🙈️ Çevre, doğa ve hayvan emojilerin anlamı ve kullanım şekilleri

You are here.

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp Çevre, doğa ve hayvan emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

🐶️Tatlı köpek
Sevimli büyük kulaklı dil çıkaran bir köpek koşulsuz sadakat ve cemile temsil eder. Bir hayvan severin ifadesi “Köpeğimi seviyorum” ifade eder.
Daha fazla göster

🙈️ Kategori: Hayvan ve doğa

U+1F436
🐶️Köpek emoji U+1F436
🐶️ Tatlı köpek
Sevimli büyük kulaklı dil çıkaran bir köpek koşulsuz sadakat ve cemile temsil eder. Bir hayvan severin ifadesi “Köpeğimi seviyorum” ifade eder.
U+1F431
🐱️Kedi yüzü U+1F431
🐱️ Kedi yüzü
Sevimli, eğlenceli ve yumuşak kadife patileri özellikle büyük şehirlerde en popüler evcil hayvanlardan biridir. Kediler, yedinci anlamda inatçı, bağımsız olarak kabul edilir. Bilgelik, mutluluk, bireysellik, ayrıca şefkat ve hassasiyet sembolize ederler.
U+1F42D
🐭️Fare yüzü U+1F42D
🐭️ Fare yüzü
Dağ doğura doğura bir fare doğurmuş. Fareler küçük ve güçsüz, aynı zamanda utangaç ve çaresiz olarak kabul edilir. Gri bir fare göze çarpmayan, utangaç ve mütevazı bir kişinin adıdır.
U+1F439
🐹️Hamster emoji U+1F439
🐹️ Hamster
Senden hoşlandım! Gece kemirgen, çocukların en sevilen evcil hayvanlarından biri. Yemleri barındırıyor ve Hamster tekerleğinde gece boyunca koşar. İç huzuru ve hoşgörüyü sembolize eder.
U+1F430
🐰️Tavşan emoji Whatsapp U+1F430
🐰️ Tavşan
Sevimli uzun kulaklı tavşanın karikatür tarzı. Paskalya'yı ya da baharı ifade etmek için kullanılabilir. Birçoğu topluca kürk, aile ruhu ve aktif bir seks hayatı ile ilişkilendirir.
U+1F98A
🦊️Tilki emoji Whatsapp U+1F98A
🦊️ Tilki
Seni kurnaz tilki! Kabarık kuyruğu olan kırmızı tilki bir aile hayvanıdır. Özellikle kurnaz ve zeki kabul edilir. Masallarda diğerlerinin zayıflıklarını kullanan, aldatıcı ve hile-yapar olarak sembolize edilir.
U+1F43B
🐻️Oyuncak ayı emoji U+1F43B
🐻️ Oyuncak ayı
Sevimli bir oyuncak ayı, okşanmayı çok sever. Aynı bir insan gibi iki ayak üzerinde durabilir. Aynı zamanda güçlü olduğu için hayran bırakıyor ve korkutuyor.
U+1F43C
🐼️Panda ayı emoji Whatsapp U+1F43C
🐼️ Panda ayı
Ben bir Cro (ünlü alman hiphop şarkıcı) konserine gidiyorum! Pandalar Çin'den geliyor, bambu ile besleniyor ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Tamamen sevimli ya da dostça bir sevgi anlamı verir.
U+1F428
🐨️
🐨️ Koala ayı
Koala sevimlilik ve sempatiyi temsil eder. Herkes onu korumak ister. Avustralya'nın en çok bilinen hayvanlarından biri. Okaliptüsle beslenir ve günde 20 saat uyur.
U+1F42F
🐯️
🐯️ Kaplan
Bu muhteşem hayvan gücü, kedigilliği ve dürtüleri temsil eder. Asya'da çok önemli bir sembolüdür. Orada, kaplan bilge bir lider (Budizm) ve milli hayvan (Hindistan) olarak kabul edilir, cesaret ve güç (Çin) ifade eder ve bir Çin burcudur.
U+1F981
🦁️
🦁️ Aslan
Sevimli bir aslanın kafası. Hayvanların ve yağmur ormanın kralı. Güçlü, tehlikeli bir avcı, yüce bir yönetici ve bir güç simgesi.
U+1F42E
🐮️
🐮️ İnek yüzü
Çiftlik hayvanı, insana süt ve et sağlar. İnek bir işgücüdür ve Hindistan'da kutsal bir hayvandır. Ayrıca, kalın kafalı ve kabaca bir erkek için kullanılır.
U+1F437
🐷️
🐷️ Domuz
Kelime anlamı “Senin domuzun var” olan ve “Çok şanslısın” anlamına gelen alman bir deyim yerine kullanılır. Yılbaşında baca temizleyicisi, dört yapraklı yoncası ve domuz ile “bol şanslar” arzuları ifade eder. Refah ve zenginlik getirir.
U+1F43D
🐽️
🐽️ Domuz burun
Burası ne kadar dağınlık var ama!! Domuzun burnu bir sokete benzer. Birisi kirli ve dağınık olur ya da çok fazla ve çirkin halde yemek yer (bir domuz gibi yersiniz).
U+1F438
🐸️
🐸️ Kurbağa
Oyunbozanlık etme! Doğurganlık, ölüm ve yeniden doğuş simgesi olarak mitolojide bulunur. Rüya prensi (kurbağa prensi) olarak da görülebilir. Kermit Kurbağayı (Muppet Show) herkes bilir.
U+1F435
🐵️
🐵️ Maymun
Maymuna dönme, “Terbiyeli maymun gibi”, “Usta maymun kamçı istemez” gibi eğlenceli şekillerde kullanılabilir.
U+1F648
🙈️
🙈️ Bir şey görmeyen maymun (üç maymunların biri)
Bir şey görmemek için gözlerini kapatan maymun. Gözlerini bir olaya, gerçeğe ya da utançtan kapatır. Görmeyen maymunun adı Mizaru ve üç bilge maymundan biridir.
U+1F64A
🙊️
🙊️ Bir şey söylemeyen maymun (üç maymunların biri)
Ağzını kapatan bir maymun. Sır tutar, bir şey hakkında konuşmaz, kötü bir şeyden bahsetmek istemez veya söylenecek bir şey kalmıştır. Bir şey söylemeyen maymunun adı Iwazaru'dur ve üç bilge maymundan biridir.
U+1F649
🙉️
🙉️ Bir şey duymayan maymun (üç maymunların biri)
Kulaklarını kapatan maymun. Hoş olmayan veya olumsuz bir şeyi duymak istemez. Hakikatten kaçınır veya dinlemek istemez.Bir şey duymayan maymunun adı Kikazaru, üç bilge maymundan biridir.
U+1F412
🐒️
🐒️ Maymun
İnanamıyorum! Yaramaz maymun aktivite, neşece oynaklığı sembolize eder. Aptal insanlar ve çok tırmanan çocuklar için kullanır. Ayrıca “Seni aptal maymun” veya “Ben evde dinleniyorum” anlamına da gelebilir.
