🙈 Çevre, doğa ve hayvan emojilerin anlamı ve kullanım şekilleri

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp Çevre, doğa ve hayvan emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

Kategori: 🙈 Hayvan ve doğa emojiler

U+1F436
Köpek emoji U+1F436
🐶 Tatlı köpek

Sevimli büyük kulaklı dil çıkaran bir köpek koşulsuz sadakat ve cemile temsil eder. Bir hayvan severin ifadesi “Köpeğimi seviyorum” ifade eder.

U+1F431
Kedi yüzü U+1F431
🐱 Kedi yüzü

Sevimli, eğlenceli ve yumuşak kadife patileri özellikle büyük şehirlerde en popüler evcil hayvanlardan biridir. Kediler, yedinci anlamda inatçı, bağımsız olarak kabul edilir. Bilgelik, mutluluk, bireysellik, ayrıca şefkat ve hassasiyet sembolize ederler.

U+1F42D
Fare yüzü U+1F42D
🐭 Fare yüzü

Dağ doğura doğura bir fare doğurmuş. Fareler küçük ve güçsüz, aynı zamanda utangaç ve çaresiz olarak kabul edilir. Gri bir fare göze çarpmayan, utangaç ve mütevazı bir kişinin adıdır.

U+1F439
Hamster emoji U+1F439
🐹 Hamster

Senden hoşlandım! Gece kemirgen, çocukların en sevilen evcil hayvanlarından biri. Yemleri barındırıyor ve Hamster tekerleğinde gece boyunca koşar. İç huzuru ve hoşgörüyü sembolize eder.

U+1F430
Tavşan emoji Whatsapp U+1F430
🐰 Tavşan

Sevimli uzun kulaklı tavşanın karikatür tarzı. Paskalya'yı ya da baharı ifade etmek için kullanılabilir. Birçoğu topluca kürk, aile ruhu ve aktif bir seks hayatı ile ilişkilendirir.

U+1F98A
Tilki emoji Whatsapp U+1F98A
🦊 Tilki

Seni kurnaz tilki! Kabarık kuyruğu olan kırmızı tilki bir aile hayvanıdır. Özellikle kurnaz ve zeki kabul edilir. Masallarda diğerlerinin zayıflıklarını kullanan, aldatıcı ve hile-yapar olarak sembolize edilir.

U+1F43B
Oyuncak ayı emoji U+1F43B
🐻 Oyuncak ayı

Sevimli bir oyuncak ayı, okşanmayı çok sever. Aynı bir insan gibi iki ayak üzerinde durabilir. Aynı zamanda güçlü olduğu için hayran bırakıyor ve korkutuyor.

U+1F43C
Panda ayı emoji Whatsapp U+1F43C
🐼 Panda ayı

Ben bir Cro (ünlü alman hiphop şarkıcı) konserine gidiyorum! Pandalar Çin'den geliyor, bambu ile besleniyor ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Tamamen sevimli ya da dostça bir sevgi anlamı verir.

U+1F428
Koala ayı emoji U+1F428
🐨 Koala ayı

Koala sevimlilik ve sempatiyi temsil eder. Herkes onu korumak ister. Avustralya'nın en çok bilinen hayvanlarından biri. Okaliptüsle beslenir ve günde 20 saat uyur.

U+1F42F
Kaplan emoji U+1F42F
🐯 Kaplan

Bu muhteşem hayvan gücü, kedigilliği ve dürtüleri temsil eder. Asya'da çok önemli bir sembolüdür. Orada, kaplan bilge bir lider (Budizm) ve milli hayvan (Hindistan) olarak kabul edilir, cesaret ve güç (Çin) ifade eder ve bir Çin burcudur.

U+1F981
Aslan emoji U+1F981
🦁 Aslan

Sevimli bir aslanın kafası. Hayvanların ve yağmur ormanın kralı. Güçlü, tehlikeli bir avcı, yüce bir yönetici ve bir güç simgesi.

U+1F42E
İnek Whatsapp U+1F42E
🐮 İnek yüzü

Çiftlik hayvanı, insana süt ve et sağlar. İnek bir işgücüdür ve Hindistan'da kutsal bir hayvandır. Ayrıca, kalın kafalı ve kabaca bir erkek için kullanılır.

U+1F437
Domuz emoji U+1F437
🐷 Domuz

Kelime anlamı “Senin domuzun var” olan ve “Çok şanslısın” anlamına gelen alman bir deyim yerine kullanılır. Yılbaşında baca temizleyicisi, dört yapraklı yoncası ve domuz ile “bol şanslar” arzuları ifade eder. Refah ve zenginlik getirir.

