🙈 Çevre, doğa ve hayvan emojilerin anlamı ve kullanım şekilleri

İşte anlamı ve unicode ile WhatsApp Çevre, doğa ve hayvan emojilerin listesi. Emojilerin renkli dünyasını keşfet! İyi eğlenceler!

Kategori: 🙈 Hayvan ve doğa emojiler

U+1F436
Köpek emoji U+1F436
🐶 Tatlı köpek
Sevimli büyük kulaklı dil çıkaran bir köpek koşulsuz sadakat ve cemile temsil eder. Bir hayvan severin ifadesi “Köpeğimi seviyorum” ifade eder.
U+1F431
Kedi yüzü U+1F431
🐱 Kedi yüzü
Sevimli, eğlenceli ve yumuşak kadife patileri özellikle büyük şehirlerde en popüler evcil hayvanlardan biridir. Kediler, yedinci anlamda inatçı, bağımsız olarak kabul edilir. Bilgelik, mutluluk, bireysellik, ayrıca şefkat ve hassasiyet sembolize ederler.
U+1F42D
Fare yüzü U+1F42D
🐭 Fare yüzü
Dağ doğura doğura bir fare doğurmuş. Fareler küçük ve güçsüz, aynı zamanda utangaç ve çaresiz olarak kabul edilir. Gri bir fare göze çarpmayan, utangaç ve mütevazı bir kişinin adıdır.
U+1F439
Hamster emoji U+1F439
🐹 Hamster
Senden hoşlandım! Gece kemirgen, çocukların en sevilen evcil hayvanlarından biri. Yemleri barındırıyor ve Hamster tekerleğinde gece boyunca koşar. İç huzuru ve hoşgörüyü sembolize eder.
U+1F430
Tavşan emoji Whatsapp U+1F430
🐰 Tavşan
Sevimli uzun kulaklı tavşanın karikatür tarzı. Paskalya'yı ya da baharı ifade etmek için kullanılabilir. Birçoğu topluca kürk, aile ruhu ve aktif bir seks hayatı ile ilişkilendirir.
U+1F98A
Tilki emoji Whatsapp U+1F98A
🦊 Tilki
Seni kurnaz tilki! Kabarık kuyruğu olan kırmızı tilki bir aile hayvanıdır. Özellikle kurnaz ve zeki kabul edilir. Masallarda diğerlerinin zayıflıklarını kullanan, aldatıcı ve hile-yapar olarak sembolize edilir.
U+1F43B
Oyuncak ayı emoji U+1F43B
🐻 Oyuncak ayı
Sevimli bir oyuncak ayı, okşanmayı çok sever. Aynı bir insan gibi iki ayak üzerinde durabilir. Aynı zamanda güçlü olduğu için hayran bırakıyor ve korkutuyor.
U+1F43C
Panda ayı emoji Whatsapp U+1F43C
🐼 Panda ayı
Ben bir Cro (ünlü alman hiphop şarkıcı) konserine gidiyorum! Pandalar Çin'den geliyor, bambu ile besleniyor ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Tamamen sevimli ya da dostça bir sevgi anlamı verir.
U+1F428
Koala ayı emoji U+1F428
🐨 Koala ayı
Koala sevimlilik ve sempatiyi temsil eder. Herkes onu korumak ister. Avustralya'nın en çok bilinen hayvanlarından biri. Okaliptüsle beslenir ve günde 20 saat uyur.
U+1F42F
Kaplan emoji U+1F42F
🐯 Kaplan
Bu muhteşem hayvan gücü, kedigilliği ve dürtüleri temsil eder. Asya'da çok önemli bir sembolüdür. Orada, kaplan bilge bir lider (Budizm) ve milli hayvan (Hindistan) olarak kabul edilir, cesaret ve güç (Çin) ifade eder ve bir Çin burcudur.
U+1F981
Aslan emoji U+1F981
🦁 Aslan
Sevimli bir aslanın kafası. Hayvanların ve yağmur ormanın kralı. Güçlü, tehlikeli bir avcı, yüce bir yönetici ve bir güç simgesi.
U+1F42E
İnek Whatsapp U+1F42E
🐮 İnek yüzü
Çiftlik hayvanı, insana süt ve et sağlar. İnek bir işgücüdür ve Hindistan'da kutsal bir hayvandır. Ayrıca, kalın kafalı ve kabaca bir erkek için kullanılır.
U+1F437
Domuz emoji U+1F437
🐷 Domuz
Kelime anlamı “Senin domuzun var” olan ve “Çok şanslısın” anlamına gelen alman bir deyim yerine kullanılır. Yılbaşında baca temizleyicisi, dört yapraklı yoncası ve domuz ile “bol şanslar” arzuları ifade eder. Refah ve zenginlik getirir.
U+1F43D
Domuz burun U+1F43D
🐽 Domuz burun
Burası ne kadar dağınlık var ama!! Domuzun burnu bir sokete benzer. Birisi kirli ve dağınık olur ya da çok fazla ve çirkin halde yemek yer (bir domuz gibi yersiniz).
U+1F438
Kurbağa emoji U+1F438
🐸 Kurbağa
Oyunbozanlık etme! Doğurganlık, ölüm ve yeniden doğuş simgesi olarak mitolojide bulunur. Rüya prensi (kurbağa prensi) olarak da görülebilir. Kermit Kurbağayı (Muppet Show) herkes bilir.
U+1F435
Maymun Whatsapp U+1F435
🐵 Maymun
Maymuna dönme, “Terbiyeli maymun gibi”, “Usta maymun kamçı istemez” gibi eğlenceli şekillerde kullanılabilir.
U+1F648
Ben görmedim maymunu U+1F648
🙈 Bir şey görmeyen maymun (üç maymunların biri)
Bir şey görmemek için gözlerini kapatan maymun. Gözlerini bir olaya, gerçeğe ya da utançtan kapatır. Görmeyen maymunun adı Mizaru ve üç bilge maymundan biridir.
U+1F64A
Ben söylemedim Maymunu U+1F64A
🙊 Bir şey söylemeyen maymun (üç maymunların biri)
Ağzını kapatan bir maymun. Sır tutar, bir şey hakkında konuşmaz, kötü bir şeyden bahsetmek istemez veya söylenecek bir şey kalmıştır. Bir şey söylemeyen maymunun adı Iwazaru'dur ve üç bilge maymundan biridir.
U+1F649
Ben duymadım maymunu U+1F649
🙉 Bir şey duymayan maymun (üç maymunların biri)
Kulaklarını kapatan maymun. Hoş olmayan veya olumsuz bir şeyi duymak istemez. Hakikatten kaçınır veya dinlemek istemez.Bir şey duymayan maymunun adı Kikazaru, üç bilge maymundan biridir.
U+1F412
Maymun emoji U+1F412
🐒 Maymun
İnanamıyorum! Yaramaz maymun aktivite, neşece oynaklığı sembolize eder. Aptal insanlar ve çok tırmanan çocuklar için kullanır. Ayrıca “Seni aptal maymun” veya “Ben evde dinleniyorum” anlamına da gelebilir.
U+1F414
Tavuk başı emoji U+1F414
🐔 Tavuk
Genel olarak korkaklık anlamına gelir. Tavuklarla ilgili birçok deyimler vardır: “Altın yumurtlayan tavuk” “Yağmurlu gün tavuk su içmez.” Tavuk, aptal ve çok konuşan bir insana da denir. Tavuk ayrıca bir Çin burcudur.