U+1F414
🐔️
🐔️ Tavuk
Genel olarak korkaklık anlamına gelir. Tavuklarla ilgili birçok deyimler vardır: “Altın yumurtlayan tavuk” “Yağmurlu gün tavuk su içmez.” Tavuk, aptal ve çok konuşan bir insana da denir. Tavuk ayrıca bir Çin burcudur.
U+1F427
🐧️
🐧️ Penguen
Penguen, soğukluğu temsil eder. Bir kişinin özellikle garip, beceriksiz olduğunu ifade de edebilir. Dengeyi ve aklı da sembolize eder. Yanı sıra Aile büyümesini açıklayabilir.
U+1F426
🐦️
🐦️ Kuş
Ağzıyla kuş tutsa… “Ne yapsa, ne kadar çaba ve ustalık gösterse”… Kuş gibi çırpınmak “Çaresizlik içinde telaşlı davranmak”, Kuş beyinli olmak… İkinci anlamı: Kuş özgürlük, çaresizlik ve fantezi ifade eder. Spritüel düzeyde “ruhu” sembolize eder.
U+1F424
🐤️
🐤️ Çiv çiv
Yuvarlak bir tüy topu, büyük baş ve sallana sallana yürüme - çoğu yavru hayvan gibi, civciv son derece sevimlidir. Bir insan sakardır, Paskalya ya da kırsal idil sembolüdür.
U+1F423
🐣️
🐣️ Yumurta kabuğun içinde civciv
Dünyayı ilk kez gören kabuğundan yeni çıkmış bir civciv. Paskalya'nın en popüler sembollerinden biri. Yeni bir başlangıç, sevimlilik veya bir bebeğin doğumunu temsil eder.
U+1F425
🐥️
🐥️ Çok tatlı civciv emoji
Çok büyük bir kafa, sarı tüyler, saf ve büyük gözler. Sevimli, yeni yumurtadan çıkan civciv masumiyet ve cehaleti ifade eder. “Hiçbir fikrim yoktu” veya “Benim suçum yok.”
U+1F986
🦆️
🦆️ Ördek
Topal ördek! Parklarda popüler gölet sakinleri. Ördekler Antarktika dışındaki tüm kıtalarda yaşar. Ayrıca hemşire hikayeleri (hayali hikayeler) veya yanlış raporlar (gazete ördeği) için olabilir. Ayrıca, ördek refah ve itibarın bir sembolüdür.
U+1F985
🦅️
🦅️ Kartal
En büyük Beşiktaş! Gökyüzünün kralı! ABD'nin yanı sıra özgürlük, onur ve yükseklerin peşinde olma arzusunun sembolü.
U+1F989
🦉️
🦉️ Baykuş
Bilgelik sembolü. Eskiden baykuşun anlamı negatifti. Hurafelere göre ölüm getirirdi. Filmlerde ürkütücü sahnelerde genellikle baykuşun ikonik sesini duyabilirsiniz.
U+1F987
🦇️
🦇️ Yarasa
İ'm Batman!. Batman emojisidir. Brem Stoker'ın Drakula filminde de önemli rol alır. Ölümsüzlüğü ve ruh göçü temsil eder. Aya uluyan yalnız kurt. “Kırmızı şapkalı kız” veya “Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu” gibi masallarda, genellikle kötü karakteri ifade eder. Ayrıca da bağımsızlık, cesur ve güçlü aile ifade eder.
U+1F43A
🐺️
🐺️ Kurt emoji
Aya uluyan yalnız kurt. “Kırmızı şapkalı kız” veya “Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu” gibi masallarda, genellikle kötü karakteri ifade eder. Ayrıca da bağımsızlık, cesur ve güçlü aile ifade eder.
U+1F417
🐗️
🐗️ Yaban domuzu
Yaban domuzu gördük! Kıllı domuzlar her yerde yaşar ve çok yönlüdür. Ürkek ve gece aktif bir hayvandır. Obelix'in en sevdiği yemeği. Fransa'da truf mantarı aramak için eğitir. Uyuşturucu bulanan domuzlar da bilePolisten kullanılır. Onlardan biri Guinness Rekorlar Kitabı'na bile girdi. Emoji ayrıca saldırganlığa ve umursamazlığa da işaret edebilir.
U+1F434
🐴️
🐴️ At emoji
Atlar sadık ve akıllıdır. Çiftlik hayvanları ve Ulaşım araçları olarak ünlülerdir. İlham verici ve güçlüdürler. İkinci anlamı çok sesli gülen ya da çok büyük, çirkin diş olan insanlara hakarettir.
U+1F984
🦄️
🦄️ Tek boynuzlu at
Tek boynuzlu at: Büyülü güçleri olan beyaz, tek boynuzlu bir at. Efsanevi hayvan teklik, saflık ve masumiyeti temsil eder. İyiliğin sembolüdür.
U+1F41E
🐞️
🐞️ Uğur böceği
Sana iyi şanslar! Siyah noktalı kırmızı uğur böceği dünyaca şans sembolü olarak kabul edilir.
U+1F99F
🦟️
🦟️ Sivrisinek, Moskito
Bir sivrisinek kadar bıktırıyorsun! Dünyadaki 3600 tür sivrisinek var. Çoğunlukla akşam saatlerinde ve suların yakınında bulacaksınız. Sadece dişi sivrisinekler sokar, yumurta üretimi için bir kan yemeğine ihtiyaç duyarlar.
U+1F997
🦗️
🦗️ Cırlak böceği
Kamp ateşi, sıcak yaz akşamları. Cıvıl cıvıl hayvanlar, cırcır böcekleri, çekirge veya ağustos böcekleri olabilir. Hristyanların on vebalardan biri, hayvan yemi ve geleceğin beslenme eğilimleri. Ağustos böceği tembel, karınca ise çalışkandır.
U+1F577
🕷️
🕷️ Örümcek
Örümcek dünya çapında korku ve iğrenme hislerini ifade eder. Karşındaki seni şok etmek ya da kızdırmak istiyor. Halloween (Cadılar bayramı) veya örümcek adam için de kullanılabilir.
U+1F578
🕸️
🕸️ Örümcek ağı
Örümcek ağı öncelikle av için yapılır. Bir tuzak veya tehlike gösterebilir. Cadılar Bayramı ve korkutucu semboldür.
U+1F422
🐢️
🐢️ Kaplumbağa
Kaplumbağalar 40 ila 100 yaşlarına kadar yaşar ve çok yavaş hareket eder. Sakin bir gününüz var, yavaş hareket halindeyken ya da bir Mutant Ninja Turtle olarak karnavalda giyiniyorsun.
U+1F40D
🐍️
🐍️ Yılan
Yılan, sersemlik ve aldatma anlamına gelir. Bir kişi arkadaşın gibi davrandı, ama senin arkanda kötü konuşuyor. Ayrıca Çin burcunda bir Zodyak işareti temsil eder.
