❤️ Sembol emojilerin gercek anlamı

You are here.

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp sembo ve işaret emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

❤️Kırmızı kalp
Kırmızı kalp, aşkın klasik sembolüdür. Tutku ve romantizm ifadesi. Ama aynı zamanda arkadaşlık ve derin bağlılık için romantik olmayan bir simgedir.
Daha fazla göster

Emoji Kategori: Semboller

U+2764
❤️Kırmızı kalp emoji U+2764
❤️ Kırmızı kalp
Kırmızı kalp, aşkın klasik sembolüdür. Tutku ve romantizm ifadesi. Ama aynı zamanda arkadaşlık ve derin bağlılık için romantik olmayan bir simgedir.
U+1F9E1
🧡️Turunç kalp emoji U+1F9E1
🧡️ Turunç kalp
Kalp şekli, sevginin sembolüdür. Turuncu kalp, tam olmayan bir sevgiyi temsil edebilir ya da bir ilişkide olmak istemezsin ve sadece arkadaş olabilirsin.
U+1F49B
💛️Sarı kalp emoji U+1F49B
💛️ Sarı kalp
Altın kalbi. Kalbin gerçek dostluk ve saflığını temsil eder. Romantik bağlamda değil, mutluluk, arkadaşlık ve yaşam sevinci için kullanılır.
U+1F49A
💚️Yeşil kalp Whatsapp U+1F49A
💚️ Yeşil kalp
Yaşam ya da yaşam tarzının bir ifadesi, Sağlıklı beslenme ve doğaya bağlılık. Kıskanç da ifade edebilir, ilişki sorunlarını veya barışma umudunu gösterebilir. Genellikle İrlanda'nın Aziz Patrik Günü'nde kullanılır.
U+1F499
💙️Mavi kalp emoji U+1F499
💙️ Mavi kalp
Sana tam bir güvenim var! Platonik sevgiyi, sadakati ve dostluğu temsil eder. Diğer anlamları: Otizmin desteği veya su spor sevgisi gösterebilir.
U+1F49C
💜️Mor kalp U+1F49C
💜️ Mor kalp
Anlayış ve şefkatli sevginin ifadesi. Sevgi ve bakımı temsil eder. Anneler Günü veya ebeveynler ve çocuklar arasındaki mesajlar için. Moda hayranlardan ya da ünlüler tarafından cazibe ya da zenginlik ifadesi olarak kullanılır. ABD'de, yaralı askerler için askeri madalya.
U+1F5A4
🖤️Siyah kalp emoji U+1F5A4
🖤️ Siyah kalp
Siyah kalp karanlı ve bükülmüş bir mizah duygusu gösterir. Ruhun kara tarafını yansıtabilir. Ayrıca üzüntü ve keder ifade etmek için kullanılır.
U+1F494
💔️Kırıldığı kalp emoji U+1F494
💔️ Kırıldığı kalp
Çok mutsuzum! Kırık kırmızı kalp hüznü ve üzüntüyü ifade eder. Aşk ıstırabım var!
U+2763
❣️Kalplı ünlem işareti emoji U+2763
❣️ Kalplı ünlem işareti
Buna katılıyorum! Kalbin altında nokta dekoratif bir ünlem işareti oluşturur. Bu jest kalpten gelir ve gerçekten bir şeyden hoşlandığını gösterir.
U+1F495
💕️İki kalp emoji U+1F495
💕️ İki kalp
Aşk kapıda! Bu iki kalp dekorasyon olarak kullanılır. Romantik metinlerde, sevgisinin ifadesi veya kızlar arasında arkadaşlık ifadesi. Kankam benim!
U+1F49E Birbirine çeviren kalp Whatsapp U+1F49E 💞️ Birbirine çeviren kalpler. Birbirini çevreleyen iki kalp, iki kişi arasındaki sevgiyi temsil ediyor: Birisi diğerinin kalbini kazanmak istiyor.
U+1F493 Kalp atışı emoji U+1F493 💓️ Kalp atışı. Seni çok seviyorum! Atan kalp güçlü bir bağlantıyı sembolize eder. Çok büyük aşk vardır. Aynı zamanda hayatın bir sembolüdür: Bir bebek doğar.
U+1F497 Üç büyüyen kalp U+1F497 💗️ Büyüyen kalpler. Üç kalp sürekli büyüyen bir kalbi ifade eder. Duygular giderek derinleşiyor, aşk büyüyor. Kalp atışı artar ve duygusal bir konuşma ya da harika bir deneyimde bu emoji kullanılır.
U+1F496 Parlayan kalp U+1F496 💖️ Parlayan kalp. Sen harikasın! Parıldayan bir kalp, birisinin sana hayran kaldığı anlamına gelir. Sabırlı ol, vazgeçmemelisin!
U+1F498 Okla delinmiş kalp emoji U+1F498 💘️ Okla delinmiş kalp. Gözünü aşk bürüdü - sana çılgınca âşık oldum! Mesajlardaki romantik duyguları ifade eder. Sevgililer Günü'nünde kullanılır.
U+1F49D Papyonlu kalp U+1F49D 💝️ Papyonlu kalp. Seni seviyorum! Hediye kurdele ile kalp şeklinde kutuda çikolata veya mücevher olabilir. Sevgililer Günü'nde veya doğum günlerinde popülerdir. Ya da “kalbim senin olsun” demek.
U+1F49F Dekoratif kalp U+1F49F 💟️ Dekoratif kalp. Kalp sembolünün dekoratif bir çeşidi. Senin sevgisini, dikkatini ve sevgisini temsil eder.