U+1F427
Penguen emoji Whatsapp U+1F427
🐧 Penguen
Penguen, soğukluğu temsil eder. Bir kişinin özellikle garip, beceriksiz olduğunu ifade de edebilir. Dengeyi ve aklı da sembolize eder. Yanı sıra Aile büyümesini açıklayabilir.
U+1F426
Kuş emoji Whatsapp U+1F426
🐦 Kuş
Ağzıyla kuş tutsa… “Ne yapsa, ne kadar çaba ve ustalık gösterse”… Kuş gibi çırpınmak “Çaresizlik içinde telaşlı davranmak”, Kuş beyinli olmak… İkinci anlamı: Kuş özgürlük, çaresizlik ve fantezi ifade eder. Spritüel düzeyde “ruhu” sembolize eder.
U+1F424
Çiv çiv whatsapp U+1F424
🐤 Çiv çiv
Yuvarlak bir tüy topu, büyük baş ve sallana sallana yürüme - çoğu yavru hayvan gibi, civciv son derece sevimlidir. Bir insan sakardır, Paskalya ya da kırsal idil sembolüdür.
U+1F423
Yumurta kabuğun içinde civciv U+1F423
🐣 Yumurta kabuğun içinde civciv
Dünyayı ilk kez gören kabuğundan yeni çıkmış bir civciv. Paskalya'nın en popüler sembollerinden biri. Yeni bir başlangıç, sevimlilik veya bir bebeğin doğumunu temsil eder.
U+1F425
Civciv emoji Whatsapp U+1F425
🐥 Çok tatlı civciv emoji
Çok büyük bir kafa, sarı tüyler, saf ve büyük gözler. Sevimli, yeni yumurtadan çıkan civciv masumiyet ve cehaleti ifade eder. “Hiçbir fikrim yoktu” veya “Benim suçum yok.”
U+1F986
Ördek U+1F986
🦆 Ördek
Topal ördek! Parklarda popüler gölet sakinleri. Ördekler Antarktika dışındaki tüm kıtalarda yaşar. Ayrıca hemşire hikayeleri (hayali hikayeler) veya yanlış raporlar (gazete ördeği) için olabilir. Ayrıca, ördek refah ve itibarın bir sembolüdür.
U+1F985
Kartal Emoji U+1F985
🦅 Kartal
En büyük Beşiktaş! Gökyüzünün kralı! ABD'nin yanı sıra özgürlük, onur ve yükseklerin peşinde olma arzusunun sembolü.
U+1F989
Baykuş emoji Whatsapp U+1F989
🦉 Baykuş
Bilgelik sembolü. Eskiden baykuşun anlamı negatifti. Hurafelere göre ölüm getirirdi. Filmlerde ürkütücü sahnelerde genellikle baykuşun ikonik sesini duyabilirsiniz.
U+1F987
Yarasa emoji U+1F987
🦇 Yarasa
İ'm Batman!. Batman emojisidir. Brem Stoker'ın Drakula filminde de önemli rol alır. Ölümsüzlüğü ve ruh göçü temsil eder. Aya uluyan yalnız kurt. “Kırmızı şapkalı kız” veya “Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu” gibi masallarda, genellikle kötü karakteri ifade eder. Ayrıca da bağımsızlık, cesur ve güçlü aile ifade eder.
U+1F43A
Kurt emoji U+1F43A
🐺 Kurt emoji
Aya uluyan yalnız kurt. “Kırmızı şapkalı kız” veya “Kurt ile Yedi Keçi Yavrusu” gibi masallarda, genellikle kötü karakteri ifade eder. Ayrıca da bağımsızlık, cesur ve güçlü aile ifade eder.
U+1F417
Yaban domuzu emoji U+1F417
🐗 Yaban domuzu
Yaban domuzu gördük! Kıllı domuzlar her yerde yaşar ve çok yönlüdür. Ürkek ve gece aktif bir hayvandır. Obelix'in en sevdiği yemeği. Fransa'da truf mantarı aramak için eğitir. Uyuşturucu bulanan domuzlar da bilePolisten kullanılır. Onlardan biri Guinness Rekorlar Kitabı'na bile girdi. Emoji ayrıca saldırganlığa ve umursamazlığa da işaret edebilir.
U+1F434
At emoji U+1F434
🐴 At emoji
Atlar sadık ve akıllıdır. Çiftlik hayvanları ve Ulaşım araçları olarak ünlülerdir. İlham verici ve güçlüdürler. İkinci anlamı çok sesli gülen ya da çok büyük, çirkin diş olan insanlara hakarettir.
U+1F984
Tek boynuzlu at emoji U+1F984
🦄 Tek boynuzlu at
Tek boynuzlu at: Büyülü güçleri olan beyaz, tek boynuzlu bir at. Efsanevi hayvan teklik, saflık ve masumiyeti temsil eder. İyiliğin sembolüdür.
U+1F41E
Uğur böceği emoji U+1F41E
🐞 Uğur böceği
Sana iyi şanslar! Siyah noktalı kırmızı uğur böceği dünyaca şans sembolü olarak kabul edilir.
U+1F99F
Moskito Emoji U+1F99F
🦟 Sivrisinek, Moskito
Bir sivrisinek kadar bıktırıyorsun! Dünyadaki 3600 tür sivrisinek var. Çoğunlukla akşam saatlerinde ve suların yakınında bulacaksınız. Sadece dişi sivrisinekler sokar, yumurta üretimi için bir kan yemeğine ihtiyaç duyarlar.
U+1F997
Çekirge Emoji U+1F997
🦗 Cırlak böceği
Kamp ateşi, sıcak yaz akşamları. Cıvıl cıvıl hayvanlar, cırcır böcekleri, çekirge veya ağustos böcekleri olabilir. Hristyanların on vebalardan biri, hayvan yemi ve geleceğin beslenme eğilimleri. Ağustos böceği tembel, karınca ise çalışkandır.
U+1F577
Örümcek emoji U+1F577
🕷 Örümcek
Örümcek dünya çapında korku ve iğrenme hislerini ifade eder. Karşındaki seni şok etmek ya da kızdırmak istiyor. Halloween (Cadılar bayramı) veya örümcek adam için de kullanılabilir.
U+1F578
Örümcek ağı emoji U+1F578
🕸 Örümcek ağı
Örümcek ağı öncelikle av için yapılır. Bir tuzak veya tehlike gösterebilir. Cadılar Bayramı ve korkutucu semboldür.
U+1F422
Kaplumbağa emoji U+1F422
🐢 Kaplumbağa
Kaplumbağalar 40 ila 100 yaşlarına kadar yaşar ve çok yavaş hareket eder. Sakin bir gününüz var, yavaş hareket halindeyken ya da bir Mutant Ninja Turtle olarak karnavalda giyiniyorsun.
U+1F40D
Yılan emoji U+1F40D
🐍 Yılan
Yılan, sersemlik ve aldatma anlamına gelir. Bir kişi arkadaşın gibi davrandı, ama senin arkanda kötü konuşuyor. Ayrıca Çin burcunda bir Zodyak işareti temsil eder.
U+1F98E
Kertenkele emoji U+1F98E
🦎 Kertenkele
Küçük formatta ejderha. Sürüngen, taşlarda güneş altında kalmayı sever. Kertenkeleler Avrupa, Afrika ve Asya'da yaşamaktadır. Sevimli, çevik hayvanlar, tekrar ortaya çıkan bir tehlike durumunda kuyruğu atabilirler. 14 Ağustos, Uluslararası Kertenkele Günü (Dünya Kertenkele Günü). Ömrü koruyabilmesi gereken uzun ömürlülüğü, uyarlanabilirliği ve kıskanç kişileri sembolize eder.
