🥰 Surat ve insan emojilerin anlamı ve kullanım şekilleri

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp surat ve insan emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

Kategori: 🥰 Surat ve insan emojiler

U+1F600
Sırıtan emoji U+1F600
😀 Sırıtan emoji

En fazla kullanılan emojidir, mutluluk saçar ve her şekilde kullanılır: Sadece selam vermekten heyecanlandığın bir şeyi bildirmeye ya da kısa bir mesajın havasını açmak için kullanılır.

U+1F603
Ağzı açık, sesli gülen emoji U+1F603
😃 Ağzı açık gülen emoji

Gülen yüzlü ve büyük gözlü klasik bir emoji. Coşkunluk ifade eder. Sevimli bir selamdan sınırsız sevince kadar çoğu duyguyu ifade etmeyi becerir.

U+1F604
Ağzı açık ağlayarak gülen emoji U+1F604
😄 Açık ağızla gülen gözleri yeşermiş emoji

Bu şakaya kediler bile güler! Sesli ve neşeli bir kahkaha. Klasik gülen emoji gözleri, gerçek kahkaha budur. Mecazi olarak da kullanılabilir.

U+1F606
Gülme krizi U+1F606
😆 Gülme krizi(xD) emojisi

Gülmeden duramıyorum; çatlıyorum gülmekten. Bir şey o kadar saçma veya sadece komik ki kendimi tutamıyorum. Komşusuna gülme anlamında ya da başkasının başına gelen bir şeye gülmek için de kullanılır. Bu emoji “xD” ya da “><“ anlamına gelir.

U+1F609
Gözleri kırpan emoji U+1F609
😉 Göz kırpan emoji

Biraz coşkun, yaramaz bir tiple göz kırpan bir emoji. Söylediği çiğdi değil, şaka yapıyor, ya da flört yapmaya çalışıyordur. Biraz art niyetli olabilir. Yüzünün arkasında birden fazla ifade bulunur. Her cümleye yedirilebilir. Eklendiği cümlenin anlamını tamamen değiştirebilir.

U+1F60A
Gözlerle gülen emoji U+1F60A
😊 Gözlerle gülen emoji

Utangaç, utandımsı bir gülümseme. Sevinç ifadesinden yanakları kızarmış, mutluluğu, hoşnutiyet, huzuru ve şükranı da temsil eder. Metin tabanlı ifadesi: “^^” dır.

U+1F642
Hafif gülen emoji U+1F642
🙂 Hafifçe gülen emoji

Bu hafif gülümseyen emoji. “Ben rahatım, memnunum” anlamını verir. Sert bir ifadeyi istendiğinden daha yumuşak gösterebilir. Ya da bir metinde gülümsemenin anlamca uymadığı yere anlam değiştirmek için kullanılır.

U+263A
Gülen emoji U+263A
 Gülen emoji

Sevincimden kına yakarım! Tamamen memnun ve dilsize döndüm. Mutluluğun ifadesi. Güzel bir iltifat ya da harika bir şey karşısında utangaç bir gülümseme.

U+1F633
Utançtan kızan emoji U+1F633
😳 Utançtan kızaran emoji

Şok oldum. Rahatsız edici bir durum dolayısıyla ya da bir hata yaptığımdan utandım. Almak istemediğin bir iltifat veya övünme mesajına yanıt olarak bu emojiyi mütevazılık anlamında da kullanabilirsin.

U+1F975
Kıpkırmızı, ter damlalı surat U+1F975
🥵 Aşırı ısınmış, kızarmış yüz

Çok sıcak,ısı çarpıyor beni! Kızarmış yüz, dili ağzından sarkar ve çok terler. Dünyanın en sıcak yeri İran'daymış, 2005 yılında en yüksek sıcaklık Lut Çölünde 70.7 °C'de ölçülmüştür.

U+1F976
Mavi surat U+1F976
🥶 Donan yüz

O kadar soğuk ki donup ölebilirim her an! Donuk bir sırıtma ile gülümsemeye çalışıyor. İşkence görmüş surat ifadesinde maviş olmuş. Artık sadece bir bardak çay, kahve veya sıcak bir banyo yardım edebilir ona.

