil, Kalp işaretli pembe binayı bir genelev olarak saatlik otel gösteriyor. Gizli aşk için geçerli olabilir.
U+1F492 Kilise emoji U+1F492 💒️ Düğün kilise. Evleniyoruz! Bir kilisede düğün kutlaması. Avrupa'da davetiyeler için veya evliliğin duyurusu için çok kullanılır.
U+1F3DB Sit Alanı emoji U+1F3DB 🏛️ Sit alanı. Dünya çapında hala sit alanlarında antik binalar bulunabilir. Kültür varlıkları için bir semboldür. Müze, tiyatro ya da antik şehirler için kullanılır.
U+26EA Kilise U+26EA ⛪️ Kilise. Hıristiyan bina Kilise; düğün, vaftiz, ibadet ve cenazeleri temsil eder. Ayrıca din ve dini bayram için kullanılır.
U+1F54C Cami Whatsapp U+1F54C 🕌️ Cami. Kubbeli ve minareli dini bina, İslam ve toplumsal buluşma mekânının ortak ibadet yeridir. Din, seyahat veya mimarlık ile ilgili olabilir.
U+1F54D Sinagog U+1F54D 🕍️ Sinagog. Davut Yıldızlı bina bir sinagogdur: Yahudi ibadet ve toplanma yeri. Yahudilikte en önemli kurum. Emoji din ve İsrail ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F54B Kabe emoji U+1F54B 🕋️ Kabe. Mekke’de İslam’ın merkezi ve kutsal olan Kâbe’yi temsil etmektedir. Her Müslüman için hayatta bir defa oraya gitmek şarttır.
U+26E9 Asya kemeri U+26E9 ⛩️ Şinto Tapınağı. Dini Japon mimarisi. Bir tanrıya ibadet eder. Şintoizm (japonca “Tanrıların Yolu” demektir) neredeyse sadece Japonya'da uygulanmaktadır. Bu din, doğa ibadeti ve ata kültü şekillenir.
U+1F6E4 Demir yolu emoji U+1F6E4 🛤️ Demir yolu. Güzel bir manzara ile bir tren yolu. Demiryolu hattı iki yeri birbirine bağlar. Emoji, ulaşım araçları, tren istasyonu veya olası gecikmelerle bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F6E3 Otoban U+1F6E3 🛣️ Otoban. Biz otobanı kullanıyoruz! En hızlı yolu alıyorum! Sürücü açısından trafik işaretli geniş, çok şeritli bir yol. Ana yol, birkaç şeritli iki yönlü şeritten oluşur. Malların hızlı taşınması ve teslimi ifade eder.
U+1F5FE Japon haritası U+1F5FE 🗾️ Japon haritası. Japonya'nın ada devletinin haritası gösterir. Manga mizahiler, günlük kültürün bir parçasıdır. Emojilerin vatanı. Seyahat ve kültür için neredeyse ülkenin kendisi için duruyor.
U+1F391 Ay bayramı U+1F391 🎑️ Geleneksel ay bayramı. Ay gösterisi “Tsukimi”, sonbahar ayın sayesine Japon festivalidir. Emoji, Japon usulü çimi, dango (Japon usulü hamur) ve arka planda ay ile geleneksel töreni gösterir.
U+1F3DE Doğa U+1F3DE 🏞️ Milli parkı. Dağlar, nehirler, göller ve el değmemiş doğası ile göz alıcı manzara. Yürüyüş, rafting ve kamp gibi açık hava aktivitelerini temsil eder.
U+1F305 Gün doğumu emoji U+1F305 🌅️ Gün doğumu. Şafak vaktıdan sonra güneş doğar. Yükselen güneş ufuktan geçer ve yeni bir gün başlar. En erken gündoğumu Haziran ayının ortası, en geç Aralık ayının ortasıdır. Uyanış ve (yeni) başlangıç ​​sembolü.
U+1F304 Dağlarda gündoğumu U+1F304 🌄️ Dağlarda gündoğumu. Uzakta, güneş dağların ardında yavaşça yükselir. Pastoral manzaradaki güneşin doğuşu, dağlarda doğa veya tatil için kullanılabilir.
U+1F320 Göktaşı emoji U+1F320 🌠️ Göktaşı. Bir göktaşı görürsen ve bir şey dilersen, o dilek gerçekleşir. Romantik ve büyülü anlar için sembol. Bir şey ya da birileri özel ve değerlidir.
U+1F307 Şehirde güneş batımı U+1F307 🌇️ Şehirde güneş batımı. Güneş ufuktan yavaşça kayboluyor ve şehrin siluetini ılık bir ışığa bayıyor. Gece olacak, partiler başlayacak. Günlük bir görüngü. Günün sonunu simgeliyor.
U+1F306 Şehir günbatımı U+1F306 🌆️ Şehir manzarası akşam karanlığınde. Alacakaranlık büyük bir şehir binaları turuncu bir ışık ile boyar. Gün ışığının son dakikaları ve birazdan gece düşer. Emoji, bir günün bittiği, oldukça geç olduğu veya birisinin akşamları dışarı çıkmak istediği anlamına gelir.
U+1F3D9 Ufuk çizgisi U+1F3D9 🏙️ Ufuk çizgisi. Bir şehrin sembolü olan siluetidir, uzaktan bakıldığında görülen şeklidir. Haydi, şehre gidelim! Ufuk önünde gökdelen binaları olan bir şehir panoraması. Dünyanın en güzellerinden biri New York'a ait.
U+1F303 Yıldızlı gece Emoji U+1F303 🌃️ Yıldızlı gece. Geceleri yıldızların görülebildiği bir şehir. Romantik bir tarih veya genel olarak büyük şehir hayatı için gece hayatıyla ilgili olabilir. Yıldızlı gökyüzü her zaman insanlar için güçlü bir büyü yaratmıştır.
U+1F30C Samanyolu emoji U+1F30C 🌌️ Samanyolu. Gökyüzünde bir parlak çizgi - milyarlarca yıldız bir galaksi. Gecenin güzelliğini ve mucizelerin deneyimini temsil eder. Sevdiklerinizle romantik bir şey planlıyorsunuz.
U+1F309 Altın kapı köprüsü gecede U+1F309 🌉️ Gecedeki köprüsü. San Francisco'ya geldik! Geceleri ABD'de Golden Gate Köprüsü'ne benzer bir aydınlatmış köprü. Harika bir gece manzarası, gece hayatı veya romantik bir tarih anlamına gelir.
U+1F301 Altın kapı köprüsü sis altında U+1F301 🌁️ Sisli. Hayat bir sis bulutu gibiydi; bazen gözünün önünü göremiyor insan. Golden Gate Köprüsü'ne benzeyen sis kaplı bir köprü. Her şey sadece gri örtü ile belirsiz bir şekilde tanınabilir. Sisin bulutlardan farkı, yere temas etmesidir.
Kategoriler