U+1F98E
🦎️
🦎️ Kertenkele
Küçük formatta ejderha. Sürüngen, taşlarda güneş altında kalmayı sever. Kertenkeleler Avrupa, Afrika ve Asya'da yaşamaktadır. Sevimli, çevik hayvanlar, tekrar ortaya çıkan bir tehlike durumunda kuyruğu atabilirler. 14 Ağustos, Uluslararası Kertenkele Günü (Dünya Kertenkele Günü). Ömrü koruyabilmesi gereken uzun ömürlülüğü, uyarlanabilirliği ve kıskanç kişileri sembolize eder.
U+1F996
🦖️
🦖️ T-Rex
Jurassic Park'ın yeni filmi çıkmış! Tyrannosaurus Rex - kısa kollu etçil dinozor. Latincedir ve anlamı “kertenkelelerin kralı“ 'dır. Filmlerde genellikle korku ve dehşeti yaymanın yanı sıra tehdit anlamına gelen agresif avcı.
U+1F995
🦕️
🦕️ Dinazor
O vejetaryen ya da “Doğal tarih müzesine gidiyoruz!“ Uzun boyunlu, masif fiziğe ve küçük bir başa sahip otçul dinozor. 30 m uzunluğa ve 70 t ağırlığa sahip, şimdiye kadarki en büyük hayvandır. En popüler dinozorlardan biri. 66 milyon yıl önce Kretase'nin sonunda soyu tükendi.
U+1F982
🦂️
🦂️ Akrep
Sekiz bacak, iki kıskaç ve zehirli iğnesi. Akrep öykülerde genellikle tehlikeli ve ölümcül bir yaratıktır. Dünya çapında her yerdelerdir fakat sadece birkaç tür tehlikeli. On iki burçundan biri.
U+1F419
🐙️
🐙️ Ahtapot
Ahtapot, favori bir kol da dâhil olmak üzere sekiz koluna kadar sahiptir ve akıllı kabul edilir. Ayrıca, sevimli görünüşü, “Sana yetişmek istiyorum.” diye çağrır. Seyahat ve dalış ya da aynı anda birçok şeyi yapma yeteneği ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F99E
🦞️
🦞️ Istakoz
Istakoz ve şampanya! Bu deniz canlıları 100 yaşına kadar yaşar ve yıllık 160 km yol katleder. Tatilleri, denizi ve enfes yemekleri temsil eder.
U+1F980
🦀️
🦀️ Yengeç
Yengeçler yalnızlık anlamına gelebilir. Deniz, sualtı dünyası ve hatta yiyecek ifade eder. İkinci anlamı: Sadece yan hareket etmek.
U+1F421
🐡️
🐡️ Balon balığı
Dikkat et, tehlikeliyim! Kirpi balığı tehlike durumunda şişebilir ve sivri uçlarını sana doğru yöneltebilir! Bu, düşmanın onu yutmasını neredeyse imkânsız hale getirir. Bir uyarı: benimle uğraşma! Zehirli olmasına rağmen, Japonya'da bir lezzet kabul edilir.
U+1F420
🐠️
🐠️ Tropik balığı
Renkli bir sualtı dünyasına, ılık su sıcaklıklarına dalın, güneş ve plaja gidin. Renkli balık tropikal sularda yaşar. Tatil ve huzur yanı sıra özgürlük, bağımsızlık ve sınırsızlık ihtiyacının sembolü.
U+1F41F
🐟️
🐟️ Balık
Elemanındaki bir balık gibi, bir balık kadar uyanık ya da soğuk olun. Balıklar gizleme ve adaptasyon ustalarıdır. Balık, yüzme veya deniz ürünleri ile birlikte kullanılır.
U+1F42C
🐬️
🐬️ Yunus balığı
Flipper! Amerikalı bir çocuk dizisi. Yunuslar son derece zeki memelilerdir. Ailede birlikte yaşıyorlar.
U+1F433
🐳️
🐳️ Üfleyen balina
Moby Dick! Balinalar nefes almak için yüzeye gelmek zorunda. Başlarının üstünde bir delik var. Nefes alırken su, üfleme deliğinden vurur. Bu su aslında havada 12 metre yüksekliğe ulaşabilir.Emoji, sualtı dünyası, balina gözlemciliği veya fazla kilolu insanlar için hakaret ile ilgili kullanım alanı buluyor.
U+1F40B
🐋️
🐋️ Balina
Büyük gövdeli çok büyük deniz memelisi. Balinanın doğal düşmanı yoktur. Onlar dünyadaki en eski hayvanlar arasındadır ve bilginin koruyucuları olarak kabul edilirler. Aşırı kilolu insanlara hakaret.
U+1F40A
🐊️
🐊️ Timsah
Kalın timsah dökülen gözyaşları. Timsah bir ertenkele olarak 230 milyon sene varken ve dünyanın en eski hayvan grubudur. Timsahlar suda ve karada tropikal bölgelerde yaşar. Onlar halsiz kabul edilir ve güçlü avcılar. Bir ülkeye veya bölgeye atıfta bulunabilir, örneğin, Avustralya veya Florida. Timsah da mecazi olarak aldatma ve ikiyüzlülüğü ifade eder.
U+1F405
🐅️
🐅️ Kaplan
Asya'da yaygın olarak görülen çarpıcı çizgili tüylü avcısı en büyük kedi türü olarak kabul edilir. Ormanın kralı. Kaplan, cesaret, güç, vahşi güzelliği ve cinsel gücü birleştiriyor. Aynı şekilde, düşüncesiz, özgürlüğü seven ve korku uyandıran bir insanı temsil eder.
U+1F406
🐆️
🐆️ Leopar
Leopar en hızlı ve en zarif kedilerden biridir ve vahşiliği, zarafeti, güzelliği ve gücü sembolize eder. Asya ya da Afrika'ya tatili de ifade eder. Ya da tipik desenle yeni tayt almak istersiniz.
U+1F993
🦓️
🦓️ Zebra
Afrika'da yaşıyor, ata benziyor ve siyah ve beyaz çizgileri var. Veya beyaz-siyah çizgili? Her şeyin iki tarafı vardır, sadece aydınlık ve karanlık değil. Negatifler ve pozitifler dengede tutulur.
U+1F98D
🦍️
🦍️ Goril
Benimle uğraşma! Boyu 1,75 m'ye kadar olan ve 200 kg'a kadar olan goriller en büyük maymunlardır. Nazik devler otçul hayvan ve nesli tükenmektedir. İlkel ya da medeniyetsiz bir kişi için kullanılır. Gücün simgesi ve aynı zamanda saldırganlığı ifade eder.
U+1F418
🐘️
🐘️ Fil
Fareden fil yapıyorsun. Dünyanın hala yaşayan en ağır kara memelisi, bilgelik anlamına gelir. Tatile gidiyoruz: Afrika'da veya Asya'da safarilerine.Fazla kilolu bir kişi için daha az gurur verici.
