Sembol emojilerin gercek anlamı

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp sembo ve işaret emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

Kategori: ❤ Semboller emojiler

U+2764
Kırmızı kalp emoji U+2764
 Kırmızı kalp

Kırmızı kalp, aşkın klasik sembolüdür. Tutku ve romantizm ifadesi. Ama aynı zamanda arkadaşlık ve derin bağlılık için romantik olmayan bir simgedir.

U+1F9E1
Turunç kalp emoji U+1F9E1
🧡 Turunç kalp

Kalp şekli, sevginin sembolüdür. Turuncu kalp, tam olmayan bir sevgiyi temsil edebilir ya da bir ilişkide olmak istemezsin ve sadece arkadaş olabilirsin.

U+1F49B
Sarı kalp emoji U+1F49B
💛 Sarı kalp

Altın kalbi. Kalbin gerçek dostluk ve saflığını temsil eder. Romantik bağlamda değil, mutluluk, arkadaşlık ve yaşam sevinci için kullanılır.

U+1F49A
Yeşil kalp Whatsapp U+1F49A
💚 Yeşil kalp

Yaşam ya da yaşam tarzının bir ifadesi, Sağlıklı beslenme ve doğaya bağlılık. Kıskanç da ifade edebilir, ilişki sorunlarını veya barışma umudunu gösterebilir. Genellikle İrlanda'nın Aziz Patrik Günü'nde kullanılır.

U+1F499
Mavi kalp emoji U+1F499
💙 Mavi kalp

Sana tam bir güvenim var! Platonik sevgiyi, sadakati ve dostluğu temsil eder. Diğer anlamları: Otizmin desteği veya su spor sevgisi gösterebilir.

U+1F49C
Mor kalp U+1F49C
💜 Mor kalp

Anlayış ve şefkatli sevginin ifadesi. Sevgi ve bakımı temsil eder. Anneler Günü veya ebeveynler ve çocuklar arasındaki mesajlar için. Moda hayranlardan ya da ünlüler tarafından cazibe ya da zenginlik ifadesi olarak kullanılır. ABD'de, yaralı askerler için askeri madalya.

U+1F5A4
Siyah kalp emoji U+1F5A4
🖤 Siyah kalp

Siyah kalp karanlı ve bükülmüş bir mizah duygusu gösterir. Ruhun kara tarafını yansıtabilir. Ayrıca üzüntü ve keder ifade etmek için kullanılır.

U+1F494
Kırıldığı kalp emoji U+1F494
💔 Kırıldığı kalp

Çok mutsuzum! Kırık kırmızı kalp hüznü ve üzüntüyü ifade eder. Aşk ıstırabım var!

U+2763
Kalplı ünlem işareti emoji U+2763
 Kalplı ünlem işareti

Buna katılıyorum! Kalbin altında nokta dekoratif bir ünlem işareti oluşturur. Bu jest kalpten gelir ve gerçekten bir şeyden hoşlandığını gösterir.

U+1F495
İki kalp emoji U+1F495
💕 İki kalp

Aşk kapıda! Bu iki kalp dekorasyon olarak kullanılır. Romantik metinlerde, sevgisinin ifadesi veya kızlar arasında arkadaşlık ifadesi. Kankam benim!

U+1F49E
Birbirine çeviren kalp Whatsapp U+1F49E
💞 Birbirine çeviren kalpler

Birbirini çevreleyen iki kalp, iki kişi arasındaki sevgiyi temsil ediyor: Birisi diğerinin kalbini kazanmak istiyor.

U+1F493
Kalp atışı emoji U+1F493
💓 Kalp atışı

Seni çok seviyorum! Atan kalp güçlü bir bağlantıyı sembolize eder. Çok büyük aşk vardır. Aynı zamanda hayatın bir sembolüdür: Bir bebek doğar.

U+1F497
Üç büyüyen kalp U+1F497
💗 Büyüyen kalpler

Üç kalp sürekli büyüyen bir kalbi ifade eder. Duygular giderek derinleşiyor, aşk büyüyor. Kalp atışı artar ve duygusal bir konuşma ya da harika bir deneyimde bu emoji kullanılır.