U+1F996
T-Rex Emoji U+1F996
🦖 T-Rex
Jurassic Park'ın yeni filmi çıkmış! Tyrannosaurus Rex - kısa kollu etçil dinozor. Latincedir ve anlamı “kertenkelelerin kralı“ 'dır. Filmlerde genellikle korku ve dehşeti yaymanın yanı sıra tehdit anlamına gelen agresif avcı.
U+1F995
Dinazor Smiley U+1F995
🦕 Dinazor
O vejetaryen ya da “Doğal tarih müzesine gidiyoruz!“ Uzun boyunlu, masif fiziğe ve küçük bir başa sahip otçul dinozor. 30 m uzunluğa ve 70 t ağırlığa sahip, şimdiye kadarki en büyük hayvandır. En popüler dinozorlardan biri. 66 milyon yıl önce Kretase'nin sonunda soyu tükendi.
U+1F982
Akrep emoji U+1F982
🦂 Akrep
Sekiz bacak, iki kıskaç ve zehirli iğnesi. Akrep öykülerde genellikle tehlikeli ve ölümcül bir yaratıktır. Dünya çapında her yerdelerdir fakat sadece birkaç tür tehlikeli. On iki burçundan biri.
U+1F419
Ahtapot emoji U+1F419
🐙 Ahtapot
Ahtapot, favori bir kol da dâhil olmak üzere sekiz koluna kadar sahiptir ve akıllı kabul edilir. Ayrıca, sevimli görünüşü, “Sana yetişmek istiyorum.” diye çağrır. Seyahat ve dalış ya da aynı anda birçok şeyi yapma yeteneği ile bağlantılı olarak kullanılır.
U+1F99E
Istakoz U+1F99E
🦞 Istakoz
Istakoz ve şampanya! Bu deniz canlıları 100 yaşına kadar yaşar ve yıllık 160 km yol katleder. Tatilleri, denizi ve enfes yemekleri temsil eder.
U+1F980
Yengeç emoji U+1F980
🦀 Yengeç
Yengeçler yalnızlık anlamına gelebilir. Deniz, sualtı dünyası ve hatta yiyecek ifade eder. İkinci anlamı: Sadece yan hareket etmek.
U+1F421
Balon balığı Whatsapp U+1F421
🐡 Balon balığı
Dikkat et, tehlikeliyim! Kirpi balığı tehlike durumunda şişebilir ve sivri uçlarını sana doğru yöneltebilir! Bu, düşmanın onu yutmasını neredeyse imkânsız hale getirir. Bir uyarı: benimle uğraşma! Zehirli olmasına rağmen, Japonya'da bir lezzet kabul edilir.
U+1F420
Rekli balık U+1F420
🐠 Tropik balığı
Renkli bir sualtı dünyasına, ılık su sıcaklıklarına dalın, güneş ve plaja gidin. Renkli balık tropikal sularda yaşar. Tatil ve huzur yanı sıra özgürlük, bağımsızlık ve sınırsızlık ihtiyacının sembolü.
U+1F41F
Balık emoji U+1F41F
🐟 Balık
Elemanındaki bir balık gibi, bir balık kadar uyanık ya da soğuk olun. Balıklar gizleme ve adaptasyon ustalarıdır. Balık, yüzme veya deniz ürünleri ile birlikte kullanılır.
U+1F42C
Yunus emoji U+1F42C
🐬 Yunus balığı
Flipper! Amerikalı bir çocuk dizisi. Yunuslar son derece zeki memelilerdir. Ailede birlikte yaşıyorlar.
U+1F433
Üfleyen balina emoji U+1F433
🐳 Üfleyen balina
Moby Dick! Balinalar nefes almak için yüzeye gelmek zorunda. Başlarının üstünde bir delik var. Nefes alırken su, üfleme deliğinden vurur. Bu su aslında havada 12 metre yüksekliğe ulaşabilir.Emoji, sualtı dünyası, balina gözlemciliği veya fazla kilolu insanlar için hakaret ile ilgili kullanım alanı buluyor.
U+1F40B
Balina emoji U+1F40B
🐋 Balina
Büyük gövdeli çok büyük deniz memelisi. Balinanın doğal düşmanı yoktur. Onlar dünyadaki en eski hayvanlar arasındadır ve bilginin koruyucuları olarak kabul edilirler. Aşırı kilolu insanlara hakaret.
U+1F40A
Timsah U+1F40A
🐊 Timsah
Kalın timsah dökülen gözyaşları. Timsah bir ertenkele olarak 230 milyon sene varken ve dünyanın en eski hayvan grubudur. Timsahlar suda ve karada tropikal bölgelerde yaşar. Onlar halsiz kabul edilir ve güçlü avcılar. Bir ülkeye veya bölgeye atıfta bulunabilir, örneğin, Avustralya veya Florida. Timsah da mecazi olarak aldatma ve ikiyüzlülüğü ifade eder.
U+1F405
Kaplan whatsapp U+1F405
🐅 Kaplan
Asya'da yaygın olarak görülen çarpıcı çizgili tüylü avcısı en büyük kedi türü olarak kabul edilir. Ormanın kralı. Kaplan, cesaret, güç, vahşi güzelliği ve cinsel gücü birleştiriyor. Aynı şekilde, düşüncesiz, özgürlüğü seven ve korku uyandıran bir insanı temsil eder.
U+1F406
Leopar emoji U+1F406
🐆 Leopar
Leopar en hızlı ve en zarif kedilerden biridir ve vahşiliği, zarafeti, güzelliği ve gücü sembolize eder. Asya ya da Afrika'ya tatili de ifade eder. Ya da tipik desenle yeni tayt almak istersiniz.
U+1F993
Zebra Smiley U+1F993
🦓 Zebra
Afrika'da yaşıyor, ata benziyor ve siyah ve beyaz çizgileri var. Veya beyaz-siyah çizgili? Her şeyin iki tarafı vardır, sadece aydınlık ve karanlık değil. Negatifler ve pozitifler dengede tutulur.
U+1F98D
Goril whatsapp U+1F98D
🦍 Goril
Benimle uğraşma! Boyu 1,75 m'ye kadar olan ve 200 kg'a kadar olan goriller en büyük maymunlardır. Nazik devler otçul hayvan ve nesli tükenmektedir. İlkel ya da medeniyetsiz bir kişi için kullanılır. Gücün simgesi ve aynı zamanda saldırganlığı ifade eder.
U+1F418
Fil Whatsapp U+1F418
🐘 Fil
Fareden fil yapıyorsun. Dünyanın hala yaşayan en ağır kara memelisi, bilgelik anlamına gelir. Tatile gidiyoruz: Afrika'da veya Asya'da safarilerine.Fazla kilolu bir kişi için daha az gurur verici.
U+1F99B
Su aygırı Emoji U+1F99B
🦛 Su aygırı
Kruger Ulusal Parkı'ndaki safarimiz devam ediyor! Su aygırı, filden sonra Dünyanın en ağır kara memelisidir. Bu büyük herbivorlar çok agresif bir davranış sergileyebilir. Varil fiziği nedeniyle daha az iltifat için daha az kullanılır.