U+262E Barış sembolü U+262E ☮️ Barış sembolü. Sevgi, Barış ve Uyum. 1960'larda devlete karşı protesto simgesi olarak kullanılmış, bugün dünya çapında Barış İşareti olarak bilinen bir simge. İç dengeyi sembolize eder. Bir anlaşmazlık çözülmeli veya sohbet ortaklarından barışçıl olması istenir.
U+262A Ayyıldız U+262A ☪️ Ay yıldız. Türkiye'ye tatil için gidiyoruz! Hilal (Arapça yükselen ayın hilesi) ve beş köşeli yıldız birlikte Türkiye Cumhuriyeti sembolize eder. Türk Bayrağı'ndaki hilal “İslamiyeti“; beş köşeli yıldız ise “Türklüğü“ temsil eder. Başka birçok ülke bayrağı üzerinde de bulunur.
U+1F549 Om emoji U+1F549 🕉️ OM sembolü. Om (Sanskrit). Budizm ve Hinduizm gibi dinlerde kutsal kabul edilir. Evrenin yaratılışının ilkel sesi. Namaste sembolü olarak da bilinen emoji, manevi gelişim, meditasyon ve yoga anlamına gelir.
U+2638 Dharma tekerleği emoji U+2638 ☸️ Dharma tekerleği. Öğretim Tekerleği. Hinduizm ve Budizm'de önemli bir işaret. Sekiz Bilgi Yolu'nu ve yalnızca bedenin ölmüş olduğunu, ancak ruhu ölmez olduğu hatırlatır.
U+2721 Altı şualı yıldız emoji U+2721 ✡️ Altı şualı yıldız. Davut yıldızı, İsrail halkının ve Yahudi dininin önemli bir sembolüdür. İsrail bayrağında yer alır. Çoğunlukla Hanukkah ışıklar bayramında arkadaşlara yollanır.
U+1F52F Altı şualı noktalı yıldız sembolü U+1F52F 🔯️ Altı şualı noktalı yıldız. Ortadaki noktalı altı köşeli yıldız, iki üçgeni birleştirir; Zıtların bağlanması. Çok değişik sembolizm: Masonlar, ruh ve maddenin birleşmesi, kötü ruhların ve şeytanların kovulması.
U+1F54E Menora emoji U+1F54E 🕎️ Menora. Hanukkah dokuz silahlı bir şamdan ve sadece Yahudi Hanukka bayramında yakar. Bayram 9 gün sürer ve her gün bir mum yakar. Son mum dokuzuncu gün bütün mumlar beraber yakar.
U+262F Yin Yang emoji U+262F ☯️ Yin Yang. Çin felsefesinde alçalan ve yükselen iki zıt kutbu ifade eden emoji. Aslında karşıt şeylerin beraberliğini gösteriyor: siyah-beyaz, beden ve ruh gibi. Denge ve sabırlık ifade eder.
U+2626 Ortodoks haçı emoji U+2626 ☦️ Ortodoks haçı. Rus Ortodoks sembolü, Hıristiyanlıkta bilinen haçların bir varyantıdır. Hz. İsa'nın çarmıha gerilmesini “ayak tabanına” anmaktır.
U+1F6D0 İbadet yeri emoji U+1F6D0 🛐️ İbadet yeri. Bir çatı altında diz çökmüş kişi, ibadet yerini simgeliyor. Bir cami, kilise veya sinagog olabilir. Avrupa'da örneğin havaalanlarında bulunabilir.
U+26CE U dalgalı çizgi U+26CE ⛎️ Yılan taşıyıcı. Takımyıldızı Yılan Taşıyıcı (Latin Ophiuchus) için astronomik işareti. Yunan antik döneminin 48 takımyıldızından biri ve Yunan mitlerin konusu. Bazı çevrelerde, bilinmeyen 13. burç olarak kabul edilir.
U+2648 Koç burcu U+2648 ♈️ Koç burcu. Koç. Bu burç savaşçı, dinamik ve spontan olarak tanınan ve çoğunlukla sevenlerin arasında daha dominant olan kişidir.
U+2649 Boğa burcu emoji U+2649 ♉️ Boğa burcu. Boğa (21 Nisan-20 Mayıs) kalıcıdır ve güzel şeyleri çok sever. Bir boğayla tartışmamalısın. Her şey kendi kafasına göre yapmayı sever.
U+264A İkiz emoji U+264A ♊️ İkiz burcu. 21 Mayıs ve 21 Haziran arasında ikizlerin burcunun devresidir. İkizlerin özelliği devamlı hareketli olma ve değişiklik arama. Onlar muazzam bir merakla yönlendiriliyorlar.
U+264B Yengeç burcu emoji U+264B ♋️ Yengeç burcu. Zodyak takviminden yengeç burcu. Yengeç burcu, yumuşak başlı, yardımsever ve mütevazı olarak tanımlanır.
U+264C Aslan burcu U+264C ♌️ Aslan burcu. Ben bir aslanım! Aslan burcu 23 Temmuz ve 23 Ağustos arasındadır. Aslan kendine güvenen, misafirperver ve cömerttir.
U+264D Başak emoji U+264D ♍️ Başak burcu. Başak burcunun sembolüdür. Başak ne istediğini ve nasıl başaracağını çok iyi biliyor.
U+264E Terazi burcu emoji U+264E ♎️ Terazi burcu. Terazi burcu. Terazi uyumlu, dengeli ve diplomatik olarak kabul edilir. Kibar olmak ve görgü kurallarına uymak onun için çok önemlidir.
U+264F Akrep burcu sembolü U+264F ♏️ Akrep burcu. Akrep burcu sekizinci burçtur ve 24 Ekim ile 22 Kasım arasındadır. Akrepler, her şeyi keşfetmek isterler. Onlar seçici ve dürüstlüğü tercih ediyorlar.