U+1F43D
Domuz burun U+1F43D
🐽 Domuz burun

Burası ne kadar dağınlık var ama!! Domuzun burnu bir sokete benzer. Birisi kirli ve dağınık olur ya da çok fazla ve çirkin halde yemek yer (bir domuz gibi yersiniz).

U+1F438
Kurbağa emoji U+1F438
🐸 Kurbağa

Oyunbozanlık etme! Doğurganlık, ölüm ve yeniden doğuş simgesi olarak mitolojide bulunur. Rüya prensi (kurbağa prensi) olarak da görülebilir. Kermit Kurbağayı (Muppet Show) herkes bilir.

U+1F435
Maymun Whatsapp U+1F435
🐵 Maymun

Maymuna dönme, “Terbiyeli maymun gibi”, “Usta maymun kamçı istemez” gibi eğlenceli şekillerde kullanılabilir.

U+1F648
Ben görmedim maymunu U+1F648
🙈 Bir şey görmeyen maymun (üç maymunların biri)

Bir şey görmemek için gözlerini kapatan maymun. Gözlerini bir olaya, gerçeğe ya da utançtan kapatır. Görmeyen maymunun adı Mizaru ve üç bilge maymundan biridir.

U+1F64A
Ben söylemedim Maymunu U+1F64A
🙊 Bir şey söylemeyen maymun (üç maymunların biri)

Ağzını kapatan bir maymun. Sır tutar, bir şey hakkında konuşmaz, kötü bir şeyden bahsetmek istemez veya söylenecek bir şey kalmıştır. Bir şey söylemeyen maymunun adı Iwazaru'dur ve üç bilge maymundan biridir.

U+1F649
Ben duymadım maymunu U+1F649
🙉 Bir şey duymayan maymun (üç maymunların biri)

Kulaklarını kapatan maymun. Hoş olmayan veya olumsuz bir şeyi duymak istemez. Hakikatten kaçınır veya dinlemek istemez.Bir şey duymayan maymunun adı Kikazaru, üç bilge maymundan biridir.

U+1F412
Maymun emoji U+1F412
🐒 Maymun

İnanamıyorum! Yaramaz maymun aktivite, neşece oynaklığı sembolize eder. Aptal insanlar ve çok tırmanan çocuklar için kullanır. Ayrıca “Seni aptal maymun” veya “Ben evde dinleniyorum” anlamına da gelebilir.

U+1F414
Tavuk başı emoji U+1F414
🐔 Tavuk

Genel olarak korkaklık anlamına gelir. Tavuklarla ilgili birçok deyimler vardır: “Altın yumurtlayan tavuk” “Yağmurlu gün tavuk su içmez.” Tavuk, aptal ve çok konuşan bir insana da denir. Tavuk ayrıca bir Çin burcudur.

U+1F427
Penguen emoji Whatsapp U+1F427
🐧 Penguen

Penguen, soğukluğu temsil eder. Bir kişinin özellikle garip, beceriksiz olduğunu ifade de edebilir. Dengeyi ve aklı da sembolize eder. Yanı sıra Aile büyümesini açıklayabilir.

U+1F426
Kuş emoji Whatsapp U+1F426
🐦 Kuş

Ağzıyla kuş tutsa… “Ne yapsa, ne kadar çaba ve ustalık gösterse”… Kuş gibi çırpınmak “Çaresizlik içinde telaşlı davranmak”, Kuş beyinli olmak… İkinci anlamı: Kuş özgürlük, çaresizlik ve fantezi ifade eder. Spritüel düzeyde “ruhu” sembolize eder.

U+1F424
Çiv çiv whatsapp U+1F424
🐤 Çiv çiv

Yuvarlak bir tüy topu, büyük baş ve sallana sallana yürüme - çoğu yavru hayvan gibi, civciv son derece sevimlidir. Bir insan sakardır, Paskalya ya da kırsal idil sembolüdür.

U+1F423
Yumurta kabuğun içinde civciv U+1F423
🐣 Yumurta kabuğun içinde civciv

Dünyayı ilk kez gören kabuğundan yeni çıkmış bir civciv. Paskalya'nın en popüler sembollerinden biri. Yeni bir başlangıç, sevimlilik veya bir bebeğin doğumunu temsil eder.

U+1F425
Civciv emoji Whatsapp U+1F425
🐥 Çok tatlı civciv emoji

Çok büyük bir kafa, sarı tüyler, saf ve büyük gözler. Sevimli, yeni yumurtadan çıkan civciv masumiyet ve cehaleti ifade eder. “Hiçbir fikrim yoktu” veya “Benim suçum yok.”

