Sembol emojilerin gercek anlamı

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp sembo ve işaret emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

Kategori: ❤ Semboller emojiler

U+2764
Kırmızı kalp emoji U+2764
 Kırmızı kalp
Kırmızı kalp, aşkın klasik sembolüdür. Tutku ve romantizm ifadesi. Ama aynı zamanda arkadaşlık ve derin bağlılık için romantik olmayan bir simgedir.
U+1F9E1
Turunç kalp emoji U+1F9E1
🧡 Turunç kalp
Kalp şekli, sevginin sembolüdür. Turuncu kalp, tam olmayan bir sevgiyi temsil edebilir ya da bir ilişkide olmak istemezsin ve sadece arkadaş olabilirsin.
U+1F49B
Sarı kalp emoji U+1F49B
💛 Sarı kalp
Altın kalbi. Kalbin gerçek dostluk ve saflığını temsil eder. Romantik bağlamda değil, mutluluk, arkadaşlık ve yaşam sevinci için kullanılır.
U+1F49A
Yeşil kalp Whatsapp U+1F49A
💚 Yeşil kalp
Yaşam ya da yaşam tarzının bir ifadesi, Sağlıklı beslenme ve doğaya bağlılık. Kıskanç da ifade edebilir, ilişki sorunlarını veya barışma umudunu gösterebilir. Genellikle İrlanda'nın Aziz Patrik Günü'nde kullanılır.
U+1F499
Mavi kalp emoji U+1F499
💙 Mavi kalp
Sana tam bir güvenim var! Platonik sevgiyi, sadakati ve dostluğu temsil eder. Diğer anlamları: Otizmin desteği veya su spor sevgisi gösterebilir.
U+1F49C
Mor kalp U+1F49C
💜 Mor kalp
Anlayış ve şefkatli sevginin ifadesi. Sevgi ve bakımı temsil eder. Anneler Günü veya ebeveynler ve çocuklar arasındaki mesajlar için. Moda hayranlardan ya da ünlüler tarafından cazibe ya da zenginlik ifadesi olarak kullanılır. ABD'de, yaralı askerler için askeri madalya.
U+1F5A4
Siyah kalp emoji U+1F5A4
🖤 Siyah kalp
Siyah kalp karanlı ve bükülmüş bir mizah duygusu gösterir. Ruhun kara tarafını yansıtabilir. Ayrıca üzüntü ve keder ifade etmek için kullanılır.
U+1F494
Kırıldığı kalp emoji U+1F494
💔 Kırıldığı kalp
Çok mutsuzum! Kırık kırmızı kalp hüznü ve üzüntüyü ifade eder. Aşk ıstırabım var!
U+2763
Kalplı ünlem işareti emoji U+2763
 Kalplı ünlem işareti
Buna katılıyorum! Kalbin altında nokta dekoratif bir ünlem işareti oluşturur. Bu jest kalpten gelir ve gerçekten bir şeyden hoşlandığını gösterir.
U+1F495
İki kalp emoji U+1F495
💕 İki kalp
Aşk kapıda! Bu iki kalp dekorasyon olarak kullanılır. Romantik metinlerde, sevgisinin ifadesi veya kızlar arasında arkadaşlık ifadesi. Kankam benim!
U+1F49E
Birbirine çeviren kalp Whatsapp U+1F49E
💞 Birbirine çeviren kalpler
Birbirini çevreleyen iki kalp, iki kişi arasındaki sevgiyi temsil ediyor: Birisi diğerinin kalbini kazanmak istiyor.
U+1F493
Kalp atışı emoji U+1F493
💓 Kalp atışı
Seni çok seviyorum! Atan kalp güçlü bir bağlantıyı sembolize eder. Çok büyük aşk vardır. Aynı zamanda hayatın bir sembolüdür: Bir bebek doğar.
U+1F497
Üç büyüyen kalp U+1F497
💗 Büyüyen kalpler
Üç kalp sürekli büyüyen bir kalbi ifade eder. Duygular giderek derinleşiyor, aşk büyüyor. Kalp atışı artar ve duygusal bir konuşma ya da harika bir deneyimde bu emoji kullanılır.
U+1F496
Parlayan kalp U+1F496
💖 Parlayan kalp
Sen harikasın! Parıldayan bir kalp, birisinin sana hayran kaldığı anlamına gelir. Sabırlı ol, vazgeçmemelisin!
U+1F498
Okla delinmiş kalp emoji U+1F498
💘 Okla delinmiş kalp
Gözünü aşk bürüdü - sana çılgınca âşık oldum! Mesajlardaki romantik duyguları ifade eder. Sevgililer Günü'nünde kullanılır.
U+1F49D
Papyonlu kalp U+1F49D
💝 Papyonlu kalp
Seni seviyorum! Hediye kurdele ile kalp şeklinde kutuda çikolata veya mücevher olabilir. Sevgililer Günü'nde veya doğum günlerinde popülerdir. Ya da “kalbim senin olsun” demek.
U+1F49F
Dekoratif kalp U+1F49F
💟 Dekoratif kalp
Kalp sembolünün dekoratif bir çeşidi. Senin sevgisini, dikkatini ve sevgisini temsil eder.
U+262E
Barış sembolü U+262E
 Barış sembolü
Sevgi, Barış ve Uyum. 1960'larda devlete karşı protesto simgesi olarak kullanılmış, bugün dünya çapında Barış İşareti olarak bilinen bir simge. İç dengeyi sembolize eder. Bir anlaşmazlık çözülmeli veya sohbet ortaklarından barışçıl olması istenir.