U+1F98F
Gergedan U+1F98F
🦏 Gergedan
Bir aptal ve kaba insan gergedan olarak adlandırılır. Gergedan güçlü bir beden, kısa bacakları ve iki büyük sivri boynuz var. Taş devriden kalan, otçul ve kritik tehlike altında. Öfke ve icra kabiliyeti sembolize ediyor.
U+1F42A
Hecin devesi whatsapp U+1F42A
🐪 Hecin devesi
Tek kamburlu deve, Afrika ve Arabistan'da bulunur. Hayvancılık ve dağcılık olarak çölde yaşayabilir ve haftalarca susuz kalacaktır. Karakteristik özellikleri uzun boyun, uzun kirpikler ve sallanan yürüyüşlerdir.
U+1F42B
Deve emoji U+1F42B
🐫 Deve
İki kamburlu deve Orta Asya'da gerçekleşir. Develer aşırı habitatlara adapte edilmiştir (çölün gemisi). Dayanıklılık, hayatta kalma, dayanıklılık ve esneklik sembolü. Deve Kabe'ye gitmekle hacı olmaz: Gerekli niteliklerden yoksun olan kişi, bir takım gereklilikleri yerine getirse bile kişiliğine değer kazandıramaz.
U+1F992
Zürafa Emoji U+1F992
🦒 Zürafa
En uzun boyunlu hayvan Afrika'ya özgüdür. Zürafalar 6 m boyundadır, maksimum ağırlığı 1.600 kg'dır ve 55 km/saate ulaşmaktadır. Öngörü ve nezaket sembolü.
U+1F998
Kanguru U+1F998
🦘 Kanguru
Dünyanın diğer ucuna! Koala kanguru Avustralya'nın en ünlü hayvanlarıdır. Dünyanın en büyük keseli hayvanı, Avustralya armasına çıkmayı bile becerdi. Kanguru kuyruğuyla gider, geriye doğru koşamaz ve terlemez.
U+1F41D
Arı Whatsapp U+1F41D
🐝 Arı
Arı gibi meşgul veya çalışkan olmak anlamındadır. Arılar sosyal bir toplum gibi yapılandırılmıştır: her birinin kendi görevi vardır ve insanların başarısına katkıda bulunur. Dikkat: Bir arı da sinirlenebilir ve sokabilir!
U+1F41B
Tırtıl emoji U+1F41B
🐛 Tırtıl
Küçük Tırtıllar yumurtadan çıkarlar, yemekten başka bir şey yapmaz, belirli iriliğe ulaşınca ipek salgısı ile kendilerine koza örerler. Bir müddet sonra pupa kabuğunu yırtar ve kozadan genç bir kelebek ortaya çıkar. Bir larva genellikle kalın ve kıllıdır. Bu nedenle iğrenç kabul edilir.
U+1F98B
Kelebek emoji U+1F98B
🦋 Kelebek
Olumlu bir dönüşümün sembolü: göze çarpmayan tırtıldan güzel kelebeğe. Biri âşık, “midemde kelebekler uçuşuyor”. Yaz geldi!
U+1F40C
Salyangoz Whatsapp U+1F40C
🐌 Salyangoz
Salyangoz gibi yavaş olma;salyangoz hızında ilerlemek; kabuğundan çık! Kırılgan salyangoz kabuğu nedeniyle yavaşlığı ve kırılganlığı ifade eder. Çok iğrenç duyguları ortaya çıkarıyor.
U+1F403
Manda emoji U+1F403
🐃 Manda
Çok iri ve hantal bir hayvan. “Manda gibi bir adam, akşama kadar kahve köşesinde oturuyordu.” Öküz anlamında da gelir. Dayanıklılığın yanı sıra istikrar da anlamına gelir ve erkek cinselliğinin ve gücünün bir sembolüdür. Asya ülkelerinde çiftilklerinde çok kullanılır. Orman kitabında efsanesinde Mowgli çocuğu kaplan Shere Khan'dan kurtarır ve 12 burçtan biridir.
U+1F402
Öküz Whatsapp U+1F402
🐂 Öküz
Öküz arabası gibisin… Dağın önündeki öküz gibi. Güçlü, uysal çiftlik hayvanı. Tarım ve kırsal alanları temsil eder. Şişteki öküz, Oktoberfest'in sembolüdür. Oktoberfest'e gidiyoruz!
U+1F404
İnek Whatsapp U+1F404
🐄 İnek
Dişi sığırlar birçok kültürde doğurganlığı, refahı ve kutsamaları sembolize eder. İnekler sevecen ve masum olarak kabul edilir. Karadeniz yaylalarda ineklerde meralarda bulunur. Ağırlık veya zeka amaçlayan küfür.
U+1F40E
At emoji U+1F40E
🐎 At
Atı alan Üsküdar'ı geçti: Fırsat kaçırıldı; artık yapacak bir şey kalmadı. Atlarla güzellik, zarafet, tutku ve doğayı birleştirirsiniz. Eskiden çiftçilerin yardımcı ve ulaşım için vazgeçilemez bir hayvandır, bugün ise binmek popüler bir hobidir. Sembolik olarak, at ayrıca erotizm ve cinsellik gösterebilir.
U+1F416
Domuz emoji U+1F416
🐖 Domuz
Çin burcundaki on iki Zodyak işaretlerinden biri. Ayrıca, kirli, açgözlü veya iğrenç anlamına gelebilir ve hakaret olarak (“domuz”) kullanılır.
U+1F40F
Koç emoji U+1F40F
🐏 Koç
Dönen boynuzlu erkek koyunlar bereketin sembolüdür: Koç günde 50 ye kadar çiftleşme yapabilir. İnatçı ve saldırgan. Erkekliği, gücü ve dayanıklılığı, aynı zamanda gücü sembolize ediyor.
U+1F411
Koyun Whatsapp U+1F411
🐑 Koyun
Koyunlar uyku yardımı olarak sayılırlar; koyunların tüylerin içinde kurt olurlar. Koyunlar sürüsünü kör bir şekilde takip eder ve iyi huylu ve basit fikirli olarak kabul edilir. Nazik, kolayca etkilenen ve saf bir kişi, genellikle koyun olarak adlandırılır.
U+1F999
Lama Emoji U+1F999
🦙 Lama
Peru'ya gidiyoruz! Llamalar, Güney Amerika'daki And Dağları'nda yaşıyor ve deve ailesine aittir. Sevimli yüz ifadesi, büyük gözler ve yumuşak kürk. Ancak dikkat: Kendini tehlikede hissederse tükürmeye başlar. Tek boynuzlu atın yerine yeni bir moda hayvanı olmuş: “Llamas'lı Drama Yok“, “Probllamas Yok“.
U+1F410
Keçi U+1F410
🐐 Keçi
Aptal bir keçi olmak ya da sürekli bir keçi gibi şikayet et.... Dağlarda vahşi hayvan ve çiftliklerde çiftlik hayvanı. Keçiler güçlü kokulu hayvanlar olarak kabul edilir. Masallarda genellikle şefkatli bir annenin sembolü olur. Keçi, sürücü, zindelik ve cinsel zindeliği temsil eder.
U+1F98C
Geyik U+1F98C
🦌 Geyik
Geyik boynuzlu ormanın kralıdır. Noel sembolü (Ren geyiği Rudolph) veya Disney filmi Bambi'nin ünlü karakteri. Mitolojide, geyik ve tek boynuzlu at, ruh ve aklın temsili olarak eşanlamlı. Popüler inanışta, geyiklerin erotik bir anlamı vardır.
