😊️ urat ve insan emojilerin anlamı ve kullanım şekilleri

You are here.

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp surat ve insan emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

😀️Sırıtan emoji
En fazla kullanılan emojidir, mutluluk saçar ve her şekilde kullanılır: Sadece selam vermekten heyecanlandığın bir şeyi bildirmeye ya da kısa bir mesajın havasını açmak için kullanılır.
Daha fazla göster

Emoji Kategori: Surat ve insan

U+1F600
😀️Sırıtan emoji U+1F600
😀️ Sırıtan emoji
En fazla kullanılan emojidir, mutluluk saçar ve her şekilde kullanılır: Sadece selam vermekten heyecanlandığın bir şeyi bildirmeye ya da kısa bir mesajın havasını açmak için kullanılır.
U+1F603
😃️Ağzı açık, sesli gülen emoji U+1F603
😃️ Ağzı açık gülen emoji
Gülen yüzlü ve büyük gözlü klasik bir emoji. Coşkunluk ifade eder. Sevimli bir selamdan sınırsız sevince kadar çoğu duyguyu ifade etmeyi becerir.
U+1F604
😄️Ağzı açık ağlayarak gülen emoji U+1F604
😄️ Açık ağızla gülen gözleri yeşermiş emoji
Bu şakaya kediler bile güler! Sesli ve neşeli bir kahkaha. Klasik gülen emoji gözleri, gerçek kahkaha budur. Mecazi olarak da kullanılabilir.
U+1F601
😁️Mutlu, kurnaz tipli emoji U+1F601
😁️ Mutlu, kurnaz tipli emoji
Muzip bir kahkaha ile süslü mutlu bir surat. Hafif kalplilik ve dertsizlik temsil eder. Bir olay nedeniyle sevinç dolu, heyecanlı. İkinci anlamı ise biraz utanmış olur.
U+1F606
😆️Gülme krizi U+1F606
😆️ Gülme krizi(xD) emojisi
Gülmeden duramıyorum; çatlıyorum gülmekten. Bir şey o kadar saçma veya sadece komik ki kendimi tutamıyorum. Komşusuna gülme anlamında ya da başkasının başına gelen bir şeye gülmek için de kullanılır. Bu emoji “xD” ya da “><“ anlamına gelir.
U+1F979
🥹️Emoji nemli gözler U+1F979
🥹️ Gözyaşlarını tutan yüz
Gözlerinde yaşlarla hafifçe gülümseyen bir yüz. Minnettarlık, duygu veya gurur ifade edebilir. Ancak aynı zamanda, gözyaşlarını zorlukla tutabilmenin nedeni öfke veya kızgınlık olabilir. Duygusal yorumlama, iletişimin bağlamına bağlıdır.
U+1F605
😅️Açık ağzıyla gülümseyen ama soğuk terleyen U+1F605
😅️ Açık ağzıyla gülümseyen ama soğuk terleyen emoji
Terleyerek gülüyor. Zor bir durumun sonucu iyi geldi veya korkutucu bir olay iyi sonuçlandı. Mesela önemli bir randevu ya da zor bir olay yakındır ve çok gerginsin ve endişelisindir.
U+1F602
😂️Göz yaşlarla gülen ve kahkahaya boğulan U+1F602
😂️ Göz yaşlarla gülen ve kahkahaya boğulan emoji
Gülmekten çatladım! Bir şey o kadar komik ki, ağlayana kadar gülersin, gülmekten alıkonmuyorsun. Bu emoji 2015 yılında dünyanın en popüler emojisi olarak seçildi.
U+1F923
🤣️ROFL emoji U+1F923
🤣️ Kahkahaya boğulan ve yere düşen emoji
Çok komik, artık dayanamam! Kahkahaya boğulan ve yere düşen emoji. “ROFL” (“rolling on the floor laughing”) emoji versiyonu Gülmekten yerde sürünme anlamına gelir.
U+263A
☺️Gülen emoji U+263A
☺️ Gülen emoji
Sevincimden kına yakarım! Tamamen memnun ve dilsize döndüm. Mutluluğun ifadesi. Güzel bir iltifat ya da harika bir şey karşısında utangaç bir gülümseme.
U+1F60A Gözlerle gülen emoji U+1F60A 😊️ Gözlerle gülen emoji. Utangaç, utandımsı bir gülümseme. Sevinç ifadesinden yanakları kızarmış, mutluluğu, hoşnutiyet, huzuru ve şükranı da temsil eder. Metin tabanlı ifadesi: “^^” dır.
U+1F607 Gülümseyen melek yüzlü emoji U+1F607 😇️ Gülümseyen melek yüzlü emoji. Masum bir gülüşü temsil ediyor “Hiçbir şey yapmadım ki” ifade eder. Yardımsever, anlayışlı ve sevilir bir kimliğe sahiptir. Teşekkür ederim için bir rica cevabı olarak da kullanılır. İkinci anlamı olarak mizahî olarak kullanılır, daha kötü hareketler veya davranışlar için.
U+1F642 Hafif gülen emoji U+1F642 🙂️ Hafifçe gülen emoji. Bu hafif gülümseyen emoji. “Ben rahatım, memnunum” anlamını verir. Sert bir ifadeyi istendiğinden daha yumuşak gösterebilir. Ya da bir metinde gülümsemenin anlamca uymadığı yere anlam değiştirmek için kullanılır.
U+1F643 Ters emoji U+1F643 🙃️ Ters emoji. Çiğdi değildim lan! Bu haber bir şaka, mizah ya da çift manalı. Saçma sapan konuşma ya da şakaya cevaptır.
U+1F609 Gözleri kırpan emoji U+1F609 😉️ Göz kırpan emoji. Biraz coşkun, yaramaz bir tiple göz kırpan bir emoji. Söylediği çiğdi değil, şaka yapıyor, ya da flört yapmaya çalışıyordur. Biraz art niyetli olabilir. Yüzünün arkasında birden fazla ifade bulunur. Her cümleye yedirilebilir. Eklendiği cümlenin anlamını tamamen değiştirebilir.
U+1F60C Rahatlatan emoji Whatsapp U+1F60C 😌️ Rahatlatan emoji. Her şey yolunda artık! Rahatlamış gülümseme ve sakin yüz ifadesi: Hoş olmayan bir şeyin mutlu son oldu. Rahat, müteşekkir ve dertsiz.
U+1F60D Kalp şeklinde gözlerle gülen emoji U+1F60D 😍️ Kalp şeklinde gözlerle gülen emoji. Kalp atan gözlerle sevinçli ışıldayan bir yüz. “Seni çok seviyorum”, “çok ama çok tatlı!” ya da “bu haberden çok sevindim” demek. Mutluluk ve aşk ifade eder. “Ya seni yerim“ emojisi. Çeşitli renklerdeki kalpler ile birlikte kullanılır; eşe, kanka ya da dosta yollanır.
U+1F970 Üç kalplı gülen yüz U+1F970 🥰️ Üç kalplı gülen yüz. Aşık olmuş, bir şeyi çok beğenmiş ifade eden yüz. Şu romantik emoji, kalbin meselelerini ifade eder.
U+1F618 Öpücük gönderen emoji U+1F618 😘️ Öpücük gönderen emoji. Sana öpücük gönderen emoji. Hem romantik aşk, hem teşekkür etmek için kullanılır. Alaycı bir tepkiyi yumuşatabilir veya kaba bir mesaja ironik tepki verebilir. Flört ve şükran gösteren emoji.
U+1F617 Öpen emoji U+1F617 😗️ Öpen emoji. Emoji bir öpücük gönderir. Samimi bir öpücüğün işareti değil, bir arkadaşına ya da akrabasına bir öpücük. “Teşekkürler“, “Merhaba“ veya “Hoşça kalın”. Ayrıca “düdük öttürmek” veya “Ördek Suratı” (duckface) anlamına da gelebilir.
U+1F619 Gülen gözlerle öpücük gösteren U+1F619 😙️ Gülen gözlerle öpücük gösteren emoji. Rahat yüz ifadesi, gülen gözleri ve öpücük gönderen dudakları arkadaşlara öpücük ya da akrabalarına “Sarılır ve öpüşür” anlamındadır. Düdük öttürmek anlamına da gelir.
U+1F61A Kapalı gözlerle öpücük gösteren U+1F61A 😚️ Kapalı gözlerle öpücük gösteren emoji. Kapalı gözler ve pembe yanaklarla sevimli emojisi bir ipucu veya iyilik için teşekkür eder. En yakın arkadaşlara, aileye sevgiyle öpmek anlamındadır.
U+1F60B Lezzetli yemek gören emoji U+1F60B 😋️ Lezzetli yemek gören emoji. Emoji dudaklarını keyifle yalıyor: Acıkmış, çok lezzetli bir şeyin kokusunu alıyor ya da yemiş bile. Çoğunlukla yüzünü gözünü çarpıtma olarak yorumlanır, dil uzatılmış ve komik bir mesajdan sonra veya dalga geçmek için de kullanılır.
U+1F61B Dilini dışarı çıkaran emoji U+1F61B 😛️ Dilini dışarı çıkaran emoji. Arkadaşlarla biraz saçma konuşmakta, ironik bir açıklamayı hafifleştirme veya ötekinin söylediklerini ciddiye almadığından emin olmak için kullanılır. Başkalarıyla dalga geçiyorsun: ”Bunu mahvedeceğini biliyordum.“
U+1F61D Dilini dışarı çıkaran ve gözlerini daralmış  U+1F61D 😝️ Dilini dışarı çıkaran ve gözlerini daralmış emoji. Biriyle dalga geçer, can sıkıcı veya şaka yollu birisini rahatsız eder. Kışkırtıcı haberlerde ham veya kara mizahı ifade eder.
U+1F61C Gözlerini kırpan ve dilini dışarı çıkaran U+1F61C 😜️ Gözlerini kırpan ve dilini dışarı çıkaran emoji. Dilini dışarı çıkaran ve bir gözle kırpan bir emoji. Şaka yaptı, sohbet etmek ya da flört etmek istiyor. Kaygılı ve ciddi değil.
U+1F92A Deli emoji U+1F92A 🤪️ Deli emoji. Bir şey delice komik. Ruh halin coşkulu, saçma ve çılgın davranıyorsun. Coşku ya da neşeyle taşıyorsun. Belki birisi de kötü bir espri yaptı.
U+1F928 Bir kaş yükselten emoji U+1F928 🤨️ Bir kaş yükselten emoji. Aktör “The Rock” (Dwayne Johnson)'un sorgulan bakışını hatırlatır. Şüphecilik, inançsızlık veya reddetme için kullanılabilir.
U+1F9D0 Monokl takan emoji U+1F9D0 🧐️ Monokl takan emoji. Monokl, tek camlı görmeye yardımcı elemandır. 19. yüzyılın sonunda bir sosyete veya akademisyen durum sembolü oldu. Bir şey şüpheli görünüyor! Etraftakilere bir uyarı verir. Düşünen emojinin “üst sını” versiyonu.
U+1F913 Nerd emoji U+1F913 🤓️ Nerd emoji. Büyük gözlükler, garip gülümseme ve tavşan dişleri var. Bilgisayarda hayran kalmış “Nerd” tipi insan. Esprili veya ironik olarak ne kadar akıllı olduğunu ifade eder. Bir Nerd çok akıllı ama tuhaf giyinmiş ve sosyal etkileşimlerde zorluk çeken bir kişi tipi.
U+1F60E Güneş gözlüklü emoji U+1F60E 😎️ Güneş gözlüklü emoji. Cool emoji. Rahattır. Kendisine tamamen güvenilir veya çok iyi bir iş çıkardı ve bununla gurur duyuyor. Güneş, yaz tatili ve plaj tatillerini de simgeleyebilir.
U+1F929 Yıldız gözlü sırıtan emoji U+1F929 🤩️ Yıldız gözlü sırıtan emoji. Buna bayıldım, çok ama çok hoşuma gitti! Yıldız gözlü emoji coşku, heyecan ve sevinç ifade eder. Birisinden ya da bir şeyden çok memnun oldu. Bir ünlü onu büyülendi.
U+1F973 Yılbaşı şapkalı yüz U+1F973 🥳️ Yılbaşı şapkalı ve parti flütlü surat. Bu acayip bir partiydi dostum!“ veya “Kutlayacak bir şey var“. Hangi neşeli olay beklemede olursa olsun, uygun bir şekilde kutlanır. Karnaval simgesi de olabilir.
U+1F60F Ukala kendini beğenmiş gülen emoji U+1F60F 😏️ Ukala kendini beğenmiş gülen emoji. İkiyüzlü, egoyla taşan bir gülümseme. İroni, havalılık ya da oynaşırlık ifade eder. Dikkat tavsiye edilir: birisi bir şey planlıyor olabilir. Flört veya cinsel bir anlam çaktırma için de kullanılır.
U+1F612 Hoşnutsuz emoji U+1F612 😒️ Hoşnutsuz emoji. Hoşnutsuz, homurdanan emoji. Memnuniyetsizlik ifade eder. Bir şey hakkında hevessiz ve bunu da gösteriyor. İlgisizlik ve onaylamama ifadesi.
U+1F61E Hayal kırıklığına uğramış U+1F61E 😞️ Hayal kırıklığına uğramış emoji. Üzgün, başını asıp yere bakan kırgın emoji. Hayal kırıklığına uğramış gibi görünür. Üzüntü, teessür ve pişmanlık temsil eder.
U+1F614 Dalgınlık gösteren emoji Whatsapp U+1F614 😔️ Dalgınlık gösteren emoji. Düşünceli bir ifade. Emoji aşağı bakar ve düşünmek için zamana ihtiyacı var. Melankoli, genel hoşnutsuzluk veya hayal kırıklığını temsil eder.