U+1F496
Parlayan kalp U+1F496
💖 Parlayan kalp

Sen harikasın! Parıldayan bir kalp, birisinin sana hayran kaldığı anlamına gelir. Sabırlı ol, vazgeçmemelisin!

U+1F498
Okla delinmiş kalp emoji U+1F498
💘 Okla delinmiş kalp

Gözünü aşk bürüdü - sana çılgınca âşık oldum! Mesajlardaki romantik duyguları ifade eder. Sevgililer Günü'nünde kullanılır.

U+1F49D
Papyonlu kalp U+1F49D
💝 Papyonlu kalp

Seni seviyorum! Hediye kurdele ile kalp şeklinde kutuda çikolata veya mücevher olabilir. Sevgililer Günü'nde veya doğum günlerinde popülerdir. Ya da “kalbim senin olsun” demek.

U+1F49F
Dekoratif kalp U+1F49F
💟 Dekoratif kalp

Kalp sembolünün dekoratif bir çeşidi. Senin sevgisini, dikkatini ve sevgisini temsil eder.

U+262E
Barış sembolü U+262E
 Barış sembolü

Sevgi, Barış ve Uyum. 1960'larda devlete karşı protesto simgesi olarak kullanılmış, bugün dünya çapında Barış İşareti olarak bilinen bir simge. İç dengeyi sembolize eder. Bir anlaşmazlık çözülmeli veya sohbet ortaklarından barışçıl olması istenir.

U+262A
Ayyıldız U+262A
 Ay yıldız

Türkiye'ye tatil için gidiyoruz! Hilal (Arapça yükselen ayın hilesi) ve beş köşeli yıldız birlikte Türkiye Cumhuriyeti sembolize eder. Türk Bayrağı'ndaki hilal “İslamiyeti“; beş köşeli yıldız ise “Türklüğü“ temsil eder. Başka birçok ülke bayrağı üzerinde de bulunur.

U+1F549
Om emoji U+1F549
🕉 OM sembolü

Om (Sanskrit). Budizm ve Hinduizm gibi dinlerde kutsal kabul edilir. Evrenin yaratılışının ilkel sesi. Namaste sembolü olarak da bilinen emoji, manevi gelişim, meditasyon ve yoga anlamına gelir.

U+2638
Dharma tekerleği emoji U+2638
 Dharma tekerleği

Öğretim Tekerleği. Hinduizm ve Budizm'de önemli bir işaret. Sekiz Bilgi Yolu'nu ve yalnızca bedenin ölmüş olduğunu, ancak ruhu ölmez olduğu hatırlatır.

U+2721
Altı şualı yıldız emoji U+2721
 Altı şualı yıldız

Davut yıldızı, İsrail halkının ve Yahudi dininin önemli bir sembolüdür. İsrail bayrağında yer alır. Çoğunlukla Hanukkah ışıklar bayramında arkadaşlara yollanır.

U+1F52F
Altı şualı noktalı yıldız sembolü U+1F52F
🔯 Altı şualı noktalı yıldız

Ortadaki noktalı altı köşeli yıldız, iki üçgeni birleştirir; Zıtların bağlanması. Çok değişik sembolizm: Masonlar, ruh ve maddenin birleşmesi, kötü ruhların ve şeytanların kovulması.

U+1F54E
Menora emoji U+1F54E
🕎 Menora

Hanukkah dokuz silahlı bir şamdan ve sadece Yahudi Hanukka bayramında yakar. Bayram 9 gün sürer ve her gün bir mum yakar. Son mum dokuzuncu gün bütün mumlar beraber yakar.

U+262F
Yin Yang emoji U+262F
 Yin Yang

Çin felsefesinde alçalan ve yükselen iki zıt kutbu ifade eden emoji. Aslında karşıt şeylerin beraberliğini gösteriyor: siyah-beyaz, beden ve ruh gibi. Denge ve sabırlık ifade eder.