U+2650 Yay emoji U+2650 ♐️ Yay burcu. Çapraz vuruşlu ok sembolü yay için astrolojide duruyor. Bu insanlar bağımsız, cömert ve iyimser.
U+2651 Oğlak emoji U+2651 ♑️ Oğlak burcu. Onuncu burcu olarak, 22 Aralık ve 20 Ocak arasında oğlak burcudur. Oğlak sadece gördüklerine inanır. Bu yüzden onu aldatmamalısın!
U+2652 Kova burcu U+2652 ♒️ Kova burcu. Kova burcu Aquarius takımyıldızın sembolü. 21 Ocak - 19 Şubat arasında doğan Kova burçlular, ilginç ve özel insanlar, yeni fikirlere açık ve değişikliği sever.
U+2653 Balık burcu U+2653 ♓️ Balık burcu. Balık burcuna (20 Şubat - 20 Mart) sahip insanlar güçlü bir duyarlılıkla karakterize edilir. İyi dinleyicilerdirler ve çok sadık.
U+1F194 ID Sembol Whatsapp U+1F194 🆔️ ID tuşu. Karenin üzerindeki büyük ID harfleri, kimlik numarasının kısaltmasıdır. Bu sayı kişilere veya nesneye doğrudan atanmaya izin verir.
U+2623 Biyolojik tehlike sembolü U+2623 ☣️ Biyolojik tehlike. Biyolojik tehlike işareti, insanlar ve çevre için tehdit oluşturan biyolojik maddelere karşı uyarır. Birisi hasta çalışmaya gider ve hastalığı bulaşıcıdır.
U+1F4F4 Cep telefonu kapalı sembolü U+1F4F4 📴️ Cep telefonunu kapalı olmalı. Cep telefonları kapatılmalıdır, ör. sinemada ya da hastanede. “Bana ulaşamazsın!” için de kullanılabilir.
U+1F4AE Yazılı çiçek emoji U+1F4AE 💮️ Beyaz çiçek. Üstünde Japoncada “çok iyi yaptın” yazılı beyaz bir çiçek. Japonya'daki okullarda kaşa halinde bulunur ve öğrencilerin başarıları için kullanılır
U+1F004 Mahjong emoji U+1F004 🀄️ Mahjong oyun taşı . Japon mahjong oyunundan bir sembol (kırmızı ejderha). Tüm taşlar çift halindedir ve her birinin çiftini bulan ilk oyuncu kazanır. Kırmızı ejderha bu figürlerden biridir.
U+1F251 Kabul edebilir sembolü U+1F251 🉑️ Kabul edilebilir. Bu benim için sorun değil! Emoji, Japonca “ka” ve Çince “ke” olarak telaffuz edilir. “Mümkün” anlamına gelir: mümkün ve uygun anlamındadır.
U+1F4F3 Titreşim modu sembolü U+1F4F3 📳️ Titreşim modu. Emoji, sessiz ve sadece titreşen bir akıllı telefon gösterir. Bu “beni rahatsız etme” veya bir cevap isteği olabilir.
U+1F236 Ücretli U+1F236 🈶️ Ücretli. Bu bedava değil! Emoji, Japonca ve Çince bir ifade gösterir. “Ücret” veya “mal” anlamına gelir.
U+1F21A Ücretsiz U+1F21A 🈚️ Ücretsiz. Emoji, Japonya'daki ücretsiz yayın hizmetinin sembolü olarak bilinir. Ücretsiz bir teklifi temsil eder. “Hiçbir şeyim yok” anlamına da gelebilir. Emoji'nin zıt anlamı: [
U+1F23A Açık sembolü U+1F23A 🈺️ Açık. Açığız! Japon sembolü, bir işletmenin hazır, açık veya bir servis sunduğunu gösterir.
U+1F238 Başvuru sembolü U+1F238 🈸️ Başvuru. Emoji, başvuruları ve formları etiketlemek için Japonya'da kullanılmaktadır. Ek olarak, Çin Zodyakçındaki maymun anlamını verebilir.
U+1F237 Aylık sembolü U+1F237 🈷️ Aylık / Ay işareti. Bu işaretin anlamı Çince (yue) ve Japonca (tsuki) “aylık” veya “ay”.Mesela bu aylık ödenecek miktarı ifade eder.
U+2734 Sekiz köşeli yıldız emoji U+2734 ✴️ Sekiz köşeli yıldız. Sekiz köşeli yıldız genellikle dekoratif olarak kullanılır. Sevinç, canlılık ve coşku ifade eder.
U+1F19A VS emoji U+1F19A 🆚️ Vs Düğmesi. VS sembolü (versus = lat. karşı) genellikle iki şeyi veya durumu karşılaştırmak için kullanılır. Örneğin Burger vs. Pizza, Klitschko vs. Tyson. “İtiraz” anlamına da gelebilir.
U+1F250 İndirim sembolü U+1F250 🉐️ İndirim. Burada pazarlık yapabilirsiniz! Japonya'da, sembol özel teklifler ve indirimler olduğunu gösterir.
U+3299 Sır sembolü U+3299 ㊙️ Sır. Bunu kendine sakla! Sembol, Japonya ve Çin'de bir sırrı belirtmek için kullanılır.
U+3297 Tebrikler U+3297 ㊗️ Tebrikler. Sana iyi şanslar diliyorum! En iyi dilek ve nimetlerin işareti. Asya'da milli bayramlarda da kullanılır.
U+1F234 Sınav geçti sembolü U+1F234 🈴️ Sınav geçti. Bu bir anlaşma! Bu Japon emoji, bir ortaklık ya da birleşme anlamında olabilir. Ayrıca bir toplantıya da işaret edebilir. Sembol, bir test veya sınav geçtiyse de kullanılır.