U+1F601
Mutlu, kurnaz tipli emoji U+1F601
😁 Mutlu, kurnaz tipli emoji

Muzip bir kahkaha ile süslü mutlu bir surat. Hafif kalplilik ve dertsizlik temsil eder. Bir olay nedeniyle sevinç dolu, heyecanlı. İkinci anlamı ise biraz utanmış olur.

U+1F62C
Yüzünü gözünü çarpıtan emoji U+1F62C
😬 Yüzünü gözünü çarpıtan emoji

Ayy bu gerçekten utanç verici! gerginliğin beceriksizliğin veya utancın ifadesi. Dehşet verici ve suçlu bir gülümseme: Birisi aptalca bir şey yaptı ve bizim gergin durumu çözmeye çalışıyor.

U+1F60F
Ukala kendini beğenmiş gülen emoji U+1F60F
😏 Ukala kendini beğenmiş gülen emoji

İkiyüzlü, egoyla taşan bir gülümseme. İroni, havalılık ya da oynaşırlık ifade eder. Dikkat tavsiye edilir: birisi bir şey planlıyor olabilir. Flört veya cinsel bir anlam çaktırma için de kullanılır.

U+1F643
Ters emoji U+1F643
🙃 Ters emoji

Çiğdi değildim lan! Bu haber bir şaka, mizah ya da çift manalı. Saçma sapan konuşma ya da şakaya cevaptır.

U+1F60D
Kalp şeklinde gözlerle gülen emoji U+1F60D
😍 Kalp şeklinde gözlerle gülen emoji

Kalp atan gözlerle sevinçli ışıldayan bir yüz. “Seni çok seviyorum”, “çok ama çok tatlı!” ya da “bu haberden çok sevindim” demek. Mutluluk ve aşk ifade eder. “Ya seni yerim“ emojisi. Çeşitli renklerdeki kalpler ile birlikte kullanılır; eşe, kanka ya da dosta yollanır.

U+1F970
Üç kalplı gülen yüz U+1F970
🥰 Üç kalplı gülen yüz

Aşık olmuş, bir şeyi çok beğenmiş ifade eden yüz. Şu romantik emoji, kalbin meselelerini ifade eder.

U+1F627
Kederli acılı emoji U+1F627
😧 Kederli acılı emoji

Ama bunu hiç beklememiştim ya! Çatılmış kaşlarla gözleri ve ağzı açık, şok veya hayal kırıklığı ifade eder. Korku, hayal kırıklığı ve olumsuz sürprizleri temsil eder.

U+1F635
Uyuşuk emoji U+1F635
😵 Uyuşuk emoji

Aman başım dönüyor! Çapraz gözlü ve ağzı açık olan emojidir. Tamamen sersemlemiş ve artık nerede ve ne durumda olduğunu bilmeyen bir tip. İkinci anlamı olarak güçlü duyguları veya sarhoşluğu da ifade edebilir.

U+1F632
Şaşırmış emoji U+1F632
😲 Şaşırmış emoji

Bu inanılmaz, hiç ama hiç bir fikrim yoktu! Geniş açık ağzı ve gözleri olan şaşkın yüz: sürpriz, tamamen şok ya da tamamen incinme ile boğulmuş. Buna inanamıyorum!

U+1F626
Buruşturan ağzı açık emoji U+1F626
😦 Buruşturan ağzı açık emoji

Bunu yaptığına inanamıyorum! Korku, panik, endişe veya güvensizliği ifade eder. Kötü ve hiç beklemediğin bir mesaj aldın. Kötü sürprize yakalanmış hissediyorsun.

U+1F92E
Kusan emoji U+1F92E
🤮 Kusan emoji

“Kusabilirim her an”. Kusan yeşil suratıyla çok tiksindirici, iğrenç bir tip dün akşamki partinin hangover'ını anlatabilirsin mesela. Bir fikir durum veya olay karşısındaki tutumunu ifade etmek için de kullanılır.

U+1F637
Koruyucu maskeli emoji U+1F637
😷 Koruyucu maskeli emoji

“Bu maske korunma içindir”. Ya kendinizi ya da başkalarını mikroplardan korumak için takarsın. Bir dostun hastaneye gitmeli ya da doktor görmeli. Neden mi? Bir hastalığa yakalandı! Bu tarz maskeleri giymek Asya'da özellikle Japonya da yaygındır.