U+1F99B
🦛️
🦛️ Su aygırı
Kruger Ulusal Parkı'ndaki safarimiz devam ediyor! Su aygırı, filden sonra Dünyanın en ağır kara memelisidir. Bu büyük herbivorlar çok agresif bir davranış sergileyebilir. Varil fiziği nedeniyle daha az iltifat için daha az kullanılır.
U+1F98F
🦏️
🦏️ Gergedan
Bir aptal ve kaba insan gergedan olarak adlandırılır. Gergedan güçlü bir beden, kısa bacakları ve iki büyük sivri boynuz var. Taş devriden kalan, otçul ve kritik tehlike altında. Öfke ve icra kabiliyeti sembolize ediyor.
U+1F42A
🐪️
🐪️ Hecin devesi
Tek kamburlu deve, Afrika ve Arabistan'da bulunur. Hayvancılık ve dağcılık olarak çölde yaşayabilir ve haftalarca susuz kalacaktır. Karakteristik özellikleri uzun boyun, uzun kirpikler ve sallanan yürüyüşlerdir.
U+1F42B
🐫️
🐫️ Deve
İki kamburlu deve Orta Asya'da gerçekleşir. Develer aşırı habitatlara adapte edilmiştir (çölün gemisi). Dayanıklılık, hayatta kalma, dayanıklılık ve esneklik sembolü. Deve Kabe'ye gitmekle hacı olmaz: Gerekli niteliklerden yoksun olan kişi, bir takım gereklilikleri yerine getirse bile kişiliğine değer kazandıramaz.
U+1F992
🦒️
🦒️ Zürafa
En uzun boyunlu hayvan Afrika'ya özgüdür. Zürafalar 6 m boyundadır, maksimum ağırlığı 1.600 kg'dır ve 55 km/saate ulaşmaktadır. Öngörü ve nezaket sembolü.
U+1F998
🦘️
🦘️ Kanguru
Dünyanın diğer ucuna! Koala kanguru Avustralya'nın en ünlü hayvanlarıdır. Dünyanın en büyük keseli hayvanı, Avustralya armasına çıkmayı bile becerdi. Kanguru kuyruğuyla gider, geriye doğru koşamaz ve terlemez.
U+1F41D
🐝️
🐝️ Arı
Arı gibi meşgul veya çalışkan olmak anlamındadır. Arılar sosyal bir toplum gibi yapılandırılmıştır: her birinin kendi görevi vardır ve insanların başarısına katkıda bulunur. Dikkat: Bir arı da sinirlenebilir ve sokabilir!
U+1F41B
🐛️
🐛️ Tırtıl
Küçük Tırtıllar yumurtadan çıkarlar, yemekten başka bir şey yapmaz, belirli iriliğe ulaşınca ipek salgısı ile kendilerine koza örerler. Bir müddet sonra pupa kabuğunu yırtar ve kozadan genç bir kelebek ortaya çıkar. Bir larva genellikle kalın ve kıllıdır. Bu nedenle iğrenç kabul edilir.
U+1F98B
🦋️
🦋️ Kelebek
Olumlu bir dönüşümün sembolü: göze çarpmayan tırtıldan güzel kelebeğe. Biri âşık, “midemde kelebekler uçuşuyor”. Yaz geldi!
U+1F40C
🐌️
🐌️ Salyangoz
Salyangoz gibi yavaş olma;salyangoz hızında ilerlemek; kabuğundan çık! Kırılgan salyangoz kabuğu nedeniyle yavaşlığı ve kırılganlığı ifade eder. Çok iğrenç duyguları ortaya çıkarıyor.
U+1F403
🐃️
🐃️ Manda
Çok iri ve hantal bir hayvan. “Manda gibi bir adam, akşama kadar kahve köşesinde oturuyordu.” Öküz anlamında da gelir. Dayanıklılığın yanı sıra istikrar da anlamına gelir ve erkek cinselliğinin ve gücünün bir sembolüdür. Asya ülkelerinde çiftilklerinde çok kullanılır. Orman kitabında efsanesinde Mowgli çocuğu kaplan Shere Khan'dan kurtarır ve 12 burçtan biridir.
U+1F402
🐂️
🐂️ Öküz
Öküz arabası gibisin… Dağın önündeki öküz gibi. Güçlü, uysal çiftlik hayvanı. Tarım ve kırsal alanları temsil eder. Şişteki öküz, Oktoberfest'in sembolüdür. Oktoberfest'e gidiyoruz!
U+1F404
🐄️
🐄️ İnek
Dişi sığırlar birçok kültürde doğurganlığı, refahı ve kutsamaları sembolize eder. İnekler sevecen ve masum olarak kabul edilir. Karadeniz yaylalarda ineklerde meralarda bulunur. Ağırlık veya zeka amaçlayan küfür.
U+1F40E
🐎️
🐎️ At
Atı alan Üsküdar'ı geçti: Fırsat kaçırıldı; artık yapacak bir şey kalmadı. Atlarla güzellik, zarafet, tutku ve doğayı birleştirirsiniz. Eskiden çiftçilerin yardımcı ve ulaşım için vazgeçilemez bir hayvandır, bugün ise binmek popüler bir hobidir. Sembolik olarak, at ayrıca erotizm ve cinsellik gösterebilir.
U+1F416
🐖️
🐖️ Domuz
Çin burcundaki on iki Zodyak işaretlerinden biri. Ayrıca, kirli, açgözlü veya iğrenç anlamına gelebilir ve hakaret olarak (“domuz”) kullanılır.
U+1F40F
🐏️
🐏️ Koç
Dönen boynuzlu erkek koyunlar bereketin sembolüdür: Koç günde 50 ye kadar çiftleşme yapabilir. İnatçı ve saldırgan. Erkekliği, gücü ve dayanıklılığı, aynı zamanda gücü sembolize ediyor.
U+1F411
🐑️
🐑️ Koyun
Koyunlar uyku yardımı olarak sayılırlar; koyunların tüylerin içinde kurt olurlar. Koyunlar sürüsünü kör bir şekilde takip eder ve iyi huylu ve basit fikirli olarak kabul edilir. Nazik, kolayca etkilenen ve saf bir kişi, genellikle koyun olarak adlandırılır.
U+1F999
🦙️
🦙️ Lama
Peru'ya gidiyoruz! Llamalar, Güney Amerika'daki And Dağları'nda yaşıyor ve deve ailesine aittir. Sevimli yüz ifadesi, büyük gözler ve yumuşak kürk. Ancak dikkat: Kendini tehlikede hissederse tükürmeye başlar. Tek boynuzlu atın yerine yeni bir moda hayvanı olmuş: “Llamas'lı Drama Yok“, “Probllamas Yok“.
U+1F410
🐐️
🐐️ Keçi
Aptal bir keçi olmak ya da sürekli bir keçi gibi şikayet et.... Dağlarda vahşi hayvan ve çiftliklerde çiftlik hayvanı. Keçiler güçlü kokulu hayvanlar olarak kabul edilir. Masallarda genellikle şefkatli bir annenin sembolü olur. Keçi, sürücü, zindelik ve cinsel zindeliği temsil eder.