U+1F235 Japonca meşgul simgesi U+1F235 🈵️ Dolu/Meşgul simgesi. Kırmızı arka planlı beyaz Japonca bir kelime. Tam kapasite veya dolu anlamına gelir. Örneğin “arabanın deposu doldur” ya da otelin odaları kalmadığı için kullanılır. Emoji'nin zıt anlamı: [
U+1F239 İndirim emoji U+1F239 🈹️ İndirim işareti. İndirim için Japonca sembolü. İndirim kampanyaları sırasında mağaza kapısının önüne asılır, böylece müşteri fırsatı tanır.
U+1F232 Yasak işareti Japonca U+1F232 🈲️ Yasak işareti. Dikkat, yasak! Bu Japon işareti bir yasağı veya bir kısıtlamayı belirtir. Bir eylem veya davranış istenmez.
U+274C Diyagonal kırmızı haç U+274C ❌️ Diyagonal kırmızı haç. Buna izin verilmez! Veya “Bunu yapma!” Bu büyük diyagonal Kızılhaç, çoğunlukla bir şey istenmediğinde kullanılır. Ayrıca çarpma veya öpüşmenin bir işareti olarak da kullanılır.
U+26D4 Beyaz vuruşlu kırmızı daire U+26D4 ⛔️ Girilmez. Buraya kadar! “Yol kapalıdır”, “Giriş yok” veya “Giriş yasak” simgesi. Ayrıca sohbet partneri kızgınsa kullanılır.
U+1F4DB Ad etiketi emoji U+1F4DB 📛️ Ad etiketi. Ad etiketi emoji, kimlik tanımlaması için kullanılır, örn. İş yerinde. Japon anaokullarında lale şekilli ad etiketleri çok sıkça görülür.
U+1F6AB Yasak emoji U+1F6AB 🚫️ Girilmez işareti. Girilmez! Belirli bir bina veya odaya erişim yasaktır. Bir yasaklama işaretine benzer şekildedir, örn. sigara içilmez.
U+1F4AF 100 emoji U+1F4AF 💯️ Yüzde yüz işareti. Kırmızı renkli iki kez altı çizili 100 numara. “Gurur duyuyorum”, her şey mükemmel. %100 katılıyorum. Sınavda tam puan aldım.
U+1F4A2 Tepki Whatsapp U+1F4A2 💢️ Tepki işareti. Çizgi roman ve mangadan gelen simge (genellikle “Bam” kelimesiyle) bir darbenin nereye düştüğünü gösterir. “Şimdi sınırlarını aştın!“
U+2668 Kaplıca emoji U+2668 ♨️ Termal kaynağı. Yükselen buharlı sıcak bir termal kaynağı. Japon haritalarda kaplıca sembolü. “Seninle stres atmak ya da yüzmeye gitmek istiyorum!”
U+1F51E 18 emoji U+1F51E 🔞️ 18+ sembolü. Bir uyarı işareti. Dikkat! Burada sadece yetişkinler girebilir!
U+1F6AD Sigara içilmez U+1F6AD 🚭️ Sigara içilmez. Burada sigara içilmesi yasaktır veya “sigarayı bırakıyorum!” Bu işarete sahip yerlerde sigara kullanılmamalıdır.
U+2757 Ünlem işareti emoji U+2757 ❗️ (Kalın) ünlem işareti. Bir kalın kırmızı ünlem işareti. Endişeleri dile getirmeyi veya bir dileği haykırmak için kullanılır.
U+2755 Beyaz ünlem işareti U+2755 ❕️ Beyaz ünlem işareti. Beyaz ünlem işareti bir şeye dikkat çekmek için kullanılır. Açık rengi nedeniyle kırmızı ünlem işaretinden daha az dramatiktir.
U+2753 Kırmızı soru işareti U+2753 ❓️ Kırmızı soru işareti. Nasıl ama? Sorulan sorunun yüksek önemini vurgulayan kırmızı soru işareti. Muhatap acil bir cevap bekler.
U+2754 Beyaz soru işareti U+2754 ❔️ Beyaz soru işareti. Bir soruya cevap verilmeli! Daha fazla soru işareti, kullanılırsa, daha acil cevap bekler. Beyaz soru işareti kırmızı soru işaretinden daha az dramatiktir.
U+203C İki ünlem işareti sembolü U+203C ‼️ İki ünlem işareti. Kıpkırmızı ve çift ünlem işareti yazının önemini ifade eder. Ayrıca aciliyeti de ifade edebilir. Söylediğin çok önemli olmalı!
U+303D M emoji U+303D 〽️ Japonca noktalama işareti. Eğri M harfi, şarkıcının bir şarkıya başladığını gösteren bir Japon noktalama işaretidir. Ayrıca McDonald's için bir sembol olarak da kullanılır.
U+26A0 Uyarı sembolü U+26A0 ⚠️ Uyarı. Dikkat, tehlike var! Sarı üçgendeki siyah ünlem işareti evrensel bir uyarı sembolüdür. Potansiyel tehlike sembolik veya birisi tehlikeli arazi girer.
U+1F6B8 Dikkat çocuk var işareti U+1F6B8 🚸️ Dikkat Çocuk var!. Aniden yola çıkacak olan çocuklara dikkat çekmek için trafik simgesi. Okulların yakınında veya okula giderken bulunur.
U+1F531 Trident U+1F531 🔱️ Trident. Bir trident saldırı, savunma veya av silahı olarak kullanılır. Genellikle deniz tanrıların heykellerinin elinde bulunur. Bir uyarı olabilir.
U+269C Altın çiçeği Whatsapp U+269C ⚜️ Zambak çiçeği. Genellikle altın veya sarı renkli zambak çiçeği, kibarlık ifade eder. Fransız arması sanat (Hanedanlık armaları) sembolü. Dekoratif sembol, logolarda veya Dünya İzcilik Organizasyonu'nun ambleminde bulunabilir.