U+1F631
Korkudan donduran emoji U+1F631
😱 Korkudan donduran emoji

En korkmuş ve stresli emojidir. Korkudan donakaldı veya şoktan çığrınıyor. Çok kötü bir haber almış. Ürpertici emoji ayrıca ironik olarak veya Cadılar Bayramı için de kullanılabilir.

U+1F628
Korkan emoji U+1F628
😨 Korkan emoji

İkiyüzlü bir gülümseme. İroni, serinlik ya da oyunculuk belirtileri. Dikkat tavsiye edilir: Birisi bir şeyler planlıyor olabilir. Flört veya cinsel intihar için rahatsız edici bir görünüm olarak kullanılır.

U+1F62D
Çok ağlayan emoji U+1F62D
😭 Çok ağlayan emoji

Çaresiz, kalbi kırılmış, yaşları bir şelale gibi gözlerinden akan bir emoji. İncitme, acı veya yenilgiyi temsil eder. İkinci anlamı ise ironik olarak kullanılır ya da “gülmekten çatlıyorum”.

U+1F92F
Kafası patlayan emoji U+1F92F
🤯 Kafası patlayan emoji

“Bu kafama basmıyor” veya “Bu seni uçuracak.” Bir şey çok heyecan verici veya şaşırtıcı. Patlayan kafa da şok olduğunu ifade etmek için kullanılabilir.

U+1F929
Yıldız gözlü sırıtan emoji U+1F929
🤩 Yıldız gözlü sırıtan emoji

Buna bayıldım, çok ama çok hoşuma gitti! Yıldız gözlü emoji coşku, heyecan ve sevinç ifade eder. Birisinden ya da bir şeyden çok memnun oldu. Bir ünlü onu büyülendi.

U+1F973
Yılbaşı şapkalı yüz U+1F973
🥳 Yılbaşı şapkalı ve parti flütlü surat

Bu acayip bir partiydi dostum!“ veya “Kutlayacak bir şey var“. Hangi neşeli olay beklemede olursa olsun, uygun bir şekilde kutlanır. Karnaval simgesi de olabilir.

U+1F630
Ağzı acık olan soğuk terleyen emoji U+1F630
😰 Ağzı acık olan soğuk terleyen emoji

Şok oldum! Soğuk ter döken endişeli bir emoji. Korkak ve endişeli, söyleyecek söz bulamadı. Stres veya sinir kriz nedeniyle terleme anlamındadır.

U+1F92D
Elle ağzını kapatan emoji U+1F92D
🤭 Elle ağzını kapatan emoji

Sürpriz ya da ani bir hükme varma anlamına gelir. Söylenecek bir şey kalmadı ya da bu konuya bir şey söylemem. İkinci anlamı ise diğer kişinin doğruyu söylemediğini anladın. Yalan söylediğine inanıyorsun.

U+1F622
Tek damlayı ağlayan emoji U+1F622
😢 Tek damlayı ağlayan emoji

Yanağından yaş akan üzgün veya kırgın bir emoji. Şuan ki durum onu incitmiş. Genel üzüntü değil, bir şey üzerinde daha fazla acı hissediyor. Bir olay ona hayla acı veriyor.

U+1F92C
Sembollerle ağzı kapatan emoji U+1F92C
🤬 Sembollerle ağzı kapatan emoji

Ağzının üstündeki semboller küfrü temsil eder, gerçek düşündüğünü söylerse olmaz, ayıp sayılır. Hakaret etmeye veya kötü bir konuşmaya başlamak üzere. Ani bir patlamayı veya hüsranı da temsil eder.

U+1F625
Hayal kırıklığına uğramış gösteren ama rahatlatan U+1F625
😥 Hayal kırıklığına uğramış gösteren ama rahatlatan emoji

Bir olay bittiği için yüreğim serinledi, ama aynı zamanda biraz hayal kırıklığına uğradım veya üzüldüm. Talihsiz bir sonuçla stresli bir durum yaşadı, mesela zor bir sınav. Bir yandan zor ya da stresli durumdan çıktığına mutlusun fakat olayın sonucunu beğenemedi.