U+262A
Ayyıldız U+262A
 Ay yıldız
Türkiye'ye tatil için gidiyoruz! Hilal (Arapça yükselen ayın hilesi) ve beş köşeli yıldız birlikte Türkiye Cumhuriyeti sembolize eder. Türk Bayrağı'ndaki hilal “İslamiyeti“; beş köşeli yıldız ise “Türklüğü“ temsil eder. Başka birçok ülke bayrağı üzerinde de bulunur.
U+1F549
Om emoji U+1F549
🕉 OM sembolü
Om (Sanskrit). Budizm ve Hinduizm gibi dinlerde kutsal kabul edilir. Evrenin yaratılışının ilkel sesi. Namaste sembolü olarak da bilinen emoji, manevi gelişim, meditasyon ve yoga anlamına gelir.
U+2638
Dharma tekerleği emoji U+2638
 Dharma tekerleği
Öğretim Tekerleği. Hinduizm ve Budizm'de önemli bir işaret. Sekiz Bilgi Yolu'nu ve yalnızca bedenin ölmüş olduğunu, ancak ruhu ölmez olduğu hatırlatır.
U+2721
Altı şualı yıldız emoji U+2721
 Altı şualı yıldız
Davut yıldızı, İsrail halkının ve Yahudi dininin önemli bir sembolüdür. İsrail bayrağında yer alır. Çoğunlukla Hanukkah ışıklar bayramında arkadaşlara yollanır.
U+1F52F
Altı şualı noktalı yıldız sembolü U+1F52F
🔯 Altı şualı noktalı yıldız
Ortadaki noktalı altı köşeli yıldız, iki üçgeni birleştirir; Zıtların bağlanması. Çok değişik sembolizm: Masonlar, ruh ve maddenin birleşmesi, kötü ruhların ve şeytanların kovulması.
U+1F54E
Menora emoji U+1F54E
🕎 Menora
Hanukkah dokuz silahlı bir şamdan ve sadece Yahudi Hanukka bayramında yakar. Bayram 9 gün sürer ve her gün bir mum yakar. Son mum dokuzuncu gün bütün mumlar beraber yakar.
U+262F
Yin Yang emoji U+262F
 Yin Yang
Çin felsefesinde alçalan ve yükselen iki zıt kutbu ifade eden emoji. Aslında karşıt şeylerin beraberliğini gösteriyor: siyah-beyaz, beden ve ruh gibi. Denge ve sabırlık ifade eder.
U+2626
Ortodoks haçı emoji U+2626
 Ortodoks haçı
Rus Ortodoks sembolü, Hıristiyanlıkta bilinen haçların bir varyantıdır. Hz. İsa'nın çarmıha gerilmesini “ayak tabanına” anmaktır.
U+1F6D0
İbadet yeri emoji U+1F6D0
🛐 İbadet yeri
Bir çatı altında diz çökmüş kişi, ibadet yerini simgeliyor. Bir cami, kilise veya sinagog olabilir. Avrupa'da örneğin havaalanlarında bulunabilir.
U+26CE
U dalgalı çizgi U+26CE
 Yılan taşıyıcı
Takımyıldızı Yılan Taşıyıcı (Latin Ophiuchus) için astronomik işareti. Yunan antik döneminin 48 takımyıldızından biri ve Yunan mitlerin konusu. Bazı çevrelerde, bilinmeyen 13. burç olarak kabul edilir.
U+2648
Koç burcu U+2648
 Koç burcu
Koç. Bu burç savaşçı, dinamik ve spontan olarak tanınan ve çoğunlukla sevenlerin arasında daha dominant olan kişidir.
U+2649
Boğa burcu emoji U+2649
 Boğa burcu
Boğa (21 Nisan-20 Mayıs) kalıcıdır ve güzel şeyleri çok sever. Bir boğayla tartışmamalısın. Her şey kendi kafasına göre yapmayı sever.
U+264A
İkiz emoji U+264A
 İkiz burcu
21 Mayıs ve 21 Haziran arasında ikizlerin burcunun devresidir. İkizlerin özelliği devamlı hareketli olma ve değişiklik arama. Onlar muazzam bir merakla yönlendiriliyorlar.
U+264B
Yengeç burcu emoji U+264B
 Yengeç burcu
Zodyak takviminden yengeç burcu. Yengeç burcu, yumuşak başlı, yardımsever ve mütevazı olarak tanımlanır.
U+264C
Aslan burcu U+264C
 Aslan burcu
Ben bir aslanım! Aslan burcu 23 Temmuz ve 23 Ağustos arasındadır. Aslan kendine güvenen, misafirperver ve cömerttir.
U+264D
Başak emoji U+264D
 Başak burcu
Başak burcunun sembolüdür. Başak ne istediğini ve nasıl başaracağını çok iyi biliyor.
U+264E
Terazi burcu emoji U+264E
 Terazi burcu
Terazi burcu. Terazi uyumlu, dengeli ve diplomatik olarak kabul edilir. Kibar olmak ve görgü kurallarına uymak onun için çok önemlidir.
U+264F
Akrep burcu sembolü U+264F
 Akrep burcu
Akrep burcu sekizinci burçtur ve 24 Ekim ile 22 Kasım arasındadır. Akrepler, her şeyi keşfetmek isterler. Onlar seçici ve dürüstlüğü tercih ediyorlar.
U+2650
Yay emoji U+2650
 Yay burcu
Çapraz vuruşlu ok sembolü yay için astrolojide duruyor. Bu insanlar bağımsız, cömert ve iyimser.
