Spor, Eğlence ve aktivite emojilerin gercek anlamı

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp Spor, Eğlence ve aktivite emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

Kategori: Aktivite ve spor emojiler

Emoji Anlamı Unicode
Futbol emoji U+26BD ⚽ Futbol
Oyun başlıyor! Siyah beyaz top Avrupa futbolu sembolü olarak kullanılır. Futbol, büyük farkla Avrupa'da en popüler sporudur.
U+26BD
Basketbol emoji U+1F3C0 🏀 Basketbol
Hadi birkaç basket atalım! 2 rakip takım diğer takımın basketine sayı atmaya çalışır. Her dört yıla bir Dünya turnuvası düzenlenir. Bu oyunun profesyonelleri profesyonel spor dünyasında en fazla kazananlar arasında yer alır.
U+1F3C0
Beysbol Whatsapp U+26BE ⚾ Beysbol
Bir beysbol maçı izlemek istiyorum! Kırmızı dikişli beyaz top, bu oyun için tipiktir. Latin Amerika ve Doğu Asya ülkelerinde olduğu gibi ABD'de ulusal spordur. ABD'nin Amerikan futbol ile birlikte en ikonik sporudur.
U+26BE
Softball Whatsapp U+1F94E 🥎 Softball
Top sporlarına bayılırım! Softball, ABD'de beysbol benzeyen ve popüler bir çeşididir. Arasındaki fark topun ve oyun alanı boyutu. Softball daha fazla kadınlar tarafından, beysbol daha fazla erkekler tarafından oynanır.
U+1F94E
Frizbi Emoji U+1F94F 🥏 Frizbi
Parkta Frizbi oynayacağız! Plastik atma diski, plaj oyuncağı ve bireysel ve takım sporları için spor malzemeleri olarak popülerdir. Köpekler bile diski yakalamayı sever.
U+1F94F
Bilardo-emoji U+1F3B1 🎱 Bilardo
8 numaralı siyah bilardo topu, bilardo maçında sadece en son olarak cebe sokulabilir. Risk alan bir oyuncu olan kalan tek kişiyi ifade eder (Son Adam Ayakta). Talihsizlik sembolü: Bu emojiyle zıt anlam verilmek istenir.
U+1F3B1
Lakros raketi U+1F94D 🥍 Lakros raketi ve topu
İki ayak üzerinde en hızlı oyun! Taktikler, takım ruhu, hız ve dayanıklılık bu takım sporuyla birleştirilir. Amaç: Topu rakibin kalesine atmak için kulübü kullanın. Üniversite sporlarında ve ABD'de ve Kanada'da popüler.
U+1F94D
Golf delikte bayrağı U+26F3 ⛳ Golf delikte bayrağı
Topu deliğe atmak bir fairway'in hedefi. Bayrak deliği uzaktan tanımaya yardımcı olur. Top artık burada yenilmez, ancak delikteki yeşilin üzerinden yuvarlanır.
U+26F3
Okçuluk emoji U+1F3F9 🏹 Ok ve yay, okçuluk
Aşk tanrısı seni hedefliyor! Ok ve yay genellikle "aşk seni yakalar" demektir. Geleneksel okçuluk ya da av sembolüdür. Amblematik anlam: bir olayı göstermek veya hedefi vurmak.
U+1F3F9
Balık tutma Whatsapp U+1F3A3 🎣 Balık tutma
Balık oltayla, insan tatlı dille avlanır… Balık baştan kokar… Balıkçılık ile ilgili çok deyimler vardır. Çok popüler bir hobidir.
U+1F3A3
Skateboard Emoji U+1F6F9 🛹 Skateboard
Hadi kaykay parkına gidelim! Kaykay, iki dingil ve dört tekerlekli bir tahtadır. Daha az sadece ulaşım aracı, ancak hobi, spor ve özel bir kültürü. “Asfalt sörfü“, 60'lı yıllarda Kaliforniya'da doğdu.
U+1F6F9
Kayak ve kayak ayakkabı emoji U+1F3BF 🎿 Kayak ve kayak ayakkabı
Kış sporları çok popülerdir biri de kayaktır. Bu emoji, kayak yapan bir kişi ya da kış simgesidir. Kayak yapabilmek için uygun bir yer, kayak ve ayakkabıya ihtiyacın var.
U+1F3BF
Kayakçı emoji U+26F7 ⛷ Kayakçı
Hadi birlikte kayak tatili yapalım! 1950'lerden beri popüler bir spordur. Alpler bunun için popüler bir yer. Bir teleferik kayakçıları yamaçlara taşır.
U+26F7
Futbol oynayan kadın U+26F9 ⛹ Futbol oynayan kadın
Spor yapıyorum! Kadın basketbol oynar. Bu emoji, spor ve aktivitenin bir simgesidir. "Hadi oynayalım" demek olabilir
U+26F9
Golf oyuncu Whatsapp U+1F3CC 🏌 Bir kişi golf oynar
Golf oynayacak vaktin var mı? Bir top, vuruştan deliğe mümkün olduğunca az vuruşla oynanmalıdır. Geleneksel top sporu. Zengin ve güçlü golf sporundan popüler spora dönüşüyor.
U+1F3CC
At yarışı emoji U+1F3C7 🏇 At yarışı