U+1F61F Endişeli emoji U+1F61F 😟️ Endişeli emoji. Karmaşık durum veya önemli olay nedeniyle endişeli görünen emoji. Endişeli, güvensiz ve rahatsız hisseder.
U+1F615 Şaşıran emoji U+1F615 😕️ Şaşıran emoji. Şaşkınsın veya bir şeyle aynı fikirde değilsin. Emin değilsin ve bir durumdan memnun değilsin. Aklımda farklı planlamıştım.
U+1F641 Tutulmuş emoji U+1F641 🙁️ Biraz çatık yüz. Bunu duyduğuma üzüldüm ya da “Söylediklerinden biraz rahatsız oldum”. Bu emoji reddetme ve öfke ya da bir kişi şaşırmış, endişeli sinyal verebilir.
U+2639 Kaşlarını çatan emoji U+2639 ☹️ Kaşlarını çatan emoji. Ağzının sarkık köşeleri ile üzgün yüz. Emoji, neşesiz, mutsuz görünüyor. Hava durumundan, küçük hatalarından veya bir kişinin davranışından memnun değil.
U+1F623 Acı çıdayan emoji U+1F623 😣️ Acı çıdayan emoji. Çaresiz emoji eziyet ve acı çekiyor. Zor bir günden sonra, havluyu atmak üzere. Ama bu durumun üstesinden gelmeli ve bir gün geleceğini bilir.
U+1F616 Telaşlı şaşkın emoji U+1F616 😖 Telaşlı, şaşkın emoji. Bu başıma nasıl gelebilirdi? Sinirli olduğundan, öfkeden ve çaresizlikten dolayı titriyor. Lanet olsun, bıktım bundan!
U+1F62B Yorgun emoji Whatsapp U+1F62B 😫️ Yorgun emoji. Dar gözlü ve ağzı açık olan emoji, çok az uyku yüzünden ya da etrafındakiler yüzünden, bir kişiden ya da durumdan çok ama çok yoruldu, esniyor. Çok bitkin ve yorgun. Azıcık kafa dinlemesi gerekiyor.
U+1F629 Cansız neşesiz emoji U+1F629 😩️ Cansız, neşesiz emoji. Artık beni rahat bırak! Emoji yorucu, nahoş ama kaçınılmaz olan şeyleri haykırıyor. Üzgün ve tamamen ruhsal ya da fiziksel olarak tükenmiş.
U+1F97A Büyük gözle üzgün surat U+1F97A 🥺️ Yalvaran gözlerle yüz. Şefkat dolu bir ifade, Emoji bir şey için yalvarıyor: borç veya başka bir şey ister ya da bir şeyden dolayı çok pişman olmuş.ama bir şey istediği kesin.
U+1F622 Tek damlayı ağlayan emoji U+1F622 😢️ Tek damlayı ağlayan emoji. Yanağından yaş akan üzgün veya kırgın bir emoji. Şuan ki durum onu incitmiş. Genel üzüntü değil, bir şey üzerinde daha fazla acı hissediyor. Bir olay ona hayla acı veriyor.
U+1F62D Çok ağlayan emoji U+1F62D 😭️ Çok ağlayan emoji. Çaresiz, kalbi kırılmış, yaşları bir şelale gibi gözlerinden akan bir emoji. İncitme, acı veya yenilgiyi temsil eder. İkinci anlamı ise ironik olarak kullanılır ya da “gülmekten çatlıyorum”.
U+1F624 Birinin hakkından eden emoji U+1F624 😤️ Birinin hakkından eden emoji. Emojinin burnundan duman çıkıyor. Üstünlüğünü ifade etmek için öfkesinden köpürür. Başarısıyla gurur duyuyor.
U+1F620 Sinirlenen emoji U+1F620 😠️ Sinirlenen emoji. Emoji huysuz, sinirlenmiş ve öfkeli. Olumsuz bir şeye tepki gösterir ya da bir şeyi reddediyor. Ondan şu anda kaçınılmalıdır.
U+1F621 Kızan emoji Whatsapp U+1F621 😡️ Somur emoji. Asık suratlı emoji bir kişi ya da durum ile hoşnutsuzluğu ifade eder. Dikkat, patlama tehlikesi! Canı sıkkın, kızgın ve yüzü kızarık.
U+1F92C Sembollerle ağzı kapatan emoji U+1F92C 🤬️ Sembollerle ağzı kapatan emoji. Ağzının üstündeki semboller küfrü temsil eder, gerçek düşündüğünü söylerse olmaz, ayıp sayılır. Hakaret etmeye veya kötü bir konuşmaya başlamak üzere. Ani bir patlamayı veya hüsranı da temsil eder.
U+1F92F Kafası patlayan emoji U+1F92F 🤯️ Kafası patlayan emoji. “Bu kafama basmıyor” veya “Bu seni uçuracak.” Bir şey çok heyecan verici veya şaşırtıcı. Patlayan kafa da şok olduğunu ifade etmek için kullanılabilir.
U+1F633 Utançtan kızan emoji U+1F633 😳️ Utançtan kızaran emoji. Şok oldum. Rahatsız edici bir durum dolayısıyla ya da bir hata yaptığımdan utandım. Almak istemediğin bir iltifat veya övünme mesajına yanıt olarak bu emojiyi mütevazılık anlamında da kullanabilirsin.
U+1F975 Kıpkırmızı, ter damlalı surat U+1F975 🥵️ Aşırı ısınmış, kızarmış yüz. Çok sıcak,ısı çarpıyor beni! Kızarmış yüz, dili ağzından sarkar ve çok terler. Dünyanın en sıcak yeri İran'daymış, 2005 yılında en yüksek sıcaklık Lut Çölünde 70.7 °C'de ölçülmüştür.
U+1F976 Mavi surat U+1F976 🥶️ Donan yüz. O kadar soğuk ki donup ölebilirim her an! Donuk bir sırıtma ile gülümsemeye çalışıyor. İşkence görmüş surat ifadesinde maviş olmuş. Artık sadece bir bardak çay, kahve veya sıcak bir banyo yardım edebilir ona.
U+1F631 Korkudan donduran emoji U+1F631 😱️ Korkudan donduran emoji. En korkmuş ve stresli emojidir. Korkudan donakaldı veya şoktan çığrınıyor. Çok kötü bir haber almış. Ürpertici emoji ayrıca ironik olarak veya Cadılar Bayramı için de kullanılabilir.
U+1F628 Korkan emoji U+1F628 😨️ Korkan emoji. İkiyüzlü bir gülümseme. İroni, serinlik ya da oyunculuk belirtileri. Dikkat tavsiye edilir: Birisi bir şeyler planlıyor olabilir. Flört veya cinsel intihar için rahatsız edici bir görünüm olarak kullanılır.
U+1F630 Ağzı acık olan soğuk terleyen emoji U+1F630 😰️ Ağzı acık olan soğuk terleyen emoji. Şok oldum! Soğuk ter döken endişeli bir emoji. Korkak ve endişeli, söyleyecek söz bulamadı. Stres veya sinir kriz nedeniyle terleme anlamındadır.
U+1F625 Hayal kırıklığına uğramış gösteren ama rahatlatan U+1F625 😥️ Hayal kırıklığına uğramış gösteren ama rahatlatan emoji. Bir olay bittiği için yüreğim serinledi, ama aynı zamanda biraz hayal kırıklığına uğradım veya üzüldüm. Talihsiz bir sonuçla stresli bir durum yaşadı, mesela zor bir sınav. Bir yandan zor ya da stresli durumdan çıktığına mutlusun fakat olayın sonucunu beğenemedi.
U+1F613 Soğuk terleyen emoji U+1F613 😓️ Soğuk terleyen emoji. Kötü bir yaşantıdan strese girdim veya endişelendim. İşler istediğim gibi gitmedi. Okul çok stresli ya da ofiste çok yoğun çalışmam lazım. Yorgunum ama daha yapılacak çok şeyim var.
U+1F917 Seni sarılmak isteyen emoji U+1F917 🤗️ Seni sarılmak isteyen emoji. Pembe yanaklı emoji ellerini uzatır ve sana sarılmak ister. Açık ve içten, dostluğun ifadesidir. Açık eli ile samimiyetini gösterir. Kucaklaşmak istediği anlamını verir. Sıcakkanlılık anlamı verdiği gibi samimiyeti de gösterir.
U+1F914 Düşünen emoji U+1F914 🤔️ Düşünen emoji. Düşünen emoji. Sorgular. Bir açıklama veya parlak bir fikir hakkında düşünür. Olayların derinine inmeyi sever. Bilinmeyeni açığa çıkarır.
U+1FAE3 Dikizleyen gözlü emoji U+1FAE3 🫣️ Gözlerini dikmiş yüz. Başka tarafa bakamıyorum! Bir şey oldukça korkunç veya nahoştur. Yine de, umutsuzca neler olduğunu bilmek istiyorsunuz. Bana bakma anlamına da gelebilir. Görünüşümden memnun değilim. Örneğin, yorgun göründüğüm için.
U+1F92D Elle ağzını kapatan emoji U+1F92D 🤭️ Elle ağzını kapatan emoji. Sürpriz ya da ani bir hükme varma anlamına gelir. Söylenecek bir şey kalmadı ya da bu konuya bir şey söylemem. İkinci anlamı ise diğer kişinin doğruyu söylemediğini anladın. Yalan söylediğine inanıyorsun.
U+1FAE2 Açık gözler ve el ağzın üzerinde gülen yüz U+1FAE2 🫢️ Gözleri açık ve eli ağzının üzerinde bir yüz. Olamaz! Emojinin gözleri sonuna kadar açık. Şok ya da şaşkınlık içinde elini ağzına götürür. Bir durum veya olay karşısında şaşırmak. Bunun olumlu mu yoksa olumsuz bir şey mi olduğu net değildir.
U+1F92B Uyamam emoji U+1F92B 🤫️ Uyaran emoji. Pssst, sessiz ol bi yahu! Başkalarının susmasını istiyor. Ya da Birisi size bir sırrı söyler ve bu sırrın aktarılmasını istemez. İkincil anlamı: Birine kibar şekilde “artık sus, konuşmamız bitti” söylemek.
U+1FAE0 Eriyen Yüz Emojisi U+1FAE0 🫠️ Eriyen yüz. Eriyorum! Bu gülümseyen yüz alt tarafta sıvı hale gelir. Ya havanın inanılmaz sıcak olduğunu ya da şu anda kendinizi rahatsız hissettiğinizi ifade eder: Yere batmak istiyorum!
U+1F925 pinocchio burunlu emoji U+1F925 🤥️ Yalan emoji, pinocchio burunlu emoji. Pinokyo'yla olduğu gibi, burnu her yalanla uzar, bu da onu bir yalancı olarak ortaya çıkarır. Yalanın sembolü, övünmenin ya da olası olmayan bir hikâyenin.
U+1F636 Ağızsız emoji U+1F636 😶️ Ağızsız emoji. Ağızsız emoji sessizliği temsil eder. Birisi belirli bir konu hakkında bir şey söylemek istemez ya da dâhil olmak istemez. Zor, utanç verici veya kötü konuşmalara kullanılır. Ağzının olsa ne söyleyeceğini düşün!
U+1FAE5 Noktalı çizgi yüzü U+1FAE5 🫥️ Noktalı çizgilerden oluşan yüz. Yüz renksizdir ve noktalı çizgilerle çevrilidir. Birisi kendini depresif, sıkıntılı, yalnız veya içine kapanık hisseder. Sadece görülmüyorum! Bana biraz ilgi gösterebilirsin.
U+1F610 Tarafsız emoji U+1F610 😐️ Tarafsız emoji. Pokerface: Tarafsız bir görünüme sahip, ifadesiz bir yüz. Müteessir olmamış, garip ya da ilgilenmiyor.
U+1FAE4 Çarpık ağızlı emoji U+1FAE4 🫤️ Çapraz ağızlı yüz. Ne yapacağımı bilmiyorum! Çarpık ağız endişe, suskunluk veya hayal kırıklığını temsil eder. Ayrıca kızgınlık veya hayal kırıklığını da yansıtabilir. Duygusal durum nötr ila negatiftir.
U+1F611 İfadesiz emoji U+1F611 😑️ İfadesiz emoji. Gözleri ve ağzı kapalı, ifadesiz düz emoji. Yorgun, sinirlenmiş, duygusuz, sabırsız ya da artık tiksindi. Söyleyecek lafı kalmadı.
U+1F62C Yüzünü gözünü çarpıtan emoji U+1F62C 😬️ Yüzünü gözünü çarpıtan emoji. Ayy bu gerçekten utanç verici! gerginliğin beceriksizliğin veya utancın ifadesi. Dehşet verici ve suçlu bir gülümseme: Birisi aptalca bir şey yaptı ve bizim gergin durumu çözmeye çalışıyor.
U+1F644 Gözleri haddelemeden emoji U+1F644 🙄️ Gözleri haddelemeden emoji. Bir olaydan ya da insandan sıkıldı ve sinirlendi. “Bu mesaja çok bakasım kalmadı”.
U+1F62E Ağzı acık emoji U+1F62E 😮️ Ağzı acık emoji. Vay canına, etkilendim! Sersemlemiş emoji şaşkın görünüyor. Olumlu ya da olumsuz bir sürpriz: Hafif şaşkınlıktan tamamen tarif edecek kelimesiz kalmaya kadar.
U+1F626 Buruşturan ağzı açık emoji U+1F626 😦️ Buruşturan ağzı açık emoji. Bunu yaptığına inanamıyorum! Korku, panik, endişe veya güvensizliği ifade eder. Kötü ve hiç beklemediğin bir mesaj aldın. Kötü sürprize yakalanmış hissediyorsun.