U+2651
Oğlak emoji U+2651
 Oğlak burcu
Onuncu burcu olarak, 22 Aralık ve 20 Ocak arasında oğlak burcudur. Oğlak sadece gördüklerine inanır. Bu yüzden onu aldatmamalısın!
U+2652
Kova burcu U+2652
 Kova burcu
Kova burcu Aquarius takımyıldızın sembolü. 21 Ocak - 19 Şubat arasında doğan Kova burçlular, ilginç ve özel insanlar, yeni fikirlere açık ve değişikliği sever.
U+2653
Balık burcu U+2653
 Balık burcu
Balık burcuna (20 Şubat - 20 Mart) sahip insanlar güçlü bir duyarlılıkla karakterize edilir. İyi dinleyicilerdirler ve çok sadık.
U+1F194
ID Sembol Whatsapp U+1F194
🆔 ID tuşu
Karenin üzerindeki büyük ID harfleri, kimlik numarasının kısaltmasıdır. Bu sayı kişilere veya nesneye doğrudan atanmaya izin verir.
U+2623
Biyolojik tehlike sembolü U+2623
 Biyolojik tehlike
Biyolojik tehlike işareti, insanlar ve çevre için tehdit oluşturan biyolojik maddelere karşı uyarır. Birisi hasta çalışmaya gider ve hastalığı bulaşıcıdır.
U+1F4F4
Cep telefonu kapalı sembolü U+1F4F4
📴 Cep telefonunu kapalı olmalı
Cep telefonları kapatılmalıdır, ör. sinemada ya da hastanede. “Bana ulaşamazsın!” için de kullanılabilir.
U+1F4AE
Yazılı çiçek emoji U+1F4AE
💮 Beyaz çiçek
Üstünde Japoncada “çok iyi yaptın” yazılı beyaz bir çiçek. Japonya'daki okullarda kaşa halinde bulunur ve öğrencilerin başarıları için kullanılır
U+1F004
Mahjong emoji U+1F004
🀄 Mahjong oyun taşı
Japon mahjong oyunundan bir sembol (kırmızı ejderha). Tüm taşlar çift halindedir ve her birinin çiftini bulan ilk oyuncu kazanır. Kırmızı ejderha bu figürlerden biridir.
U+1F251
Kabul edebilir sembolü U+1F251
🉑 Kabul edilebilir
Bu benim için sorun değil! Emoji, Japonca “ka” ve Çince “ke” olarak telaffuz edilir. “Mümkün” anlamına gelir: mümkün ve uygun anlamındadır.
U+1F4F3
Titreşim modu sembolü U+1F4F3
📳 Titreşim modu
Emoji, sessiz ve sadece titreşen bir akıllı telefon gösterir. Bu “beni rahatsız etme” veya bir cevap isteği olabilir.
U+1F236
Ücretli U+1F236
🈶 Ücretli
Bu bedava değil! Emoji, Japonca ve Çince bir ifade gösterir. “Ücret” veya “mal” anlamına gelir.
U+1F21A
Ücretsiz U+1F21A
🈚 Ücretsiz
Emoji, Japonya'daki ücretsiz yayın hizmetinin sembolü olarak bilinir. Ücretsiz bir teklifi temsil eder. “Hiçbir şeyim yok” anlamına da gelebilir. Emoji'nin zıt anlamı: [
U+1F23A
Açık sembolü U+1F23A
🈺 Açık
Açığız! Japon sembolü, bir işletmenin hazır, açık veya bir servis sunduğunu gösterir.
U+1F238
Başvuru sembolü U+1F238
🈸 Başvuru
Emoji, başvuruları ve formları etiketlemek için Japonya'da kullanılmaktadır. Ek olarak, Çin Zodyakçındaki maymun anlamını verebilir.
U+1F237
Aylık sembolü U+1F237
🈷 Aylık / Ay işareti
Bu işaretin anlamı Çince (yue) ve Japonca (tsuki) “aylık” veya “ay”.Mesela bu aylık ödenecek miktarı ifade eder.
U+2734
Sekiz köşeli yıldız emoji U+2734
 Sekiz köşeli yıldız
Sekiz köşeli yıldız genellikle dekoratif olarak kullanılır. Sevinç, canlılık ve coşku ifade eder.
U+1F19A
VS emoji U+1F19A
🆚 Vs Düğmesi
VS sembolü (versus = lat. karşı) genellikle iki şeyi veya durumu karşılaştırmak için kullanılır. Örneğin Burger vs. Pizza, Klitschko vs. Tyson. “İtiraz” anlamına da gelebilir.
U+1F250
İndirim sembolü U+1F250
🉐 İndirim
Burada pazarlık yapabilirsiniz! Japonya'da, sembol özel teklifler ve indirimler olduğunu gösterir.
U+3299
Sır sembolü U+3299
 Sır
Bunu kendine sakla! Sembol, Japonya ve Çin'de bir sırrı belirtmek için kullanılır.
U+3297
Tebrikler U+3297
 Tebrikler
Sana iyi şanslar diliyorum! En iyi dilek ve nimetlerin işareti. Asya'da milli bayramlarda da kullanılır.
U+1F234
Sınav geçti sembolü U+1F234
🈴 Sınav geçti
Bu bir anlaşma! Bu Japon emoji, bir ortaklık ya da birleşme anlamında olabilir. Ayrıca bir toplantıya da işaret edebilir. Sembol, bir test veya sınav geçtiyse de kullanılır.