U+1F98C
🦌️
🦌️ Geyik
Geyik boynuzlu ormanın kralıdır. Noel sembolü (Ren geyiği Rudolph) veya Disney filmi Bambi'nin ünlü karakteri. Mitolojide, geyik ve tek boynuzlu at, ruh ve aklın temsili olarak eşanlamlı. Popüler inanışta, geyiklerin erotik bir anlamı vardır.
U+1F415
🐕️
🐕️ Köpek
Köpekle yürüyüşe çıkmam gerekiyor! Ayrıca havlayan köpeklerin ısırmadığı veya birinin hasta hissettiği anlamına gelebilir. Köpek, insanın en iyi arkadaşıdır ve koşulsuz sevgi, itaat, güvenilirlik ve sadakat anlamına gelir.
U+1F429
🐩️
🐩️ Kanış köpeği
Islanmış bir kanış köpeği gibi görünüyorsun (utanç verici bir duruma maruz kalmak ifade eder). Yada sadık ve özverili arkadaşlar yanınızda. Abartılı görünümden dolayı önceden sosyetede sevilen ev hayvandı yada sirk hayvan olarak kullanılmış. Kanişler canlı, canlı ve zeki köpeklerdir.
U+1F408
🐈️
🐈️ Kedi
Kedinin ciğere baktığı gibi bakmak, “aralarına kara kedi girdi” Kediseverlerin ya da kendi evcil hayvanınızın sembolü. Kedinin yedi cana sahip olduğu söyleniyor.
U+1F413
🐓️
🐓️ Horoz
Yeni bir gün başlıyor ya da yeni önemli haberler var. Horoz gibi kabadayıca davranan (kimse). Erkek tavuk. Güneş doğduğunda horoz ötüyor. Şişirilmiş, bölgesel, koruyucu ve saldırgan olarak kabul edilir. Aynı zamanda erkek ve erkek niyetlerinin bir sembolüdür.
U+1F983
🦃️
🦃️ Hindi
Şükran bayramını bizimle kutlar mısın? Yaban hindisi Amerika' da yaşar. Güvenlik ve yeryüzüne yakınlık sembolüdür. Amerika'da Şükran Bayramı ve geleneksel bir Noel yemeğidir. Hindi kolayca sinirlenir ve sonrası çığrışır.
U+1F99A
🦚️
🦚️ Tavus kuşu
Tavus kuşu gibi yürüyor! Kadınların dikkatini çekmek için tavus kuşu tüylerini yükseltir; güzellik, zenginlik ve sevginin yanı sıra kibir sembolünün simgesidir.
U+1F99C
🦜️
🦜️ Papağan
“Papağan gibi her şeyi tekrarlıyorsun“ ya da Makyajından Papağan gibi olmuş. Parlak renkleri olan tropik kuş kelimeleri tekrar edebilir, hatta telefon zillerini taklit edebilir.
U+1F9A2
🦢️
🦢️ Kuğu
Çirkin ördek yavrusundan güzel kuğuya. Uzun boyunlu ve parlak beyaz kuş tüyü olan bu zarif kuş, birçok efsanede ve masallarda görülür. Kuğu yaşam boyunca tek bir eşiyle yaşar. Sadakat ve saflığı sembolize eder.
U+1F407
🐇️
🐇️ Tavşan
Paskalya bayramın kutlu olsun! ya da “çok sevimli!” Tavşan genellikle Paskalya ve ilkbaharda gönderilir. Buna ek olarak, tavşan Çin burçların dördüncü sırada ve yeni yıl kutlamaları için kullanılır. Tavşanın bir sonraki yılı 2023.
U+1F54A
🕊️
🕊️ Barış güvercini
Anlaşmazlıklardan ve çatışmalardan kurtulalım! Barışalım artık! Ağzında zeytin dalı olan beyaz bir güvercin. Dünya çapında, güvercin bir barış sembolüdür.
U+1F99D
🦝️
🦝️ Rakun
Mağazada rakun var! Zorro maskeli hayvan. Çarpıcı siyah ve beyaz yüzlü sevimli maskeli küçük ayı, aslında Kuzey Amerika'dan geliyor. Yalnız gece aktif, renk görmeyen ve iyi bir tırmanışçı.
U+1F9A1
🦡️
🦡️ Porsuk
Akıllı ve hızlısın! Porsuğun en belirgin özelliği, kafasındaki beyaz şerittir. Gece aktif olan porsuk, kazdığı yeraltı mağaralarında yaşar. Porsuklar cesur, sürü halinde yaşarlar ve kış uykusu tutarlar.
U+1F401
🐁️
🐁️ Fare
Farecim Avrupa'da en popüler kız arkadaşına söylenen tatlı sözlerden biridir (Yani Yavrum, tatlım gibi). Ayrıca küçük, sessiz ve göze batmayan birine de söylenir.
U+1F400
🐀️
🐀️ Sıçan
Fare Emoji ile karıştırmak kolaydır. Sıçan Çin burcundaki on iki Zodyak işaretlerinden biridir. Aynı zamanda hainler ve güvenilmeyen insanlar için bir hakaret (“sıçan”) olarak olumsuz olarak kullanılır.
U+1F43F
🐿️
🐿️ Çizgili Sincap
Bu sevimli hayvanlar Amerika'da yaşıyor ve sincabın aksine çizgiler var. Esnek yanaklarında yiyecekleri toplar ve daha sonra yemek için saklayabilir. Hadi parkta yürüyüşe çıkalım!
U+1F994
🦔️
🦔️ Kirpi
Küçük, sevimli ama dayanıklı! Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Kirpi kışın uyur ve geceleri aktiftir. Video oyunu Sonic'in ünlü (mavi) kirpisi çok hızlı ve halka toplar.
U+1F43E
🐾️
🐾️ Patiler
Yolu takip et veya “Yeni bir evcil hayvanım var.” izler, köpekler, kediler, ayılar, aslanlar, vb. Gibi pençeleri olan bir hayvanı gösterebilir. Emoji, çoğunlukla hayvanlarla ilgili konuşmalarda kullanılır.
U+1F41C
🐜️
🐜️ Karınca
Çalışkan hayvanlar bir kolonide yaşar, organize edilir ve vücut ağırlıklarının çoğunu taşıyabilir. Karıncalar dünya çapında bulunur ve 1 ila 7 cm arasında büyürler. Ormanın sağlık polisi olarak tanımış. Coşku ve çalışkanlığın sembolü.
U+1F409
🐉️
🐉️ Ejder
Bu korkunç ya da fantastik! Doğanın tüm unsurlarının ustası olarak ejderha, Japon ve Çin geleneklerinden efsanevi bir figürdür. Çoğu şirket logolarında da bulunur.
U+1F432
🐲️
🐲️ Ejderha kafası
Çin Yeni Yılı'nı kutluyoruz. Efsanelerde, peri masallarında ve filmlerde, ejderha genellikle korkunç bir canavardır: Pullu, 4 bacağı, büyük kanatları ve ateş yayılımı. Çin ve Çin kültürünün sembolü.