U+2626
Ortodoks haçı emoji U+2626
 Ortodoks haçı

Rus Ortodoks sembolü, Hıristiyanlıkta bilinen haçların bir varyantıdır. Hz. İsa'nın çarmıha gerilmesini “ayak tabanına” anmaktır.

U+1F6D0
İbadet yeri emoji U+1F6D0
🛐 İbadet yeri

Bir çatı altında diz çökmüş kişi, ibadet yerini simgeliyor. Bir cami, kilise veya sinagog olabilir. Avrupa'da örneğin havaalanlarında bulunabilir.

U+26CE
U dalgalı çizgi U+26CE
 Yılan taşıyıcı

Takımyıldızı Yılan Taşıyıcı (Latin Ophiuchus) için astronomik işareti. Yunan antik döneminin 48 takımyıldızından biri ve Yunan mitlerin konusu. Bazı çevrelerde, bilinmeyen 13. burç olarak kabul edilir.

U+2648
Koç burcu U+2648
 Koç burcu

Koç. Bu burç savaşçı, dinamik ve spontan olarak tanınan ve çoğunlukla sevenlerin arasında daha dominant olan kişidir.

U+2649
Boğa burcu emoji U+2649
 Boğa burcu

Boğa (21 Nisan-20 Mayıs) kalıcıdır ve güzel şeyleri çok sever. Bir boğayla tartışmamalısın. Her şey kendi kafasına göre yapmayı sever.

U+264A
İkiz emoji U+264A
 İkiz burcu

21 Mayıs ve 21 Haziran arasında ikizlerin burcunun devresidir. İkizlerin özelliği devamlı hareketli olma ve değişiklik arama. Onlar muazzam bir merakla yönlendiriliyorlar.

U+264B
Yengeç burcu emoji U+264B
 Yengeç burcu

Zodyak takviminden yengeç burcu. Yengeç burcu, yumuşak başlı, yardımsever ve mütevazı olarak tanımlanır.

U+264C
Aslan burcu U+264C
 Aslan burcu

Ben bir aslanım! Aslan burcu 23 Temmuz ve 23 Ağustos arasındadır. Aslan kendine güvenen, misafirperver ve cömerttir.

U+264D
Başak emoji U+264D
 Başak burcu

Başak burcunun sembolüdür. Başak ne istediğini ve nasıl başaracağını çok iyi biliyor.

U+264E
Terazi burcu emoji U+264E
 Terazi burcu

Terazi burcu. Terazi uyumlu, dengeli ve diplomatik olarak kabul edilir. Kibar olmak ve görgü kurallarına uymak onun için çok önemlidir.

U+264F
Akrep burcu sembolü U+264F
 Akrep burcu

Akrep burcu sekizinci burçtur ve 24 Ekim ile 22 Kasım arasındadır. Akrepler, her şeyi keşfetmek isterler. Onlar seçici ve dürüstlüğü tercih ediyorlar.

U+2650
Yay emoji U+2650
 Yay burcu

Çapraz vuruşlu ok sembolü yay için astrolojide duruyor. Bu insanlar bağımsız, cömert ve iyimser.

U+2651
Oğlak emoji U+2651
 Oğlak burcu

Onuncu burcu olarak, 22 Aralık ve 20 Ocak arasında oğlak burcudur. Oğlak sadece gördüklerine inanır. Bu yüzden onu aldatmamalısın!

U+2652
Kova burcu U+2652
 Kova burcu

Kova burcu Aquarius takımyıldızın sembolü. 21 Ocak - 19 Şubat arasında doğan Kova burçlular, ilginç ve özel insanlar, yeni fikirlere açık ve değişikliği sever.

U+2653
Balık burcu U+2653
 Balık burcu

Balık burcuna (20 Şubat - 20 Mart) sahip insanlar güçlü bir duyarlılıkla karakterize edilir. İyi dinleyicilerdirler ve çok sadık.