U+1F415
Köpek U+1F415
🐕 Köpek
Köpekle yürüyüşe çıkmam gerekiyor! Ayrıca havlayan köpeklerin ısırmadığı veya birinin hasta hissettiği anlamına gelebilir. Köpek, insanın en iyi arkadaşıdır ve koşulsuz sevgi, itaat, güvenilirlik ve sadakat anlamına gelir.
U+1F429
Kanış köpeği emoji U+1F429
🐩 Kanış köpeği
Islanmış bir kanış köpeği gibi görünüyorsun (utanç verici bir duruma maruz kalmak ifade eder). Yada sadık ve özverili arkadaşlar yanınızda. Abartılı görünümden dolayı önceden sosyetede sevilen ev hayvandı yada sirk hayvan olarak kullanılmış. Kanişler canlı, canlı ve zeki köpeklerdir.
U+1F408
Kedi emoji U+1F408
🐈 Kedi
Kedinin ciğere baktığı gibi bakmak, “aralarına kara kedi girdi” Kediseverlerin ya da kendi evcil hayvanınızın sembolü. Kedinin yedi cana sahip olduğu söyleniyor.
U+1F413
Horoz emoji U+1F413
🐓 Horoz
Yeni bir gün başlıyor ya da yeni önemli haberler var. Horoz gibi kabadayıca davranan (kimse). Erkek tavuk. Güneş doğduğunda horoz ötüyor. Şişirilmiş, bölgesel, koruyucu ve saldırgan olarak kabul edilir. Aynı zamanda erkek ve erkek niyetlerinin bir sembolüdür.
U+1F983
Hindi emoji U+1F983
🦃 Hindi
Şükran bayramını bizimle kutlar mısın? Yaban hindisi Amerika' da yaşar. Güvenlik ve yeryüzüne yakınlık sembolüdür. Amerika'da Şükran Bayramı ve geleneksel bir Noel yemeğidir. Hindi kolayca sinirlenir ve sonrası çığrışır.
U+1F99A
Tavus kuşu U+1F99A
🦚 Tavus kuşu
Tavus kuşu gibi yürüyor! Kadınların dikkatini çekmek için tavus kuşu tüylerini yükseltir; güzellik, zenginlik ve sevginin yanı sıra kibir sembolünün simgesidir.
U+1F99C
Papağan Emoji U+1F99C
🦜 Papağan
“Papağan gibi her şeyi tekrarlıyorsun“ ya da Makyajından Papağan gibi olmuş. Parlak renkleri olan tropik kuş kelimeleri tekrar edebilir, hatta telefon zillerini taklit edebilir.
U+1F9A2
Kuğu U+1F9A2
🦢 Kuğu
Çirkin ördek yavrusundan güzel kuğuya. Uzun boyunlu ve parlak beyaz kuş tüyü olan bu zarif kuş, birçok efsanede ve masallarda görülür. Kuğu yaşam boyunca tek bir eşiyle yaşar. Sadakat ve saflığı sembolize eder.
U+1F407
Tavşan emoji U+1F407
🐇 Tavşan
Paskalya bayramın kutlu olsun! ya da “çok sevimli!” Tavşan genellikle Paskalya ve ilkbaharda gönderilir. Buna ek olarak, tavşan Çin burçların dördüncü sırada ve yeni yıl kutlamaları için kullanılır. Tavşanın bir sonraki yılı 2023.
U+1F54A
Güvercin emoji U+1F54A
🕊 Barış güvercini
Anlaşmazlıklardan ve çatışmalardan kurtulalım! Barışalım artık! Ağzında zeytin dalı olan beyaz bir güvercin. Dünya çapında, güvercin bir barış sembolüdür.
U+1F99D
Rakun U+1F99D
🦝 Rakun
Mağazada rakun var! Zorro maskeli hayvan. Çarpıcı siyah ve beyaz yüzlü sevimli maskeli küçük ayı, aslında Kuzey Amerika'dan geliyor. Yalnız gece aktif, renk görmeyen ve iyi bir tırmanışçı.
U+1F9A1
Porsuk Emoji U+1F9A1
🦡 Porsuk
Akıllı ve hızlısın! Porsuğun en belirgin özelliği, kafasındaki beyaz şerittir. Gece aktif olan porsuk, kazdığı yeraltı mağaralarında yaşar. Porsuklar cesur, sürü halinde yaşarlar ve kış uykusu tutarlar.
U+1F401
Beyaz Fare U+1F401
🐁 Fare
Farecim Avrupa'da en popüler kız arkadaşına söylenen tatlı sözlerden biridir (Yani Yavrum, tatlım gibi). Ayrıca küçük, sessiz ve göze batmayan birine de söylenir.
U+1F400
Sıçan U+1F400
🐀 Sıçan
Fare Emoji ile karıştırmak kolaydır. Sıçan Çin burcundaki on iki Zodyak işaretlerinden biridir. Aynı zamanda hainler ve güvenilmeyen insanlar için bir hakaret (“sıçan”) olarak olumsuz olarak kullanılır.
U+1F43F
Sincap emoji U+1F43F
🐿 Çizgili Sincap
Bu sevimli hayvanlar Amerika'da yaşıyor ve sincabın aksine çizgiler var. Esnek yanaklarında yiyecekleri toplar ve daha sonra yemek için saklayabilir. Hadi parkta yürüyüşe çıkalım!
U+1F994
Kirpi emoji U+1F994
🦔 Kirpi
Küçük, sevimli ama dayanıklı! Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya. Kirpi kışın uyur ve geceleri aktiftir. Video oyunu Sonic'in ünlü (mavi) kirpisi çok hızlı ve halka toplar.
U+1F43E
Pati emoji U+1F43E
🐾 Patiler
Yolu takip et veya “Yeni bir evcil hayvanım var.” izler, köpekler, kediler, ayılar, aslanlar, vb. Gibi pençeleri olan bir hayvanı gösterebilir. Emoji, çoğunlukla hayvanlarla ilgili konuşmalarda kullanılır.
U+1F41C
Karınca U+1F41C
🐜 Karınca
Çalışkan hayvanlar bir kolonide yaşar, organize edilir ve vücut ağırlıklarının çoğunu taşıyabilir. Karıncalar dünya çapında bulunur ve 1 ila 7 cm arasında büyürler. Ormanın sağlık polisi olarak tanımış. Coşku ve çalışkanlığın sembolü.
U+1F409
Ejder emoji U+1F409
🐉 Ejder
Bu korkunç ya da fantastik! Doğanın tüm unsurlarının ustası olarak ejderha, Japon ve Çin geleneklerinden efsanevi bir figürdür. Çoğu şirket logolarında da bulunur.
U+1F432
Ejderha kafası U+1F432
🐲 Ejderha kafası
Çin Yeni Yılı'nı kutluyoruz. Efsanelerde, peri masallarında ve filmlerde, ejderha genellikle korkunç bir canavardır: Pullu, 4 bacağı, büyük kanatları ve ateş yayılımı. Çin ve Çin kültürünün sembolü.
U+1F335
Kaktüs emoji U+1F335
🌵 Kaktüs
Eski kovboy filmlerini seviyorum! Bir sonraki tatil sıcak bir çöl bölgesinde ya da birisi Meksika restoranına gitmek istiyor! Asi bir kişiye de ifade eder
U+1F384
Yılbaşı ağacı U+1F384
🎄 Yılbaşı ağacı
Mutlu tatiller! Yılbaşın kutlu olsun! Toplar, ışık ve yıldız gibi şeylerle süslenen geleneksel Noel ağacı. Tatilleri temsil eder ve sık sık Noel ve Yılbaşı selamlarıyla gelir.