Jokey ata biner. Profesyonel jokeyler üç yıllık bir eğitimi tamamlamalıdır. At yarışı ise en eski sporlardan biridir. Bir rekabet anlamında kullanılabilir, örneğin “kim daha hızlı eve varacak”.
U+1F3C7
Yüzücü whatsapp U+1F3CA 🏊 Yüzücü
Yüzme yaş ve durum ne olursa olsun herkes için iyi bir spordur. Herkes yüzme havuzunda, gölde veya denizde yüzmeyi sever. Hadi yüzmeye gidelim!
U+1F3CA
Kupa emoji U+1F3C6 🏆 Kupa
Parlayan bir kupa! Bir başarının sembolü ve bir kişinin veya takımın performansının tanınması. Biz kazandık!
U+1F3C6
Altın madalya emoji U+1F947 🥇 Altın madalya
Kazandım! Bir yarışmanın birincisi altın madalya ile ödüllendirilir. Kendisini kazandı sanan kişiye de aktarılabilir.
U+1F947
Gümüş madalya emoji U+1F948 🥈 Gümüş madalya
İkinci olduk! Gümüş madalya, yarışmalarda ikinci sırada olan kişiye verilir. "Kaybedenlerin birincisi" olarak kullanılır, hatta sporlarda ilk üç, kazananlar olarak adlandırılır.
U+1F948
Bronz madalya emoji U+1F949 🥉 Bronz madalya
Bronz madalya aldık! Bronz madalya yarışmalarında üçüncü sırada olan kişiye verilir. Ödül sırasında madalyanın boynuna bir kurdele takılır.
U+1F949
Spor madalya whatsapp U+1F3C5 🏅 Spor madalya
Madalyanın ters tarafı. En çok madalyayı kim kazanacak? Ödül birçok önemli spor etkinliğinde verilir, örn. Olimpiyatlar.
U+1F3C5
Rozet whatsapp U+1F397 🎗 Rozet
Dayanışma sembolü. Askeri personelin desteğinin bir işareti olarak veya endometriyozis hastalığına dikkat çekmek için kullanılır.
U+1F397
Güzel sanatlar U+1F3AD 🎭 Güzel sanatlar, tiyatro
Tiyatroya gidelim mi? İki maskenin kökeni antik Yunan tiyatrosunun trajikomiksinde var. Bir yüz gülümser, diğeri ağlar. Hikâyenin dramını, iyi ve kötü karakteri, hikâyenin kahramanı ve rakibini temsil eder.
U+1F3AD
Kulaklık emoji U+1F3A7 🎧 Kulaklık
Belirli bir yaşam tarzına sahip olmaya, (ör. "Hipster" büyük kulaklıklar giymeyi sever.) denir. Müzik için de kullanılabilir: Harika bir albüm veya şarkı dinliyorsunuzdur.
U+1F3A7
Gitar emoji U+1F3B8 🎸 Gitar
Bu müzik aleti akustik veya elektro gitar olarak görüntülenir. Müzik, konser ve festivalleri temsil eder. Gitar 5000 yıl civarından beri kullanılıyor.
U+1F3B8
Keman Whatsapp U+1F3BB 🎻 Keman
Bir Alman deyimi der ki “Her zaman ilk kemanı oynamak ister" "Kendini çok önemli olduğu zanneder" demek. Bir çiftin çok mutlu olduğunu ifade eder. Klasik müziğin tipik simgesi.
U+1F3BB
Zarlar emoji U+1F3B2 🎲 Zarlar
Zarlar düştü. Birçok oyunlarında ve casinoda kullanılır. Altı taraflı zarın nasıl düşeceği, şansa ya da kadere karar verir. Kader sembolü.
U+1F3B2
Şahtranç taşı Emoji U+265F ♟ Şahtranç taşı
“Satranç tahtası insan zihninin jimnastik salonudur.” Bu akıllı (şatranç) hareketi” “eş arkadaşı” ya da “birini kontrol altında tutmak” idi. Her biri aydınlık ve karanlık olan iki kişilik stratejik masa oyunu. Zekanın sembolü, aynı zamanda iyiyle kötünün arasındaki mücadeleyi.
U+265F
Bilgisayar oyunun canavar emoji U+1F47E 👾 Bilgisayar oyun canavarı
Hadi bilgisayarda oynayalım! Canavar emoji bilgisayar oyunlarının simgesidir. İkinci anlamı: Uzaylılar kapıda!
U+1F47E
Tam isabet U+1F3AF 🎯 Tam isabet
"Tam isabet! Noktasına koydun!" ya da "kesinlikle!" demektir. "Dart tahtasının bullseye'ında mavi bir ok". Ayrıca bir oklama oyununu belirtmek için de kullanılır.
U+1F3AF
Kumar oynama makinesi U+1F3B0 🎰 Tek kollu haydut (kumar oynama makinesi)
Vegas'a gidiyoruz! Slot makinesi bir kolla çalıştırılır, bu yüzden bir kol ve bir haydut gibi parayı ceplerinden çeker. 7 sayısı şanslı bir sayı olarak kabul edilir. Aynı sembol belirirse, makine ödülü dağıtır.
U+1F3B0
Yapboz Emoji U+1F9E9 🧩 Yapboz parçası
Bu zor, “Her şey nasıl bir araya geliyor“ veya “Eksik parçacık sizsiniz“. İster oyun ister eğlence etkinliği olsun: yapboz parçaları tam bir resim halinde birleştirilir. Karışıklık veya gizem ifadesi olabilir. Mantıksal ve soyut düşüncenin yanı sıra görme ve dokunma duyusunu da eğitir.
U+1F9E9