U+1F194
ID Sembol Whatsapp U+1F194
🆔 ID tuşu

Karenin üzerindeki büyük ID harfleri, kimlik numarasının kısaltmasıdır. Bu sayı kişilere veya nesneye doğrudan atanmaya izin verir.

U+2623
Biyolojik tehlike sembolü U+2623
 Biyolojik tehlike

Biyolojik tehlike işareti, insanlar ve çevre için tehdit oluşturan biyolojik maddelere karşı uyarır. Birisi hasta çalışmaya gider ve hastalığı bulaşıcıdır.

U+1F4F4
Cep telefonu kapalı sembolü U+1F4F4
📴 Cep telefonunu kapalı olmalı

Cep telefonları kapatılmalıdır, ör. sinemada ya da hastanede. “Bana ulaşamazsın!” için de kullanılabilir.

U+1F4AE
Yazılı çiçek emoji U+1F4AE
💮 Beyaz çiçek

Üstünde Japoncada “çok iyi yaptın” yazılı beyaz bir çiçek. Japonya'daki okullarda kaşa halinde bulunur ve öğrencilerin başarıları için kullanılır

U+1F004
Mahjong emoji U+1F004
🀄 Mahjong oyun taşı

Japon mahjong oyunundan bir sembol (kırmızı ejderha). Tüm taşlar çift halindedir ve her birinin çiftini bulan ilk oyuncu kazanır. Kırmızı ejderha bu figürlerden biridir.

U+1F251
Kabul edebilir sembolü U+1F251
🉑 Kabul edilebilir

Bu benim için sorun değil! Emoji, Japonca “ka” ve Çince “ke” olarak telaffuz edilir. “Mümkün” anlamına gelir: mümkün ve uygun anlamındadır.

U+1F4F3
Titreşim modu sembolü U+1F4F3
📳 Titreşim modu

Emoji, sessiz ve sadece titreşen bir akıllı telefon gösterir. Bu “beni rahatsız etme” veya bir cevap isteği olabilir.

U+1F236
Ücretli U+1F236
🈶 Ücretli

Bu bedava değil! Emoji, Japonca ve Çince bir ifade gösterir. “Ücret” veya “mal” anlamına gelir.

U+1F21A
Ücretsiz U+1F21A
🈚 Ücretsiz

Emoji, Japonya'daki ücretsiz yayın hizmetinin sembolü olarak bilinir. Ücretsiz bir teklifi temsil eder. “Hiçbir şeyim yok” anlamına da gelebilir. Emoji'nin zıt anlamı: [

U+1F23A
Açık sembolü U+1F23A
🈺 Açık

Açığız! Japon sembolü, bir işletmenin hazır, açık veya bir servis sunduğunu gösterir.

U+1F238
Başvuru sembolü U+1F238
🈸 Başvuru

Emoji, başvuruları ve formları etiketlemek için Japonya'da kullanılmaktadır. Ek olarak, Çin Zodyakçındaki maymun anlamını verebilir.

U+1F237
Aylık sembolü U+1F237
🈷 Aylık / Ay işareti

Bu işaretin anlamı Çince (yue) ve Japonca (tsuki) “aylık” veya “ay”.Mesela bu aylık ödenecek miktarı ifade eder.

U+2734
Sekiz köşeli yıldız emoji U+2734
 Sekiz köşeli yıldız

Sekiz köşeli yıldız genellikle dekoratif olarak kullanılır. Sevinç, canlılık ve coşku ifade eder.

U+1F19A
VS emoji U+1F19A
🆚 Vs Düğmesi

VS sembolü (versus = lat. karşı) genellikle iki şeyi veya durumu karşılaştırmak için kullanılır. Örneğin Burger vs. Pizza, Klitschko vs. Tyson. “İtiraz” anlamına da gelebilir.

U+1F250
İndirim sembolü U+1F250
🉐 İndirim

Burada pazarlık yapabilirsiniz! Japonya'da, sembol özel teklifler ve indirimler olduğunu gösterir.

U+3299
Sır sembolü U+3299
 Sır

Bunu kendine sakla! Sembol, Japonya ve Çin'de bir sırrı belirtmek için kullanılır.