U+1F613
Soğuk terleyen emoji U+1F613
😓 Soğuk terleyen emoji

Kötü bir yaşantıdan strese girdim veya endişelendim. İşler istediğim gibi gitmedi. Okul çok stresli ya da ofiste çok yoğun çalışmam lazım. Yorgunum ama daha yapılacak çok şeyim var.

U+1F605
Açık ağzıyla gülümseyen ama soğuk terleyen U+1F605
😅 Açık ağzıyla gülümseyen ama soğuk terleyen emoji

Terleyerek gülüyor. Zor bir durumun sonucu iyi geldi veya korkutucu bir olay iyi sonuçlandı. Mesela önemli bir randevu ya da zor bir olay yakındır ve çok gerginsin ve endişelisindir.

U+1F602
Göz yaşlarla gülen ve kahkahaya boğulan U+1F602
😂 Göz yaşlarla gülen ve kahkahaya boğulan emoji

Gülmekten çatladım! Bir şey o kadar komik ki, ağlayana kadar gülersin, gülmekten alıkonmuyorsun. Bu emoji 2015 yılında dünyanın en popüler emojisi olarak seçildi.

U+1F62A
Uykusu gelmiş gösteren emoji U+1F62A
😪 Uykusu gelmiş gösteren, yorulan emoji

Yorgun, argın ve sadece uyumak isteyen bir emoji. Burundan çıkan kabarcık Japon manga mizah romanlarında uyuyan bir karakterin tipik işaretidir. İkinci anlamı ise bir şeyden çok sıkılman olur.

U+1F618
Öpücük gönderen emoji U+1F618
😘 Öpücük gönderen emoji

Sana öpücük gönderen emoji. Hem romantik aşk, hem teşekkür etmek için kullanılır. Alaycı bir tepkiyi yumuşatabilir veya kaba bir mesaja ironik tepki verebilir. Flört ve şükran gösteren emoji.

U+1F617
Öpen emoji U+1F617
😗 Öpen emoji

Emoji bir öpücük gönderir. Samimi bir öpücüğün işareti değil, bir arkadaşına ya da akrabasına bir öpücük. “Teşekkürler“, “Merhaba“ veya “Hoşça kalın”. Ayrıca “düdük öttürmek” veya “Ördek Suratı” (duckface) anlamına da gelebilir.

U+1F619
Gülen gözlerle öpücük gösteren U+1F619
😙 Gülen gözlerle öpücük gösteren emoji

Rahat yüz ifadesi, gülen gözleri ve öpücük gönderen dudakları arkadaşlara öpücük ya da akrabalarına “Sarılır ve öpüşür” anlamındadır. Düdük öttürmek anlamına da gelir.

U+1F61A
Kapalı gözlerle öpücük gösteren U+1F61A
😚 Kapalı gözlerle öpücük gösteren emoji

Kapalı gözler ve pembe yanaklarla sevimli emojisi bir ipucu veya iyilik için teşekkür eder. En yakın arkadaşlara, aileye sevgiyle öpmek anlamındadır.

U+1F92A
Deli emoji U+1F92A
🤪 Deli emoji

Bir şey delice komik. Ruh halin coşkulu, saçma ve çılgın davranıyorsun. Coşku ya da neşeyle taşıyorsun. Belki birisi de kötü bir espri yaptı.

U+1F636
Ağızsız emoji U+1F636
😶 Ağızsız emoji

Ağızsız emoji sessizliği temsil eder. Birisi belirli bir konu hakkında bir şey söylemek istemez ya da dâhil olmak istemez. Zor, utanç verici veya kötü konuşmalara kullanılır. Ağzının olsa ne söyleyeceğini düşün!

U+1F62E
Ağzı acık emoji U+1F62E
😮 Ağzı acık emoji

Vay canına, etkilendim! Sersemlemiş emoji şaşkın görünüyor. Olumlu ya da olumsuz bir sürpriz: Hafif şaşkınlıktan tamamen tarif edecek kelimesiz kalmaya kadar.

U+1F644
Gözleri haddelemeden emoji U+1F644
🙄 Gözleri haddelemeden emoji

Bir olaydan ya da insandan sıkıldı ve sinirlendi. “Bu mesaja çok bakasım kalmadı”.