U+1F986
Ördek U+1F986
🦆 Ördek

Topal ördek! Parklarda popüler gölet sakinleri. Ördekler Antarktika dışındaki tüm kıtalarda yaşar. Ayrıca hemşire hikayeleri (hayali hikayeler) veya yanlış raporlar (gazete ördeği) için olabilir. Ayrıca, ördek refah ve itibarın bir sembolüdür.

U+1F985
Kartal Emoji U+1F985
🦅 Kartal

En büyük Beşiktaş! Gökyüzünün kralı! ABD'nin yanı sıra özgürlük, onur ve yükseklerin peşinde olma arzusunun sembolü.

U+1F989
Baykuş emoji Whatsapp U+1F989
🦉 Baykuş

Bilgelik sembolü. Eskiden baykuşun anlamı negatifti. Hurafelere göre ölüm getirirdi. Filmlerde ürkütücü sahnelerde genellikle baykuşun ikonik sesini duyabilirsiniz.

U+1F987
Yarasa emoji U+1F987
🦇 Yarasa

İ'm Batman!. Batman emojisidir. Brem Stoker'ın Drakula filminde de önemli rol alır. Ölümsüzlüğü ve ruh göçü temsil eder. Aya uluyan yalnız kurt. “Kırmızı şapkalı kız” veya “Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu” gibi masallarda, genellikle kötü karakteri ifade eder. Ayrıca da bağımsızlık, cesur ve güçlü aile ifade eder.

U+1F43A
Kurt emoji U+1F43A
🐺 Kurt emoji

Aya uluyan yalnız kurt. “Kırmızı şapkalı kız” veya “Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu” gibi masallarda, genellikle kötü karakteri ifade eder. Ayrıca da bağımsızlık, cesur ve güçlü aile ifade eder.

U+1F417
Yaban domuzu emoji U+1F417
🐗 Yaban domuzu

Yaban domuzu gördük! Kıllı domuzlar her yerde yaşar ve çok yönlüdür. Ürkek ve gece aktif bir hayvandır. Obelix'in en sevdiği yemeği. Fransa'da truf mantarı aramak için eğitir. Uyuşturucu bulanan domuzlar da bilePolisten kullanılır. Onlardan biri Guinness Rekorlar Kitabı'na bile girdi. Emoji ayrıca saldırganlığa ve umursamazlığa da işaret edebilir.

U+1F434
At emoji U+1F434
🐴 At emoji

Atlar sadık ve akıllıdır. Çiftlik hayvanları ve Ulaşım araçları olarak ünlülerdir. İlham verici ve güçlüdürler. İkinci anlamı çok sesli gülen ya da çok büyük, çirkin diş olan insanlara hakarettir.

U+1F984
Tek boynuzlu at emoji U+1F984
🦄 Tek boynuzlu at

Tek boynuzlu at: Büyülü güçleri olan beyaz, tek boynuzlu bir at. Efsanevi hayvan teklik, saflık ve masumiyeti temsil eder. İyiliğin sembolüdür.

U+1F41E
Uğur böceği emoji U+1F41E
🐞 Uğur böceği

Sana iyi şanslar! Siyah noktalı kırmızı uğur böceği dünyaca şans sembolü olarak kabul edilir.

U+1F99F
Moskito Emoji U+1F99F
🦟 Sivrisinek, Moskito

Bir sivrisinek kadar bıktırıyorsun! Dünyadaki 3600 tür sivrisinek var. Çoğunlukla akşam saatlerinde ve suların yakınında bulacaksınız. Sadece dişi sivrisinekler sokar, yumurta üretimi için bir kan yemeğine ihtiyaç duyarlar.

U+1F997
Çekirge Emoji U+1F997
🦗 Cırlak böceği

Kamp ateşi, sıcak yaz akşamları. Cıvıl cıvıl hayvanlar, cırcır böcekleri, çekirge veya ağustos böcekleri olabilir. Hristyanların on vebalardan biri, hayvan yemi ve geleceğin beslenme eğilimleri. Ağustos böceği tembel, karınca ise çalışkandır.

U+1F577
Örümcek emoji U+1F577
🕷 Örümcek

Örümcek dünya çapında korku ve iğrenme hislerini ifade eder. Karşındaki seni şok etmek ya da kızdırmak istiyor. Halloween (Cadılar bayramı) veya örümcek adam için de kullanılabilir.

U+1F578
Örümcek ağı emoji U+1F578
🕸 Örümcek ağı

Örümcek ağı öncelikle av için yapılır. Bir tuzak veya tehlike gösterebilir. Cadılar Bayramı ve korkutucu semboldür.