U+3297
Tebrikler U+3297
 Tebrikler

Sana iyi şanslar diliyorum! En iyi dilek ve nimetlerin işareti. Asya'da milli bayramlarda da kullanılır.

U+1F234
Sınav geçti sembolü U+1F234
🈴 Sınav geçti

Bu bir anlaşma! Bu Japon emoji, bir ortaklık ya da birleşme anlamında olabilir. Ayrıca bir toplantıya da işaret edebilir. Sembol, bir test veya sınav geçtiyse de kullanılır.

U+1F235
Japonca meşgul simgesi U+1F235
🈵 Dolu/Meşgul simgesi

Kırmızı arka planlı beyaz Japonca bir kelime. Tam kapasite veya dolu anlamına gelir. Örneğin “arabanın deposu doldur” ya da otelin odaları kalmadığı için kullanılır. Emoji'nin zıt anlamı: [

U+1F239
İndirim emoji U+1F239
🈹 İndirim işareti

İndirim için Japonca sembolü. İndirim kampanyaları sırasında mağaza kapısının önüne asılır, böylece müşteri fırsatı tanır.

U+1F232
Yasak işareti Japonca U+1F232
🈲 Yasak işareti

Dikkat, yasak! Bu Japon işareti bir yasağı veya bir kısıtlamayı belirtir. Bir eylem veya davranış istenmez.

U+274C
Diyagonal kırmızı haç U+274C
 Diyagonal kırmızı haç

Buna izin verilmez! Veya “Bunu yapma!” Bu büyük diyagonal Kızılhaç, çoğunlukla bir şey istenmediğinde kullanılır. Ayrıca çarpma veya öpüşmenin bir işareti olarak da kullanılır.

U+1F38F
Balık bayrak emoji U+1F38F
🎏 Sazan şekilli rüzgar torbası

Sazan şekilde (Koi-Nobori) rüzgâr torba ile bir bayrak direği. Japon çocuk bayramın kutlamalarında her evde annebaba için iki büyük ve çocukları için küçük torbaları asılır.

U+26D4
Beyaz vuruşlu kırmızı daire U+26D4
 Girilmez

Buraya kadar! “Yol kapalıdır”, “Giriş yok” veya “Giriş yasak” simgesi. Ayrıca sohbet partneri kızgınsa kullanılır.

U+1F4DB
Ad etiketi emoji U+1F4DB
📛 Ad etiketi

Ad etiketi emoji, kimlik tanımlaması için kullanılır, örn. İş yerinde. Japon anaokullarında lale şekilli ad etiketleri çok sıkça görülür.

U+1F6AB
Yasak emoji U+1F6AB
🚫 Girilmez işareti

Girilmez! Belirli bir bina veya odaya erişim yasaktır. Bir yasaklama işaretine benzer şekildedir, örn. sigara içilmez.

U+1F4A2
Tepki Whatsapp U+1F4A2
💢 Tepki işareti

Çizgi roman ve mangadan gelen simge (genellikle “Bam” kelimesiyle) bir darbenin nereye düştüğünü gösterir. “Şimdi sınırlarını aştın!“

U+2668
Kaplıca emoji U+2668
 Termal kaynağı

Yükselen buharlı sıcak bir termal kaynağı. Japon haritalarda kaplıca sembolü. “Seninle stres atmak ya da yüzmeye gitmek istiyorum!”

U+1F531
Trident U+1F531
🔱 Trident

Bir trident saldırı, savunma veya av silahı olarak kullanılır. Genellikle deniz tanrıların heykellerinin elinde bulunur. Bir uyarı olabilir.

U+2757
Ünlem işareti emoji U+2757
 (Kalın) ünlem işareti

Bir kalın kırmızı ünlem işareti. Endişeleri dile getirmeyi veya bir dileği haykırmak için kullanılır.

U+2755
Beyaz ünlem işareti U+2755
 Beyaz ünlem işareti

Beyaz ünlem işareti bir şeye dikkat çekmek için kullanılır. Açık rengi nedeniyle kırmızı ünlem işaretinden daha az dramatiktir.