U+1F914
Düşünen emoji U+1F914
🤔 Düşünen emoji

Düşünen emoji. Sorgular. Bir açıklama veya parlak bir fikir hakkında düşünür. Olayların derinine inmeyi sever. Bilinmeyeni açığa çıkarır.

U+1F611
İfadesiz emoji U+1F611
😑 İfadesiz emoji

Gözleri ve ağzı kapalı, ifadesiz düz emoji. Yorgun, sinirlenmiş, duygusuz, sabırsız ya da artık tiksindi. Söyleyecek lafı kalmadı.

U+1F910
Fermuar ağızlı emoji U+1F910
🤐 Fermuarlı ağzıyla emoji

Ağzı yerindeki fermuar ağzının kapalı kalmağını ifade eder. Bir sır korunur, ağzından çıkmaz. “Bir olay karşısında doğru kelimeleri bulamama” anlamına da gelebilir.

U+1F974
Deli surat Emoji U+1F974
🥴 Düzensiz gözlerle ve dalgalı ağızla surat

Gözler yarı açık, meyilli ağız, yanakları kızarmış. Emoji şaşkın bir ifade veriyor: yorgunluk veya şu anda kafası karışık. Sarhoş yüz olarak da bilinir.

U+1F912
Ağzında ateş termometreyi olan emoji U+1F912
🤒 Ağzında ateş termometreyi olan emoji

Ateşi çıkmış emoji, hastalığı ifade eder. Kendini grip veya başka bir hastalığa kaptırdı ya da hasta olabileceğini düşünür.

U+1F634
Uyuyan emoji U+1F634
😴 Uyuyan emoji

İyi geceler ve tatlı rüyalar! Yatağıma gidiyorum. zZz karikatürlerinde uyumayı ifade eder. Bazı durumlarda rahatsız etmeyin, uykudayım anlamı taşır. Yoruldum, yatağa gitmek istiyorum ya da can sıkıntısından uykuya dalmak üzeredeyim.

U+1F60B
Lezzetli yemek gören emoji U+1F60B
😋 Lezzetli yemek gören emoji

Emoji dudaklarını keyifle yalıyor: Acıkmış, çok lezzetli bir şeyin kokusunu alıyor ya da yemiş bile. Çoğunlukla yüzünü gözünü çarpıtma olarak yorumlanır, dil uzatılmış ve komik bir mesajdan sonra veya dalga geçmek için de kullanılır.

U+1F928
Bir kaş yükselten emoji U+1F928
🤨 Bir kaş yükselten emoji

Aktör “The Rock” (Dwayne Johnson)'un sorgulan bakışını hatırlatır. Şüphecilik, inançsızlık veya reddetme için kullanılabilir.

U+1F61C
Gözlerini kırpan ve dilini dışarı çıkaran U+1F61C
😜 Gözlerini kırpan ve dilini dışarı çıkaran emoji

Dilini dışarı çıkaran ve bir gözle kırpan bir emoji. Şaka yaptı, sohbet etmek ya da flört etmek istiyor. Kaygılı ve ciddi değil.

U+1F61B
Dilini dışarı çıkaran emoji U+1F61B
😛 Dilini dışarı çıkaran emoji

Arkadaşlarla biraz saçma konuşmakta, ironik bir açıklamayı hafifleştirme veya ötekinin söylediklerini ciddiye almadığından emin olmak için kullanılır. Başkalarıyla dalga geçiyorsun: ”Bunu mahvedeceğini biliyordum.“

U+1F9D0
Monokl takan emoji U+1F9D0
🧐 Monokl takan emoji

Monokl, tek camlı görmeye yardımcı elemandır. 19. yüzyılın sonunda bir sosyete veya akademisyen durum sembolü oldu. Bir şey şüpheli görünüyor! Etraftakilere bir uyarı verir. Düşünen emojinin “üst sını” versiyonu.

U+1F61D
Dilini dışarı çıkaran ve gözlerini daralmış  U+1F61D
😝 Dilini dışarı çıkaran ve gözlerini daralmış emoji

Biriyle dalga geçer, can sıkıcı veya şaka yollu birisini rahatsız eder. Kışkırtıcı haberlerde ham veya kara mizahı ifade eder.