U+1F422
Kaplumbağa emoji U+1F422
🐢 Kaplumbağa

Kaplumbağalar 40 ila 100 yaşlarına kadar yaşar ve çok yavaş hareket eder. Sakin bir gününüz var, yavaş hareket halindeyken ya da bir Mutant Ninja Turtle olarak karnavalda giyiniyorsun.

U+1F40D
Yılan emoji U+1F40D
🐍 Yılan

Yılan, sersemlik ve aldatma anlamına gelir. Bir kişi arkadaşın gibi davrandı, ama senin arkanda kötü konuşuyor. Ayrıca Çin burcunda bir Zodyak işareti temsil eder.

U+1F98E
Kertenkele emoji U+1F98E
🦎 Kertenkele

Küçük formatta ejderha. Sürüngen, taşlarda güneş altında kalmayı sever. Kertenkeleler Avrupa, Afrika ve Asya'da yaşamaktadır. Sevimli, çevik hayvanlar, tekrar ortaya çıkan bir tehlike durumunda kuyruğu atabilirler. 14 Ağustos, Uluslararası Kertenkele Günü (Dünya Kertenkele Günü). Ömrü koruyabilmesi gereken uzun ömürlülüğü, uyarlanabilirliği ve kıskanç kişileri sembolize eder.

U+1F996
T-Rex Emoji U+1F996
🦖 T-Rex

Jurassic Park'ın yeni filmi çıkmış! Tyrannosaurus Rex - kısa kollu etçil dinozor. Latincedir ve anlamı “kertenkelelerin kralı“ 'dır. Filmlerde genellikle korku ve dehşeti yaymanın yanı sıra tehdit anlamına gelen agresif avcı.

U+1F995
Dinazor Smiley U+1F995
🦕 Dinazor

O vejetaryen ya da “Doğal tarih müzesine gidiyoruz!“ Uzun boyunlu, masif fiziğe ve küçük bir başa sahip otçul dinozor. 30 m uzunluğa ve 70 t ağırlığa sahip, şimdiye kadarki en büyük hayvandır. En popüler dinozorlardan biri. 66 milyon yıl önce Kretase'nin sonunda soyu tükendi.

U+1F982
Akrep emoji U+1F982
🦂 Akrep

Sekiz bacak, iki kıskaç ve zehirli iğnesi. Akrep öykülerde genellikle tehlikeli ve ölümcül bir yaratıktır. Dünya çapında her yerdelerdir fakat sadece birkaç tür tehlikeli. On iki burçundan biri.

U+1F419
Ahtapot emoji U+1F419
🐙 Ahtapot

Ahtapot, favori bir kol da dâhil olmak üzere sekiz koluna kadar sahiptir ve akıllı kabul edilir. Ayrıca, sevimli görünüşü, “Sana yetişmek istiyorum.” diye çağrır. Seyahat ve dalış ya da aynı anda birçok şeyi yapma yeteneği ile bağlantılı olarak kullanılır.

U+1F99E
Istakoz U+1F99E
🦞 Istakoz

Istakoz ve şampanya! Bu deniz canlıları 100 yaşına kadar yaşar ve yıllık 160 km yol katleder. Tatilleri, denizi ve enfes yemekleri temsil eder.

U+1F980
Yengeç emoji U+1F980
🦀 Yengeç

Yengeçler yalnızlık anlamına gelebilir. Deniz, sualtı dünyası ve hatta yiyecek ifade eder. İkinci anlamı: Sadece yan hareket etmek.

U+1F421
Balon balığı Whatsapp U+1F421
🐡 Balon balığı

Dikkat et, tehlikeliyim! Kirpi balığı tehlike durumunda şişebilir ve sivri uçlarını sana doğru yöneltebilir! Bu, düşmanın onu yutmasını neredeyse imkânsız hale getirir. Bir uyarı: benimle uğraşma! Zehirli olmasına rağmen, Japonya'da bir lezzet kabul edilir.

U+1F420
Rekli balık U+1F420
🐠 Tropik balığı

Renkli bir sualtı dünyasına, ılık su sıcaklıklarına dalın, güneş ve plaja gidin. Renkli balık tropikal sularda yaşar. Tatil ve huzur yanı sıra özgürlük, bağımsızlık ve sınırsızlık ihtiyacının sembolü.

U+1F41F
Balık emoji U+1F41F
🐟 Balık

Elemanındaki bir balık gibi, bir balık kadar uyanık ya da soğuk olun. Balıklar gizleme ve adaptasyon ustalarıdır. Balık, yüzme veya deniz ürünleri ile birlikte kullanılır.