U+1F627 Kederli acılı emoji U+1F627 😧️ Kederli acılı emoji. Ama bunu hiç beklememiştim ya! Çatılmış kaşlarla gözleri ve ağzı açık, şok veya hayal kırıklığı ifade eder. Korku, hayal kırıklığı ve olumsuz sürprizleri temsil eder.
U+1F62F Konuşamayan emoji U+1F62F 😯️ Konuşamayan emoji. Aman Allah'ım! Sonuna kadar şaşırmış emoji, şok edici bir olayın yüzünden artık konuşamıyor. Kötü davranışa veya kaba bir mesaja kullanılır. Söylediklerine hiçbir şey eklenemez.
U+1F632 Şaşırmış emoji U+1F632 😲️ Şaşırmış emoji. Bu inanılmaz, hiç ama hiç bir fikrim yoktu! Geniş açık ağzı ve gözleri olan şaşkın yüz: sürpriz, tamamen şok ya da tamamen incinme ile boğulmuş. Buna inanamıyorum!
U+1F634 Uyuyan emoji U+1F634 😴️ Uyuyan emoji. İyi geceler ve tatlı rüyalar! Yatağıma gidiyorum. zZz karikatürlerinde uyumayı ifade eder. Bazı durumlarda rahatsız etmeyin, uykudayım anlamı taşır. Yoruldum, yatağa gitmek istiyorum ya da can sıkıntısından uykuya dalmak üzeredeyim.
U+1F924 Ağzından salyası akan emoji U+1F924 🤤️ Ağzından salyası akan emoji. Ağzın köşesinden tükürük akan emoji. Bir şey çok ama çok istiyor. Lezzetli yemektir, yeni arabadır ya da bir olayın beklentisidir. Bir şeyi çok istiyor o kesin. Aşırı ilgi ve arzunun ifadesi.
U+1F62A Uykusu gelmiş gösteren emoji U+1F62A 😪️ Uykusu gelmiş gösteren, yorulan emoji. Yorgun, argın ve sadece uyumak isteyen bir emoji. Burundan çıkan kabarcık Japon manga mizah romanlarında uyuyan bir karakterin tipik işaretidir. İkinci anlamı ise bir şeyden çok sıkılman olur.
U+1F635 Uyuşuk emoji U+1F635 😵️ Uyuşuk emoji. Aman başım dönüyor! Çapraz gözlü ve ağzı açık olan emojidir. Tamamen sersemlemiş ve artık nerede ve ne durumda olduğunu bilmeyen bir tip. İkinci anlamı olarak güçlü duyguları veya sarhoşluğu da ifade edebilir.
U+1F910 Fermuar ağızlı emoji U+1F910 🤐️ Fermuarlı ağzıyla emoji. Ağzı yerindeki fermuar ağzının kapalı kalmağını ifade eder. Bir sır korunur, ağzından çıkmaz. “Bir olay karşısında doğru kelimeleri bulamama” anlamına da gelebilir.
U+1F974 Deli surat Emoji U+1F974 🥴️ Düzensiz gözlerle ve dalgalı ağızla surat. Gözler yarı açık, meyilli ağız, yanakları kızarmış. Emoji şaşkın bir ifade veriyor: yorgunluk veya şu anda kafası karışık. Sarhoş yüz olarak da bilinir.
U+1F922 Yeşil yüzlü tiksinti U+1F922 🤢️ Tiksinti emoji. Emoji’nin yüzü yemyeşil, hasta ve kusmak üzere gibi görünüyor. İğrenme, hastalık veya nefret ifade de eder.
U+1F92E Kusan emoji U+1F92E 🤮️ Kusan emoji. “Kusabilirim her an”. Kusan yeşil suratıyla çok tiksindirici, iğrenç bir tip dün akşamki partinin hangover'ını anlatabilirsin mesela. Bir fikir durum veya olay karşısındaki tutumunu ifade etmek için de kullanılır.
U+1F927 Hapşıran emoji U+1F927 🤧️ Hapşıran emoji. Gözleri kapalı, hapşırıyor ve mendille burnunu siliyor. Üşüttüm! Birinin hasta veya rahatsız olduğunu ifade eder.
U+1F637 Koruyucu maskeli emoji U+1F637 😷️ Koruyucu maskeli emoji. “Bu maske korunma içindir”. Ya kendinizi ya da başkalarını mikroplardan korumak için takarsın. Bir dostun hastaneye gitmeli ya da doktor görmeli. Neden mi? Bir hastalığa yakalandı! Bu tarz maskeleri giymek Asya'da özellikle Japonya da yaygındır.
U+1F912 Ağzında ateş termometreyi olan emoji U+1F912 🤒️ Ağzında ateş termometreyi olan emoji. Ateşi çıkmış emoji, hastalığı ifade eder. Kendini grip veya başka bir hastalığa kaptırdı ya da hasta olabileceğini düşünür.
U+1F915 Kafada bandaj takılan U+1F915 🤕️ Kafada bandaj takan emoji. Başı bandajlı üzgün bakan emoji: Hasta, kaza geçirdi veya hastanede yatıyor. Bandaj, sağlık sorunlarını simgelemektedir.
U+1F911 Gözleri ve dili para olan emoji U+1F911 🤑️ Gözleri ve dili para olan (dolar sembolle) emoji. Emojinin gözlerin yerinde dolar işareti ve bir dil olarak dolar banknot var. Bir finansal fırsat kazandı ya da kazanabileceğini düşünür. Zenginlik duygusu ima eder.
U+1F920 Kovboy şapkalı emoji Whatsapp U+1F920 🤠️ Kovboy şapkası takan emoji. Howdy! Vahşi batıdan kovboy şapkası ile tipik Amerikan gülen emoji. Özgürlük, doğa ve sıkı çalışmayı temsil eder.
U+1F608 Boynuzlu gülümseyen emoji U+1F608 😈️ Boynuzlu gülümseyen emoji. Şeytanca sırıtan boynuzlu cüce şeytan. Yaramazlık yapmak ister, kötü bir şey planlıyor.
U+1F47F Küçük cin emoji U+1F47F 👿️ Küçük cin. Alın çatıyor, hiddetli hiddetli bakıyor ve hiç şaka anlar durumda değil. Dikkat et! Kötü niyetli eylemler ya da ihanete yatkın bir tiptir.
U+1F479 Oger emoji U+1F479 👹️ Japon canavarı Oger. Oni, Japon mitolojisinden bir iblis veya cehennem bekçisini temsil ediyor. Boynuzlu iğrenç bir tip, kötü ruhları avlıyor. Japonya'da Yılbaşı gecesinde kötü hayaletlerden koruduğu inanılır.
U+1F47A Japon cin Tengu U+1F47A 👺️ Japon cin Tengu. Tengu (kelime anlamı “gökyüzü köpeği”) Japon efsanevi hayvanın adıdır. Doğaüstü güçlere sahiptir ve felaket getirir. Kırmızı maskede kaş, sakal ve çok uzun burna sahip.
U+1F921 Palyaço emoji U+1F921 🤡️ Palyaço emoji. “Dalga geçmeyi bırak!” Bu emoji sirk dünyasından gelir. Şaka yapan ve eğlenceli, ama aynı zamanda Stephen King'in “O” korku filminden beri korku simgesidir.
U+1F4A9 Göz ile diski emoji U+1F4A9 💩️ Göz ile dışkı. Bu ne ya, hayır! Lanet olsun! Bokun mizah versiyonu. Bir şey hiç iyi gitmiyor, eleştiri ya da küfürlü kelime yerine de kullanılır.
U+1F47B Gülen cin emoji U+1F47B 👻️ Gülen cin. Bu küçük hayalet korkutucu olmak ya da birilerine zarar vermek için çok şirin. Cadılar Bayramın sembolü veya komik ve ürpertici şeyleri ifade eder.
U+1F480 Kuru kafa emoji U+1F480 💀️ Kuru kafa. Bu çok tehlikeli! Kafatası emojisi, ölüm ve tehlikeyi simgeliyor. Gerçek bir tehdit için durabilir ama alaycı veya şaka anlamında da kullanılabilir.
U+2620 Korsan kafası emoji U+2620 ☠️ Kemikli kuru kafa, korsan kafası. Dikkat et! Çapraz kemikli kafatası ölümün sembolüdür. Tahrik maddeler veya tehlikeler için bir uyarı işareti.
U+1F47D Uzaylı emoji Whatsapp U+1F47D 👽️ Uzaylı. Uzaylılar geldi! Dünya dışı bir varlık için sembolüdür. Ancak barışçıl ve güler yüzlü gelir.
U+1F916 Robot kafası emoji U+1F916 🤖️ Robot kafası. Robot emojinin ağzı surat ekşitmeye benzer. Uzaktan kumandalı ve robot gibi çalışıyor. Ayrıca duygusuz insanlar için kullanılabilir veya yapay zekâ ve bilim-kurgu filmleri simgeler.
U+1F383 Cadılar bayram kabak feneri U+1F383 🎃️ Kabak feneri. Tatlı ya da şaka! Yüzü oyulmuş bir balkabağına bir mum yerleştirilir. Cadılar Bayramı geleneği, İrlandalı göçmenler tarafından ABD'ye getirildi. Emoji genellikle Cadılar Bayramı için bir sembol olarak gönderilir.
U+1F63A Ağzı açık olan gülümseyen kedi suratı U+1F63A 😺️ Ağzı açık gülümseyen kedi suratı. Gülen kedi suratı çoğunlukla kedi severleri tarafından kullanılan mutluluk ve sevinç ifadesidir. Kedimsilik dişilik, kadınlık için kullanılabilir.
U+1F638 Sırtıran kedi Whatsapp U+1F638 😸️ Sırtıran kedi suratının gözleri yeşermiş. Kedinin ruh hali çok iyi. Gözler gülümsüyor, sırıtıyor ve çok tatmin oluyor. Onunla çok eğlenebilir.
U+1F639 Gözyaşları kedi U+1F639 😹️ Sevinç gözyaşlarla kedi suratı. Daralmış gözleri ve açık ağzı ile kedi suratı. Kendine tutamaz ve gözyaşlarına gülüyor. Bir şey son derece komik veya aptaldır, biri rahatlatılır ve sevinçten gözyaşları vardır.
U+1F63B Kalp gözlü kedi U+1F63B 😻️ Kalp gözlü gülümseyen kedi suratı. Gözleri kalp şekli olan, çok mutlu kedi suratı. Birini çok seviyor ya da dostça bir yardıma çok müteşekkir. Bir şeyi çok seviyor veya hayranlık ifade ediyor.
U+1F63C Atılgan gülümseyen kedi suratı U+1F63C 😼️ Atılgan gülümseyen kedi suratı. Kedi emojisi, atılgan bir şekilde gülüyor. Senle alay eder, senle dalga geçer. Flört havasında olabilir. Aman ha! Dikkat et!
U+1F63D Öpücük kedi emoji U+1F63D 😽️ Gözleri kapalı öpücük veren kedi suratı. Kızarık yanaklarla ve kapalı gözlerle bakan kedi. Seni öpmek istiyor. Kedilerin çok seçici olmaları ve sevgi gösterme eğilimleri vardır.
U+1F640 Yoruldu kedi emoji U+1F640 🙀️ Yoruldu kedi suratı. Kedi yorgun ve bitkin. Gözleri bomboş beyaz ve patilerini açık ağzının yanında tutar. Şimdi bir ara vermeli. Skandal veya şok edici bir şeye tepki.
U+1F63F Ağlayan kedi Whatsapp U+1F63F 😿️ Ağlayan kedi suratı. Kedinin kaşları ve ağzının kenarları aşağıya doğru çeker. Üzgün, yanağında bir damla gözyaşı var. Kötü haberler aldı. Empati ifadesi.
U+1F63E Asık suratlı kedi emoji U+1F63E 😾️ Asık suratlı kedi. Huysuz bir kedinin asık suratı. Ağız ve bıyık aşağıya asıktır. Kötü bir ruh hali içinde, sinirli ve öfkeli. Huysuz Kedi (Grumpy cat) olarak bilinen, İnternet görüngü haline gelen huysuz görünümlü bir kedi.
U+1FAF6 Kalp hareketi Whatsapp U+1FAF6 🫶️ Kalbi oluşturan eller. Birleşen bu iki elin parmakları bir kalp oluşturur. Kırmızı kalbe göre kullanılabilir ❤ ve sevgi, minnettarlık ve tanıma anlamına gelir. Selfie'lerde veya arkadaşlarla çekilen tatil fotoğraflarında popüler jest.
U+1F932 Dua (Alkış) Emoji U+1F932 🤲️ Yukarıya gösteren avuç içini birbirine tutan eller. Bugün her şeyin yolunda gitmesi için dua ediyorum veya “Bana biraz borç para verir misiniz?“. Kalktığı avuç içi, sadakalar için dua etme veya talep etme biçimini temsil eder. Türkiye'de genellikle “teşekkür ederim“ yada “çok şükür“ anlamıyla kullanılır.
U+1F450 İki el emoji U+1F450 👐️ Açık eller. Açık ellerle sana uzanır. Sevgi ve açıklığı temsil eder. Bir kucaklama da olabilir.
U+1F64C İnsan el uzanır U+1F64C 🙌️ Uzanmış el tutan kişi. Eller yukarı! Parti yap, çılgınca ve neşeli dans et, iyi vakit geçir ve eğlen. 10.000 yıl boyunca mutluluk ve mutluluğu getiren bir Japon çağrısı olan “Banzai'nin” de yanında durabilir.
U+1F44F Alkışlanan eller emoji U+1F44F 👏️ Alkış. Aferin sana, çok iyi yaptın! Emoji alkışlayan iki eli gösterir. Onay ve takdir için duruyor. Hatta bir şey alkış hak etmiyorsa alaycı olarak kullanılabilir!