U+1F911
Gözleri ve dili para olan emoji U+1F911
🤑 Gözleri ve dili para olan (dolar sembolle) emoji

Emojinin gözlerin yerinde dolar işareti ve bir dil olarak dolar banknot var. Bir finansal fırsat kazandı ya da kazanabileceğini düşünür. Zenginlik duygusu ima eder.

U+1F913
Nerd emoji U+1F913
🤓 Nerd emoji

Büyük gözlükler, garip gülümseme ve tavşan dişleri var. Bilgisayarda hayran kalmış “Nerd” tipi insan. Esprili veya ironik olarak ne kadar akıllı olduğunu ifade eder. Bir Nerd çok akıllı ama tuhaf giyinmiş ve sosyal etkileşimlerde zorluk çeken bir kişi tipi.

U+1F60E
Güneş gözlüklü emoji U+1F60E
😎 Güneş gözlüklü emoji

Cool emoji. Rahattır. Kendisine tamamen güvenilir veya çok iyi bir iş çıkardı ve bununla gurur duyuyor. Güneş, yaz tatili ve plaj tatillerini de simgeleyebilir.

U+1F917
Seni sarılmak isteyen emoji U+1F917
🤗 Seni sarılmak isteyen emoji

Pembe yanaklı emoji ellerini uzatır ve sana sarılmak ister. Açık ve içten, dostluğun ifadesidir. Açık eli ile samimiyetini gösterir. Kucaklaşmak istediği anlamını verir. Sıcakkanlılık anlamı verdiği gibi samimiyeti de gösterir.

U+1F607
Gülümseyen melek yüzlü emoji U+1F607
😇 Gülümseyen melek yüzlü emoji

Masum bir gülüşü temsil ediyor “Hiçbir şey yapmadım ki” ifade eder. Yardımsever, anlayışlı ve sevilir bir kimliğe sahiptir. Teşekkür ederim için bir rica cevabı olarak da kullanılır. İkinci anlamı olarak mizahî olarak kullanılır, daha kötü hareketler veya davranışlar için.

U+1F62F
Konuşamayan emoji U+1F62F
😯 Konuşamayan emoji

Aman Allah'ım! Sonuna kadar şaşırmış emoji, şok edici bir olayın yüzünden artık konuşamıyor. Kötü davranışa veya kaba bir mesaja kullanılır. Söylediklerine hiçbir şey eklenemez.

U+1F615
Şaşıran emoji U+1F615
😕 Şaşıran emoji

Şaşkınsın veya bir şeyle aynı fikirde değilsin. Emin değilsin ve bir durumdan memnun değilsin. Aklımda farklı planlamıştım.

U+1F641
Tutulmuş emoji U+1F641
🙁 Biraz çatık yüz

Bunu duyduğuma üzüldüm ya da “Söylediklerinden biraz rahatsız oldum”. Bu emoji reddetme ve öfke ya da bir kişi şaşırmış, endişeli sinyal verebilir.

U+2639
Kaşlarını çatan emoji U+2639
 Kaşlarını çatan emoji

Ağzının sarkık köşeleri ile üzgün yüz. Emoji, neşesiz, mutsuz görünüyor. Hava durumundan, küçük hatalarından veya bir kişinin davranışından memnun değil.

U+1F61F
Endişeli emoji U+1F61F
😟 Endişeli emoji

Karmaşık durum veya önemli olay nedeniyle endişeli görünen emoji. Endişeli, güvensiz ve rahatsız hisseder.

U+1F610
Tarafsız emoji U+1F610
😐 Tarafsız emoji

Pokerface: Tarafsız bir görünüme sahip, ifadesiz bir yüz. Müteessir olmamış, garip ya da ilgilenmiyor.

U+1F61E
Hayal kırıklığına uğramış U+1F61E
😞 Hayal kırıklığına uğramış emoji

Üzgün, başını asıp yere bakan kırgın emoji. Hayal kırıklığına uğramış gibi görünür. Üzüntü, teessür ve pişmanlık temsil eder.

U+1F92B
Uyamam emoji U+1F92B
🤫 Uyaran emoji

Pssst, sessiz ol bi yahu! Başkalarının susmasını istiyor. Ya da Birisi size bir sırrı söyler ve bu sırrın aktarılmasını istemez. İkincil anlamı: Birine kibar şekilde “artık sus, konuşmamız bitti” söylemek.