U+2753
Kırmızı soru işareti U+2753
 Kırmızı soru işareti

Nasıl ama? Sorulan sorunun yüksek önemini vurgulayan kırmızı soru işareti. Muhatap acil bir cevap bekler.

U+2754
Beyaz soru işareti U+2754
 Beyaz soru işareti

Bir soruya cevap verilmeli! Daha fazla soru işareti, kullanılırsa, daha acil cevap bekler. Beyaz soru işareti kırmızı soru işaretinden daha az dramatiktir.

U+203C
İki ünlem işareti sembolü U+203C
 İki ünlem işareti

Kıpkırmızı ve çift ünlem işareti yazının önemini ifade eder. Ayrıca aciliyeti de ifade edebilir. Söylediğin çok önemli olmalı!

U+1F4AF
100 emoji U+1F4AF
💯 Yüzde yüz işareti

Kırmızı renkli iki kez altı çizili 100 numara. “Gurur duyuyorum”, her şey mükemmel. %100 katılıyorum. Sınavda tam puan aldım.

U+269C
Altın çiçeği Whatsapp U+269C
 Zambak çiçeği

Genellikle altın veya sarı renkli zambak çiçeği, kibarlık ifade eder. Fransız arması sanat (Hanedanlık armaları) sembolü. Dekoratif sembol, logolarda veya Dünya İzcilik Organizasyonu'nun ambleminde bulunabilir.

U+303D
M emoji U+303D
 Japonca noktalama işareti

Eğri M harfi, şarkıcının bir şarkıya başladığını gösteren bir Japon noktalama işaretidir. Ayrıca McDonald's için bir sembol olarak da kullanılır.

U+26A0
Uyarı sembolü U+26A0
 Uyarı

Dikkat, tehlike var! Sarı üçgendeki siyah ünlem işareti evrensel bir uyarı sembolüdür. Potansiyel tehlike sembolik veya birisi tehlikeli arazi girer.

U+1F6B8
Dikkat çocuk var işareti U+1F6B8
🚸 Dikkat Çocuk var!

Aniden yola çıkacak olan çocuklara dikkat çekmek için trafik simgesi. Okulların yakınında veya okula giderken bulunur.

U+267B
Geri dönüşüm emoji U+267B
 Geri dönüşüm sembolü

Saat yönünün tersine çalışan üç okdan oluşan yeşil geri dönüşüm sembolü. Bir şeyin yeniden kullanılabileceğini belirtir. Genellikle ambalajlarda da bulunur.

U+1F22F
Rezerve simgesi U+1F22F
🈯 Rezerve düğmesi

Çincede, bu sembol “zhi” ve Japonca “yubi” olarak telaffuz edilir. Belirli bir yere ya da tek bir yöne işaret eden parmak ya da ayak parmağı.

U+1F310
Meridyenler ile yerküresi U+1F310
🌐 Meridyenler ile yerküresi

Enlem ve boylam ile gezegen dünya. Küresel hareketler veya World Wide Web gibi uluslararasılaşma için sembol. İOS cihazlarda Klavye dilini değiştirmek için simgedir.

U+1F4A0
Elmas emoji Whatsapp U+1F4A0
💠 Orta noktalı elmas şekil

Japon “Kawaii” ifadesinin simgesidir. Sevimli, tatlı, nazik veya hoş anlamına gelir. Çocuksu ve dostça ön planda tutan bir yaşam tarzı. Bir çiçeğe benzer şekilde.

U+24C2
Daire içinde M harfı U+24C2
 Daire içine alınmış Latin büyük M

Metro istasyonunda buluşalım! Bu işaret genellikle büyük şehirlerde bulunur ve toplu taşımada rehberlik eder. Çoğu ülkelerinde yer altı trenler genellikle Metro olarak adlandırılıyor. Bu işaret, bir istasyonun nerede olduğunu gösterir.