U+1F91D Tokalaşma emoji U+1F91D 🤝️ Tokalaşma. Elini uzat! Tokalaşma bir tebrik ya da veda ifadesi, anlaşmanın bir işareti olabilir. İki kişi el ele tutuşuyor ya da bir tokalaşma ifade eder.
U+1F44D Yaşasın başparmağı Like U+1F44D 👍️ Beğeniyorum başparmağı. Aferin! Başparmak yukarıya gösterirse, anlaşma ve onay anlamına gelir. Dikkat: Arap ülkelerinde yükseltilmiş bir orta parmak olarak yorumlanır, bir hakaret olarak algılanır.
U+1F44E Beğenmiyorum başparmağı Dislike U+1F44E 👎️ Beğenmiyorum başparmağı. Bu gerçekten kötüydü, katılmıyorum! Başparmak aşağı; reddetme, onaylamama ve sevmemek demektir. Roma gladyatörlerinde yanlış ölüm efsanesi olarak da bilinir.
U+1F44A Yumruk emoji U+1F44A 👊️ Yumruk. Uzanmış yumruk “Check!” (anlaştık) anlamına geliyor - bir teşvik. Arkadaşların arasına hoş geldin ya da anlaşma için jest. Ayrıca tehdit edici bir yumruk olarak yorumlanabilir. “döverim seni”
U+270A Yükseltilmiş yumruk Whatsapp U+270A ✊️ Yükseltilmiş yumruk. Yapabilirim! Yükseltilmiş yumruk gücü ifade eder ya da İnandığın bir şeyi. Aynı şekilde, siyasi jest ve meydan okuma, dayanışma ve direniş sembolüdür.
U+1F91B Sola gösteren yumruğu U+1F91B 🤛️ Sola gösteren yumruğu. Yumruk yumruğa! Diğer emojiler ile birlikte bir isabet belirtisi. Rahat selamlama şekli. Jest; “fistcheck”, yumruk tebrik ya da topluca banliyö yumruğu olarak bilinir.
U+1F91C Sağa gösteren yumruğu U+1F91C 🤜️ Sağa gösteren yumruğu. Sağa gösteren yumruk. Dostlara selam vermek, onay, kutlama işareti olarak veya selamlamak için kullanılır.
U+1F91E Birbirine Kenetlenmiş Parmaklar U+1F91E 🤞️ Düğümlenen Parmaklar. Düğümlü Parmaklar birilerine şans dilemek için kullanılır. Çocuklar genellikle bu hareketi bir söz veya yemin yok etmek için de kullanırlar.
U+270C V parmaklar emoji U+270C ✌️ V parmaklar. Alınma! 60'larda hippiler tarafından bilinen barış sembolü. Direniş el işareti zafer anlamına gelir. İngiltere’de yayvan bacaklı bir kadın olarak anlaşılıp, saygısızlık olarak da algılanabilir.
U+1FAF0 Çapraz işaret parmağı başparmak sembolü U+1FAF0 🫰️ İşaret parmağı ve başparmağı çapraz olan el. Çapraz başparmak ve işaret parmağı genellikle para ile bağlantılı olarak kullanılan bir harekettir. Ya borçları tahsil etmek için ya da bir şey çok pahalıya mal olduğu için. Güney Kore'de ise “parmak kalp“ sevgi ve bağlantı anlamına gelir.
U+1F91F ILY işareti Whatsapp U+1F91F 🤟️ Seni seviyorum işareti. Uzatılmış serçe parmak, işaret parmağı, başparmak ve yumruk, Amerikan işaret dilinde “Seni seviyorum“ anlamına gelir, yani “Seni seviyorum.” ILY işareti, genel olarak olumlu ve olumlu bir mesaj verir.
U+1F918 Boynuz Parmaklar işareti U+1F918 🤘️ Boynuz Parmaklar işareti. Rock! Boynuz oluşturan serçe ve işaret parmaklarının pek çok anlamı vardır; metal-fan hareketidir, ama aldatma, talihsizliği önlemek için işaretler, şeytanın selamlaması veya Budizm'de kutsal bir jest anlamına da gelebilir.
U+1F44C Her şey yolunda U+1F44C 👌️ Her şey yolunda işareti. Avustralya, Amerika, Ingilterre ve Kanada gibi yerlerde tatmin olma anlamına geliyorken; dikkatli olun, bazı ülkelerde saldırı veya hakaret gibidir. Brezilya'da aynı hareketi ters çevirip yaparsan hakarettır.
U+1FAF3 Bir şeye uzanan el ifadesi U+1FAF3 🫳️ Avuç içi aşağı. İpler benim elimde! Avuç içi aşağıyı gösterir. Bir şeye ulaşmak ya da bir şeyi bırakmaktır. Bazı kültürlerde bu işaret bir rica olarak da kullanılır (“Git buradan“ veya “Yavaş git“).
U+1FAF4 Avuç içi yukarı sembollü el U+1FAF4 🫴️ Avuç içi yukarı bakacak şekilde el. Ver onu bana! Avuç içi yukarı doğru açık bir el, sanki bir şey talep ediyormuş, yakalıyormuş veya teklif ediyormuş gibi. Ancak “Beni takip et“ veya “Sana elimi uzatıyorum“ anlamına da gelebilir. Yorumun olumlu ya da olumsuz olması bağlama göre değişir.
U+1F448 Sola gösteren el U+1F448 👈️ Sola gösteren el. Bu tarafa! İşaret parmağı solunu gösterir. Bir yön gösterebilir, bir şeye işaret edebilir veya bir mesajın önemli bölümünü vurgulayabilirsiniz.
U+1F449 Sağa gösteren el U+1F449 👉️ İşaret parmağı sağa işareti. İşaret parmağı sağa işaret eder. Dikkatinizi aşağıdaki bir şeye odaklayın veya bir şeyleri hatırlayın anlamına gelir. Ayrıca uyarma anlamına gelen sallanan parmak anlamına gelir.
U+1F446 Yükseltilmiş işaret parmağı U+1F446 👆️ Yukarıya gösteren işaret parmağı. Yukarı gösteren işaret parmağı uyarı olarak ya da bir ifadeyi vurgulamak için kullanılır “Zamanım var” veya “Şuan onu yapıyorum” anlamına da gelebilir. Bir şeye dikkat çekmek istiyorsun.
U+1F447 Aşağıya gösteren işaret parmağı U+1F447 👇️ Aşağıya gösteren işaret parmağı. Aşağı gösteren işaret parmağı. Bir şeye dikkat çekmek istersin: aşağıdaki metne bak! Ya da iyi hissetmiyorsa, sadece “kötüyüm” anlamına da gelebilir.
U+261D Yükseltilmiş işaret parmağı U+261D ☝️ Yükseltilmiş işaret parmağı. Yükseltilmiş işaret parmağı bir tehdit anlamına gelir: Dikkat et! Ayrıca bir eğitim jesti de olabilir. Birinin söyleyecek önemli bir şeyi var.
U+270B Yükseltilmiş el emoji U+270B ✋️ Yükseltilmiş el. Hem karşılama, hem de bir veda veya “Dur, yeter!” anlamındadır. High Five, bir başarıyı kutlamak veya genel bir kutlamak için de kullanılır.
U+1F91A Elin arka gösteren emoji U+1F91A 🤚️ Elin arka gösteren emoji. Ters konumda (elin arkası öne doğru) gösterilen yükseltilmiş bir el. Birisi dikkat çekmek ister, örn. Katılımını sormak veya işaret etmek.
U+1F590 Beşkardeş eli U+1F590 🖐️ Beşkardeş eli. “Yaklaşma!” ya da “dur!” anlamına gelebilir. Hem de sadece 5 (beş) anlamına gelebilir ya da “High Five” (Hoş beş) Diğer anlamında “Geliyor beşkardeş” - kişinin sinirlendiğine ve yakın zamanda bir tokat vermek ister.
U+1F596 Volkanik tebrik emoji U+1F596 🖖️ Vulcan selamı. Parmaklar her tarafta iki parmak olacak şekilde ortadan ayrılır. Mr. Spock’ın Star Trek (ülkemizde Uzay Yolu) dizisindeki diğer karakterlerden ayıran en önemli simgelerden biri onun “Volkanik selamı” olarak bilinen “Uzun yaşa ve başarılı ol” anlamına gelen özel el işaretiydi. Mr. Spock’un yaptığı el hareketi Yahudi geleneğinde Cohanim’in kutsama işareti olduğu ifade edilir.
U+1F44B Sallanan el U+1F44B 👋️ Sallanan el. Merhaba ve hoşça kalın! İyi yolculuklar! Dost canlısı sallanan el, hoşça kal ve elveda olarak da kullanılabilir. Ya da alaycı, eğer birisinin veya bir şeyin kaybolmasını istersen. “Hadi git” anlamına da gelebilir.
U+1F919 Beni ara eli sembolü U+1F919 🤙️ Beni ara el işareti. Uzatılmış başparmak ve küçük parmak ile kapalı yumruk telefon benzeri bir şekle sahiptir. “Beni ara“ veya “Günleri arayalım”. Sörfçü “Hang Loose“ selamı benzer.
U+1FAF2 Sola doğru el ifadesi U+1FAF2 🫲️ Sola dönük el. Seninle el sıkışıyorum! El solu gösteriyor. Bir barış teklifini temsil ediyor olabilir. Bir yardım elini, bir şeye uzanan eli ya da sağa dönük el ile birlikte bir tokalaşmayı temsil eder.
U+1FAF1 El sağa ifadesi U+1FAF1 🫱️ Sağa dönük el. Sağa dön! El sağ tarafı gösterir. Elin kendisini veya dokunma, alma, işaret etme gibi hareketi temsil edebilir. Sola işaret eden el ile birlikte emojiler bir el sıkışma oluşturur. 🫱🫲
U+1F4AA Biseps emoji U+1F4AA 💪️ Sıkışan biseps. Yapabilirsin! Ya da “Kendimi güçlü hissediyorum!” Gerilmiş pazı olan kol. Ayrıca spor sürüklenme ile bağlantılı olarak kullanılır, ör. Spor salonunda.
U+1F595 Orta parmak U+1F595 🖕️ Orta parmak kaldıran el. Yükseltilmiş orta parmak, kaba ve aşağılayıcı bir el hareketi olarak kullanılır.
U+270D El ile kalem U+270D ✍️ Yazan el. Sağ elinde kalem tutan el. Size ulaşıp mesaj yazacağım. Okulda bir sınav beklemede ya da sevgilisi için bir şiir yazıyor.
U+1F64F Katlanmış eller U+1F64F 🙏️ Katlanmış eller. Ne zaman bir zarar olsa veya birinin yardıma lazımsa arkadaşları desteklerini böyle gösterir. Bir dua gibi umut eder. Ayrıca “high-five” olarak da kullandığımız gibi “teşekkür ederim” anlamına da gelir.
U+1FAF5 İşaret parmağı Whatsapp U+1FAF5 🫵️ İzleyiciye doğru işaret parmağı. Sen. Elin işaret parmağı izleyiciyi gösterir. Bu işaret “Sen kastediliyorsun“ veya “Bunu hak ediyorsun“ anlamına gelebilir. Pazarlamada dikkat çekmek için de sıklıkla kullanılır.
U+1F9B6 Ayak Emoji U+1F9B6 🦶️ Ayak. Sonunda tekrar yürümek… Sevdiğin birinden ayak masajı istiyor da olabilirsin. Bazıları ayakları sever, bazıları onlardan nefret eder, bazıların kokan ayakları vardır, bazıların ayakları ise bakımlıdır. Ayaklarımız bizi taşır ve vücudumuzun temel sembolüdür.
U+1F9B5 Bacak Whatsapp U+1F9B5 🦵️ Bacak. Güzel bacakların var ya da “Yarın spor yapalım“. Bacaklarımız bizi hayatımız boyunca 130.000 km taşır. Adam iki ayak üzerinde tek yaratık olarak hareket eder. Bacak vücudumuzun en büyük kemiği, en büyük eklemi ve en büyük kasını içerir.
U+1F48D Yüzük emoji U+1F48D 💍️ Taşlı yüzük. Benimle evlenir misin? Ya da “Ben evliyim!” Tek taşlı yüzük emojisi ilişkilerde veya onay vermek için kullanılır. Elmas en değerli mücevher olarak bilinmektedir.
U+1F484 Ruj U+1F484 💄️ Ruj emoji. Makyaj yapıyorum! Ruj, dünya çapında milyonlarca kadın dudaklarını süsler. Sinyal rengi kırmızı; tutku, canlılık ve çekicilik ile ilişkilidir. Moda ve eğlence için duruyor. Eğlenceli bir akşam planlamak için dans eden Emoji 💃💄 ile beraber kullanılır.
U+1F48B Dudak izi U+1F48B 💋️ Dudak izi. Kırmızı, duyumsal dudak izi. Bir öpücük vermek istiyorsanız, ruj izleri bırakır. “Öperim seni” ya da “Teşekkür ederim!”
U+1F444 Ağız U+1F444 👄️ Ağız. Biraz açıkağız ve kırmızı dudaklar her iki cinsiyette de güçlü ve etkileyici bir sinyal. “Sana bir öpücük göndereceğim” veya “Bu gece bir partide şarkı söylerim”.
U+1FAE6 Dudak ısırma sembolü U+1FAE6 🫦️ Dudak ısırma. Dudak ısırma sinyalleri: Bence seksisin ve flört etmek istiyorum! Ancak endişe, gerginlik veya güvensizliğin sembolü olarak da kullanılabilir. Konuşma partnerinize düşüncelerini sorun.
U+1F9B7 Diş Emoji U+1F9B7 🦷️ Diş. Dişim ağrıyor.... Dişler acil temizlenmelidir veya çocuğun dişi düşüyordur. Emaye insan vücudundaki en sert maddedir. Ağzımızda 22 milyon kadar bakteri yaşar.