U+1F332
Kozalaklı ağaç emoji U+1F332
🌲 Kozalaklı ağaç
Kozalaklı ağaçlar her zaman yeşil, kışın bile yapraklarını kaybetmezler. Çin ve Japonya'da bonsak, sanatsal bahçe tasarımının bir biçimidir. Dayanıklılık ve ölümsüzlük sembolü.
U+1F333
Ağaç U+1F333
🌳 Yapraklanmış ağaç
Genel olarak ormanı ve doğayı temsil eder. Bir yürüyüşe davet için kullanılabilir. Sonbaharda, ağaçlar yapraklarını kaybetmeden yapraklar renk değiştirir. Hayatın yeniden doğuşu ve ölümün zaferi.
U+1F334
Palmiye emoji U+1F334
🌴 Palmiye
Yaz, güneş, deniz... Tatil ve tropikal veya sıcak bölgelere seyahat sembolüdür. Hurma Palmiyesi bereket sembolüdür.
U+1F331
Fidan emoji U+1F331
🌱 Fidan
Ben bahçe işlerine bayılırım! Çoğu bitki ilkbaharda açığa çıkar. Fidana çok iyi bakman lazım. Büyümeyi veya yeni bir başlangıcı simgeleyebilir.
U+1F33F
Yeşillik emoji U+1F33F
🌿 Yeşillik
Küçük yeşil yapraklı dal. Doğaya ya da doğal malzemeler ve tatlar ile yemek pişirmek anlamına gelebilir. Otlar ayrıca ilaçlarda bulunur.
U+2618
Yonca emoji U+2618
 Yonca yaprağı
Üç kalp şeklinde yaprakları olan yeşil bitki, İrlanda ve Aziz Patrik Günü anlamına gelir. Haç, doğa ve İrlanda için sembol. İngilizce kelimesi “shamrock”, İrlandaca “bitki” (seamróg) kelimesinden gelmektedir.
U+1F340
Dört yapraklı yonca U+1F340
🍀 Dört yapraklı yonca
Sana şans diliyorum! Dört yapraklı yonca, Havva tarafından cennetten bir hatıra olarak alındı. Birisi sana çok sanş diler.
U+1F38D
Çam süsleme emoji U+1F38D
🎍 Çam süsleme
Japonya'da, evin girişinde Shogatsu'ya (Yeni Yıl) bir çam dekorasyon yerleştirilmiştir. Tanrının korumasına şükür ifade eder.
U+1F38B
Tanabata ağacı U+1F38B
🎋 Tanabata (dilek) ağacı
Japonya'da Tanabata ağacına dilekler yazılıp asılır. Bayramda, iki yıldız gökyüzünde buluşur: Bir Çin öyküsüne göre, bu gece iki sevgili görüşür. Onlar yılın geri kalan günler Samanyolu tarafından ayrılır.
U+1F343
Rüzgârda sallanan yaprak U+1F343
🍃 Rüzgârda sallanan yaprak
Sonbahar geldi! veya “Rüzgârlı!” Rüzgârda çırpınan yapraklar da hayal kırıklığı, kayıp ya da kişisel aksilik gösteren bir uyarı işareti olabilir.
U+1F341
Akçaağaç yaprağı U+1F341
🍁 Akça yaprağı
Akça ağacının yaprağı Kanada'nın sembolüdür. Yaprağın sonbahar renkleri mevsime ve doğaya da dayanabilir.
U+1FAB9
Boş Yuva Whatsapp U+1FAB9
🪹 Boş yuva
Kuşları severim! Boş kuş yuvası evin sembolü olabilir. Ayrıca çocukların çoktan “kümesten uçtuklarını“ sembolize etmek için de kullanılır. Pekin Ulusal Stadyumu'nun sembolü (halk dilinde “kuş yuvası“).
U+1F344
Mantar Whatsapp U+1F344
🍄 Mantar
Avrupa'da yılbaşında kullanılmış bir şans sembolü. Süper Mario ile ekstra bir hayat. Kırmızı şemsiye ve beyaz noktalar ile mantar zehirli mantarıdır. Sonbahar ve sağlıklı beslenmeyi ifade edebilir.
U+1F41A
Midye emoji U+1F41A
🐚 Midye
Kabuk sahilde bulunur. Kulağa spiral bir kabuk koyarsanız denizin sesini duyabilirsiniz! Kıyı veya okyanusu ifade eder.
U+1FAB8
Mercan Sembolü U+1FAB8
🪸 Mercan
Şnorkelle dalmaya gidiyoruz! Mercanlar küçük deniz hayvanlarıdır ve mercan resiflerinin karmaşık ekosistemlerini oluştururlar. İklim değişikliğinin veya sualtı dünyasına duyulan hayranlığın sembolü olabilir.
U+1F33E
Pirinçç salkımı U+1F33E
🌾 Pirinç salkımı
Emoji bir pirinç salkımını gösterir. Bir insana uyum ve bağlılık anlamına gelir. Ayrıca zenginlik, mutluluk ve refahı simgeler.
U+1F490
Çiçek buketi emoji U+1F490
💐 Çiçek buketi
Teşekkür ederim veya “Tebrikler!” Güzel, renkli buket genellikle Anneler Günü ve Sevgililer Günü'nde yanı sıra düğün ve diğer kutlamalar için gönderilir. Tebrikler ve şükran ifade eder. Ayrıca doğa sembolü olarak kullanılır.
U+1F337
Lale U+1F337
🌷 Lale
Lale, baharın habercisi, genellikle kibar bir jest olarak gönderilir. Osmanlı Padişahlarının simgesidir. Dünya çapında ve özellikle Türkiye'de görkemli lale festivalleri düzenlenmektedir. Doğanın uyanışı olarak anlaşılabilir.
U+1F339
Gül emoji U+1F339
🌹 Gül
Kalbimi kazandın! Kırmızı gül, sevgi, güzellik ve romantizm belirtisidir. Genellikle Sevgililer Günü veya Anneler Günü'nde gönderilir. Ama dikkat: her gülün dikenleri de vardır.
U+1F940
Solmuş çiçek U+1F940
🥀 Solmuş çiçek
Çiçek, su veya güneş eksikliğinden dolayı solmuş. Acı, hayal kırıklığı ve umutsuzluğu temsil eder. Bir sevginin, solgun hislerin veya şu anki depresif ruh halinin sonunu sembolize eder.
U+1FAB7
Lotus Sembolü U+1FAB7
🪷 Lotus çiçeği
Lotus çiçeği genellikle “kutsal çiçek“ olarak adlandırılır. Budizm'de kalbin saflığını, sadakati, yaşamı ve yeniden doğuşu simgeler. Ancak güzellik, zarafet ve saflık için de kullanılabilir. “Lotus pozisyonunda oturan kişi“ emojisi ile bağlantılı olarak 🧘🪷 lotus çiçeği yoga ve meditasyon anlamına gelir.
U+1F33A
Hibiskus çiçeği U+1F33A
🌺 Hibiskus çiçeği
Narin, kırılgan güzellik. Hibiskus çiçeği çok renkli ve arılar ve kelebekler için son derece çekicidir. Asya ülkelerinde zenginlik ve gücü sembolize eder.