U+1F42C
Yunus emoji U+1F42C
🐬 Yunus balığı

Flipper! Amerikalı bir çocuk dizisi. Yunuslar son derece zeki memelilerdir. Ailede birlikte yaşıyorlar.

U+1F433
Üfleyen balina emoji U+1F433
🐳 Üfleyen balina

Moby Dick! Balinalar nefes almak için yüzeye gelmek zorunda. Başlarının üstünde bir delik var. Nefes alırken su, üfleme deliğinden vurur. Bu su aslında havada 12 metre yüksekliğe ulaşabilir.Emoji, sualtı dünyası, balina gözlemciliği veya fazla kilolu insanlar için hakaret ile ilgili kullanım alanı buluyor.

U+1F40B
Balina emoji U+1F40B
🐋 Balina

Büyük gövdeli çok büyük deniz memelisi. Balinanın doğal düşmanı yoktur. Onlar dünyadaki en eski hayvanlar arasındadır ve bilginin koruyucuları olarak kabul edilirler. Aşırı kilolu insanlara hakaret.

U+1F40A
Timsah U+1F40A
🐊 Timsah

Kalın timsah dökülen gözyaşları. Timsah bir ertenkele olarak 230 milyon sene varken ve dünyanın en eski hayvan grubudur. Timsahlar suda ve karada tropikal bölgelerde yaşar. Onlar halsiz kabul edilir ve güçlü avcılar. Bir ülkeye veya bölgeye atıfta bulunabilir, örneğin, Avustralya veya Florida. Timsah da mecazi olarak aldatma ve ikiyüzlülüğü ifade eder.

U+1F405
Kaplan whatsapp U+1F405
🐅 Kaplan

Asya'da yaygın olarak görülen çarpıcı çizgili tüylü avcısı en büyük kedi türü olarak kabul edilir. Ormanın kralı. Kaplan, cesaret, güç, vahşi güzelliği ve cinsel gücü birleştiriyor. Aynı şekilde, düşüncesiz, özgürlüğü seven ve korku uyandıran bir insanı temsil eder.

U+1F406
Leopar emoji U+1F406
🐆 Leopar

Leopar en hızlı ve en zarif kedilerden biridir ve vahşiliği, zarafeti, güzelliği ve gücü sembolize eder. Asya ya da Afrika'ya tatili de ifade eder. Ya da tipik desenle yeni tayt almak istersiniz.

U+1F993
Zebra Smiley U+1F993
🦓 Zebra

Afrika'da yaşıyor, ata benziyor ve siyah ve beyaz çizgileri var. Veya beyaz-siyah çizgili? Her şeyin iki tarafı vardır, sadece aydınlık ve karanlık değil. Negatifler ve pozitifler dengede tutulur.

U+1F98D
Goril whatsapp U+1F98D
🦍 Goril

Benimle uğraşma! Boyu 1,75 m'ye kadar olan ve 200 kg'a kadar olan goriller en büyük maymunlardır. Nazik devler otçul hayvan ve nesli tükenmektedir. İlkel ya da medeniyetsiz bir kişi için kullanılır. Gücün simgesi ve aynı zamanda saldırganlığı ifade eder.

U+1F418
Fil Whatsapp U+1F418
🐘 Fil

Fareden fil yapıyorsun. Dünyanın hala yaşayan en ağır kara memelisi, bilgelik anlamına gelir. Tatile gidiyoruz: Afrika'da veya Asya'da safarilerine.Fazla kilolu bir kişi için daha az gurur verici.

U+1F99B
Su aygırı Emoji U+1F99B
🦛 Su aygırı

Kruger Ulusal Parkı'ndaki safarimiz devam ediyor! Su aygırı, filden sonra Dünyanın en ağır kara memelisidir. Bu büyük herbivorlar çok agresif bir davranış sergileyebilir. Varil fiziği nedeniyle daha az iltifat için daha az kullanılır.

U+1F98F
Gergedan U+1F98F
🦏 Gergedan

Bir aptal ve kaba insan gergedan olarak adlandırılır. Gergedan güçlü bir beden, kısa bacakları ve iki büyük sivri boynuz var. Taş devriden kalan, otçul ve kritik tehlike altında. Öfke ve icra kabiliyeti sembolize ediyor.

U+1F42A
Hecin devesi whatsapp U+1F42A
🐪 Hecin devesi

Tek kamburlu deve, Afrika ve Arabistan'da bulunur. Hayvancılık ve dağcılık olarak çölde yaşayabilir ve haftalarca susuz kalacaktır. Karakteristik özellikleri uzun boyun, uzun kirpikler ve sallanan yürüyüşlerdir.