U+1F445 Dil emoji U+1F445 👅️ Uzatılmış dil. Dil uzatılma yaramaz bir jest ve çocukça bir meydan okumasıdır. Kızdırmak veya kışkırtmak için yapılan bir şakayı güçlendirmek için kullanılabilir. İyi bir ruh halindeyim ve eğleniyorum! Ya da “şaka yaptım!” anlamında da gelir.
U+1F442 Kulak U+1F442 👂️ Kulak. Kulak emoji, “bir şey duyuyorum” veya “Tüm dikkatimi çekiyorsunuz” anlamına gelebilir. Ek olarak, kulak erkeklerde ve kadınlarda erotik bölgelerden biridir.
U+1F443 Burun U+1F443 👃️ Burun. Burun koku duyusu içindir. Emoji, bir şeyin güçlü bir kokuya sahip olduğunu belirtmelidir. Konuya göre negatif ya da pozitif anlamına da gelebilir.
U+1F463 Ayak izi U+1F463 👣️ Ayak izi. İki ayak izi, yakında çözülmüş dertlerin sembolüdür. Ayrıca bir bebeğin ayakları için bir sembol olarak da kullanılır. Ayrıca “Yoldayım, geliyorum!” Anlamındadır.
U+1F441 Tek göz U+1F441 👁️ Tek göz. Gözüm sende! Bir şeyi birini izlemek ya da gözlemlemek anlamındadır. Eski kültürlerde genellikle Horus gözü ya da Doğudaki nazar gibi bir dini işaret anlamına da gelebilir.
U+1F440 Gözler emoji U+1F440 👀️ Gözler. Dikkat, biri seni izliyor! İki göz sola bakıyor. Bir şeyi izliyor veya kontrol ediyor. Gözlemleniyorsun!
U+1F9E0 Beyin Whatsapp U+1F9E0 🧠️ Beyin. „Aklını çalıştır!“, „Beyin yormak“ yada “birini beynini yıkamak“. En önemli organ vücudumuzu ve kişiliğimizi kontrol eder. İnsan beyni 1,3 kg ağırlığında, %60 yağdan oluşuyor ve bazal metabolizma hızının yüzde yirmisini tüketiyor.
U+1F9B4 Kemik Emoji U+1F9B4 🦴️ Kemik. Bir deri bir kemiksin! Çok çalışıyorsun ya da çok zayıfladın. Vücudunun bir parçası. İnsan iskeleti, toplam ağırlığın yaklaşık yüzde onbeş'ini oluşturan 200 kemikten oluşur.
U+1F5E3 Konuşan surat U+1F5E3 🗣️ Konuşan surat. Konuşan bir yüz silueti. Söylentileri veya çok konuşmayı seven birine benziyor. Dedikodu zaten dolaşımda!
U+1F464 İnsan silueti emoji U+1F464 👤️ Bir insan silueti. Bir insan silueti, bir gölge. Anonimlik, sırlar ve bilinmeyenleri temsil eder. Yazılım veya sosyal medyalarda anonim bir kullanıcı veya misafir profili için sembol olarak da kullanılır.
U+1F465 İki insan silueti U+1F465 👥️ İki insan silueti. İki kişinin silueti. Güvenebileceğin bir arkadaş senin arkanda. Ayrıca bir topluluk veya grubu sembolize eder.
U+1F476 Bebek emoji U+1F476 👶️ Bebek. Tatlı bir bebek yüzü. Emoji, yaklaşan hamilelik ya da bebek sahibi olma arzusunu işaret edebilir.
U+1F467 Kız çocuğu U+1F467 👧️ Kız çocuğu. Sevimli örgülü saç ile gülümseyen kız. Gençliği ve mutlu bir çocukluğu temsil eder. “Kız olma” ya da “her işi üzerine alan hizmetçi kız”.
U+1F9D2 Çocuk Whatsapp U+1F9D2 🧒️ Çocuk. Gelecekte çocuğun annesi/babası olmak benim hayalımdır! Kız veya erkek çocuğunun yüzü. Birisi çocukça ya da olgunlaşmamış davranıyor ve acilen büyümeli!
U+1F466 Erkek çocuğu U+1F466 👦️ Erkek çocuğu. Erkek çocuk, sekiz on iki civarında. Çocuk, çocukluk ve aile ile ilgilidir. Birisinin olgunlaşmamış olduğuna işaret etmek için de kullanılabilir.
U+1F9D1 İnsan Whatsapp U+1F9D1 🧑️ Yetişkin. Yetişkinler bugün çoğunlukta! Bayanın yada erkeğin suratını gösteriyor. Cinsiyeti belli edilmeyen 14-65 yaş arası birey.
U+1F468 Erkek U+1F468 👨️ Erkek. Bıyıklı yetişkin yaşta erkek yüzü. Basit ve yaygın emoji. Genellikle erkekler için kullanılabilir, ör. Adını bilmediğin biri hakkında konuşuyorsun.
U+1F469 U+1F9B1 Kıvırcık saçlı kadın U+1F469 U+1F9B1 👩‍🦱️ Kıvırcık saçlı kadın. Kıvırcık saçlı kadın. Emoji bir insanın nasıl göründüğünü gösterir. Kuaförden geliyorsunuz ya da saçınızı kıvırcık yapmak istiyorsunuz. Birinin düz veya kıvırcık saçlı olması genetiktir.
U+1F468 U+1F9B1 Kıvırcık saçlı adam U+1F468 U+1F9B1 👨‍🦱️ Kıvırcık saçlı adam. Kıvırcık saçlı bir adam: Avustralyalı sörfçü saç modeli. Bu emoji arkadaşın, meslektaşın veya komşunun görünümünü gösterebilir. Avrupa kökenli insanların yalnızca %15'inde bukleler var.
U+1F469 U+1F9B0 Kızıl saçlı bayan U+1F469 U+1F9B0 👩‍🦰️ Kızıl saçlı bayan. Julianne Moore, Nicole Kidman ya da Hürrem sultan, kızıl saçlı kadınlar çok özeldir. Doğal kırmızı saçlar çok nadiren görünür, dünya çapında %1 oluyor. Biri saç rengiyle gurur duyuyor ya da kuaförde olduğunu söylemek istiyor.
U+1F468 U+1F9B0 Kızıl saçlı erkek U+1F468 U+1F9B0 👨‍🦰️ Kızıl saçlı erkek. Prens Harry, Vincent Van Gogh, Boris Becker veya Robert Redford. Kızıl saçlar nadir görülür: dünya nüfusunun yalnızca yüzde bir ila ikisi bu saç rengine sahiptir. Çoğunlukla açık ten ve çillerle birlikte. İskoçya en fazla kızarıklık oranına sahip, %13, ardından İrlanda ve Galler.
U+1F471 U+2640 Sarışın kadın Whatsapp U+1F471 U+2640 👱‍♀️ Sarışın kadın. Marilyn Monroe ya da Sinem Kobal. Sarışın melek, zehir ya da aptal: Dünya nüfusunun sadece %2'si sarışın olmasına rağmen en klişeleşmiş saç rengidir.
U+1F471 U+2642 Sarışın adam Emoji U+1F471 U+2642 👱‍♂️ Sarışın adam. Çekici İsveçli, sörfçünün klişesi, Daniel Craig veya yakışıklı Karadenizli. Dünya nüfusunun sadece% 2'si sarışındır. Sarışın insanların çoğu Kuzey Avrupa'da yaşamaktadır. Erkekler nadiren sarı kalıyor, saçları yaşla koyulaşır.
U+1F469 U+1F9B3 Gri saçlı kadın (yaşlı kadın) U+1F469 U+1F9B3 👩‍🦳️ Gri saçlı kadın. Gri/Beyaz saç, bilgelik, iyilik ve mutluluk anlamına gelir. Boyalı “büyükanne saç“ trendi, doğal gri saçlar en azından ünlüler için olmaz.
U+1F468 U+1F9B3 Gri saçlı adam (yaşlı adam) U+1F468 U+1F9B3 👨‍🦳️ Gri saçlı adam. Çok stresliyim! Genetik faktörler veya dış etkenler nedeniyle saç grileşir. Bilgi: Her 10 kadından sekizi gri saçlı erkekleri çekici buluyor. Vade ve tecrübe gösterir.
U+1F469 U+1F9B2 Kel kafalı kadın U+1F469 U+1F9B2 👩‍🦲️ Kel kafalı kadın. Sinéad O'Connor veya Britney Spears. Kel kafa bayanların moda ifadesine, cinsel kararlılığın ifadesine değil. Aynı zamanda ciddi bir hastalığın da sonucu olabilir. Ancak sosyal medyadaki trend de olabilir (#boldandbadchallenge).
U+1F468 U+1F9B2 Kel kafası Emoji U+1F468 U+1F9B2 👨‍🦲️ Kel kafası. Yavaş yavaş kelleşiyorum! Vin Diesel, Bruce Willis veya Cemil İpekçi. Gücü ve baskınlığı temsil eder. 35 yaş üstü tüm erkeklerin %66'sı saç dökülmesinden etkilenir. Yaşlanma sürecinin sembolü. Ancak saç dökülmesinin nedeni ciddi bir hastalık olabilir.
U+1F9D4 Sakallı Adam U+1F9D4 🧔️ Sakallı adam. O gerçek bir doğa adamı ya da “Bir hipster gibi görünüyorsun“. Sakal, bıyık veya üç günlük sakal. Olgunluk, erkeklik ve çağın bilgeliği sembolü.
U+1F475 Nine emoji U+1F475 👵️ Yaşlı kadın. Bunu büyükannen için kullanabilirsin. Gözlük ve topuz ile sevimli yaşlı bir kadın. Bir aile üyesi veya sevimli yaşlı komşu için kullanabilirsin.
U+1F9D3 Yaşlı insan U+1F9D3 🧓️ Yaşlı insan. Bu eski nesli ilgilendirir! Artık yaşlı değil, ama genç de değil. Yaşlı bir kişinin cinsiyetten bağımsız sürümü. Cinsiyetin önemli olmadığı genel olarak olgun yaştaki insanları ifade eder.
U+1F474 Yaşlı adam U+1F474 👴️ Yaşlı adam. Kırışıklıklar ve kel kafa ile dost görünümlü yaşlı beyefendi. Genelde yaşlanmak, baba figürü, büyükbaba ya da öğretmen içindir. Emoji, zor bir günün ardından birinin nasıl hissettiğini ifade edebilir veya eski modalı biri ifade edebilir.
U+1F472 Şapkalı adam U+1F472 👲️ Çin şapkası olan adam. Asyalı adam, “Gau Pi Mao” denen geleneksel bir Çin şapka takıyor. Çin'in son hanedanı olan 1616-1912 Qing Hanedanlığı sırasında giyildi. Çin kültürünü, insanını ve ülkesini ifade eder.
U+1F473 Sarık Emoji U+1F473 👳️ Sarıklı insan. Binbir gece masallar! Özel bir teknik kullanarak birkaç metre uzun kumaş şeridi başın etrafına sarılır. Doğu ve Müslüman ülkelerin sembolü. Sarık ayrıca koruyucu bir işleve sahiptir, kum ve güneşe karşı korur ve şık bir aksesuardır.
U+1F9D5 Baş örtüsü Emoji U+1F9D5 🧕️ Baş örtülü insan. Başlık için üçgen veya uygun şekilde katlanmış kumaş. Pratik, dini, kültürel veya şık nedenlerle giyilir. Emojinin mucidi 16 yaşında, Viyanalı kız. Ondan dolayı bu kız 2017'nin en etkili gençleri listesindeydi.
U+1F46E U+2640 Polis kadın Smiley U+1F46E U+2640 👮‍♀️ Polis kadın. Polis üniformalı kadın, suçla mücadele ediyor veya özel soruşturmalar yürütüyor. Dikkat, burada üreme ve düzen izleniyor!
U+1F46E Polis U+1F46E 👮️ Polis memuru. Polis - sana yardım eder. Genellikle polis bağlamında kullanılır. Hız siniri aştın. Ya da (kendi) soruşturma devam ediyor, nedeni araştırılıyor!
U+1F477 İnşaat işçi U+1F477 👷️ İnşaat işçi. Bu emoji kask ve güvenlik yeleği ile bir inşaat işçisi gösterir. Fiziksel olarak zor işler için kullanılır.
U+1F482 Güvenlik U+1F482 💂️ Güvenlik personel. Onu koruyacağım! Ayı postundan bir şapkalı ve kırmızı üniformalı gardiyanlar İngiltere'nin bir simgesidir. Buckingham Sarayı'ndaki gardiyanın değiştirilmesi, turistler arasında gardiyanlardan gelen bir reaksiyon ortaya çıkarmaya çalışmak kadar popülerdir.
U+1F575 U+2640 Dedektif kadın U+1F575 U+2640 🕵️‍♀️ Dedektif kadın. Ben gerçeğin peşindeyim! Trençkot, şapka ve kara güneş gözlüğü: Kadın gizlice araştırıyor. Sırları açığa çıkarır ve kötü niyetleri ortaya çıkarır. Sırları durdur!
U+1F575 Detektif U+1F575 🕵️ Detektif. Ceketli ve şapkayla gizli bir dedektif. Bazen kanıtları yakından incelemek için büyüteç kullanır. Maskeli yüzü gizlilik anlamına gelir. Gizemi çözeceğim!
U+1F469 U+2695 Doktor Emoji U+1F469 U+2695 👩‍⚕️ Bayan doktor. Tıp okumak niye bu kadar zor! Beyaz önlük ve stetoskoplu kadın sağlık hizmetini simgeliyor. Mesleği gösterebilir ya da sağlık veya hastalık anlamına gelebilir.
U+1F468 U+2695 Sağlık personel Whatsapp U+1F468 U+2695 👨‍⚕️ Sağlık personel. Sağlık hizmetini sembolize eder ve bir doktor, hemşire, terapist veya cerrahı temsil edebilir. Birinin sağlık problemleri var veya doktorla randevusu var.