U+1F614
Dalgınlık gösteren emoji Whatsapp U+1F614
😔 Dalgınlık gösteren emoji

Düşünceli bir ifade. Emoji aşağı bakar ve düşünmek için zamana ihtiyacı var. Melankoli, genel hoşnutsuzluk veya hayal kırıklığını temsil eder.

U+1F60C
Rahatlatan emoji Whatsapp U+1F60C
😌 Rahatlatan emoji

Her şey yolunda artık! Rahatlamış gülümseme ve sakin yüz ifadesi: Hoş olmayan bir şeyin mutlu son oldu. Rahat, müteşekkir ve dertsiz.

U+1F612
Hoşnutsuz emoji U+1F612
😒 Hoşnutsuz emoji

Hoşnutsuz, homurdanan emoji. Memnuniyetsizlik ifade eder. Bir şey hakkında hevessiz ve bunu da gösteriyor. İlgisizlik ve onaylamama ifadesi.

U+1F623
Acı çıdayan emoji U+1F623
😣 Acı çıdayan emoji

Çaresiz emoji eziyet ve acı çekiyor. Zor bir günden sonra, havluyu atmak üzere. Ama bu durumun üstesinden gelmeli ve bir gün geleceğini bilir.

U+1F616
Telaşlı şaşkın emoji U+1F616
😖 Telaşlı, şaşkın emoji

Bu başıma nasıl gelebilirdi? Sinirli olduğundan, öfkeden ve çaresizlikten dolayı titriyor. Lanet olsun, bıktım bundan!

U+1F62B
Yorgun emoji Whatsapp U+1F62B
😫 Yorgun emoji

Dar gözlü ve ağzı açık olan emoji, çok az uyku yüzünden ya da etrafındakiler yüzünden, bir kişiden ya da durumdan çok ama çok yoruldu, esniyor. Çok bitkin ve yorgun. Azıcık kafa dinlemesi gerekiyor.

U+1F629
Cansız neşesiz emoji U+1F629
😩 Cansız, neşesiz emoji

Artık beni rahat bırak! Emoji yorucu, nahoş ama kaçınılmaz olan şeyleri haykırıyor. Üzgün ve tamamen ruhsal ya da fiziksel olarak tükenmiş.

U+1F97A
Büyük gözle üzgün surat U+1F97A
🥺 Yalvaran gözlerle yüz

Şefkat dolu bir ifade, Emoji bir şey için yalvarıyor: borç veya başka bir şey ister ya da bir şeyden dolayı çok pişman olmuş.ama bir şey istediği kesin.

U+1F624
Birinin hakkından eden emoji U+1F624
😤 Birinin hakkından eden emoji

Emojinin burnundan duman çıkıyor. Üstünlüğünü ifade etmek için öfkesinden köpürür. Başarısıyla gurur duyuyor.

U+1F621
Kızan emoji Whatsapp U+1F621
😡 Somur emoji

Asık suratlı emoji bir kişi ya da durum ile hoşnutsuzluğu ifade eder. Dikkat, patlama tehlikesi! Canı sıkkın, kızgın ve yüzü kızarık.

U+1F620
Sinirlenen emoji U+1F620
😠 Sinirlenen emoji

Emoji huysuz, sinirlenmiş ve öfkeli. Olumsuz bir şeye tepki gösterir ya da bir şeyi reddediyor. Ondan şu anda kaçınılmalıdır.

U+1F924
Ağzından salyası akan emoji U+1F924
🤤 Ağzından salyası akan emoji

Ağzın köşesinden tükürük akan emoji. Bir şey çok ama çok istiyor. Lezzetli yemektir, yeni arabadır ya da bir olayın beklentisidir. Bir şeyi çok istiyor o kesin. Aşırı ilgi ve arzunun ifadesi.

U+1F923
ROFL emoji U+1F923
🤣 Kahkahaya boğulan ve yere düşen emoji

Çok komik, artık dayanamam! Kahkahaya boğulan ve yere düşen emoji. “ROFL” (“rolling on the floor laughing”) emoji versiyonu Gülmekten yerde sürünme anlamına gelir.