U+1F42B
Deve emoji U+1F42B
🐫 Deve

İki kamburlu deve Orta Asya'da gerçekleşir. Develer aşırı habitatlara adapte edilmiştir (çölün gemisi). Dayanıklılık, hayatta kalma, dayanıklılık ve esneklik sembolü. Deve Kabe'ye gitmekle hacı olmaz: Gerekli niteliklerden yoksun olan kişi, bir takım gereklilikleri yerine getirse bile kişiliğine değer kazandıramaz.

U+1F992
Zürafa Emoji U+1F992
🦒 Zürafa

En uzun boyunlu hayvan Afrika'ya özgüdür. Zürafalar 6 m boyundadır, maksimum ağırlığı 1.600 kg'dır ve 55 km/saate ulaşmaktadır. Öngörü ve nezaket sembolü.

U+1F998
Kanguru U+1F998
🦘 Kanguru

Dünyanın diğer ucuna! Koala kanguru Avustralya'nın en ünlü hayvanlarıdır. Dünyanın en büyük keseli hayvanı, Avustralya armasına çıkmayı bile becerdi. Kanguru kuyruğuyla gider, geriye doğru koşamaz ve terlemez.

U+1F41D
Arı Whatsapp U+1F41D
🐝 Arı

Arı gibi meşgul veya çalışkan olmak anlamındadır. Arılar sosyal bir toplum gibi yapılandırılmıştır: her birinin kendi görevi vardır ve insanların başarısına katkıda bulunur. Dikkat: Bir arı da sinirlenebilir ve sokabilir!

U+1F41B
Tırtıl emoji U+1F41B
🐛 Tırtıl

Küçük Tırtıllar yumurtadan çıkarlar, yemekten başka bir şey yapmaz, belirli iriliğe ulaşınca ipek salgısı ile kendilerine koza örerler. Bir müddet sonra pupa kabuğunu yırtar ve kozadan genç bir kelebek ortaya çıkar. Bir larva genellikle kalın ve kıllıdır. Bu nedenle iğrenç kabul edilir.

U+1F98B
Kelebek emoji U+1F98B
🦋 Kelebek

Olumlu bir dönüşümün sembolü: göze çarpmayan tırtıldan güzel kelebeğe. Biri âşık, “midemde kelebekler uçuşuyor”. Yaz geldi!

U+1F40C
Salyangoz Whatsapp U+1F40C
🐌 Salyangoz

Salyangoz gibi yavaş olma;salyangoz hızında ilerlemek; kabuğundan çık! Kırılgan salyangoz kabuğu nedeniyle yavaşlığı ve kırılganlığı ifade eder. Çok iğrenç duyguları ortaya çıkarıyor.

U+1F41A
Midye emoji U+1F41A
🐚 Midye

Kabuk sahilde bulunur. Kulağa spiral bir kabuk koyarsanız denizin sesini duyabilirsiniz! Kıyı veya okyanusu ifade eder.

U+1F403
Manda emoji U+1F403
🐃 Manda

Çok iri ve hantal bir hayvan. “Manda gibi bir adam, akşama kadar kahve köşesinde oturuyordu.” Öküz anlamında da gelir. Dayanıklılığın yanı sıra istikrar da anlamına gelir ve erkek cinselliğinin ve gücünün bir sembolüdür. Asya ülkelerinde çiftilklerinde çok kullanılır. Orman kitabında efsanesinde Mowgli çocuğu kaplan Shere Khan'dan kurtarır ve 12 burçtan biridir.

U+1F402
Öküz Whatsapp U+1F402
🐂 Öküz

Öküz arabası gibisin… Dağın önündeki öküz gibi. Güçlü, uysal çiftlik hayvanı. Tarım ve kırsal alanları temsil eder. Şişteki öküz, Oktoberfest'in sembolüdür. Oktoberfest'e gidiyoruz!

U+1F404
İnek Whatsapp U+1F404
🐄 İnek

Dişi sığırlar birçok kültürde doğurganlığı, refahı ve kutsamaları sembolize eder. İnekler sevecen ve masum olarak kabul edilir. Karadeniz yaylalarda ineklerde meralarda bulunur. Ağırlık veya zeka amaçlayan küfür.