U+1F469 U+1F33E Çiftçi kadın Smiley U+1F469 U+1F33E 👩‍🌾️ Çiftçi kadın. Çiftlik tatili yapıyoruz! Doğa, hayvanlar, çayırlar ve tarlalar. Hasır Şapkalı ve kaba pamuklu tulumlardaki kadın tarımda çalışıyor, meyve ve sebze yetiştiriyor veya doğayı seviyor.
U+1F468 U+1F33E Çiftçi Whatsapp U+1F468 U+1F33E 👨‍🌾️ Çiftçi. Kırsala ya da Yaylaya gidiyoruz! Adam kovboy şapkası ve kaba pamuklu tulum giyiyor. Kırsal yaşam, tarım, bahçecilik veya hayvancılık anlamına gelir. Doğa severlerin ifadesi.
U+1F469 ‍U+1F373 Aşçı kadın U+1F469 ‍U+1F373 👩‍🍳️ Aşçı kadın. Size bu akşam yemek pişirme becerilerimi gösteriyorum! Bir aşçının karakteristik iş kıyafetlerini giyen kadın, profesyonel ya da hobi aşçısıdır, yemek ticaretinde çalışır.
U+1F468 U+1F373 Aşçı Emoji U+1F468 U+1F373 👨‍🍳️ Aşçı. Adam bir şefin ceketi ve şef şapkası giyiyor ve lezzetli yemeklerin hazırlanmasından sorumlu. Erkekler genellikle evde sadece yumurta pişirebiliyorken, profesyonel mutfaklarda kadınlardan daha fazla erkek bulunur.
U+1F469 U+1F393 Kız öğrenci Whatsapp U+1F469 U+1F393 👩‍🎓️ Kız öğrenci. Hey mezun olduk, kutlama başlayabilir! Okul, ileri eğitim veya çalışma başarıyla tamamlandı. Eğitim ve bilgiyi temsil eder.
U+1F468 U+1F393 Öğrenci Smiley U+1F468 U+1F393 👨‍🎓️ Öğrenci. Üniversite mezunu oldum! Mezuniyet törenlerinde Amerikan modeline göre okullarda ve kolejlerde talar ve kep takılıyor. Eğitim için sembol.
U+1F469 U+1F3A4 Şarkıcı bayan Smiley U+1F469 U+1F3A4 👩‍🎤️ Şarkıcı bayan. Sana bir şarkı söyleyebilirim! Arabada veya büyük sahnede olsun, mikrofondaki şarkıcı gösteriyi seviyor ve izleyicisini eğlendirmekten hoşlanıyor. Aynı zamanda eğlence, hafiflik ve kaygısız bir sürenin simgesi.
U+1F468 U+1F3A4 Şarkıcı Emoji U+1F468 U+1F3A4 👨‍🎤️ Şarkıcı. Sen doğuştan şovmensin! Mikrofondaki adam ya bir pop yıldızı, duşta şarkı söylüyor ya da kendi övgülerini söylemekten hoşlanıyor. Sürümüne bağlı olarak, şarkıcı David Bowie veya Prince benzer görünüyor.
U+1F469 U+1F3EB Bayan öğretmen Whatsapp U+1F469 U+1F3EB 👩‍🏫️ Bayan öğretmen. Öğretmen. Öğretmek için tahtanın önünde bir kadın duruyor. Öğretmenlerin 2/3'ü kadın. Neredeyse hiçbir meslek daha fazla önyargıya sahip.
U+1F468 U+1F3EB Öğretmen Smiley U+1F468 U+1F3EB 👨‍🏫️ Öğretmen. Öğretmen olmalısın! Yeni öğretim görevlisinden, öğretmenden veya profesörden çok memnun oldum. Eğitim kurumunu sembolize eder. Biri diğerine talimat verince şaka olarak da kullanılabilir.
U+1F469 U+1F3ED Bayan kaynakçı U+1F469 U+1F3ED 👩‍🏭️ Fabrika bayan işçisi. Kadın, güvenlik gözlük ve kıyafetleri giyer ve elinde kaynak tutar. Endüstride veya metal endüstrisinde çalışıyorsunuz, fizik ve kimya ile ilgileniyorsunuz ya da işleri düzeltmeyi seviyorsunuz.
U+1F468 U+1F3ED Kaynakçı Emoji U+1F468 U+1F3ED 👨‍🏭️ Fabrika işçisi. Bu bizi birlikte kaynaklar! Kaynak 2 parça devamlı birbirine bağlanır. Koruma için özel gözlükler ve dayanıklı kıyafetler giyilmelidir. Adam, bir fabrikada çalışıyor ya da bir hobi elçisi.
U+1F469 U+1F4BB Bayan Notebook ile Emoji U+1F469 U+1F4BB 👩‍💻️ Bayan teknoloji uzmanı. Bilgisayar başında çok fazla vakit geçiriyorsun! Bilgisayar meraklısı, öğrenci, blog yazarı veya online alışveriş meraklısı. Kadın hobileri, eğitimi veya işi nedeniyle bilgisayarın önünde çok zaman harcıyor da olabilir.
U+1F468 U+1F4BB Adam Notebook ile U+1F468 U+1F4BB 👨‍💻️ Teknoloji uzmanı. Adam bilgisayarın veya dizüstü bilgisayarın önüne oturur ve geliştirici veya BT uzmanı olarak çalışır. Birileri online video oyunları oynamak için çok fazla zaman harcıyor.
U+1F469 ‍U+1F4BC Bayan ofis elemanı U+1F469 ‍U+1F4BC 👩‍💼️ Bayan ofis elemanı. Bugün daha geç çıkacağım! İş kıyafetlerinde iş kadını ofiste çalışan, esnaf, müdür, asistan ya da yönetici olarak çalışıyor.
U+1F468 U+1F4BC Ofis elemanı Whatsapp U+1F468 U+1F4BC 👨‍💼️ Ofis elemanı. Çalışan, müdür, yönetici veya işadamı: Giysiler bir ofis işini gösterir. Veya adam yeni takım elbise giyer.
U+1F469 ‍U+1F527 Bayan tamirci U+1F469 ‍U+1F527 👩‍🔧️ Bayan tamirci. “Kendim yaparım!“ Veya “Arabayı sanayiye götürmem lazım! ” Kadın iş kıyafeti olarak mavi bir ceket giyiyor veya bir şeyi tamir etme yeteneğini göstermek istiyor.
U+1F468 ‍U+1F527 Tamirci Emoji U+1F468 ‍U+1F527 👨‍🔧️ Tamirci. “Daha sonra arabayı tamir edeceğim! ” Veya “Her şeyi düzeltebilirim! ” iş kıyafetli adam bir elektrikçi, usta, tesisatçı veya tamirci olabilir. El becerileri veya bu yeteneğe sahip olmadığını gösterir.
U+1F469 U+1F52C Bayan araştırmacı U+1F469 U+1F52C 👩‍🔬️ Bayan araştırmacı. Bir şeyler deniyorum! Saç boyasıyla, mutfakta veya laboratuarda. Gözlükler ve laboratuar kıyafetleri bir biyolog, kimyager, fizikçi veya başka bilim insanını gösterir. Kimyaya olan ilgiyi gösterir veya bir çözümün araştırılmakta olduğunu anlatır.
U+1F468 U+1F52C Araştırmacı Emoji U+1F468 U+1F52C 👨‍🔬️ Araştırmacı. Acaba bundan ne çıkar? Adam koruma gözlüğü ve laboratuar önlüğü giyiyor ve laboratuarda bilim adamı veya araştırmacı olarak çalışıyor. Hala deney aşamasında olan bir şey var, ancak çözümünü araştırıyorlar.
U+1F469 U+1F3A8 Bayan ressam Whatsapp U+1F469 U+1F3A8 👩‍🎨️ Bayan ressam. Başında bere ve elinde bir boya fırçası tutan bir kadın. Mesleği sanatçı olan kadın, kendisi için yeni bir hobi keşfetti veya evi boyanıyordur. Yaratıcılık ve kendini gerçekleştirme ifadesi.
U+1F468 U+1F3A8 Ressam Emoji U+1F468 U+1F3A8 👨‍🎨️ Ressam. Her şeyin siyah beyaz olmasına gerek yok ki! Elinde fırça ve paleti olan bir ressam. Kreatif yetenek, özgünlük ve kendini gerçekleştirmeyi temsil eder.
U+1F469 U+1F692 Bayan itfaiyeci Emoji U+1F469 U+1F692 👩‍🚒️ Bayan itfaiyeci. İtfaiye yangına koşar. Bir tartışma devam ediyor; bir yerde bir yangın çıktı ya da mutfakta son pişirme denemesinden çıkan yangın söndürüldü.
U+1F468 U+1F692 İtfaiyeci Smiley U+1F468 U+1F692 👨‍🚒️ İtfaiyeci. Neresi yanıyor? Yangına karşı koruyucu giysi sayesinde itfaiyeci yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklıdır. İtfaiye, yangınları söndürür, hayat kurtarır ve bazen ağaçtan kedileri kurtarır. Güvenlik, yangın güvenliği ve iş tanımı ile birlikte kullanılır.
U+1F469 ‍U+2708 Bayan pilotu Whatsapp U+1F469 ‍U+2708 👩‍✈️ Bayan pilotu. Uçağımıza hoş geldiniz, pilotunuz konuşuyor! Üniformalı kadın uçağı kontrol eder. Hayalleri, değişimi ve özgürlüğü temsil eder. 1988'de bir yardımcı pilot ilk kez 2000 yılında ilk kaptan olan kokpitte oturdu.
U+1F468 ‍U+2708 Pilot Smiley U+1F468 ‍U+2708 👨‍✈️ Pilot. Sizin kaptanınız konuşuyor, birazdan iniyoruz! Üniformalı adam (gelecekteki) bir pilottur. Genel olarak uçan veya seyrüsefer ve uçakları ifade eder.
U+1F469 ‍U+1F680 Bayan astronot U+1F469 ‍U+1F680 👩‍🚀️ Bayan astronot. Yeni gezegenleri keşfedin, beklenmediniz yüksekliklere ulaşın ya da her şeyi geride bırakın! Astronot (Latince anlamı Yıldız sürücü) uzaya bir keşif turuna çıkıyor. Birçok çocukluk hayali.
U+1F468 ‍U+1F680 Astronot Whatsapp U+1F468 ‍U+1F680 👨‍🚀️ Astronot. Çocukken hep astronot olmak isterdim! Uzay giysili astronot bir uzay gemisiyle evreni araştırıyor. Ayrıca uzay yolculuğuna ve gezegenlere olan ilgiyi ifade etmek için de kullanılır. Yeni bir şey keşfetme ve farkındalığı arttırma arzusunu temsil eder
U+1F469 U+2696 Bayan Hâkim Whatsapp U+1F469 U+2696 👩‍⚖️ Bayan Hâkim. Kadın siyah bir cübbe giyiyor ve bir hakimin çekicini tutuyor. Hakimlerin görevi içtihattır. Mahkemelerle veya yargı ile bağlantılı olarak kullanılabilir. Bir karar verilmelidir veya adalet geçecektir!
U+1F468 U+2696 Hâkim Emoji U+1F468 U+2696 👨‍⚖️ Hâkim. “İddianame kapsamında suçlu!” Veya “Başvuran olmadığı yerde yargıç yok”. Hakim, adalet anlamına gelir.
U+1F470 Gelin Whatsapp U+1F470 👰️ Gelin. Evleniyorum! Gelinin kendisini, bir evliliği ya da yakın zamanda bir düğünü ifade eder. Davetiyeler, evlilik yıldönümü, kutlama planlaması ya da bir gelinlik arayanlar için kullanılabilir.
U+1F935 Takım elbise giyen Adam U+1F935 🤵️ Smokin giyen adam. Bugün büyük bir gün! Smokin bir ceket, yelek ve pantolondan oluşur. Özellikle şık ve sofistike durumlar için uygundur. Sembolik olarak, batı usülü resmi bir vesile veya kutlama anlamına gelir. Örneğin, bir resepsyion veya kendi düğününüz. Ayrıca smokin, Mustafa Kemal Atatürk tarafından sıkça giyilirdi
U+1F478 Prenses U+1F478 👸️ Prenses. Güzel, asil ve bir taç takan bir prenses. Bütün küçük kızların hayali. Bir adam sana bu emojiyi gönderdiğinde sevin, çünkü o zaman onun prensesisin.
U+1F934 Prens whatsapp U+1F934 🤴️ Prens. Taçlı bir prens (Latince princeps = ilk sirada). Bir kralın soyundan gelen soyluların unvanı. Emoji aynı zamanda, kibirli şovmen için ya da zengin, yakışıklı bir adam için ironik bir şekilde kullanılır.Prens emojisi mutlukuk sembolü ve akıl, zeki ve erkekliği temsil eder. Dileklerin gerçekleşecek.
U+1FAC5 Taç ifadeli kişi U+1FAC5 🫅️ Taçlı kişi. Çok asilsin! Taçlı kişi hükümdarlığı, statüyü, asaleti ve monarşiyi temsil eder. Ya da kendisi için fazla iyi olduğunu düşünen biriyle alay etmek için. Çoğu zaman emoji olumlu bir bağlamda kullanılır.
U+1F9B8 U+2640 Süper kahraman Emoji U+1F9B8 U+2640 🦸‍♀️ Süper kahraman. İnsanüstü güçlerle kötülükle savaşırlar ve insanlığı korurlar. Kostüm, tanınabilirlik için değil aynı zamanda kimliğin korunması için de kullanılır. Yüksek bir ahlak, büyük cesaret ve adalet duygusu ve diğerlerine koşulsuz bağlılık onları ayırt eder. Fakat her süper kahraman zayıf noktalara sahiptir.