U+1F335
🌵️
🌵️ Kaktüs
Eski kovboy filmlerini seviyorum! Bir sonraki tatil sıcak bir çöl bölgesinde ya da birisi Meksika restoranına gitmek istiyor! Asi bir kişiye de ifade eder
U+1F384
🎄️
🎄️ Yılbaşı ağacı
Mutlu tatiller! Yılbaşın kutlu olsun! Toplar, ışık ve yıldız gibi şeylerle süslenen geleneksel Noel ağacı. Tatilleri temsil eder ve sık sık Noel ve Yılbaşı selamlarıyla gelir.
U+1F332
🌲️
🌲️ Kozalaklı ağaç
Kozalaklı ağaçlar her zaman yeşil, kışın bile yapraklarını kaybetmezler. Çin ve Japonya'da bonsak, sanatsal bahçe tasarımının bir biçimidir. Dayanıklılık ve ölümsüzlük sembolü.
U+1F333
🌳️
🌳️ Yapraklanmış ağaç
Genel olarak ormanı ve doğayı temsil eder. Bir yürüyüşe davet için kullanılabilir. Sonbaharda, ağaçlar yapraklarını kaybetmeden yapraklar renk değiştirir. Hayatın yeniden doğuşu ve ölümün zaferi.
U+1F334
🌴️
🌴️ Palmiye
Yaz, güneş, deniz... Tatil ve tropikal veya sıcak bölgelere seyahat sembolüdür. Hurma Palmiyesi bereket sembolüdür.
U+1F331
🌱️
🌱️ Fidan
Ben bahçe işlerine bayılırım! Çoğu bitki ilkbaharda açığa çıkar. Fidana çok iyi bakman lazım. Büyümeyi veya yeni bir başlangıcı simgeleyebilir.
U+1F33F
🌿️
🌿️ Yeşillik
Küçük yeşil yapraklı dal. Doğaya ya da doğal malzemeler ve tatlar ile yemek pişirmek anlamına gelebilir. Otlar ayrıca ilaçlarda bulunur.
U+2618
☘️
☘️ Yonca yaprağı
Üç kalp şeklinde yaprakları olan yeşil bitki, İrlanda ve Aziz Patrik Günü anlamına gelir. Haç, doğa ve İrlanda için sembol. İngilizce kelimesi “shamrock”, İrlandaca “bitki” (seamróg) kelimesinden gelmektedir.
U+1F340
🍀️
🍀️ Dört yapraklı yonca
Sana şans diliyorum! Dört yapraklı yonca, Havva tarafından cennetten bir hatıra olarak alındı. Birisi sana çok sanş diler.
U+1F38D
🎍️
🎍️ Çam süsleme
Japonya'da, evin girişinde Shogatsu'ya (Yeni Yıl) bir çam dekorasyon yerleştirilmiştir. Tanrının korumasına şükür ifade eder.
U+1F38B
🎋️
🎋️ Tanabata (dilek) ağacı
Japonya'da Tanabata ağacına dilekler yazılıp asılır. Bayramda, iki yıldız gökyüzünde buluşur: Bir Çin öyküsüne göre, bu gece iki sevgili görüşür. Onlar yılın geri kalan günler Samanyolu tarafından ayrılır.
U+1F343
🍃️
🍃️ Rüzgârda sallanan yaprak
Sonbahar geldi! veya “Rüzgârlı!” Rüzgârda çırpınan yapraklar da hayal kırıklığı, kayıp ya da kişisel aksilik gösteren bir uyarı işareti olabilir.
U+1F341
🍁️
🍁️ Akça yaprağı
Akça ağacının yaprağı Kanada'nın sembolüdür. Yaprağın sonbahar renkleri mevsime ve doğaya da dayanabilir.
U+1FAB9
🪹️
🪹️ Boş yuva
Kuşları severim! Boş kuş yuvası evin sembolü olabilir. Ayrıca çocukların çoktan “kümesten uçtuklarını“ sembolize etmek için de kullanılır. Pekin Ulusal Stadyumu'nun sembolü (halk dilinde “kuş yuvası“).
U+1F344
🍄️
🍄️ Mantar
Avrupa'da yılbaşında kullanılmış bir şans sembolü. Süper Mario ile ekstra bir hayat. Kırmızı şemsiye ve beyaz noktalar ile mantar zehirli mantarıdır. Sonbahar ve sağlıklı beslenmeyi ifade edebilir.
U+1F41A
🐚️
🐚️ Midye
Kabuk sahilde bulunur. Kulağa spiral bir kabuk koyarsanız denizin sesini duyabilirsiniz! Kıyı veya okyanusu ifade eder.
U+1FAB8
🪸️
🪸️ Mercan
Şnorkelle dalmaya gidiyoruz! Mercanlar küçük deniz hayvanlarıdır ve mercan resiflerinin karmaşık ekosistemlerini oluştururlar. İklim değişikliğinin veya sualtı dünyasına duyulan hayranlığın sembolü olabilir.
U+1F33E
🌾️
🌾️ Pirinç salkımı
Emoji bir pirinç salkımını gösterir. Bir insana uyum ve bağlılık anlamına gelir. Ayrıca zenginlik, mutluluk ve refahı simgeler.
U+1F490
💐️
💐️ Çiçek buketi
Teşekkür ederim veya “Tebrikler!” Güzel, renkli buket genellikle Anneler Günü ve Sevgililer Günü'nde yanı sıra düğün ve diğer kutlamalar için gönderilir. Tebrikler ve şükran ifade eder. Ayrıca doğa sembolü olarak kullanılır.
U+1F337
🌷️
🌷️ Lale
Lale, baharın habercisi, genellikle kibar bir jest olarak gönderilir. Osmanlı Padişahlarının simgesidir. Dünya çapında ve özellikle Türkiye'de görkemli lale festivalleri düzenlenmektedir. Doğanın uyanışı olarak anlaşılabilir.
U+1F339
🌹️
🌹️ Gül
Kalbimi kazandın! Kırmızı gül, sevgi, güzellik ve romantizm belirtisidir. Genellikle Sevgililer Günü veya Anneler Günü'nde gönderilir. Ama dikkat: her gülün dikenleri de vardır.
U+1F940
🥀️
🥀️ Solmuş çiçek
Çiçek, su veya güneş eksikliğinden dolayı solmuş. Acı, hayal kırıklığı ve umutsuzluğu temsil eder. Bir sevginin, solgun hislerin veya şu anki depresif ruh halinin sonunu sembolize eder.
U+1FAB7
🪷️
🪷️ Lotus çiçeği
Lotus çiçeği genellikle “kutsal çiçek“ olarak adlandırılır. Budizm'de kalbin saflığını, sadakati, yaşamı ve yeniden doğuşu simgeler. Ancak güzellik, zarafet ve saflık için de kullanılabilir. “Lotus pozisyonunda oturan kişi“ emojisi ile bağlantılı olarak 🧘🪷 lotus çiçeği yoga ve meditasyon anlamına gelir.