U+1F300
Siklon emoji U+1F300
🌀 Siklon

Bir siklonun sembolü (tropiklerde şiddetli ve zararlı fırtına). “Dikkat, kötü veya olumsuz bir şey sana doğru geliyor”. Spiral şekli de dekoratif olarak kullanılabilir. Orijinal anlamında baş dönmesi sembolü (“Başım dönüyor”).

U+1F6BE
WC sembolü U+1F6BE
🚾 WC

Ben tuvalete gidiyorum! İngilizce'den gelen “water closet” (Sulu dolap) bir kısaltma. Genellikle bu sembol tuvaletin nerede olduğunu gösterir.

U+1F233
Müsait emoji U+1F233
🈳 Boş/müsait işareti

Burada hala yer var. Boşluk veya müsaitlik ifade eder. Ücretsiz park yerleri ve otellerin ekranındaki diğer şeylerin arasında bulunur.

U+1F202
Ücretsiz sembolü U+1F202
🈂 Ücretsiz

Emoji, genellikle ücretsiz bir servis olduğunu ifade eder. Japonya'da, örn. ücretsiz yiyecek veya içecek işareti

U+1F6C5
Anahtarlı bagaj işareti U+1F6C5
🛅 Bagaj deposu

Bagajın bir ücret karşılığında güvenli bir şekilde saklanabileceği yerin işareti. Örneğin, Havaalanlarında veya otobüs istasyonlarında vardır.

U+1F6B9
Erkek tuvalet sembolü U+1F6B9
🚹 Erkek tuvalet sembolü

İşaret erkeklerin hangi tuvaleti kullanması gerektiğini söyler. Erkekler banyoda kadınlardan fazla zaman geçirir, ancak daha az sıklıkta uğrar.

U+1F6BA
Bayan tuvalet sembolü U+1F6BA
🚺 Bayan Tuvaleti

Bu işaret bayan tuvaletlerinin nerede olduğunu gösterir. Genel olarak kadın cinsiyet için bir sembol olarak kullanılabilir.

U+1F6BC
Bebek sembolü U+1F6BC
🚼 Bebek

Bebek bezlerini değiştirme odasını işaret eder. Yeni doğanları veya hamileliğin bir göstergesi olarak da ifade eder.

U+1F3A6
Sinema emoji Whatsapp U+1F3A6
🎦 Sinema

Bir film izleyelim mi? Perdeli sinema ekranı veya film projektörü. Emoji, sinemayı temsil ediyor.

U+1F523
Klavye tuşu emoji U+1F523
🔣 PC ye bir şey girme sembolü

Japon postanesi işareti, müzik notası ve yüzde işareti bu klavye tuşunu oluşturur. Alfabetik klavyeden nümerik veya işaret klavyesi arasında değiştirmek için kullanılır.

U+1F196
NG emoji U+1F196
🆖 NG tuşu

Bunu sevmiyorum! NG “No good” (iyi değil) anlamına gelir ve Japonya'da OK'nın zıt anlamı olarak kullanılır. Gönderen sizi bir hatadan korumak veya sizi bir şey hakkında uyarmak istiyor.

U+30
Sıfır tuşu sembolü U+30
0 Sıfır tuşu

Bir daire ve ortadaki 0 rakamı ile klavye tuşu. Suyun donma noktası. Birisi tam bir sıfır!

U+31
Bir tuşu U+31
1 Bir tuşu

Bir daire ve ortadaki 1 numaralı kare. Klavye tuşu gibi görünüyor. Sayısal verileri vurgulamak için kullanılabilir, ör. yıl.

U+32
İki tuşu U+32
2 İki tuşu

Bir daire ve ortadaki 2 numaralı kare. Klavye tuşu gibi görünüyor. Zıtların sembolü, örn. erkek ve kadın ya da Yin ve Yang.

U+34
Dört tuşu sembolü U+34
4 Dört tuşu

Bir daire ve ortadaki sayı 4 ile klavye tuşu. Dört kardinal yol, dört mevsim. Batı dünyasında şans ve Asya'da talihsizlik ifade eder.