U+1F9B9 U+2640 Süper alçak adam U+1F9B9 U+2640 🦹‍♀️ Süper alçak adam. Süper Kötü Adam, kahramanın özel düşmanıdır; Süpermen'de Lex Luthor veya Batman'daki Joker. Genellikle insanüstü yeteneklere, yüksek zekaya ve megalomandan muzdariptirler. Kötü adam kötü tarafını yaşıyor ve bundan hoşlanıyor.
U+1F936 Noel Baba hanımefendi U+1F936 🤶️ Noel annesi. Kırmızı/beyaz şapka ve gözlük ile samimi yaşlı kadın, Noel Baba'nın hanımıdır. İlk olarak “Bir Noel Efsanesi” adlı kısa hikayede (1849) James Rees tarafından bahsedilmiştir. Bayram için Noel ve huzurlu Noel öncesi dönemi temsil eder.
U+1F385 Noel baba Emoji U+1F385 🎅️ Noel baba. Mutlu Yıllar! Kırmızı şapkalı ve beyaz sakalı yaşlı beyefendi Türkiye'nin Demre'sindendir. Noel arifesinde yada yılbaşı gecesinde, çocuklara Noel ağacının altına hediyeler koymak için şömineden aşağı kayar.
U+1F9D9 sihirbaz Smiley U+1F9D9 🧙️ Bayan Sihirbaz. Bu sadece hokus pokus veya “Büyü yapamam!“ Biri fantezi filmleri izlemek istiyor ya da karnaval kostümü için bir fikri var. Gerçek sihirbaz veya büyülü kişilik: Doğaüstü büyü ile ilgili.
U+1F9DD Cin Whatsapp U+1F9DD 🧝️ Cin. En sevdiğim film Yüzüklerin Efendisi! Sivri kulaklı küçük, zarif doğa ruhları, doğa ile insan arasındaki aracıdır. Efsanevi yaratıklar doğaüstü yeteneklere sahiptir, uçabilir ve görünmez olabilir. Çekingenlik, hassasiyet ve doğaya bağlanma için durur.
U+1F9CC Trol İfadesi U+1F9CC 🧌️ Trol. Fanteziye bayılırım! İskandinav mitolojisindeki yeşil derili ve büyük burunlu efsanevi yaratık bir troldür. Bununla birlikte, emoji diğer internet kullanıcılarını kasıtlı olarak rahatsız etmek (“trollemek“) için de kullanılabilir.
U+1F9DB Vampir Smiley U+1F9DB 🧛️ Vampir. Ben bir kabusum veya “kan emici!“ Koyu pelerin ve sivri dişler: İnsan vücudunda ölüler, insan kanı içmek için mezarlarını terk eder. Doğaüstü güçleri var. En ünlü vampir muhtemelen Kont Drakula'dır.
U+1F9DF Zombi Emoji U+1F9DF 🧟️ Zombi. Bir zombi gibi dolaşıp, “Resident Evil“ veya “The Walking Dead“ serisi izliyor! Korku filmlerinden kurgusal yaratık: Yürüyen bir ölü, ruhundan soyulmuş. Çoğunlukla öfkeli, korkutucu ve intikam almak için dönmüştür. İsteksiz, bağımlı insanları temsil eder.
U+1F9DE Şişede hayalet U+1F9DE 🧞️ Hayalet. Bin bir Geceden Masallar, büyüleyici Jeannie veya Aladdin ve sihirli lamba. Oryantal masallardan heykelcik: Ceza için bir şişeye ya da lambaya kilitlenmiş olan ruhun, birine üç dilek vermesi herkesi tatmin eder. Kendine zarar verme tehlikesi için metafor.
U+1F9DC Deniz kızı emoji U+1F9DC 🧜️ Deniz kızı. Bayanın üst vücudunu ve balığın alt vücudunu birleştiren mitik bir yaratıktır. Sadece bir erkeğin sevgisi denizkızını kaderinden kurtarabilir. Bunun iyi bir örneği Walt Disney'in “Ariel” filmindeki küçük denizkızı Ariel'dir.
U+1F9DA Peri Emoji U+1F9DA 🧚️ Peri. Hala Diş Perisine inanıyorsun veya “Peter Pan'ın olduğu filmleri seviyorum“. Çoğu güzel efsanevi yaratıkların sihirli güçleri vardır. Hem erkek hem de dişi olabilir, iyi ya da kötü. Büyü, saflık ve çocukluğun simgesi.
U+1F47C Bebek meleği U+1F47C 👼️ Bebek meleği. Ben masumum ya da “Sen bir meleksin!” Bebek meleği Emoji başının etrafında bir hale ile genellikle bir mucize, umut ya da inanç anlamına gelir.
U+1F930 Hamile kadın U+1F930 🤰️ Hamile kadın. Karnını tutan hamile kadın bir bebek bekler! Yuvarlak göbek de kilo almaya dayanabilir ya da çok yedin.
U+1FAC3 Hamile Adam İfadesi U+1FAC3 🫃️ Hamile adam. Bir adam ellerini hamilelik karnının üzerinde tutuyor. Birinin çok görkemli ve iyi yemek yediğini de ifade edebilir. Şakayla karışık “bira göbeği“ için de kullanılır. Emojinin genellikle olumlu bir anlamı vardır.
U+1FAC4 Hamile kişi ifadesi U+1FAC4 🫄️ Hamile kişi. Kişi karnını kucaklıyor ve belli ki hamile. Ayrıca tokluk derecesini (yemek bebeği) göstermek veya bira göbeğini temsil etmek için de kullanılır. Hamilelik burada cinsiyetten bağımsız olarak temsil edilmektedir.
U+1F931 Anne ve bebek U+1F931 🤱️ Emzirmek. Bu gece iki saate bir uyandırdı! Bir bebeği emziren bir kadın. Bir araştırmaya göre, Türkiye'deki annelerin yaklaşık% 80'i çocuklarını ortalama 7 ay emziriyor. Halka açık yerinde emzirmek tartışmalı bir konudur ve 2017 yılında sosyal medyada bir eğilim başlattı.
U+1F647 Eğlenen kişi U+1F647 🙇️ Derin şekilde eğilen kişi. Bir insan bir şeye çok müteşekkir olduğu için seni eğlendiriyor. Ayrıca saygı da gösterebilir.
U+1F645 Katılmam ifadeli surat U+1F645 🙅️ Katılmam ifadeli surat. Hayır, öyle değil! Çapraz kolları ve savunmaya dayalı tavrı olan kadın. Bir şeylerin yanlış olduğunu gösterir. Durmak için bir işaret. “Üstüme gelme!”
U+1F646 Tamam emoji U+1F646 🙆️ Her şey tamam ifadeli surat. Her şey yolunda! Kadın ellerini başının üstünde bir daire şekline getirir (ok işareti). Size her şeyin yolunda olduğunu söylemek istiyorum. Savunuculuk ve onay temsil eder. Positürden dolayı ikinci anlamı “Balerin”.
U+1F481 Danışman hizmetçi U+1F481 💁️ Danışman hizmetçi. Nasıl yardımcı olabilirim? Danışman masasındaki tecrübeli ve güleryüzlü bir kadın, bir müşterinin sorusunu yanıtlar. Bir mesajın sonunda “Ne düşünüyorsun?” Veya “Umrumda değil” sorusu olarak kullanılabilir.
U+1F64B Kişi eli kaldırıyor U+1F64B 🙋️ Neşeli eli yükselen kişi. Kişi mutlu olarak elini kaldırıyor. Bir soru veya cevabının olduğunu ifade edecektir.
U+1F926 Adam kafasına dokunur U+1F926 🤦️ Alnına vuran emoji. Facepalm. Karşısındaki insanın bir hareketi karşısında bir hayal kırıklığı belirtme durumudur. Ünlü YouTube videosundan da bildiğimiz gibi.
U+1F937 Silkiyor emoji U+1F937 🤷️ Omuz kaldıran kişi. “Sana nasıl yardım edeceğimi bilmiyorum” veya “İşte öyle hayat böyle”. Cehalet, karışıklık veya ilgisizlik gösterir. Metin versiyonu ¯\_(ツ)_/¯ dur.
U+1F64E Asık kişi U+1F64E 🙎️ Asık kişi. Memnun değilim! Emoji, kendisinin hoşnutsuzluğunu gösterir. Birisinin kızgın ve sinirli olduğuna dair bir işaret olabilir.
U+1F64D Yüz buruşturan kişi U+1F64D 🙍️ Yüz buruşturan kişi. Emoji, yüz buruşturan bir kadın gösterir. Onun ifadesi çok üzgün ve dertli. Üzgün bir haber almış olabilir.
U+1F487 Kuaför U+1F487 💇️ Kuaför. Kuaföre gitmeliyim! Stil değiştirmeyi düşünüyor veya büyük bir parti yaklaşır. Erkekler kuaföre kadınlardan daha sık gider, kadınlar erkeklerden daha fazla öder. Güzellik ve makyaj sembolü.
U+1F486 Masaj Emoji U+1F486 💆️ Masaj. Kuaförde, güzellik uzmanında yada hamamda olsun: herkes baş veya yüz masajından hoşlanır. Belki günün stresliydi, baş ağrıları rahatsız ediyor ve sen sadece rahatlamak istiyorsun.
U+1F9D6 Saunadaki emoji U+1F9D6 🧖️ Saunadaki kişi. Rahatlayalım! Buhar saunası bir ısıtıcı ile 80 ila 105 °C'ye ısıtılır. Ziyaret, rahatlamaya hizmet eder ve iyi sağlığı teşvik eder. İskandinavya ve Rusya’da sosyal ilişkileri geliştirmek için bile gidiliyor.
U+1F485 Oje emoji U+1F485 💅️ Oje. Tırnaklarını boyayan kadın, özel bir durum için hazırlanır ya da dışarı çıkmak için kendini şık kılar. Genel olarak güzellik, kadınlık ya da manikür randevusu için durabilir. Rahatlık ve pervasızlık belirtileri.
U+1F483 Dans eden bayan U+1F483 💃️ Dans eden bayan. Partiye gidesim var ya da “Çok heyecanlıyım!”. Kırmızı elbiseli dans eden kadın. Sıklıkla salsa ile ilişkilendirilir. Genellikle eğlenmek içindir.
U+1F46F Tavşan kulakları olan bayan U+1F46F 👯️ Tavşan kulakları olan bayan. Tavşan kulakları olan ikonik Playboy mankeni. Bu modeller, erkekler için Amerikan Playboy dergisini temsil ediyor ve küresel olarak çekici kabul edilir. Emoji ayrıca “Hadi parti!” İçin olduğu kadar bale için de bir sembol olarak kullanılır.
U+1F574 Süzülen adam U+1F574 🕴️ Süzülen adam. Süzülen adam şapka ve takım elbisesi giyer. Ünlem işaretlerinin ve ünlü müzik grubu “The specialists'ın” (Uzmanlar) logosunun karışımdır. Bir hayalet için sembol da olabilir.
U+1F6B6 Yaya emoji U+1F6B6 🚶️ Yaya. Bir kişi yürüyor ya da yürüyüşe çıkıyor. Ayrıca, birisine yavaşlatmak için başkalarına sinyal vermek için de kullanılabilir.
U+1F3C3 Koşucu emoji U+1F3C3 🏃️ Koşucu. Kişi çok atletik ve düzenli koşu yapıyor. Birisi geç ya da aceleyle geçiyor ve bir yerden diğerine hızlıca gitmeye çalışıyor. “Yoldayım!”
U+1F46D Elleri tutan kızlar U+1F46D 👭️ Elleri tutan kızlar. İki kadın el ele tutuşur. En iyi arkadaşlar veya kardeşler olabilirler. Emoji, eşcinsel sevgiye de açıkça dayanabilir.
U+1F46C Elleri tutan erkekler U+1F46C 👬️ Elleri tutan erkekler. Harika bir takımız! İki adam el tutuşuyorlar Arkadaşlık ifade veya eşcinsel bir çift temsil edebilir.
U+1F491 Kalp ile çift Whatsapp U+1F491 💑️ Kalp ile çift. Seninle mutluyum! Birbirine âşık bir çift (erkek ve kadın). İkisi de mutlu ve gülümsüyor. Kalp sevgiyi temsil eder.
U+1F48F Kalplı Erkek ve kadın U+1F48F 💏️ Öpücük. Erkek ve kadın gözlerini kapattılar ve öpmek için birbirlerine doğru eğiliyorlar. Öpüşmek istiyorlar. Pembe kalp sevgi anlamına gelir.
U+1F469 Kadın U+1F469 👩️ Kadın. Harika bir kadın! Emoji yetişkin yaşta bir kadın yüzü gösterir. Cinsiyet ifade eder ve anneden ya da iş kadınından komşuya kadar kullanılabilir.
U+1F46A Aile sembolü U+1F46A 👪️ Aile. Erkek ve kadın gözlerini kapattılar ve öpmek için birbirlerine doğru eğiliyorlar. Öpüşmek istiyorlar. Pembe kalp sevgi anlamına gelir.
U+1F469 U+1F466 Aile: kadın, erkek çocuğu Whatsapp U+1F469 U+1F466 👩‍👦️ Aile: Kadın, erkek çocuğu. Küçük kardeşim canımı sıkıyor! Kadın, Kız kardeşi veya küçük bir çocuğun annesidir. Aile bağlarını temsil eder. Kadının bekar bir ebeveyn olduğu anlamına da gelebilir.
U+1F469 ‍U+1F467 Aile: kadın, kız çocuğu Smiley U+1F469 ‍U+1F467 👩‍👧️ Aile: Kadın, kız çocuğu. Kızım benim gibi ya da “Kız kardeşimle zaman geçirmeyi seviyorum“. Anne tarafından kullanıldığında kıza ya da tersine kullanılabilir. Aile bağlarını temsil eder. Kadının tek bir ebeveyn olduğu anlamına gelebilir.