U+1F33A
🌺️
🌺️ Hibiskus çiçeği
Narin, kırılgan güzellik. Hibiskus çiçeği çok renkli ve arılar ve kelebekler için son derece çekicidir. Asya ülkelerinde zenginlik ve gücü sembolize eder.
U+1F338
🌸️
🌸️ Kiraz çiçeği
Açık pembe kiraz çiçeği, Japon geleneğinde (Hanami) çok önemli bir rol oynar. Güzelliği ve geçişi temsil eder.
U+1F33C
🌼️
🌼️ Çiçek
Çiçek gibi açmışsın! Ya da “daha hayatının başlığında”. Çiçek belirli bir tür göstermez, ancak genel olarak doğanın uyanışı olan baharda çiçek açar.
U+1F33B
🌻️
🌻️ Ay çiçeği
Senin sayende güneş doğar! Türkiye’de günebakan çiçeği olarak bilinir. Aşkı, yazın sıcaklığını, güneşi, güzelliği ve çocukluğu hatırlatır hep. Çoğumuza da sarışın bir kadını çağrıştırır…
U+1F31E
🌞️
🌞️ Yüzlü güneş
Güneş bugün çok güzel! Parlayan güneşin gülen yüzüdür. Güzel havanın sevincini ifade eder, bir kişinin yaz ya da güneşli aklını temsil eder.
U+1F31D
🌝️
🌝️ Aydede
Aydede'nin gülen yüzü. Bütünlük ve büyülü güçlerin sembolü. Şansın tadını çıkar ve başarılar dilerim.
U+1F31B
🌛️
🌛️ Yüzlü hilal ayı
Yüzünü sola bakarak olan Hilal ay. Ayın sağ yarısı hilal ay arttıkça yanar. Emoji gece ve gündüz hayatıyla ilgilidir. “Aydaki adam” bir peri masalı ve Almanya'da ünlü bir şarkıdır.
U+1F31C
🌜️
🌜️ Yüzlü azalan hilal ayı
İyi geceler ve iyi uykular! Hilal ay yüzünü sağa bakıyor. Düşen hilal ay, ay döngüsündeki son aşamadır. Çocuklar için ninni. Geceyi, romantizmi ve hayalleri ifade eder.
U+1F31A
🌚️
🌚️ Yüz ile yeni ay
Yüzü ile yeni ay. Genellikle korkutucu ve ürpertici olarak algılanır. Aydede'nin ters yüzü.
U+1F311
🌑️
🌑️ Yeni ay
Ay'ın aydınlık olmayan tarafı Dünya'ya dönüktür. Ay, Dünya'dan açıkça görülemez. Yeni bir başlangıcı temsil eder. Ay takvimine göre, yeni ay zamanı bitkileri dikmek veya yeni bir proje başlatmak için iyi bir zamandır. Ramazan ayının başlangıç ve sonu.
U+1F312
🌒️
🌒️ Artan hilal ayı
Ağda ayın ilk ay çeyreği. Ay öğlen etrafında yükselir ve gece yarısı etrafında kurulur. Ağda ay daha fazla enerji getirir ve projelere başlamak için uygundur.
U+1F313
🌓️
🌓️ İlk dördün
Ayın sağ yarısı ağdalı ayda aydınlatılmıştır. Bu aşama, yüzleşmemiz gereken etkinlik ve zorlukları temsil eder. Yapma zamanı.
U+1F314
🌔️
🌔️ Artan şişkin ay
Artan hilal ve dolunay arasındaki ay evresi. Ayın yarısından fazlası görünür durumda. Öğleden sonra yükselir ve sabahın erken saatlerine kadar görünür. Ağda ay, yeni hedeflere ulaşmak için yeni enerji ve zaman getiriyor.
U+1F315
🌕️
🌕️ Dolunay
İyi şanslar! Dolunay her koşulda mutluluk vaat ediyor. Gideceğiniz yere varacaksınız, ama mütevazı kalmalısınız.
U+1F316
🌖️
🌖️ Azalan şişkin ayı
Dolunay ve azalan hilal arasındaki zaman, ayın sol tarafının yarısından fazlası görülür. Enerji azalır, tamamlanma ve devam eden projelere yansıma zamanı.
U+1F317
🌗️
🌗️ Son dördün
Ayın sol yarısı ay döngüsünün sonuna doğru görünür (toplam: 29,53 gün). Düşen hilal evresi işleri halletmek veya tamamlamak için uygundur. Ayrıca denge, kontrast veya dualite için durabilir.
U+1F318
🌘️
🌘️ Azalan hilal ayı
Ayın sol tarafı ay döngüsünün sonuna doğru görünür (son çeyrek). Ay gece yarısı etrafında yükselir ve öğlen vakti gelir. Enerji azaltır, yeni bir şeye yer açmak için vaktı gelmiş.
U+1F319
🌙️
🌙️ Hilal
Sana iyi geceler! Ay, gece gökyüzünde hilal şeklinde görünür. Bu, yolculuğun başlangıcını veya bitimini gösterebilir.
U+1F30E
🌎️
🌎️ Amerika ile gezegen
Sıradaki hedefimiz Amerika! Uzaydan iki Amerika'ya bakış. Kıta, tek bir ülke veya genel olarak dünya anlamına gelir.
U+1F30D
🌍️
🌍️ Avrupa ve Afrika ile gezegen
Güney Afrika'ya uçuyoruz! Kıtaların Avrupa ve Afrika'yı uzaydan görünüşü. Gezegenin kendisini, çevreyi veya Avrupa veya Afrika içindeki bir ülkeyi ifade edebilir.
U+1F30F
🌏️
🌏️ Asya ve Avustralya ile yerküre
Astronotlar Asya ve Avustralya kıtalarına bakarken uzaydan çektikleri manzara. Tatil onaylandı, hadi gidelim!
U+2B50
⭐️
⭐️ Beyaz orta büyük yıldız
Yıldızlar ışık ya da parlaklığın kaynağıdır ve korunmanın ve yanında olma ifade ederler. Şöhret ve servet, olağanüstü yetenek veya başarıların sembolü. “Yıldızlara uzan”.
U+1F31F
🌟️
🌟️ Parlayan yıldız
Üç dekoratif parlayan yıldız. Parlar veya ışıldar Örneğin: Arabayı ya da daireyi parlatacak şekilde temizledim, her yer pırıl pırıl. Bir şey güzel ya da gerçekten büyülü.
U+1F4AB
💫️
💫️ Uyuşukluk sembolü
Başım dönüyor! Sallanan yıldız. Anlamıyla, ben tamamen sersemlemişim veya sarhoşum.
U+2728
✨️
✨️ Parlaklık
Üç dekoratif olarak parlayan yıldız. Örn. Arabayı veya daireyi pırıl pırıl temizledim.
U+26A1
⚡️
⚡️ Yüksek voltaj
Yüksek voltaj uyarısı. Şimşek genellikle fırtınalı havayı ifade eder, ya da bir şeyin son derece tehlikeli, heyecan verici veya kontrol dışı olduğunu ifade etmek.