U+267B Geri dönüşüm emoji U+267B ♻️ Geri dönüşüm sembolü. Saat yönünün tersine çalışan üç okdan oluşan yeşil geri dönüşüm sembolü. Bir şeyin yeniden kullanılabileceğini belirtir. Genellikle ambalajlarda da bulunur.
U+1F22F Rezerve simgesi U+1F22F 🈯️ Rezerve düğmesi. Çincede, bu sembol “zhi” ve Japonca “yubi” olarak telaffuz edilir. Belirli bir yere ya da tek bir yöne işaret eden parmak ya da ayak parmağı.
U+1F4B9 Grafik Yen U+1F4B9 💹️ Yükseliş eğilimi ve Yen parayı işareti içeren grafik. Para değiştirmek iyi bir kurstur! Grafik, Japon para birimi yen oranını gösterir. Artış eğilimi durumunda; ekonomi veya ticaret.
U+1F310 Meridyenler ile yerküresi U+1F310 🌐️ Meridyenler ile yerküresi. Enlem ve boylam ile gezegen dünya. Küresel hareketler veya World Wide Web gibi uluslararasılaşma için sembol. İOS cihazlarda Klavye dilini değiştirmek için simgedir.
U+1F4A0 Elmas emoji Whatsapp U+1F4A0 💠️ Orta noktalı elmas şekil. Japon “Kawaii” ifadesinin simgesidir. Sevimli, tatlı, nazik veya hoş anlamına gelir. Çocuksu ve dostça ön planda tutan bir yaşam tarzı. Bir çiçeğe benzer şekilde.
U+24C2 Daire içinde M harfı U+24C2 Ⓜ️ Daire içine alınmış Latin büyük M. Metro istasyonunda buluşalım! Bu işaret genellikle büyük şehirlerde bulunur ve toplu taşımada rehberlik eder. Çoğu ülkelerinde yer altı trenler genellikle Metro olarak adlandırılıyor. Bu işaret, bir istasyonun nerede olduğunu gösterir.
U+1F300 Siklon emoji U+1F300 🌀️ Siklon. Bir siklonun sembolü (tropiklerde şiddetli ve zararlı fırtına). “Dikkat, kötü veya olumsuz bir şey sana doğru geliyor”. Spiral şekli de dekoratif olarak kullanılabilir. Orijinal anlamında baş dönmesi sembolü (“Başım dönüyor”).
U+1F4A4 Uyku sembolü U+1F4A4 💤️ Uyku sembolü. Bu gece erkenden yatıyorum! “Zzz” çizgi mizahlarda birinin uyuduğunu gösterir. Uyku hali anlamına gelebilir, aynı zamanda ilgi ve can sıkıntısı anlamına gelir.
U+1F6BE WC sembolü U+1F6BE 🚾️ WC. Ben tuvalete gidiyorum! İngilizce'den gelen “water closet” (Sulu dolap) bir kısaltma. Genellikle bu sembol tuvaletin nerede olduğunu gösterir.
U+1F233 Müsait emoji U+1F233 🈳️ Boş/müsait işareti. Burada hala yer var. Boşluk veya müsaitlik ifade eder. Ücretsiz park yerleri ve otellerin ekranındaki diğer şeylerin arasında bulunur.
U+1F202 Ücretsiz sembolü U+1F202 🈂️ Ücretsiz. Emoji, genellikle ücretsiz bir servis olduğunu ifade eder. Japonya'da, örn. ücretsiz yiyecek veya içecek işareti
U+1F6C5 Anahtarlı bagaj işareti U+1F6C5 🛅️ Bagaj deposu. Bagajın bir ücret karşılığında güvenli bir şekilde saklanabileceği yerin işareti. Örneğin, Havaalanlarında veya otobüs istasyonlarında vardır.
U+1F6B9 Erkek tuvalet sembolü U+1F6B9 🚹️ Erkek tuvalet sembolü. İşaret erkeklerin hangi tuvaleti kullanması gerektiğini söyler. Erkekler banyoda kadınlardan fazla zaman geçirir, ancak daha az sıklıkta uğrar.
U+1F6BA Bayan tuvalet sembolü U+1F6BA 🚺️ Bayan Tuvaleti. Bu işaret bayan tuvaletlerinin nerede olduğunu gösterir. Genel olarak kadın cinsiyet için bir sembol olarak kullanılabilir.
U+1F6BC Bebek sembolü U+1F6BC 🚼️ Bebek. Bebek bezlerini değiştirme odasını işaret eder. Yeni doğanları veya hamileliğin bir göstergesi olarak da ifade eder.
U+1F3A6 Sinema emoji Whatsapp U+1F3A6 🎦️ Sinema. Bir film izleyelim mi? Perdeli sinema ekranı veya film projektörü. Emoji, sinemayı temsil ediyor.
U+1F523 Klavye tuşu emoji U+1F523 🔣️ PC ye bir şey girme sembolü. Japon postanesi işareti, müzik notası ve yüzde işareti bu klavye tuşunu oluşturur. Alfabetik klavyeden nümerik veya işaret klavyesi arasında değiştirmek için kullanılır.
U+1F196 NG emoji U+1F196 🆖️ NG tuşu. Bunu sevmiyorum! NG “No good” (iyi değil) anlamına gelir ve Japonya'da OK'nın zıt anlamı olarak kullanılır. Gönderen sizi bir hatadan korumak veya sizi bir şey hakkında uyarmak istiyor.
U+30 Sıfır tuşu sembolü U+30 0⃣️ Sıfır tuşu. Bir daire ve ortadaki 0 rakamı ile klavye tuşu. Suyun donma noktası. Birisi tam bir sıfır!