U+1F235
Japonca meşgul simgesi U+1F235
🈵 Dolu/Meşgul simgesi
Kırmızı arka planlı beyaz Japonca bir kelime. Tam kapasite veya dolu anlamına gelir. Örneğin “arabanın deposu doldur” ya da otelin odaları kalmadığı için kullanılır. Emoji'nin zıt anlamı: [
U+1F239
İndirim emoji U+1F239
🈹 İndirim işareti
İndirim için Japonca sembolü. İndirim kampanyaları sırasında mağaza kapısının önüne asılır, böylece müşteri fırsatı tanır.
U+1F232
Yasak işareti Japonca U+1F232
🈲 Yasak işareti
Dikkat, yasak! Bu Japon işareti bir yasağı veya bir kısıtlamayı belirtir. Bir eylem veya davranış istenmez.
U+274C
Diyagonal kırmızı haç U+274C
 Diyagonal kırmızı haç
Buna izin verilmez! Veya “Bunu yapma!” Bu büyük diyagonal Kızılhaç, çoğunlukla bir şey istenmediğinde kullanılır. Ayrıca çarpma veya öpüşmenin bir işareti olarak da kullanılır.
U+26D4
Beyaz vuruşlu kırmızı daire U+26D4
 Girilmez
Buraya kadar! “Yol kapalıdır”, “Giriş yok” veya “Giriş yasak” simgesi. Ayrıca sohbet partneri kızgınsa kullanılır.
U+1F4DB
Ad etiketi emoji U+1F4DB
📛 Ad etiketi
Ad etiketi emoji, kimlik tanımlaması için kullanılır, örn. İş yerinde. Japon anaokullarında lale şekilli ad etiketleri çok sıkça görülür.
U+1F6AB
Yasak emoji U+1F6AB
🚫 Girilmez işareti
Girilmez! Belirli bir bina veya odaya erişim yasaktır. Bir yasaklama işaretine benzer şekildedir, örn. sigara içilmez.
U+1F4AF
100 emoji U+1F4AF
💯 Yüzde yüz işareti
Kırmızı renkli iki kez altı çizili 100 numara. “Gurur duyuyorum”, her şey mükemmel. %100 katılıyorum. Sınavda tam puan aldım.
U+1F4A2
Tepki Whatsapp U+1F4A2
💢 Tepki işareti
Çizgi roman ve mangadan gelen simge (genellikle “Bam” kelimesiyle) bir darbenin nereye düştüğünü gösterir. “Şimdi sınırlarını aştın!“
U+2668
Kaplıca emoji U+2668
 Termal kaynağı
Yükselen buharlı sıcak bir termal kaynağı. Japon haritalarda kaplıca sembolü. “Seninle stres atmak ya da yüzmeye gitmek istiyorum!”
U+1F51E
18 emoji U+1F51E
🔞 18+ sembolü
Bir uyarı işareti. Dikkat! Burada sadece yetişkinler girebilir!
U+1F6AD
Sigara içilmez U+1F6AD
🚭 Sigara içilmez
Burada sigara içilmesi yasaktır veya “sigarayı bırakıyorum!” Bu işarete sahip yerlerde sigara kullanılmamalıdır.
U+2757
Ünlem işareti emoji U+2757
 (Kalın) ünlem işareti
Bir kalın kırmızı ünlem işareti. Endişeleri dile getirmeyi veya bir dileği haykırmak için kullanılır.
U+2755
Beyaz ünlem işareti U+2755
 Beyaz ünlem işareti
Beyaz ünlem işareti bir şeye dikkat çekmek için kullanılır. Açık rengi nedeniyle kırmızı ünlem işaretinden daha az dramatiktir.
U+2753
Kırmızı soru işareti U+2753
 Kırmızı soru işareti
Nasıl ama? Sorulan sorunun yüksek önemini vurgulayan kırmızı soru işareti. Muhatap acil bir cevap bekler.
U+2754
Beyaz soru işareti U+2754
 Beyaz soru işareti
Bir soruya cevap verilmeli! Daha fazla soru işareti, kullanılırsa, daha acil cevap bekler. Beyaz soru işareti kırmızı soru işaretinden daha az dramatiktir.
U+203C
İki ünlem işareti sembolü U+203C
 İki ünlem işareti
Kıpkırmızı ve çift ünlem işareti yazının önemini ifade eder. Ayrıca aciliyeti de ifade edebilir. Söylediğin çok önemli olmalı!
U+303D
M emoji U+303D
 Japonca noktalama işareti
Eğri M harfi, şarkıcının bir şarkıya başladığını gösteren bir Japon noktalama işaretidir. Ayrıca McDonald's için bir sembol olarak da kullanılır.
U+26A0
Uyarı sembolü U+26A0
 Uyarı
Dikkat, tehlike var! Sarı üçgendeki siyah ünlem işareti evrensel bir uyarı sembolüdür. Potansiyel tehlike sembolik veya birisi tehlikeli arazi girer.
U+1F6B8
Dikkat çocuk var işareti U+1F6B8
🚸 Dikkat Çocuk var!
Aniden yola çıkacak olan çocuklara dikkat çekmek için trafik simgesi. Okulların yakınında veya okula giderken bulunur.
U+1F531
Trident U+1F531
🔱 Trident
Bir trident saldırı, savunma veya av silahı olarak kullanılır. Genellikle deniz tanrıların heykellerinin elinde bulunur. Bir uyarı olabilir.
U+269C
Altın çiçeği Whatsapp U+269C
 Zambak çiçeği
Genellikle altın veya sarı renkli zambak çiçeği, kibarlık ifade eder. Fransız arması sanat (Hanedanlık armaları) sembolü. Dekoratif sembol, logolarda veya Dünya İzcilik Organizasyonu'nun ambleminde bulunabilir.