U+1F40E
At emoji U+1F40E
🐎 At

Atı alan Üsküdar'ı geçti: Fırsat kaçırıldı; artık yapacak bir şey kalmadı. Atlarla güzellik, zarafet, tutku ve doğayı birleştirirsiniz. Eskiden çiftçilerin yardımcı ve ulaşım için vazgeçilemez bir hayvandır, bugün ise binmek popüler bir hobidir. Sembolik olarak, at ayrıca erotizm ve cinsellik gösterebilir.

U+1F416
Domuz emoji U+1F416
🐖 Domuz

Çin burcundaki on iki Zodyak işaretlerinden biri. Ayrıca, kirli, açgözlü veya iğrenç anlamına gelebilir ve hakaret olarak (“domuz”) kullanılır.

U+1F40F
Koç emoji U+1F40F
🐏 Koç

Dönen boynuzlu erkek koyunlar bereketin sembolüdür: Koç günde 50 ye kadar çiftleşme yapabilir. İnatçı ve saldırgan. Erkekliği, gücü ve dayanıklılığı, aynı zamanda gücü sembolize ediyor.

U+1F411
Koyun Whatsapp U+1F411
🐑 Koyun

Koyunlar uyku yardımı olarak sayılırlar; koyunların tüylerin içinde kurt olurlar. Koyunlar sürüsünü kör bir şekilde takip eder ve iyi huylu ve basit fikirli olarak kabul edilir. Nazik, kolayca etkilenen ve saf bir kişi, genellikle koyun olarak adlandırılır.

U+1F999
Lama Emoji U+1F999
🦙 Lama

Peru'ya gidiyoruz! Llamalar, Güney Amerika'daki And Dağları'nda yaşıyor ve deve ailesine aittir. Sevimli yüz ifadesi, büyük gözler ve yumuşak kürk. Ancak dikkat: Kendini tehlikede hissederse tükürmeye başlar. Tek boynuzlu atın yerine yeni bir moda hayvanı olmuş: “Llamas'lı Drama Yok“, “Probllamas Yok“.

U+1F410
Keçi U+1F410
🐐 Keçi

Aptal bir keçi olmak ya da sürekli bir keçi gibi şikayet et.... Dağlarda vahşi hayvan ve çiftliklerde çiftlik hayvanı. Keçiler güçlü kokulu hayvanlar olarak kabul edilir. Masallarda genellikle şefkatli bir annenin sembolü olur. Keçi, sürücü, zindelik ve cinsel zindeliği temsil eder.

U+1F98C
Geyik U+1F98C
🦌 Geyik

Geyik boynuzlu ormanın kralıdır. Noel sembolü (Ren geyiği Rudolph) veya Disney filmi Bambi'nin ünlü karakteri. Mitolojide, geyik ve tek boynuzlu at, ruh ve aklın temsili olarak eşanlamlı. Popüler inanışta, geyiklerin erotik bir anlamı vardır.

U+1F415
Köpek U+1F415
🐕 Köpek

Köpekle yürüyüşe çıkmam gerekiyor! Ayrıca havlayan köpeklerin ısırmadığı veya birinin hasta hissettiği anlamına gelebilir. Köpek, insanın en iyi arkadaşıdır ve koşulsuz sevgi, itaat, güvenilirlik ve sadakat anlamına gelir.

U+1F429
Kanış köpeği emoji U+1F429
🐩 Kanış köpeği

Islanmış bir kanış köpeği gibi görünüyorsun (utanç verici bir duruma maruz kalmak ifade eder). Yada sadık ve özverili arkadaşlar yanınızda. Abartılı görünümden dolayı önceden sosyetede sevilen ev hayvandı yada sirk hayvan olarak kullanılmış. Kanişler canlı, canlı ve zeki köpeklerdir.

U+1F408
Kedi emoji U+1F408
🐈 Kedi

Kedinin ciğere baktığı gibi bakmak, “aralarına kara kedi girdi” Kediseverlerin ya da kendi evcil hayvanınızın sembolü. Kedinin yedi cana sahip olduğu söyleniyor.

U+1F413
Horoz emoji U+1F413
🐓 Horoz

Yeni bir gün başlıyor ya da yeni önemli haberler var. Horoz gibi kabadayıca davranan (kimse). Erkek tavuk. Güneş doğduğunda horoz ötüyor. Şişirilmiş, bölgesel, koruyucu ve saldırgan olarak kabul edilir. Aynı zamanda erkek ve erkek niyetlerinin bir sembolüdür.

U+1F983
Hindi emoji U+1F983
🦃 Hindi

Şükran bayramını bizimle kutlar mısın? Yaban hindisi Amerika' da yaşar. Güvenlik ve yeryüzüne yakınlık sembolüdür. Amerika'da Şükran Bayramı ve geleneksel bir Noel yemeğidir. Hindi kolayca sinirlenir ve sonrası çığrışır.