U+31 Bir tuşu U+31 1⃣️ Bir tuşu. Bir daire ve ortadaki 1 numaralı kare. Klavye tuşu gibi görünüyor. Sayısal verileri vurgulamak için kullanılabilir, ör. yıl.
U+32 İki tuşu U+32 2⃣️ İki tuşu. Bir daire ve ortadaki 2 numaralı kare. Klavye tuşu gibi görünüyor. Zıtların sembolü, örn. erkek ve kadın ya da Yin ve Yang.
U+34 Dört tuşu sembolü U+34 4⃣️ Dört tuşu. Bir daire ve ortadaki sayı 4 ile klavye tuşu. Dört kardinal yol, dört mevsim. Batı dünyasında şans ve Asya'da talihsizlik ifade eder.
U+37 Yedi tuşu sembolü U+37 7⃣️ Yedi tuşu. Ortadaki sayı 7 ile klavye tuşu. Bir haftanın gün sayısı. Genellikle peri masallarında, ör. Pamuk prenses ve yedi cüceler, akıllı terzi bir seferde yedi sinek öldürürmüş gibi masalların adında geçer.
U+20E3 Hashtag emoji U+20E3 #⃣️ Hashtag (heştek) tuşu. Seni işaretleyebilir miyim? Emoji hashtag olarak bilinir, Twitter ve Facebook gibi sosyal platformlarda çok kullanılır. Ayrıca cep telefonu ile kredi sorgularken kullanılır.
U+1F53D Aşağıya gösteren U+1F53D 🔽️ Aşağıya tuşu. Aşağı dönük bir işaret eden bir ok Aşağıya inmek gezinmek veya daha fazla önem vermek için kullanılabilir.
U+27A1 Sağa gösteren işareti U+27A1 ➡️ Sağa gösteren işareti. Bir sonraki lütfen! Sağa gösteren bir işaret, bir gruptaki veya sonraki kişiyi gösterebilir. Sohbet ortağına da bir yön verebilir.
U+2B05 Sola işaret Whatsapp U+2B05 ⬅️ Sola gösteren işareti. Batıya. Bu işaret bir yönü belirtmek için kullanılır. Birisi sola bakmalı. Genellikle daha önce yapılmış bir bildirime de gösterir.
U+2B06 Yukarıya gösteren işareti U+2B06 ⬆️ Yukarıya gösteren işareti. Ok yönü gösterir: sembolik veya tam anlamıyla. “Yavaş yavaş her şey düzenine girecek!” Ya da “Bir önceki mesajda zaten yazmıştım.”
U+1F504 İki ok emoji U+1F504 🔄️ Saat yönünün tersine gösteren dönen oklar. Saat yönünün tersine dönen oklar. Sayfayı yenilemek için browserlarda bulunur. Yeniden başlatma veya yeni başlangıç için bir sembol olarak kullanılabilir. Ya da bir şeyin kendisini tekrar ettiğini ifade etmek için.
U+1F3B5 Nota sembolü U+1F3B5 🎵️ Müzik notası. Basılı bir müzik parçasından alıntı: Çubuğa bağlanan iki sekiz vuruşluk nota. “Radyoda şarkı dinliyorum” için kullanılır.
U+1F3B6 Müzik notlar sembolü U+1F3B6 🎶️ Müzik. Müziği çok seviyorum! Müzik notaları bir şarkının parçasıdır ve müzik ya da şarkı ile bağlantılı olarak kullanılır. Ruh hali harika ve kendi kendinize şarkı söylüyorsunuz. Uyum arayışının sembolü.
U+1F7F0 Actual eşittir Whatsapp U+1F7F0 🟰️ Eşittir işareti. Biz aynıyız ve birbirimizi tamamlıyoruz ya da “Matematik benim en sevdiğim ders“! Anlaşmayı belirtmek için matematiksel işaret. Mecazi olarak eşitlik anlamına gelir. İnsan Hakları Kampanyası'nın sembolü.
U+1F4B2 Doları emoji U+1F4B2 💲️ Dolar işareti. Gözlerinde dolar işareti var! Zenginlik ve değerli şeylerle eşanlamlıdır. Ayrıca (yeterince) bulunmayan veya ödünç verilmeyen paraya da başvurabilir. Alışverişe çok harcandı ya da bir şey oldukça pahalı.
U+2695 Asklepios personel emojisi U+2695 ⚕️ Tıbbi sembol. Asklepios'un asası veya yılan, tıbbın ve şifanın sembolüdür. Sizi sağlık sorunlarına karşı uyarır. Hastaneye bir ziyaret yakın, birisi iyileşiyor veya tıbbi alanda çalışıyor.
U+1F4B1 Dolar Yen emoji U+1F4B1 💱️ Döviz alım satım. Dolar ve yen karşı karşıya işaretler. Bazen Euro ve pound ya da Türk Lirası ile. İki para birimi arasındaki döviz alım satımı temsil eder.
U+2122 TM sembolü U+2122 ™️ Tescilli marka. Ortasında T ve M olan bir daire. Ticari marka, bir marka isminin arkasında yazan işaret. ABD'den geliyor. “İzin olmadan kullanılanamaz“ anlamına gelir. Sohbetlerde şaka olarak kullanılır, örn. “Domatessosugüzellekeyapar™“ Tişörtü.
U+A9 Copyright U+A9 ©️ Copyright Sembolü. Ortasında C bulunan bir daire. C, “copyright” anlamına gelir. Bir işin yaratıcısının hakları yasal olarak korunmaktadır. Sadece o; yayın, dağıtım veya çoğaltma konusunda karar verebilir.