U+267B
Geri dönüşüm emoji U+267B
 Geri dönüşüm sembolü
Saat yönünün tersine çalışan üç okdan oluşan yeşil geri dönüşüm sembolü. Bir şeyin yeniden kullanılabileceğini belirtir. Genellikle ambalajlarda da bulunur.
U+1F22F
Rezerve simgesi U+1F22F
🈯 Rezerve düğmesi
Çincede, bu sembol “zhi” ve Japonca “yubi” olarak telaffuz edilir. Belirli bir yere ya da tek bir yöne işaret eden parmak ya da ayak parmağı.
U+1F4B9
Grafik Yen U+1F4B9
💹 Yükseliş eğilimi ve Yen parayı işareti içeren grafik
Para değiştirmek iyi bir kurstur! Grafik, Japon para birimi yen oranını gösterir. Artış eğilimi durumunda; ekonomi veya ticaret.
U+1F310
Meridyenler ile yerküresi U+1F310
🌐 Meridyenler ile yerküresi
Enlem ve boylam ile gezegen dünya. Küresel hareketler veya World Wide Web gibi uluslararasılaşma için sembol. İOS cihazlarda Klavye dilini değiştirmek için simgedir.
U+1F4A0
Elmas emoji Whatsapp U+1F4A0
💠 Orta noktalı elmas şekil
Japon “Kawaii” ifadesinin simgesidir. Sevimli, tatlı, nazik veya hoş anlamına gelir. Çocuksu ve dostça ön planda tutan bir yaşam tarzı. Bir çiçeğe benzer şekilde.
U+24C2
Daire içinde M harfı U+24C2
 Daire içine alınmış Latin büyük M
Metro istasyonunda buluşalım! Bu işaret genellikle büyük şehirlerde bulunur ve toplu taşımada rehberlik eder. Çoğu ülkelerinde yer altı trenler genellikle Metro olarak adlandırılıyor. Bu işaret, bir istasyonun nerede olduğunu gösterir.
U+1F300
Siklon emoji U+1F300
🌀 Siklon
Bir siklonun sembolü (tropiklerde şiddetli ve zararlı fırtına). “Dikkat, kötü veya olumsuz bir şey sana doğru geliyor”. Spiral şekli de dekoratif olarak kullanılabilir. Orijinal anlamında baş dönmesi sembolü (“Başım dönüyor”).
U+1F4A4
Uyku sembolü U+1F4A4
💤 Uyku sembolü
Bu gece erkenden yatıyorum! “Zzz” çizgi mizahlarda birinin uyuduğunu gösterir. Uyku hali anlamına gelebilir, aynı zamanda ilgi ve can sıkıntısı anlamına gelir.
U+1F6BE
WC sembolü U+1F6BE
🚾 WC
Ben tuvalete gidiyorum! İngilizce'den gelen “water closet” (Sulu dolap) bir kısaltma. Genellikle bu sembol tuvaletin nerede olduğunu gösterir.
U+1F233
Müsait emoji U+1F233
🈳 Boş/müsait işareti
Burada hala yer var. Boşluk veya müsaitlik ifade eder. Ücretsiz park yerleri ve otellerin ekranındaki diğer şeylerin arasında bulunur.
U+1F202
Ücretsiz sembolü U+1F202
🈂 Ücretsiz
Emoji, genellikle ücretsiz bir servis olduğunu ifade eder. Japonya'da, örn. ücretsiz yiyecek veya içecek işareti
U+1F6C5
Anahtarlı bagaj işareti U+1F6C5
🛅 Bagaj deposu
Bagajın bir ücret karşılığında güvenli bir şekilde saklanabileceği yerin işareti. Örneğin, Havaalanlarında veya otobüs istasyonlarında vardır.
U+1F6B9
Erkek tuvalet sembolü U+1F6B9
🚹 Erkek tuvalet sembolü
İşaret erkeklerin hangi tuvaleti kullanması gerektiğini söyler. Erkekler banyoda kadınlardan fazla zaman geçirir, ancak daha az sıklıkta uğrar.
U+1F6BA
Bayan tuvalet sembolü U+1F6BA
🚺 Bayan Tuvaleti
Bu işaret bayan tuvaletlerinin nerede olduğunu gösterir. Genel olarak kadın cinsiyet için bir sembol olarak kullanılabilir.
U+1F6BC
Bebek sembolü U+1F6BC
🚼 Bebek
Bebek bezlerini değiştirme odasını işaret eder. Yeni doğanları veya hamileliğin bir göstergesi olarak da ifade eder.
U+1F3A6
Sinema emoji Whatsapp U+1F3A6
🎦 Sinema
Bir film izleyelim mi? Perdeli sinema ekranı veya film projektörü. Emoji, sinemayı temsil ediyor.
U+1F523
Klavye tuşu emoji U+1F523
🔣 PC ye bir şey girme sembolü
Japon postanesi işareti, müzik notası ve yüzde işareti bu klavye tuşunu oluşturur. Alfabetik klavyeden nümerik veya işaret klavyesi arasında değiştirmek için kullanılır.
U+1F196
NG emoji U+1F196
🆖 NG tuşu
Bunu sevmiyorum! NG “No good” (iyi değil) anlamına gelir ve Japonya'da OK'nın zıt anlamı olarak kullanılır. Gönderen sizi bir hatadan korumak veya sizi bir şey hakkında uyarmak istiyor.
U+30
Sıfır tuşu sembolü U+30
0️⃣ Sıfır tuşu
Bir daire ve ortadaki 0 rakamı ile klavye tuşu. Suyun donma noktası. Birisi tam bir sıfır!