U+1F54A
Güvercin emoji U+1F54A
🕊 Barış güvercini

Anlaşmazlıklardan ve çatışmalardan kurtulalım! Barışalım artık! Ağzında zeytin dalı olan beyaz bir güvercin. Dünya çapında, güvercin bir barış sembolüdür.

U+1F99A
Tavus kuşu U+1F99A
🦚 Tavus kuşu

Tavus kuşu gibi yürüyor! Kadınların dikkatini çekmek için tavus kuşu tüylerini yükseltir; güzellik, zenginlik ve sevginin yanı sıra kibir sembolünün simgesidir.

U+1F99C
Papağan Emoji U+1F99C
🦜 Papağan

“Papağan gibi her şeyi tekrarlıyorsun“ ya da Makyajından Papağan gibi olmuş. Parlak renkleri olan tropik kuş kelimeleri tekrar edebilir, hatta telefon zillerini taklit edebilir.

U+1F9A2
Kuğu U+1F9A2
🦢 Kuğu

Çirkin ördek yavrusundan güzel kuğuya. Uzun boyunlu ve parlak beyaz kuş tüyü olan bu zarif kuş, birçok efsanede ve masallarda görülür. Kuğu yaşam boyunca tek bir eşiyle yaşar. Sadakat ve saflığı sembolize eder.

U+1F407
Tavşan emoji U+1F407
🐇 Tavşan

Paskalya bayramın kutlu olsun! ya da “çok sevimli!” Tavşan genellikle Paskalya ve ilkbaharda gönderilir. Buna ek olarak, tavşan Çin burçların dördüncü sırada ve yeni yıl kutlamaları için kullanılır. Tavşanın bir sonraki yılı 2023.

U+1F99D
Rakun U+1F99D
🦝 Rakun

Mağazada rakun var! Zorro maskeli hayvan. Çarpıcı siyah ve beyaz yüzlü sevimli maskeli küçük ayı, aslında Kuzey Amerika'dan geliyor. Yalnız gece aktif, renk görmeyen ve iyi bir tırmanışçı.

U+1F9A1
Porsuk Emoji U+1F9A1
🦡 Porsuk

Akıllı ve hızlısın! Porsuğun en belirgin özelliği, kafasındaki beyaz şerittir. Gece aktif olan porsuk, kazdığı yeraltı mağaralarında yaşar. Porsuklar cesur, sürü halinde yaşarlar ve kış uykusu tutarlar.

U+1F401
Beyaz Fare U+1F401
🐁 Fare

Farecim Avrupa'da en popüler kız arkadaşına söylenen tatlı sözlerden biridir (Yani Yavrum, tatlım gibi). Ayrıca küçük, sessiz ve göze batmayan birine de söylenir.

U+1F400
Sıçan U+1F400
🐀 Sıçan

Fare Emoji ile karıştırmak kolaydır. Sıçan Çin burcundaki on iki Zodyak işaretlerinden biridir. Aynı zamanda hainler ve güvenilmeyen insanlar için bir hakaret (“sıçan”) olarak olumsuz olarak kullanılır.

U+1F43F
Sincap emoji U+1F43F
🐿 Çizgili Sincap

Bu sevimli hayvanlar Amerika'da yaşıyor ve sincabın aksine çizgiler var. Esnek yanaklarında yiyecekleri toplar ve daha sonra yemek için saklayabilir. Hadi parkta yürüyüşe çıkalım!

U+1F994
Kirpi emoji U+1F994
🦔 Kirpi

Küçük, sevimli ama dayanıklı! Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Kirpi kışın uyur ve geceleri aktiftir. Video oyunu Sonic'in ünlü (mavi) kirpisi çok hızlı ve halka toplar.

U+1F43E
Pati emoji U+1F43E
🐾 Patiler

Yolu takip et veya “Yeni bir evcil hayvanım var.” izler, köpekler, kediler, ayılar, aslanlar, vb. Gibi pençeleri olan bir hayvanı gösterebilir. Emoji, çoğunlukla hayvanlarla ilgili konuşmalarda kullanılır.

U+1F41C
Karınca U+1F41C
🐜 Karınca

Çalışkan hayvanlar bir kolonide yaşar, organize edilir ve vücut ağırlıklarının çoğunu taşıyabilir. Karıncalar dünya çapında bulunur ve 1 ila 7 cm arasında büyürler. Ormanın sağlık polisi olarak tanımış. Coşku ve çalışkanlığın sembolü.