U+AE R sembolü U+AE ®️ Kayıtlı Marka. Ortasında R bulunan bir daire. R “registered” (kayıtlı) demektir. İşaretleme sadece tescilli ticari markalar tarafından kullanılabilir. Marka kanunu böylece mal veya hizmetleri taklitçilerden korur.
U+3030 Dalgalı çizgi U+3030 〰️ Dalgalı çizgi. Dalgalı çizgi, Asya yazı tiplerde Latin karakterinde tire işareti gibi aynı anlama sahiptir.
U+27B0 Kıvırcık döngü U+27B0 ➰️ Kıvırcık döngü. Kıvırcık Döngü (Curly loop) Japon kökenlidir. Astrolojik bir sembole benzer ve aynı zamanda gizli bir kod olarak kullanılır. Şşşt, kimseye söyleme!
U+27BF Çift kıvırcık döngü U+27BF ➿️ Çift kıvırcık döngü. Çift kıvırcık döngü (Curly Loop), Japonya'da ücretsiz bir numara için sembol olarak bilinir. Bir teyp veya telesekreterin sembolüne benzer.
U+2716 X emoji U+2716 ✖️ Kalın kırmızı X. Hiçte öyle düşünmüyorum! Emoji yanlış bir ifadeyi tanımlamak için kullanılabilir. Sporda sıklıkla “karşı” kelimesinin sembolü olarak kullanılır.
U+267E Sonsuzluk Sembol U+267E ♾️ Sonsuzluk. Sana aşkım sonsuz! Yatay sekiz, sonsuzluğun matematiksel ifadesidir. Farklı anlamları olabilir. Kısır döngü süitçin semboldür, örn. Yılan kendi kuyruğunu yemesi. Tarot kartlarında bütünlük anlamına da gelir. Arkadaşlık ve sevgide sonsuz dayanışma anlamına da gelebilir.
U+1F441 U+1F5E8 Konuşma balonunda göz U+1F441 U+1F5E8 👁‍🗨️ Konuşma balonunda göz. Konuşma balonundaki göz, anti-zorbalık kampanyası “I Am A Witness” (Ben Bir Şahidim). Bu, sosyal medyada tacize ve şiddete karşı çıkıyor.
U+1F51A Son ok emoji U+1F51A 🔚️ END (SON) ile sola gösteren oku. İlişki bitti veya “Teklif yakında sona eriyor!” “Son” kelimesine sahip sola gösteren ok; bir şarkının, filmin, vb. sona ermesi anlamına da gelebilir. Ayrıca ses gibi bir duygu durumunun ifade edilmesi de mümkündür. “Ben bitkinim...”
U+1F519 Geri ok U+1F519 🔙️ BACK (GERİ) ile sola gösteren oku. Altında “back” (geri) kelimesi bulunan bir sola gösteren oku. Tam anlamıyla veya mecazi olarak kullanılabilir. “Arkanı dön ve başka yöne git”. Baştan başla ya da işine dön.
U+1F51B On ok işareti U+1F51B 🔛️ On! + Ok işareti. Altında “ON“ kelimesiyle sola ve sağa işaret eden bir ok işareti. Devam ediyor ya da ilerlemenin zamanı geldi. Asıl mesele başlamaktır, hangi yöne fark etmez, çünkü her ikisi de sizi hedefe yaklaştırır.
U+1F51D Süper emoji U+1F51D 🔝️ Yukarıya gösteren ok. Süper olmuş! Emoji, kelimenin tam anlamıyla ve sembolik olarak yukarıya doğru işaret eder. Sıklıkla tekrar başa çıkmak için bir talep olarak kabul edilir.
U+1F51C Yakında U+1F51C 🔜️ SOON (Yakında) sağa gösteren ok ile. Birazdan orada olurum! Sağa gösteren ok ile “Soon” (yakında). Bir şey yakında ya da en kısa zamanda yapılacaktır.
U+2714 Onay işareti emoji U+2714 ✔️ Kalın onay işareti. Bu oldu bitti! Bir görev başarıyla tamamlandı veya tüm hazırlıklar yapıldı. Her şey yolunda ve harika çalışıyor.
U+1F518 Radyo düğmesi U+1F518 🔘️ Radyo düğmesi. Hey, yeni şarkıyı dinle! Radyo düğmesi genellikle müzikten bahsederken kullanılır. En az kullanılan sembollerden biridir.
U+1F534 Büyük kırmızı daire U+1F534 🔴️ Büyük kırmızı daire. Kırmızı daire çoğu zaman bir metin mesajını vurgulamak için kullanılır. Negatif veya pozitif anlamı yok. Ayrıca kickball sporunun sembolü.
U+26AB Siyah daire sembolü U+26AB ⚫️ Siyah daire. Kusursuz siyah bir daire. Geometrik şekilde bir karartma veya toplam karanlığa dayanabilir. Siyah renk genellikle olumsuz duygular ya da olumsuzluklar ifade eder.
U+26AA Beyaz daire U+26AA ⚪️ Beyaz daire. Bir nişan ifade edebilir çünkü beyaz dairenin yuvarlak şekli bir yüzüğü hatırlatır. Cinsiyetsizliğin simgesi.
U+1F538 Küçük turunç elmas U+1F538 🔸️ Küçük turunç elmas. Dünyanın en büyük turuncu elması 14.82 karatlıktır ve 2013 yılında 30 milyon Euro tutarında açık artırmaya çıkarılmıştır. Ateşi ve parlamaları ile bilinir. Turuncu renkleri azottan kaynaklanır
U+1F539 Küçük mavi elmas U+1F539 🔹️ Küçük mavi elmas. Elmas, yenilmezlik ve saflık anlamına gelir. Mavi elmaslar çok nadirdir. En çok bilinen, lanetli olan ve sahibine talihsizlik getiren Hope elması'dır.