U+1F525
🔥️
🔥️ Ateş
Bir volkan kadar sıcaksın! Yangın emoji genellikle “aydınlanmak” veya acılı yiyeceklerle birlikte bir iltifat olarak kullanılır.
U+2604
☄️
☄️ Kuyruklu yıldız
Kuyruklu yıldız başarı gibi özel etkinlikler anlamına gelir. Hem şans hem talihsizlik ile ilişkilidir. Bir yaşam değişimini gösterir.
U+2600
☀️
☀️ (Siyah) ışınlı güneş
Işınlı güneş. Yeryüzünün yaşam enerjisini ve aynı zaman sıcak ve güneşli günler sembolize eder.
U+26C5
⛅️
⛅️ Güneş buludun arkasında
Hava durumu ne diyor? Gökyüzü bulutlarla kaplı ama güneş bir bulutun arkasından parlıyor. Şeylerin manzarasına atıfta bulunabilir, biri iyimser (güneş doğuyor) veya karamsar (bulutlar doğuyor).
U+1F326
🌦️
🌦️ Güneş yağmurlu buludun arkasında
Gün, yağmurlu ve güneşli. Emoji genellikle havaya ve ruh hali da ifade eder: daha iyi zamanlar var. Güneş yağmur bulutunu aydınlattığında gökyüzünde bir gökkuşağı belirir.
U+1F327
🌧️
🌧️ Yağmurlu bulut
Yağmur yağıyor, yanına şemsiye al. Hava durumu, yağışlı havayı öngörür. Ayrıca ruh hali ile ilgili bir anlamı olabilir veya ağlamayı sembolize edebilir.
U+26C8
⛈️
⛈️ Fırtına buludu ve yağmur
Bir fırtına yaklaşıyor ya da başlıyor. Havaya (hava gerçekten daha iyi olabilir) veya havaya (çok kızgınım) işaret edebilir.
U+1F329
🌩️
🌩️ Yıldırım ile bulut
Fırtına ve kötühava geliyor, zaten yanıp söner. Havada gerginlik var ve akmak üzere. Ruh hali şarj edildi, birisi kızgın ya da üzgün.
U+1F328
🌨️
🌨️ Karlı Bulut
Kar yağıyor! Emoji, havayı açıklar veya yaklaşan kış mevsimi ile ilgili beklentilerin ifade eder. Kış, soğuk, mevsim veya Noel mevsimini sembolize eder.
U+1F308
🌈️
🌈️ Gökkuşağı
Her düşüşle beraber yükseliş gelir! Gökkuşağı, barışı ve birliği simgeliyor. Aynı zamanda mutluluk ve ümit göstergesidir. Eşcinselliğin de sembolüdür.
U+2601
☁️
☁️ Bulut
Kara bulutlar yükseliyor ya da depresyona giriyorsun. Oldukça olumsuz etkilendin. Kötü hava, kötü ruh hali veya yaklaşan bir felaketi temsil eder.
U+2603
☃️
☃️ Kardan adam karda
Kış geldi, karlar yağıyor. Kardan adam soğuk mevsimi temsil eder. Sezon, ilk kar tanesi düştüğünde başlar.
U+26C4
⛄️
⛄️ Kardan adam
Bir kardan adam yapalım! Kardan adamın tipik yüzü. Kömürden gözler, havuçtan burnu ve bir şapka giyer. Kış, kar, Noel ve Yılbaşı sezonunun sembolüdür.
U+2744
❄️
❄️ Kar tanesi
Buzun sembolü. Kışın sinyalleri: soğuk oldu ya da kar yağıyor. Benzersizlik sembolü, çünkü hiçbir kar tanesi tam olarak diğerine benzemez. “Frozen” adlı Disney filminden sonra Emoji kuşkusuz popülerlik kazandı.
U+1F4A5
💥️
💥️ Çarpışma sembolü
Vay! Bir şey şaşırtıcı (olumlu ya da olumsuz), harika ya da şimdi patladı. Konser harikaydı, yeni proje tavandan geçti ya da arkadan bir çarpışma oldu.
U+1F32C
🌬️
🌬️ Üfleyen yüz
Doğa'nın sembolü, Bereketin ve yaratının simgesidir. Ağzından hava üfleyerek rüzgârın gelişmesini sağlar. Hava şartlarında (dışarı rüzgâr var) veya figüratif anlamda (problemleri veya hatıraları uçurmak).
U+1F4A8
💨️
💨️ Fırlamak sembolü
Kaçtım ben! Bu emoji birilerinin acele etmesi ve çabuk hareket etmesi gerektiğini gösterir. Kişi çoktan fırladı.
U+1F32A
🌪️
🌪️ Kasırga ile bulut
Kasırga, olumsuz ve tehlikeli bir doğal affettir. Tehlikeyi sembolize eder. Huzursuzluk veya çalkantılı durumlarda değişmeceli anlamda: Başarısızlık ve hayal kırıklıkları anlamında kullanılır.
U+1F30A
🌊️
🌊️ Su dalgası
Dalga emoji yaşamın gücünün bir sembolü olarak kullanabilir. Ayrıca denizde sörf yapmak ve yüzmek ifade edebilir, hatta “bir şey sana geliyor” gibi başka anlamları da var.
U+1F4A7
💧️
💧️ Damla
Tek damla yağmur, gözyaşı veya ter olabilir. Rahatsızlık veya Endişe için kullanılabilir, ancak aynı zamanda yağmurlu hava olarak kullanılır.
U+1F4A6
💦️
💦️ Ter sembolü
Damlalar, sıçrayan terlerdir, birileri fiziksel veya zihinsel olarak zorlanır. Vücut sıvıları veya uyarılma için cinsel teması da kast edilebilir.
U+1FAE7
🫧️
🫧️ Kabarcıklar
Hayallerim bir sabun köpüğü gibi patladı! Kısa ömürleriyle bize hayallerimizin ne kadar tehlikede olduğunu trajik bir şekilde öğretiyorlar. Havaya yükselen baloncuklar karbondioksiti, köpük banyosunu, çocuksu eğlence ihtiyacını veya illüzyonları da temsil edebilir.
U+2614
☔️
☔️ Yağmur damlaları ile şemsiye
Hava yağmur gibi gözüküyor ya da zaten yağmurun altında koşuyorsunuz. Havaya ek olarak, kötü bir ruh hali veya gergin bir ruh hali ifade etmek için de kullanılabilir. Resmi olmayan güvenli seks emojisi.
U+2602
☂️
☂️ Açık olan şemsiye
Yağmur gelecekmiş ya da yağmur yağar. Bir şemsiye açsak iyi olur. Asya'da sadece yağmurdan değil güneşten de korunma için kullanılır.
U+1F32B
🌫️
🌫️ Sis
Görünüm kısıtlıdır, net bir şekilde görmek mümkün değildir ve yolunuzu bulmak zordur. Hava, smog, aynı zamanda karışıklık ve belirsizlik için kullanabilir.