U+31
Bir tuşu U+31
1️⃣ Bir tuşu
Bir daire ve ortadaki 1 numaralı kare. Klavye tuşu gibi görünüyor. Sayısal verileri vurgulamak için kullanılabilir, ör. yıl.
U+32
İki tuşu U+32
2️⃣ İki tuşu
Bir daire ve ortadaki 2 numaralı kare. Klavye tuşu gibi görünüyor. Zıtların sembolü, örn. erkek ve kadın ya da Yin ve Yang.
U+34
Dört tuşu sembolü U+34
4️⃣ Dört tuşu
Bir daire ve ortadaki sayı 4 ile klavye tuşu. Dört kardinal yol, dört mevsim. Batı dünyasında şans ve Asya'da talihsizlik ifade eder.
U+37
Yedi tuşu sembolü U+37
7️⃣ Yedi tuşu
Ortadaki sayı 7 ile klavye tuşu. Bir haftanın gün sayısı. Genellikle peri masallarında, ör. Pamuk prenses ve yedi cüceler, akıllı terzi bir seferde yedi sinek öldürürmüş gibi masalların adında geçer.
U+20E3
Hashtag emoji U+20E3
#️⃣ Hashtag (heştek) tuşu
Seni işaretleyebilir miyim? Emoji hashtag olarak bilinir, Twitter ve Facebook gibi sosyal platformlarda çok kullanılır. Ayrıca cep telefonu ile kredi sorgularken kullanılır.
U+1F53D
Aşağıya gösteren U+1F53D
🔽 Aşağıya tuşu
Aşağı dönük bir işaret eden bir ok Aşağıya inmek gezinmek veya daha fazla önem vermek için kullanılabilir.
U+27A1
Sağa gösteren işareti U+27A1
 Sağa gösteren işareti
Bir sonraki lütfen! Sağa gösteren bir işaret, bir gruptaki veya sonraki kişiyi gösterebilir. Sohbet ortağına da bir yön verebilir.
U+2B05
Sola işaret Whatsapp U+2B05
 Sola gösteren işareti
Batıya. Bu işaret bir yönü belirtmek için kullanılır. Birisi sola bakmalı. Genellikle daha önce yapılmış bir bildirime de gösterir.
U+2B06
Yukarıya gösteren işareti U+2B06
 Yukarıya gösteren işareti
Ok yönü gösterir: sembolik veya tam anlamıyla. “Yavaş yavaş her şey düzenine girecek!” Ya da “Bir önceki mesajda zaten yazmıştım.”
U+1F504
İki ok emoji U+1F504
🔄 Saat yönünün tersine gösteren dönen oklar
Saat yönünün tersine dönen oklar. Sayfayı yenilemek için browserlarda bulunur. Yeniden başlatma veya yeni başlangıç için bir sembol olarak kullanılabilir. Ya da bir şeyin kendisini tekrar ettiğini ifade etmek için.
U+1F3B5
Nota sembolü U+1F3B5
🎵 Müzik notası
Basılı bir müzik parçasından alıntı: Çubuğa bağlanan iki sekiz vuruşluk nota. “Radyoda şarkı dinliyorum” için kullanılır.
U+1F3B6
Müzik notlar sembolü U+1F3B6
🎶 Müzik
Müziği çok seviyorum! Müzik notaları bir şarkının parçasıdır ve müzik ya da şarkı ile bağlantılı olarak kullanılır. Ruh hali harika ve kendi kendinize şarkı söylüyorsunuz. Uyum arayışının sembolü.
U+1F7F0
Actual eşittir Whatsapp U+1F7F0
🟰 Eşittir işareti
Biz aynıyız ve birbirimizi tamamlıyoruz ya da “Matematik benim en sevdiğim ders“! Anlaşmayı belirtmek için matematiksel işaret. Mecazi olarak eşitlik anlamına gelir. İnsan Hakları Kampanyası'nın sembolü.
U+1F4B2
Doları emoji U+1F4B2
💲 Dolar işareti
Gözlerinde dolar işareti var! Zenginlik ve değerli şeylerle eşanlamlıdır. Ayrıca (yeterince) bulunmayan veya ödünç verilmeyen paraya da başvurabilir. Alışverişe çok harcandı ya da bir şey oldukça pahalı.
U+2695 ️U+FE0F
Asklepios personel emojisi U+2695 ️U+FE0F
⚕️ Tıbbi sembol
Asklepios'un asası veya yılan, tıbbın ve şifanın sembolüdür. Sizi sağlık sorunlarına karşı uyarır. Hastaneye bir ziyaret yakın, birisi iyileşiyor veya tıbbi alanda çalışıyor.
U+1F4B1
Dolar Yen emoji U+1F4B1
💱 Döviz alım satım
Dolar ve yen karşı karşıya işaretler. Bazen Euro ve pound ya da Türk Lirası ile. İki para birimi arasındaki döviz alım satımı temsil eder.
U+2122
TM sembolü U+2122
 Tescilli marka
Ortasında T ve M olan bir daire. Ticari marka, bir marka isminin arkasında yazan işaret. ABD'den geliyor. “İzin olmadan kullanılanamaz“ anlamına gelir. Sohbetlerde şaka olarak kullanılır, örn. “Domatessosugüzellekeyapar™“ Tişörtü.
U+A9
Copyright U+A9
© Copyright Sembolü
Ortasında C bulunan bir daire. C, “copyright” anlamına gelir. Bir işin yaratıcısının hakları yasal olarak korunmaktadır. Sadece o; yayın, dağıtım veya çoğaltma konusunda karar verebilir.