U+1F533 Beyaz kare şeklinde tuş U+1F533 🔳️ Beyaz kare şeklinde tuş. Beyaz kenarlıklı siyah kare bir klavye tuşu temsil eder, ayrıca geometrik şekil veya dekoratif olarak da kullanılabilir.
U+25FC Siyah kare U+25FC ◼️ (Siyah) orta büyük tuş. Bugün iyi hissetmiyorum! Bu karenin anlamı bağlama göre değişik olabilir. Siyah kıyafetlerle ilişkili olarak kullanılır.
U+1F508 Hoparlör emojisi U+1F508 🔈️ Hoparlör. Şimdi hoparlör aracılığıyla bir duyuru yapıldı! Ayrıca bir sohbete veya müziğe de başvurabilir. Emoji genellikle gece hayatıyla ilişkilidir.
U+1F507 Hoparlörlerin sesini kapatma U+1F507 🔇️ Sessiz hoparlör. Artık susun! Ses kapatıldı. Birisi sessiz olmalı veya tamamen konuşmayı bırakmalıdır. Belki sinemada veya kütüphanede oturuyorsunuz ve telefonunuzu susturmanız gerekiyor.
U+1F50A Sesi artır U+1F50A 🔊️ Üç ses dalgalı hoparlör. Seni duyamıyorum veya “Çok gürültülü”! Ses seviyesi uygun değildir ve buna göre ayarlanmalıdır. Ses seviyesini artırmak için teknik cihazların sembolü.
U+1F514 Çan Whatsapp U+1F514 🔔️ Çan. Sizinle daha sonra iletişime geçeceğim! Altın çan, cep telefonlarındaki bildirimleri sembolize eder veya zil sesi anlamına gelir. Noel zili olarak da kullanılabilir.
U+1F515 Çapraz çan U+1F515 🔕️ Eğik çizgili çan. Telefonu sessize aldım! Üzerinde çarpı işareti olan çan, bir ipucu olabilir. Sessiz bir yerdesiz, örneğin sinema veya kütüphane, ve telefonu sessize almak gerekir.
U+1F4E3 Megafon Whatsapp U+1F4E3 📣️ Megafon. Hadi arkadaşlar başlayalım! Bir spor etkinliğine, gösterilere ya da polis veya itfaiyeden duyurulara tezahürat etmek. Huni şekli sesi yönlendirir ve konuşulan kelimeleri büyük bir mesafeden anlaşılabilir kılar.
U+1F4E2 Dışarıdaki hoparlör U+1F4E2 📢️ Genel duyurular için hoparlörler. Yapmam gereken bir duyuru var! Herkese açık alanlarda duyuru yapmak için kullanılan bir hoparlör, örneğin Spor sahalarında veya etkinliklerde.
U+1F4AC Konuşma balonu emoji U+1F4AC 💬️ Konuşma balonu. Bunun hakkında konuşmalıyız! Üç nokta ile konuşma balonu emojisi. Ayrıca şunu da gösterebilir: Bekle, şu an bir konuşma yapıyorum.
U+1F4AD Düşünce balonu sembolü U+1F4AD 💭️ Düşünce balonu. Çizgi romanlarında, düşünce bulutu karakterin ne düşündüğünü gösterir. Bir iç diyaloga işaret edebilir, bir şeyi nasıl yapacağını düşünür ya da henüz bir karar vermemiştir. Hayal kurmayı ifade eder.
U+1F5EF Konuşma balonu çığlık U+1F5EF 🗯️ Kızgın konuşma balonu. Neredesin!?! Konuşma balonunun çizgi romanlardaki pürüzlü kenarı yüksek, öfkeli konuşmayı gösterir. Birisi çığlık atıyor, üzgün ya da biriyle tartışıyor.
U+2660 Maça emoji U+2660 ♠️ Maça kartı. Çoğunlukla poker ve kart oyunlarıyla bağlantılı olarak kullanılır. Pik, çoğu oyunlarda en değerli karttır.
U+2663 Siyah yonca U+2663 ♣️ Oyun kağıdı çapraz. Oyun kartı haç sembolü üç yapraklı bir yonca. Çoğunlukla poker olmak üzere kart oyunlarını ifade eder. Evde rahat bir tura davet ya da kumarhaneye yolculuk olarak kullanılabilir. Üç yapraklı yonca ayrıca beden, zihin ve ruh birliğini simgelemektedir.
U+2665 Kupa kartı Whatsapp U+2665 ♥️ Kupa kartı. Kart oyunundaki dört renkten biri. Kalp genellikle duygular ve aşk ilişkileri ile ilgilidir. Fırsatlar ele geçirilmeli ve riskler alınmalıdır.
U+2666 Elmas oyun kart emoji U+2666 ♦️ Oyun kağıdı elmas. Poker oynamak ister misiniz? Elmas, Fransızca oyunkartlarında bir renk değeridir. Kartlar aynı zamanda falcılık için de kullanılır, elmaslar bereket ve maddi zenginlik belirtisidir.
U+1F0CF Joker kartı U+1F0CF 🃏️ Joker kartı. Elimde hala bir joker var! Joker çeşitli oyunlarda geçer ve herhangi bir kartın yerini alabilir. Genellikle bir palyaçoya benzer, yüzünü maskesinin arkasında saklar.
U+1F3B4 Japon çiçek kartı sembolü U+1F3B4 🎴️ Japon çiçek kartı. Çiçek motifli Japon iskambil kartları (Hanafuda). Her ay için farklı değerli farklı kartlar vardır ve toplam 48 kart vardır. Dolunay kartı Ağustos ayı için tahsis edilmiştir.
Kategoriler