U+1F469 U+1F467 U+1F466 Aile: kadın, kız ve erkek çocuğu Emoji U+1F469 U+1F467 U+1F466 👩‍👧‍👦️ Aile: Kadın, kız ve erkek çocuğu. Adam çalışıyor, karısı günü yalnız çocuklarla geçiriyor. Çocuklarıyla birlikte belirli bir anneyi, tek bir ebeveyni veya genel olarak anne sevgisini ifade edebilir.
U+1F469 U+1F466 U+1F466 Aile: Kadın, 2 erkek çocuğu Emoji U+1F469 U+1F466 U+1F466 👩‍👦‍👦️ Aile: Kadın, 2 erkek çocuğu. Oğullarım harika veya “İkizlerin annesiyim“. Genel olarak anne sevgisine veya aile ilişkilerine dayanabilir.
U+1F469 U+1F467 U+1F467 Aile: Kadın, 2 kız çocuğu Smiley U+1F469 U+1F467 U+1F467 👩‍👧‍👧️ Aile: Kadın, 2 kız çocuğu. Sadece kadınların olduğu aile harika harika! İki kız çocuğu veya ikizler. Yeğenler veya kız kardeşler ile teyze olabilir.
U+1F468 U+1F466 Aile: erkek, erkek çocuğu U+1F468 U+1F466 👨‍👦️ Aile: Erkek, erkek çocuğu. Baba, oğul gibi veya “Babasının aynısı!“ Bir aile (baba ve oğul, kardeşler, kuzenler) ve yakın bir bağı sembolize eder. Bir baba-oğul gezisi, kardeş sevgisi ya da bekar bir ebeveyni temsil edebilir.
U+1F468 U+1F467 Aile: erkek, kız çocuğu U+1F468 U+1F467 👨‍👧️ Aile: Erkek, kız çocuğu. “Kızımı yalnız büyüttüm.” Veya “Küçük kız kardeşim benim bir tanem.” Kişiler birbirleriyle bağlantılı ya da birbirleriyle yakın bağları ifade eder.
U+1F468 U+1F467 U+1F466 Aile: erkek, kız ve erkek çocuğu U+1F468 U+1F467 U+1F466 👨‍👧‍👦️ Aile: Erkek, kız ve erkek çocuğu. Bekar baba veya anne yolda ve baba çocuklara bakar. Çocuklarıyla ya da kardeşleriyle ilgilenen ağabeyi ile vakit geçiren gururlu bir baba.
U+1F468 U+1F466 U+1F466 Aile: erkek ve 2 erkek çocuğu U+1F468 U+1F466 U+1F466 👨‍👦‍👦️ Aile: Erkek ve 2 erkek çocuğu. Oğulları ile babası veya küçük kardeşleri ağabey ile. Kan akrabası olsun ya da olmasın, yakın bir duygusal bağı ifade eder. Babanın sevgisi, oğullarıyla bir gezi ya da bekar bir erkek ifade eder.
U+1F468 U+1F467 U+1F467 Aile: erkek ve 2 kız çocuğu Emoji U+1F468 U+1F467 U+1F467 👨‍👧‍👧️ Aile: Erkek ve 2 kız çocuğu. Kızlarımı gözbebeğimden iyi korurum! Kızlar genellikle babaya bağlı ve babalar dünyayı kızının ayaklarının dibinde bırakmak isterler. Baba kızlarıyla vakit geçiriyor ya da bekar bir ebeveyn.
U+1F9F6 Yün yumağı U+1F9F6 🧶️ Yün yumağı. Koyun, keçi ve deve kürkünden yapılır. Hadi el işi zamanı! Topa yuvarlanarak yün düğümlenmez. Isıtır, sevimlidir ve tığ işi veya örme için kullanılır.
U+1F9F5 İplik makarası Whatsapp U+1F9F5 🧵️ İplik makarası. İp, inceldiği yerden kopar. Makaraya sarılı, bir iplik ipi yuvarlanır. Dikiş ve nakış gibi el sanatları için kullanılır.
U+1F9E5 Palto Whatsapp U+1F9E5 🧥️ Palto. Yağmur yağıyor, bir paltoyu giyelim! Günler soğuyor ya da kış yaklaşıyor. Kot yağmura ve soğuğa karşı korur ve şık bir aksesuardır.
U+1F97C Laboratuar iş önlüğü U+1F97C 🥼️ Laboratuar iş önlüğü. Doktora gitmeliyim! Diz boyu beyaz veya hafif kumaştan yapılan iş önlüğü, kimya veya tıp endüstrisinde iş giysisi olarak giyilir. Temizlik ve saflık sembolüdür.
U+1F45A Kadın bluz U+1F45A 👚️ Kadın bluz. Bugün şık giyineceğim! Kadınsı giysiler birçok durumda giyilebilir. İster gezide ister işyerinde olsun. Bluz moda ve kadınlık için durabilir.
U+1F456 Kot Whatsapp U+1F456 👖️ Kot pantolon. Kot pantolon son derece popülerdir. İş pantolonu sağlamlıktan dolayı veya rahat olduğundan dolayı herkes sever. Mavi kot pantolon moda, rahat görünüm veya alışveriş için durabilir.
U+1F454 Kravatlı gömlek emoji U+1F454 👔️ Kravatlı gömlek. Kravatlı bir gömlek genellikle iş ve resmi vesilelerle giyilir. Kutlanacak bir şey var veya adam şık giyinmek ister.
U+1F459 Bikini emoji U+1F459 👙️ Bikini mayosu. Yüzmek ve bronzlaşmak istiyorum! Bikini; yaz, güneş ve eğlence sembolüdür. Ayrıca “Harika görünüyorsun, Bikini seksi!”
U+1F458 Kimono emoji U+1F458 👘️ Kimono. Geleneksel Japon giysisi. Kimono hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilir. Japon kültürünün ve yemeklerin sembolü ya da Japonya'ya seyahati ifade eder.
U+1F97F Babet Emoji U+1F97F 🥿️ Babet. şehri gezmek için babetlerimi unutmamam gerek! Babet; rahat, düz genç kız ayakkabısıdır. Babet kızlar arasında çok popüler, mükemmel bir şekilde rahattır.
U+1F461 Sandalet Whatsapp U+1F461 👡️ Kadın yaz sandaleti. Şık, açık bayan terlik sadece ilkbahar veya yaz aylarında giyilebilir. Güzel ve sıcak günleri, balya yaz gecelerini veya tatil günlerini temsil eder.
U+1F462 Bot Emoji U+1F462 👢️ Kadın botları. Harika botlarım var yada bugün kendimi süslerim! Günler gittikçe serinliyor ve nihayet botlar tekrar giyilebilir. Belki de biri yeni botlar için alışverişe gitmek ister: Kadınlar yılda ortalama altı çift ayakkabı alıyorlar.
U+1F45E Erkek ayakkabısı U+1F45E 👞️ Erkek ayakkabısı. Yeni ayakkabılar aldım! Erkek ayakkabısı iş için, dışarı çıkmak ya da spor için giyilebilir. Ortalama olarak, erkekler 8 çift ayakkabıya sahiptir, kadınlar ise 17.
U+1F45F Spor ayakkabı Emoji U+1F45F 👟️ spor ayakkabı. Koşmaya gidiyoruz! Spor aktiviteleri için özel bir ayakkabı, örneğin spor salonu veya golf için, ya da bir moda öğesi olarak bir spor ayakkabı. Emoji sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını sembolize eder.
U+1F97E Yürüyüş ayakkabı U+1F97E 🥾️ Yürüyüş ayakkabı. Hadi yürüyüşe çıkalım! Sağlam ayakkabılar ayak stabilizesini, yastıklamayı ve kayma direncini sağlar. Geçmişte, yürüyüş sıkıcı olarak kabul edildi, ancak trend bir spor haline geliyor. Hadi doğayı keşfedelim!
U+1F9E6 Çorap Smiley U+1F9E6 🧦️ Çorap. Çoraplar ayakları soğuktan ve kabarcıklardan korur. Ortaçağda statü sembolüydü, bugün ise herkes giyer. Dikkatli olmazsanız, çamaşır makinesi veya köpek yiyebilir!
U+1F9E4 Eldiven Emoji U+1F9E4 🧤️ Eldiven. Hava soğuk, eldivenlerime ihtiyacım var! Aksesuar, koruyucu veya kışlık giysi. Eldivenler soğuk, ıslak veya kirli ellerden korur.
U+1F9E3 Şal U+1F9E3 🧣️ Şal. Sıcak giyin, dışarısı soğuk! Serin günlerde kış kıyafetlerinin bir parçası. Kış tatili veya moda aksesuarı olsun, eşarp rüzgara karşı korur, rahattır ve boynu sıcak tutar.
U+1F3A9 Silindir emoji U+1F3A9 🎩️ Silindir. Silindir şapka, İngiltere’de bir düğün ya da at yarışması gibi geleneksel etkinliklerde giyilir.
U+1F9E2 Beyzbol Cap Emoji U+1F9E2 🧢️ Beyzbol Cap. Major League oyunlarını takip ediyoruz! Güneşlikli vizör kapağı şık bir başlıktır ve güneşe karşı korur. Şapkanın menşei Amerika Birleşik Devletleri'ndeki beysbol oyuncuları, bugün gençlerin en sevdiği aksesuarlardan biridir.
U+1F452 Güneş şapkası U+1F452 👒️ Bayan Şapkası. Şapka hem güneş koruyucu, hem de moda aksesuardır. Sık sık geniş ağızlı ve şeritli samandan yapılır. Yaz ve tatil için semboldür. Birçok kültürde sosyal statünün sembolü.
U+1F393 Diploma şapkası emoji U+1F393 🎓️ Diploma şapkası. Mezun töreni kapıda! Püsküllü siyah, kare şapka genellikle mezuniyet şapka, lisans şapka veya akademisyen şapka denir. Bir akademik derece aldıktan sonra törende, şapka toplu olarak havaya atılır. Okul veya sınav mezuniyeti ve eğitim için sembol.
U+26D1 Kurtarma görevlileri Kask U+26D1 ⛑️ Kurtarma görevlisi Kaskı. Beyaz haç Japonya'da şantiyelerde güvenlik bildirimi olarak kullanılmaktadır. Kask, kurtarma işçilerine veya acil servislerde çalışan kişileri sembolize eder.
U+1F451 Taç emoji U+1F451 👑️ Taç. Bu harika ya da “Sen en iyisisin!” Değerli mücevherlerle dolu taç, gücü ve lüksü temsil ediyor. Kral Emoji olarak da bilinir.
U+1F45D Clutch Whatsapp U+1F45D 👝️ Clutch çantası. Hadi bu gece dışarı çıkalım! Küçük, şık çanta elde taşınır. Bu şık aksesuar partiler, iş etkinlikleri veya diğer önemli etkinlikler için mükemmeldir.
U+1F45B Cüzdan emoji U+1F45B 👛️ Cüzdan. Alışveriş gezisinden sonra para tükendi ya da cüzdan evde unutuldu. Aksesuar küçük değişikliklere rağmen aynı zamanda kredi kartları veya makyajları için kullanılır. Alışverişi ya da parayı ifade eder ve kadınlık simgelenmektedir.
U+1F45C El çantası emoji U+1F45C 👜️ El çantası. Gerçekten yeni bir çantaya ihtiyacım var! Moda aksesuar ve kişisel eşya taşımak için. Kadınlar hayatlarının 76 gününü ceplerinde eşyalar bulmak için harcıyorlar. El çantası da mahremiyet anlamına gelir.
U+1F392 şapkalı adam U+1F392 🎒️ Sırt çantası. Okula dönüşümüz ya da tatilimiz var! Kitap, Defter ve öğle yemeği için çantada yer var. Emoji sadece okul ve eğitim ile bağlantılı olarak değil, aynı zamanda seyahat için de kullanılır.
U+1F9F3 Valiz Emoji U+1F9F3 🧳️ Valiz. Valizimi toplayıp yanıma aldım... Bir yolculuk geliyor! Yolculuk tutkusu, özgürlük ve tatilin sembolü. Bavul genellikle sadece tatil sezonunda ortaya çıkar. Kadınlar valizlerini listeyle düzenler hatta çoğu zaman fazla alır, erkekler ise daha çabuk toplar.
U+1F453 Gözlük emoji U+1F453 👓️ Gözlük. Yakından bakmam lazım! Gözlükler, görmekle zorluk çeken insanlara etraflarındaki dünyayı tekrar görmelerine yardımcı oluyor. Bazıları da entelektüel veya zeki görünmek için gözlük takarlar. Kitap kurdu ya da hırslı öğrencinin sembolü.
U+1F576 Güneş gözlüğü emoji U+1F576 🕶️ Güneş gözlüğü. Sıcak, güneşli günler için, aynı zamanda ajanların sembolüdür. Koyu gözlüklerle, diğer insanlar fark edilmeden izlenebilir.
U+1F97D Koruma gözlüğü Emoji U+1F97D 🥽️ Koruma gözlüğü. Yeni bir kar gözlüğüne almam lazım veya “Laboratuarda koruma gözlüğü takıyoruz“. Gözlükler gözleri; toz, su, kir, kıymık ve diğer zararlı etkilerden korur.
U+1F302 Şemsiye emoji U+1F302 🌂️ Kapalı şemsiye. Yağmur gelir, şemsiyeni al yanında! Emoji havaya (bulutlar yükseliyor) ya da şemsiyenin kendisine atıfta bulunabilir Şemsiye zaten 1000 yıl önce icat etmiş ve önceden güneşe karşı korunmak için tasarlanmıştı.
Kategoriler