U+1F338
Kiraz çiçeği U+1F338
🌸 Kiraz çiçeği
Açık pembe kiraz çiçeği, Japon geleneğinde (Hanami) çok önemli bir rol oynar. Güzelliği ve geçişi temsil eder.
U+1F33C
Beyaz çiçek U+1F33C
🌼 Çiçek
Çiçek gibi açmışsın! Ya da “daha hayatının başlığında”. Çiçek belirli bir tür göstermez, ancak genel olarak doğanın uyanışı olan baharda çiçek açar.
U+1F33B
Ay çiçeği emoji U+1F33B
🌻 Ay çiçeği
Senin sayende güneş doğar! Türkiye’de günebakan çiçeği olarak bilinir. Aşkı, yazın sıcaklığını, güneşi, güzelliği ve çocukluğu hatırlatır hep. Çoğumuza da sarışın bir kadını çağrıştırır…
U+1F31E
Yüzlü güneş U+1F31E
🌞 Yüzlü güneş
Güneş bugün çok güzel! Parlayan güneşin gülen yüzüdür. Güzel havanın sevincini ifade eder, bir kişinin yaz ya da güneşli aklını temsil eder.
U+1F31D
Aydede U+1F31D
🌝 Aydede
Aydede'nin gülen yüzü. Bütünlük ve büyülü güçlerin sembolü. Şansın tadını çıkar ve başarılar dilerim.
U+1F31B
Yüzlü hilal ayı U+1F31B
🌛 Yüzlü hilal ayı
Yüzünü sola bakarak olan Hilal ay. Ayın sağ yarısı hilal ay arttıkça yanar. Emoji gece ve gündüz hayatıyla ilgilidir. “Aydaki adam” bir peri masalı ve Almanya'da ünlü bir şarkıdır.
U+1F31C
Yüzlü azalan hilal ayı U+1F31C
🌜 Yüzlü azalan hilal ayı
İyi geceler ve iyi uykular! Hilal ay yüzünü sağa bakıyor. Düşen hilal ay, ay döngüsündeki son aşamadır. Çocuklar için ninni. Geceyi, romantizmi ve hayalleri ifade eder.
U+1F31A
Yüzlü yeni ay U+1F31A
🌚 Yüz ile yeni ay
Yüzü ile yeni ay. Genellikle korkutucu ve ürpertici olarak algılanır. Aydede'nin ters yüzü.
U+1F311
Yeni Ay U+1F311
🌑 Yeni ay
Ay'ın aydınlık olmayan tarafı Dünya'ya dönüktür. Ay, Dünya'dan açıkça görülemez. Yeni bir başlangıcı temsil eder. Ay takvimine göre, yeni ay zamanı bitkileri dikmek veya yeni bir proje başlatmak için iyi bir zamandır. Ramazan ayının başlangıç ve sonu.
U+1F312
Artan hilal ayı U+1F312
🌒 Artan hilal ayı
Ağda ayın ilk ay çeyreği. Ay öğlen etrafında yükselir ve gece yarısı etrafında kurulur. Ağda ay daha fazla enerji getirir ve projelere başlamak için uygundur.
U+1F313
İlk dördün emoji U+1F313
🌓 İlk dördün
Ayın sağ yarısı ağdalı ayda aydınlatılmıştır. Bu aşama, yüzleşmemiz gereken etkinlik ve zorlukları temsil eder. Yapma zamanı.
U+1F314
Artan şişkin ay emoji U+1F314
🌔 Artan şişkin ay
Artan hilal ve dolunay arasındaki ay evresi. Ayın yarısından fazlası görünür durumda. Öğleden sonra yükselir ve sabahın erken saatlerine kadar görünür. Ağda ay, yeni hedeflere ulaşmak için yeni enerji ve zaman getiriyor.
U+1F315
Dolunay Whatsapp U+1F315
🌕 Dolunay
İyi şanslar! Dolunay her koşulda mutluluk vaat ediyor. Gideceğiniz yere varacaksınız, ama mütevazı kalmalısınız.
U+1F316
Azalan şişkin ayı U+1F316
🌖 Azalan şişkin ayı
Dolunay ve azalan hilal arasındaki zaman, ayın sol tarafının yarısından fazlası görülür. Enerji azalır, tamamlanma ve devam eden projelere yansıma zamanı.
U+1F317
Son dördün U+1F317
🌗 Son dördün
Ayın sol yarısı ay döngüsünün sonuna doğru görünür (toplam: 29,53 gün). Düşen hilal evresi işleri halletmek veya tamamlamak için uygundur. Ayrıca denge, kontrast veya dualite için durabilir.
U+1F318
Azalan hilal ayı U+1F318
🌘 Azalan hilal ayı
Ayın sol tarafı ay döngüsünün sonuna doğru görünür (son çeyrek). Ay gece yarısı etrafında yükselir ve öğlen vakti gelir. Enerji azaltır, yeni bir şeye yer açmak için vaktı gelmiş.
U+1F319
Hilal U+1F319
🌙 Hilal
Sana iyi geceler! Ay, gece gökyüzünde hilal şeklinde görünür. Bu, yolculuğun başlangıcını veya bitimini gösterebilir.
U+1F30E
Amerika ile gezegen Whatsapp U+1F30E
🌎 Amerika ile gezegen
Sıradaki hedefimiz Amerika! Uzaydan iki Amerika'ya bakış. Kıta, tek bir ülke veya genel olarak dünya anlamına gelir.
U+1F30D
Avrupa ve Afrika ile gezegen U+1F30D
🌍 Avrupa ve Afrika ile gezegen
Güney Afrika'ya uçuyoruz! Kıtaların Avrupa ve Afrika'yı uzaydan görünüşü. Gezegenin kendisini, çevreyi veya Avrupa veya Afrika içindeki bir ülkeyi ifade edebilir.
U+1F30F
Asya ve Avustralya ile yerküre U+1F30F
🌏 Asya ve Avustralya ile yerküre
Astronotlar Asya ve Avustralya kıtalarına bakarken uzaydan çektikleri manzara. Tatil onaylandı, hadi gidelim!
U+2B50
Yıldız emoji U+2B50
 Beyaz orta büyük yıldız
Yıldızlar ışık ya da parlaklığın kaynağıdır ve korunmanın ve yanında olma ifade ederler. Şöhret ve servet, olağanüstü yetenek veya başarıların sembolü. “Yıldızlara uzan”.
U+1F31F
Parlayan yıldız U+1F31F
🌟 Parlayan yıldız
Üç dekoratif parlayan yıldız. Parlar veya ışıldar Örneğin: Arabayı ya da daireyi parlatacak şekilde temizledim, her yer pırıl pırıl. Bir şey güzel ya da gerçekten büyülü.
U+1F4AB
Uyuşukluk sembolü U+1F4AB
💫 Uyuşukluk sembolü
Başım dönüyor! Sallanan yıldız. Anlamıyla, ben tamamen sersemlemişim veya sarhoşum.
U+2728
Üç yıldız emoji U+2728
 Parlaklık
Üç dekoratif olarak parlayan yıldız. Örn. Arabayı veya daireyi pırıl pırıl temizledim.
U+26A1
Yüksek voltaj şimşek U+26A1
 Yüksek voltaj
Yüksek voltaj uyarısı. Şimşek genellikle fırtınalı havayı ifade eder, ya da bir şeyin son derece tehlikeli, heyecan verici veya kontrol dışı olduğunu ifade etmek.