U+AE
R sembolü U+AE
® Kayıtlı Marka
Ortasında R bulunan bir daire. R “registered” (kayıtlı) demektir. İşaretleme sadece tescilli ticari markalar tarafından kullanılabilir. Marka kanunu böylece mal veya hizmetleri taklitçilerden korur.
U+3030
Dalgalı çizgi U+3030
 Dalgalı çizgi
Dalgalı çizgi, Asya yazı tiplerde Latin karakterinde tire işareti gibi aynı anlama sahiptir.
U+27B0
Kıvırcık döngü U+27B0
 Kıvırcık döngü
Kıvırcık Döngü (Curly loop) Japon kökenlidir. Astrolojik bir sembole benzer ve aynı zamanda gizli bir kod olarak kullanılır. Şşşt, kimseye söyleme!
U+27BF
Çift kıvırcık döngü U+27BF
 Çift kıvırcık döngü
Çift kıvırcık döngü (Curly Loop), Japonya'da ücretsiz bir numara için sembol olarak bilinir. Bir teyp veya telesekreterin sembolüne benzer.
U+2716
X emoji U+2716
 Kalın kırmızı X
Hiçte öyle düşünmüyorum! Emoji yanlış bir ifadeyi tanımlamak için kullanılabilir. Sporda sıklıkla “karşı” kelimesinin sembolü olarak kullanılır.
U+267E
Sonsuzluk Sembol U+267E
 Sonsuzluk
Sana aşkım sonsuz! Yatay sekiz, sonsuzluğun matematiksel ifadesidir. Farklı anlamları olabilir. Kısır döngü süitçin semboldür, örn. Yılan kendi kuyruğunu yemesi. Tarot kartlarında bütünlük anlamına da gelir. Arkadaşlık ve sevgide sonsuz dayanışma anlamına da gelebilir.
U+1F441 U+1F5E8
Konuşma balonunda göz U+1F441 U+1F5E8
👁️‍🗨️ Konuşma balonunda göz
Konuşma balonundaki göz, anti-zorbalık kampanyası “I Am A Witness” (Ben Bir Şahidim). Bu, sosyal medyada tacize ve şiddete karşı çıkıyor.
U+1F51A
Son ok emoji U+1F51A
🔚 END (SON) ile sola gösteren oku
İlişki bitti veya “Teklif yakında sona eriyor!” “Son” kelimesine sahip sola gösteren ok; bir şarkının, filmin, vb. sona ermesi anlamına da gelebilir. Ayrıca ses gibi bir duygu durumunun ifade edilmesi de mümkündür. “Ben bitkinim...”
U+1F519
Geri ok U+1F519
🔙 BACK (GERİ) ile sola gösteren oku
Altında “back” (geri) kelimesi bulunan bir sola gösteren oku. Tam anlamıyla veya mecazi olarak kullanılabilir. “Arkanı dön ve başka yöne git”. Baştan başla ya da işine dön.
U+1F51B
On ok işareti U+1F51B
🔛 On! + Ok işareti
Altında “ON“ kelimesiyle sola ve sağa işaret eden bir ok işareti. Devam ediyor ya da ilerlemenin zamanı geldi. Asıl mesele başlamaktır, hangi yöne fark etmez, çünkü her ikisi de sizi hedefe yaklaştırır.
U+1F51D
Süper emoji U+1F51D
🔝 Yukarıya gösteren ok
Süper olmuş! Emoji, kelimenin tam anlamıyla ve sembolik olarak yukarıya doğru işaret eder. Sıklıkla tekrar başa çıkmak için bir talep olarak kabul edilir.
U+1F51C
Yakında U+1F51C
🔜 SOON (Yakında) sağa gösteren ok ile
Birazdan orada olurum! Sağa gösteren ok ile “Soon” (yakında). Bir şey yakında ya da en kısa zamanda yapılacaktır.
U+2714
Onay işareti emoji U+2714
 Kalın onay işareti
Bu oldu bitti! Bir görev başarıyla tamamlandı veya tüm hazırlıklar yapıldı. Her şey yolunda ve harika çalışıyor.
U+1F518
Radyo düğmesi U+1F518
🔘 Radyo düğmesi
Hey, yeni şarkıyı dinle! Radyo düğmesi genellikle müzikten bahsederken kullanılır. En az kullanılan sembollerden biridir.
U+1F534
Büyük kırmızı daire U+1F534
🔴 Büyük kırmızı daire
Kırmızı daire çoğu zaman bir metin mesajını vurgulamak için kullanılır. Negatif veya pozitif anlamı yok. Ayrıca kickball sporunun sembolü.
U+26AB
Siyah daire sembolü U+26AB
 Siyah daire
Kusursuz siyah bir daire. Geometrik şekilde bir karartma veya toplam karanlığa dayanabilir. Siyah renk genellikle olumsuz duygular ya da olumsuzluklar ifade eder.
U+26AA
Beyaz daire U+26AA
 Beyaz daire
Bir nişan ifade edebilir çünkü beyaz dairenin yuvarlak şekli bir yüzüğü hatırlatır. Cinsiyetsizliğin simgesi.
U+1F538
Küçük turunç elmas U+1F538
🔸 Küçük turunç elmas
Dünyanın en büyük turuncu elması 14.82 karatlıktır ve 2013 yılında 30 milyon Euro tutarında açık artırmaya çıkarılmıştır. Ateşi ve parlamaları ile bilinir. Turuncu renkleri azottan kaynaklanır
U+1F539
Küçük mavi elmas U+1F539
🔹 Küçük mavi elmas
Elmas, yenilmezlik ve saflık anlamına gelir. Mavi elmaslar çok nadirdir. En çok bilinen, lanetli olan ve sahibine talihsizlik getiren Hope elması'dır.