U+1F925
pinocchio burunlu emoji U+1F925
🤥 Yalan emoji, pinocchio burunlu emoji

Pinokyo'yla olduğu gibi, burnu her yalanla uzar, bu da onu bir yalancı olarak ortaya çıkarır. Yalanın sembolü, övünmenin ya da olası olmayan bir hikâyenin.

U+1F920
Kovboy şapkalı emoji Whatsapp U+1F920
🤠 Kovboy şapkası takan emoji

Howdy! Vahşi batıdan kovboy şapkası ile tipik Amerikan gülen emoji. Özgürlük, doğa ve sıkı çalışmayı temsil eder.

U+1F922
Yeşil yüzlü tiksinti U+1F922
🤢 Tiksinti emoji

Emoji’nin yüzü yemyeşil, hasta ve kusmak üzere gibi görünüyor. İğrenme, hastalık veya nefret ifade de eder.

U+1F927
Hapşıran emoji U+1F927
🤧 Hapşıran emoji

Gözleri kapalı, hapşırıyor ve mendille burnunu siliyor. Üşüttüm! Birinin hasta veya rahatsız olduğunu ifade eder.

U+1F915
Kafada bandaj takılan U+1F915
🤕 Kafada bandaj takan emoji

Başı bandajlı üzgün bakan emoji: Hasta, kaza geçirdi veya hastanede yatıyor. Bandaj, sağlık sorunlarını simgelemektedir.

U+1F921
Palyaço emoji U+1F921
🤡 Palyaço emoji

“Dalga geçmeyi bırak!” Bu emoji sirk dünyasından gelir. Şaka yapan ve eğlenceli, ama aynı zamanda Stephen King'in “O” korku filminden beri korku simgesidir.

U+1F4A9
Göz ile diski emoji U+1F4A9
💩 Göz ile dışkı

Bu ne ya, hayır! Lanet olsun! Bokun mizah versiyonu. Bir şey hiç iyi gitmiyor, eleştiri ya da küfürlü kelime yerine de kullanılır.

U+1F47F
Küçük cin emoji U+1F47F
👿 Küçük cin

Alın çatıyor, hiddetli hiddetli bakıyor ve hiç şaka anlar durumda değil. Dikkat et! Kötü niyetli eylemler ya da ihanete yatkın bir tiptir.

U+1F608
Boynuzlu gülümseyen emoji U+1F608
😈 Boynuzlu gülümseyen emoji

Şeytanca sırıtan boynuzlu cüce şeytan. Yaramazlık yapmak ister, kötü bir şey planlıyor.

U+1F47A
Japon cin Tengu U+1F47A
👺 Japon cin Tengu

Tengu (kelime anlamı “gökyüzü köpeği”) Japon efsanevi hayvanın adıdır. Doğaüstü güçlere sahiptir ve felaket getirir. Kırmızı maskede kaş, sakal ve çok uzun burna sahip.

U+1F479
Oger emoji U+1F479
👹 Japon canavarı Oger

Oni, Japon mitolojisinden bir iblis veya cehennem bekçisini temsil ediyor. Boynuzlu iğrenç bir tip, kötü ruhları avlıyor. Japonya'da Yılbaşı gecesinde kötü hayaletlerden koruduğu inanılır.

U+1F47B
Gülen cin emoji U+1F47B
👻 Gülen cin

Bu küçük hayalet korkutucu olmak ya da birilerine zarar vermek için çok şirin. Cadılar Bayramın sembolü veya komik ve ürpertici şeyleri ifade eder.

U+1F480
Kuru kafa emoji U+1F480
💀 Kuru kafa

Bu çok tehlikeli! Kafatası emojisi, ölüm ve tehlikeyi simgeliyor. Gerçek bir tehdit için durabilir ama alaycı veya şaka anlamında da kullanılabilir.

U+2620
Korsan kafası emoji U+2620
 Kemikli kuru kafa, korsan kafası

Dikkat et! Çapraz kemikli kafatası ölümün sembolüdür. Tahrik maddeler veya tehlikeler için bir uyarı işareti.

U+1F47D
Uzaylı emoji Whatsapp U+1F47D
👽 Uzaylı

Uzaylılar geldi! Dünya dışı bir varlık için sembolüdür. Ancak barışçıl ve güler yüzlü gelir.