U+1F525
Ateş emoji U+1F525
🔥 Ateş
Bir volkan kadar sıcaksın! Yangın emoji genellikle “aydınlanmak” veya acılı yiyeceklerle birlikte bir iltifat olarak kullanılır.
U+2604
Kuyruklu yıldız U+2604
 Kuyruklu yıldız
Kuyruklu yıldız başarı gibi özel etkinlikler anlamına gelir. Hem şans hem talihsizlik ile ilişkilidir. Bir yaşam değişimini gösterir.
U+2600
Güneş emoji U+2600
 (Siyah) ışınlı güneş
Işınlı güneş. Yeryüzünün yaşam enerjisini ve aynı zaman sıcak ve güneşli günler sembolize eder.
U+26C5
Bulut ile güneş emoji U+26C5
 Güneş buludun arkasında
Hava durumu ne diyor? Gökyüzü bulutlarla kaplı ama güneş bir bulutun arkasından parlıyor. Şeylerin manzarasına atıfta bulunabilir, biri iyimser (güneş doğuyor) veya karamsar (bulutlar doğuyor).
U+1F326
Güneş ve yağmur emoji U+1F326
🌦‍️ Güneş yağmurlu buludun arkasında
Gün, yağmurlu ve güneşli. Emoji genellikle havaya ve ruh hali da ifade eder: daha iyi zamanlar var. Güneş yağmur bulutunu aydınlattığında gökyüzünde bir gökkuşağı belirir.
U+1F327
Yağmur Whatsapp U+1F327
🌧‍️ Yağmurlu bulut
Yağmur yağıyor, yanına şemsiye al. Hava durumu, yağışlı havayı öngörür. Ayrıca ruh hali ile ilgili bir anlamı olabilir veya ağlamayı sembolize edebilir.
U+26C8
Fırtına Emoji U+26C8
⛈‍️ Fırtına buludu ve yağmur
Bir fırtına yaklaşıyor ya da başlıyor. Havaya (hava gerçekten daha iyi olabilir) veya havaya (çok kızgınım) işaret edebilir.
U+1F329
Yıldırım ile bulut whatsapp U+1F329
🌩 Yıldırım ile bulut
Fırtına ve kötühava geliyor, zaten yanıp söner. Havada gerginlik var ve akmak üzere. Ruh hali şarj edildi, birisi kızgın ya da üzgün.
U+1F328
Kar yağışı Emoji U+1F328
🌨‍️ Karlı Bulut
Kar yağıyor! Emoji, havayı açıklar veya yaklaşan kış mevsimi ile ilgili beklentilerin ifade eder. Kış, soğuk, mevsim veya Noel mevsimini sembolize eder.
U+1F308
Gökkuşağı emoji U+1F308
🌈 Gökkuşağı
Her düşüşle beraber yükseliş gelir! Gökkuşağı, barışı ve birliği simgeliyor. Aynı zamanda mutluluk ve ümit göstergesidir. Eşcinselliğin de sembolüdür.
U+2601
Bulut emoji U+2601
 Bulut
Kara bulutlar yükseliyor ya da depresyona giriyorsun. Oldukça olumsuz etkilendin. Kötü hava, kötü ruh hali veya yaklaşan bir felaketi temsil eder.
U+2603
Kardan adam karda U+2603
 Kardan adam karda
Kış geldi, karlar yağıyor. Kardan adam soğuk mevsimi temsil eder. Sezon, ilk kar tanesi düştüğünde başlar.
U+26C4
Kardan adam sembolü U+26C4
 Kardan adam
Bir kardan adam yapalım! Kardan adamın tipik yüzü. Kömürden gözler, havuçtan burnu ve bir şapka giyer. Kış, kar, Noel ve Yılbaşı sezonunun sembolüdür.
U+2744
Kar tanesi U+2744
 Kar tanesi
Buzun sembolü. Kışın sinyalleri: soğuk oldu ya da kar yağıyor. Benzersizlik sembolü, çünkü hiçbir kar tanesi tam olarak diğerine benzemez. “Frozen” adlı Disney filminden sonra Emoji kuşkusuz popülerlik kazandı.
U+1F4A5
Patlama emoji U+1F4A5
💥 Çarpışma sembolü
Vay! Bir şey şaşırtıcı (olumlu ya da olumsuz), harika ya da şimdi patladı. Konser harikaydı, yeni proje tavandan geçti ya da arkadan bir çarpışma oldu.
U+1F32C
Öfleyen yüz U+1F32C
🌬 Üfleyen yüz
Doğa'nın sembolü, Bereketin ve yaratının simgesidir. Ağzından hava üfleyerek rüzgârın gelişmesini sağlar. Hava şartlarında (dışarı rüzgâr var) veya figüratif anlamda (problemleri veya hatıraları uçurmak).
U+1F4A8
Fırlamak sembolü U+1F4A8
💨 Fırlamak sembolü
Kaçtım ben! Bu emoji birilerinin acele etmesi ve çabuk hareket etmesi gerektiğini gösterir. Kişi çoktan fırladı.
U+1F32A
Kasırga ile bulut U+1F32A
🌪 Kasırga ile bulut
Kasırga, olumsuz ve tehlikeli bir doğal affettir. Tehlikeyi sembolize eder. Huzursuzluk veya çalkantılı durumlarda değişmeceli anlamda: Başarısızlık ve hayal kırıklıkları anlamında kullanılır.
U+1F30A
Dalga emoji U+1F30A
🌊 Su dalgası
Dalga emoji yaşamın gücünün bir sembolü olarak kullanabilir. Ayrıca denizde sörf yapmak ve yüzmek ifade edebilir, hatta “bir şey sana geliyor” gibi başka anlamları da var.
U+1F4A7
Damla emoji U+1F4A7
💧 Damla
Tek damla yağmur, gözyaşı veya ter olabilir. Rahatsızlık veya Endişe için kullanılabilir, ancak aynı zamanda yağmurlu hava olarak kullanılır.
U+1F4A6
Üç damla U+1F4A6
💦 Ter sembolü
Damlalar, sıçrayan terlerdir, birileri fiziksel veya zihinsel olarak zorlanır. Vücut sıvıları veya uyarılma için cinsel teması da kast edilebilir.
U+1FAE7
Sabun Köpüğü Emojisi U+1FAE7
🫧 Kabarcıklar
Hayallerim bir sabun köpüğü gibi patladı! Kısa ömürleriyle bize hayallerimizin ne kadar tehlikede olduğunu trajik bir şekilde öğretiyorlar. Havaya yükselen baloncuklar karbondioksiti, köpük banyosunu, çocuksu eğlence ihtiyacını veya illüzyonları da temsil edebilir.
U+2614
Yağmur ile şemsiye U+2614
 Yağmur damlaları ile şemsiye
Hava yağmur gibi gözüküyor ya da zaten yağmurun altında koşuyorsunuz. Havaya ek olarak, kötü bir ruh hali veya gergin bir ruh hali ifade etmek için de kullanılabilir. Resmi olmayan güvenli seks emojisi.
U+2602
Açık olan şemsiye U+2602
 Açık olan şemsiye
Yağmur gelecekmiş ya da yağmur yağar. Bir şemsiye açsak iyi olur. Asya'da sadece yağmurdan değil güneşten de korunma için kullanılır.
U+1F32B
Sis emoji U+1F32B
🌫‍️ Sis
Görünüm kısıtlıdır, net bir şekilde görmek mümkün değildir ve yolunuzu bulmak zordur. Hava, smog, aynı zamanda karışıklık ve belirsizlik için kullanabilir.