U+1F533
Beyaz kare şeklinde tuş U+1F533
🔳 Beyaz kare şeklinde tuş
Beyaz kenarlıklı siyah kare bir klavye tuşu temsil eder, ayrıca geometrik şekil veya dekoratif olarak da kullanılabilir.
U+25FC
Siyah kare U+25FC
 (Siyah) orta büyük tuş
Bugün iyi hissetmiyorum! Bu karenin anlamı bağlama göre değişik olabilir. Siyah kıyafetlerle ilişkili olarak kullanılır.
U+1F508
Hoparlör emojisi U+1F508
🔈 Hoparlör
Şimdi hoparlör aracılığıyla bir duyuru yapıldı! Ayrıca bir sohbete veya müziğe de başvurabilir. Emoji genellikle gece hayatıyla ilişkilidir.
U+1F507
Hoparlörlerin sesini kapatma U+1F507
🔇 Sessiz hoparlör
Artık susun! Ses kapatıldı. Birisi sessiz olmalı veya tamamen konuşmayı bırakmalıdır. Belki sinemada veya kütüphanede oturuyorsunuz ve telefonunuzu susturmanız gerekiyor.
U+1F50A
Sesi artır U+1F50A
🔊 Üç ses dalgalı hoparlör
Seni duyamıyorum veya “Çok gürültülü”! Ses seviyesi uygun değildir ve buna göre ayarlanmalıdır. Ses seviyesini artırmak için teknik cihazların sembolü.
U+1F514
Çan Whatsapp U+1F514
🔔 Çan
Sizinle daha sonra iletişime geçeceğim! Altın çan, cep telefonlarındaki bildirimleri sembolize eder veya zil sesi anlamına gelir. Noel zili olarak da kullanılabilir.
U+1F515
Çapraz çan U+1F515
🔕 Eğik çizgili çan
Telefonu sessize aldım! Üzerinde çarpı işareti olan çan, bir ipucu olabilir. Sessiz bir yerdesiz, örneğin sinema veya kütüphane, ve telefonu sessize almak gerekir.
U+1F4E3
Megafon Whatsapp U+1F4E3
📣 Megafon
Hadi arkadaşlar başlayalım! Bir spor etkinliğine, gösterilere ya da polis veya itfaiyeden duyurulara tezahürat etmek. Huni şekli sesi yönlendirir ve konuşulan kelimeleri büyük bir mesafeden anlaşılabilir kılar.
U+1F4E2
Dışarıdaki hoparlör U+1F4E2
📢 Genel duyurular için hoparlörler
Yapmam gereken bir duyuru var! Herkese açık alanlarda duyuru yapmak için kullanılan bir hoparlör, örneğin Spor sahalarında veya etkinliklerde.
U+1F4AC
Konuşma balonu emoji U+1F4AC
💬 Konuşma balonu
Bunun hakkında konuşmalıyız! Üç nokta ile konuşma balonu emojisi. Ayrıca şunu da gösterebilir: Bekle, şu an bir konuşma yapıyorum.
U+1F4AD
Düşünce balonu sembolü U+1F4AD
💭 Düşünce balonu
Çizgi romanlarında, düşünce bulutu karakterin ne düşündüğünü gösterir. Bir iç diyaloga işaret edebilir, bir şeyi nasıl yapacağını düşünür ya da henüz bir karar vermemiştir. Hayal kurmayı ifade eder.
U+1F5EF
Konuşma balonu çığlık U+1F5EF
🗯️ Kızgın konuşma balonu
Neredesin!?! Konuşma balonunun çizgi romanlardaki pürüzlü kenarı yüksek, öfkeli konuşmayı gösterir. Birisi çığlık atıyor, üzgün ya da biriyle tartışıyor.
U+2660
Maça emoji U+2660
 Maça kartı
Çoğunlukla poker ve kart oyunlarıyla bağlantılı olarak kullanılır. Pik, çoğu oyunlarda en değerli karttır.
U+2663
Siyah yonca U+2663
♣‍️ Oyun kağıdı çapraz
Oyun kartı haç sembolü üç yapraklı bir yonca. Çoğunlukla poker olmak üzere kart oyunlarını ifade eder. Evde rahat bir tura davet ya da kumarhaneye yolculuk olarak kullanılabilir. Üç yapraklı yonca ayrıca beden, zihin ve ruh birliğini simgelemektedir.
U+2665
Kupa kartı Whatsapp U+2665
 Kupa kartı
Kart oyunundaki dört renkten biri. Kalp genellikle duygular ve aşk ilişkileri ile ilgilidir. Fırsatlar ele geçirilmeli ve riskler alınmalıdır.
U+2666
Elmas oyun kart emoji U+2666
♦‍️ Oyun kağıdı elmas
Poker oynamak ister misiniz? Elmas, Fransızca oyunkartlarında bir renk değeridir. Kartlar aynı zamanda falcılık için de kullanılır, elmaslar bereket ve maddi zenginlik belirtisidir.
U+1F0CF
Joker kartı U+1F0CF
🃏 Joker kartı
Elimde hala bir joker var! Joker çeşitli oyunlarda geçer ve herhangi bir kartın yerini alabilir. Genellikle bir palyaçoya benzer, yüzünü maskesinin arkasında saklar.
U+1F3B4
Japon çiçek kartı sembolü U+1F3B4
🎴 Japon çiçek kartı
Çiçek motifli Japon iskambil kartları (Hanafuda). Her ay için farklı değerli farklı kartlar vardır ve toplam 48 kart vardır. Dolunay kartı Ağustos ayı için tahsis edilmiştir.